Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Amortyzatory do 1.9 TDI kombi, 110 KM

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Amortyzatory do 1.9 TDI kombi, 110 KM

    Zamieszczone przez leff
    dzisiaj dostalem wycene szkody z Warty, teraz czekam na niezalezna ekspertyze dekry.
    Jesli okaze sie, ze uszkodzenia slupka, dachu oraz tylu sa takie jak mi sie wydaje to bede ze skurwysynami walczyl o wyplate calosci wartosci samochodu.
    Zapowiada sie niezla zabawa, jedna glupia pipa za kolkiem a tyle problemow ........

  • #2
    Amortyzatory do 1.9 TDI kombi, 110 KM

    Mam pytanko do tych, którzy musieli juz zmieniać amorki. Zastanawiam się nad wyborem - czy kupic nowe oryginalne, takie jak były fabrycznie, czy może gazówki np. Zaxa(Sachs-chyba oto chodzilo :wink: Maicroft). Jeżeli macie w tym temacie jakieś doświadczenie to proszę o poradę.

    Komentarz


    • #3
      Mialem Sachs Advantage i byly lepsze od serii ale niestety wytrzymaly tylko 40 tys km
      Piotruś
      AGR(RIP) + ALH

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Piotrus
        Mialem Sachs Advantage i byly lepsze od serii ale niestety wytrzymaly tylko 40 tys km
        u mnie w Feli Sachs Advantage zrobił się identycznie miękki jak seria po jakichś 5000 km :? a z założenia miał byc twardszy... był tylko krótko :roll:
        Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
        http://www.disi-tune.pl
        Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
        Był WRX
        Była Octa

        Komentarz


        • #5
          ale mamy popularną ksywę hehe

          co do amorków to regulowane koni teraz są w śmiesznych cenach
          - No nic. Życie jest piękne, ