Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

er-es nówka sztuczka - wrażenia

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • er-es nówka sztuczka - wrażenia

    Witam,
    Czu to normalne, ze jak ustawie 'AUTO' na climatronicu to sie oba wentylatory natychmiast zaczynaja krecic ? Troche to dla mnie dziwne. Jak pstrykne na 'ECONO' to momentalnie oba sie wylaczaja.
    Czarny krążownik!

  • #2
    er-es nówka sztuczka - wrażenia

    Dzięki wydatnej pomocy kolegi djczasa stałem się posiadaczem OII w topowej wersji (czyli R S) z silnikiem benzynowym. Na razie odbyłem nią trasę KRK->WAW i pojeździłem trochę po mieście. Przebieg na dzisiejszy dzień to 500 km. Na razie samochód docieram, czyli jeżdżę nie przekraczając 4 tys. obr czyli wykorzystuję 2/3 jego możliwości ale i tak jestem pod ogromnym wrażeniem.
    To diabelsko szybki samochód. W trasie przy 4 tys obr na VI biegu jedzie 180 km/h. Przyspieszanie do tej prędkości jest bezproblemowe nawet na VI biegu. W trasie jadąc 130-180 km/h i stosując często 'szybkie odejścia' (czyli gaz do dechy do tych 4 tys obr żeby pozbawić złudzeń współfajterów) spalanie wyniosło 10 l/100 km z groszami. Nie jest to rekord oszczędności, ale przy jak dla mnie dość dynamicznej jeździe wynik dość satysfakcjonujący.
    W mieście/podmiastem w trybie jazdy Family Mode (żona + dzieci) pali jakieś 9-10 l/100 km. W trybie "streetfajting z limitem 4tys obr/min" pali 12-13. W mieście, w konkruencji z innymi samochodami można robić praktycznie robić co się che. Spotkałem tylko jednego mercedesa tak z 8-letniego, w wersji coupe 2-os. z cyferką "500" na bagażniku, który był szybszy.
    Oczywiście świetnie się prowadzi - zakręt na mokrym skrzyżowaniu pod kątem 90 stopni na II-ce z gazem do deski wykonuje ultra-precyzyjnie (z ESP) zero pod/nad sterowności.
    W mieście na wielopasmówkach można super wślizgiwać się w "wolne sloty". Widzisz wolną przestrzeń i jest twoja, nawet nie trzeba patrzeć w lusterko wjeżdżając w nią. W 99% nic innego na drodze nie ma takiego przyspieszenia. Ten 1% jest łatwo zauważalny...
    Niesamowity samochód, ciągle zastanawiam się po co go sobie kupiłem... but it's too late, I am already on the dark side of the Force

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez miecz
      W 99% nic innego na drodze nie ma takiego przyspieszenia
      no, to docieraj i pewnie przyjdzie czas na testy porownawcze

      gratuluje! fajnie, ze ci sie podoba!

      [ Dodano: Pon 11 Gru, 06 08:24 ]
      i koniecznie na spota mousisz dotrzec, kazdy chcialby RSa pomacac
      saport techniczny baj DGW
      była BKD+DSG '05 120kkm
      była BXE '08 190kkm
      no i nie ma :-)

      Komentarz


      • #4
        Re: er-es nówka sztuczka - wrażenia

        Zamieszczone przez miecz
        W 99% nic innego na drodze nie ma takiego przyspieszenia. Ten 1% jest łatwo zauważalny...
        Gratuluję zakupu.
        Z tym 99% to chyba trochę przesada :wink:
        A jak długo czekałeś na auto od momentu zamówienia?

        [ Dodano: Pon 11 Gru, 06 08:38 ]
        I jeszcze jedno:czy myślisz o zwiększeniu mocy silnika?

        Komentarz


        • #5
          Re: er-es nówka sztuczka - wrażenia

          Zamieszczone przez miecz
          W mieście na wielopasmówkach można super wślizgiwać się w "wolne sloty". Widzisz wolną przestrzeń i jest twoja, nawet nie trzeba patrzeć w lusterko wjeżdżając w nią. W 99% nic innego na drodze nie ma takiego przyspieszenia. Ten 1% jest łatwo zauważalny
          :lol: :lol: bedzie blacharz...jak nic :diabelski_usmiech

          Komentarz


          • #6
            W tygodniu to mam czas dopiero po 22-giej. Nie wiem czy spot jeszcze będzie trwał. Już prędzej jakiś unholynajtfukinpatrol (sauf-łest). Prędzej to na jakąś weekendową imprezę dojadę.
            Miałem też już pierwszą usterkę. Pokrętło od regulacji odc. lędźwiowego fotela zostało mi w ręku po 1-szej regulacji. Okazało się że było pęknięte. Skleiłem power tapem i jest okej.

            No i jeszcze dodam, że rura fajnie bulgocze na jałowym. Jeszcze nie pałowałem silnika na postoju, żeby wydobyć pełną gamę brzmienia z rury, ale pewnie też będzie budził grozę.
            Po 500 km olej na bagnecie jest żółciutki, zero oznak zużycia.
            Żonie się podoba w środku, nie narzeka na twardość zawieszenia. Dla dzieci też jest ono mało żygo-genne.
            Samochód zwraca uwagę głównie młodzieży i skodziarzy. Jednak wiele osób dostrzega ten mały znaczek. Wywołuje też zdziwienie wśród różnych BMW i mercedesów, które w trasie wiszą trochę na ogonie, żeby sprawdzić "co to za dziwna skoda" i potem odpuszczają. Najbardziej chyba drażni drajwerów w vectrach i mondeach tdci, burząc ich dotychczasowe wyobrażenia o skodach. No i niesamowicie na katowickiej łyka sznury samochodów na prawym pasie. Bajka

            Komentarz


            • #7
              O2 1.6 MPI BGU (102KM/148Nm) '04 Amb. - pierwsza sztuka?
              "Now we are free and we will see you again but not yet, not yet!"


              Uniden Pro 510XL+Hustler IC100

              Komentarz


              • #8
                Re: er-es nówka sztuczka - wrażenia

                Zamieszczone przez Kaszana
                Z tym 99% to chyba trochę przesada :wink:
                Naprawdę ma się nieodparte wrażenie, że tak jest.

                Czekałem 6 tygodni

                Nie myślę na razie o zwiększaniu mocy silnka.

                [ Dodano: Pon 11 Gru, 06 08:59 ]
                Zamieszczone przez
                :lol: :lol: bedzie blacharz...jak nic :diabelski_usmiech
                oj tam zaraz, od razu tam.

                Komentarz


                • #9
                  Pokretło jedź do skody niech wymieniaja na nowe :evil:

                  A spoty czesto koncza sie po 22 :twisted: więc zapraszamy... na macanko :diabelski_usmiech

                  Jaki kolor ?? Błękitny ????? :food :food :food

                  Komentarz


                  • #10
                    Poczekam aż mi się uzbiera pierdołek i dopiero pojadę do serwisu. Z jednym pokrętłem szkoda czasu
                    postaram się pokazać, ale pewnie dopiero w styczniu
                    Kolor tajnos-agentos czarny (już usyfiony).

                    Komentarz


                    • #11
                      gratuluje zakupu..... nie mowi mi tylko zew jeszcze ta niebieska ???? :roll:


                      Zamieszczone przez miecz
                      No i niesamowicie na katowickiej łyka sznury samochodów na prawym pasie. Bajka

                      prysna marzenia jak CIe wezmie jakas ostro dlubnieta "jedynka"..... wtedy Ty sofcik i jestes bezpieczny..... do czasu az..... 911 Turbo ? :P

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez lec
                        prysna marzenia jak CIe wezmie jakas ostro dlubnieta "jedynka"..... wtedy Ty sofcik i jestes bezpieczny..... do czasu az..... 911 Turbo ?
                        No, przestań, przeca każdy po czasie myśli, że mogłoby być ciut jeszcze lepiej.
                        O2 1.6 MPI BGU (102KM/148Nm) '04 Amb. - pierwsza sztuka?
                        "Now we are free and we will see you again but not yet, not yet!"


                        Uniden Pro 510XL+Hustler IC100

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez miecz
                          Najbardziej chyba drażni drajwerów w vectrach i mondeach tdci
                          poczekaj jeszcze na "accordowców"
                          saport techniczny baj DGW
                          była BKD+DSG '05 120kkm
                          była BXE '08 190kkm
                          no i nie ma :-)

                          Komentarz


                          • #14
                            A najbardziej chyba Passatowców.

                            [ Dodano: Pon 11 Gru, 06 10:05 ]
                            Pamiętam jak miałem Skodę 1,8T i twarz poniżonego buraka w Passacie 1,8, który
                            robił wszystko żeby się nie dać wyprzedzić przez Skodzinę a itak został zmasakrowany.
                            Widziałem, że gość był w stanie histerii.

                            Komentarz


                            • #15
                              jeszcze przez trochę tak będzie że jak skodzina łyknie coś bardziej "markowego" to właśnie ci inni będą się gotowali a my cieszyli - bo przecież jak takie coś z zielonym paszczakiem na klapie może tak śmigać.

                              A że dłubnięte skody rzucają się na porszaki Pazury - cóż... trzeba stawiać sobie wysokie wymagania

                              Tak jak kiedyś pisał MiKruS - skoda jest postrzegana jako "badziew" głównie w Polsce - gdzie indziej jest jedno z wielu aut bez narzutu historycznego skód 105 i 120 czy Favorit

                              zatem rządźmy i dzielmy :lol:

                              Komentarz


                              • #16
                                Ja rowniez gratuluje zakupu i szerokosci zycze.

                                Mozesz wpasc po spocie na jakas miejscowke.
                                Pomierzymy jak to jezdzi.
                                "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
                                Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

                                STOP ECO-TERRORISM!

                                Komentarz


                                • #17
                                  ja bym jeszcze zapodał znaczki ze słabszej wersji....1.6?..wiem ze róznice są na zewnątrz autka ( zdearzaki itp) ale wiele osób o tym nie wie....za znaczek zapłacisz pare złoty a mina innych kierowników bezcenna :lol: ...wiem to z autopsji.....a co wtedy kierowcy beemek,mondeo, vectr i pasków wyprawiają to historia :diabelski_usmiech

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    ....i najnowsze Toyotki. Pewien granatowy Avensis sie po jakims czasie zniechecil jak wracalem z Kraka w sobote :P

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      miecz, wklej jakieś fotki RSki
                                      Życie jest bezwzględne nie lituje się nad nikim...
                                      Pokój jego duszy...KRIS 27.09.03
                                      BMW serii 3... Radość z jazdy.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez lec
                                        ....i najnowsze Toyotki
                                        no tak, zapomniałem :lol:
                                        saport techniczny baj DGW
                                        była BKD+DSG '05 120kkm
                                        była BXE '08 190kkm
                                        no i nie ma :-)

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          o znaczku 1.6 MPI też myślałem, ale ten zielono-czerwony też jest fajny i chyba trochę odsiewa frustratów - częściej sobie ludzie odpuszczają. Co prawda skodziarzy przyciąga, bo wszyscy chcą popatrzeć.
                                          Co do fotek, to spróbuję coś cyknąć i zapodać.

                                          Co do wizerunku skody, to ja sam do niedawna traktowałem tą markę z przymrużeniem oka. Ale wszystko mi się odmieniło o 180 stopni w pół roku odkąd w gazetce motor, którą kupiłem choremu synkowi przeczytałem o OII RS . W UK też skody są tematami dowcipów, jednak angole już się na O II poznali - 12% sprzedawanych tam OII to RS-ki. Wszystkie recenzje, które czytałem na ichnich stronach były bardzo pozytywne. Między innymi to mnie przekonało. Hindusi, anglicy, polacy - wszyscy, bardzo dobrze wyrażali się o tym samochodzie.
                                          Bardzo ciekaw jestem wrażeń moich znajomych, niezwiązanych emocjonalnie ze skodą. Ciekawe czy będą się pukać w czoło - "Co on sobie kupił i z czego jest tak zadowolony?". he he

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez miecz
                                            Bardzo ciekaw jestem wrażeń moich znajomych, niezwiązanych emocjonalnie ze skodą. Ciekawe czy będą się pukać w czoło - "Co on sobie kupił i z czego jest tak zadowolony?"
                                            u mnie wlasnie tak jest, stereotyp funkcjonuje nawet u "niasamochodziarzy" :szeroki_usmiech
                                            saport techniczny baj DGW
                                            była BKD+DSG '05 120kkm
                                            była BXE '08 190kkm
                                            no i nie ma :-)

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Gratulacje i radości z jazdy życzę............ :twisted: :twisted: :twisted:
                                              "Życie jest bezwzględne, nie lituje się nad nikim"
                                              Pokój jego duszy - Kris 27-09-2003
                                              Pionek znów gra.......

                                              Rodzinne Combiaczki AHF i BKD by ALI oraz E 30
                                              www.dynosoft.pl

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Re: er-es nówka sztuczka - wrażenia

                                                Zamieszczone przez miecz
                                                Dzięki wydatnej pomocy kolegi djczasa stałem się posiadaczem OII w topowej wersji (czyli R S) z silnikiem benzynowym.
                                                Gratuluję Ja również dzięki chłopakom z OCP nabyłem OII RS ale tą wersję TDI. Obecnie mam przejechane 600km i tez docieram ... ogólnie mogę tylko potwierdzić to co piszesz.
                                                Tak dla ciekawych ... kupiłem tą wersję koloru BlueRace.

                                                Mam problemy z dostaniem się na spot w Wawie w Caffe66 ale jak mi się uda to podjadę Obecnie moja czeszka czeka na naklejkę


                                                Oczekuje:
                                                Superb III L&K 2.0 TSI 280KM 4x4 DSG - niedługo będzie

                                                Obecnie:
                                                Citigo Style ASG
                                                Kymco Downtown 300i ABS

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez Iron
                                                  Mam problemy z dostaniem się na spot w Wawie w Caffe66 ale jak mi się uda to podjadę Obecnie moja czeszka czeka na naklejkę
                                                  no to podjedz do cholery wreszcie to i naklejke dostaniesz :!: :szeroki_usmiech
                                                  saport techniczny baj DGW
                                                  była BKD+DSG '05 120kkm
                                                  była BXE '08 190kkm
                                                  no i nie ma :-)

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X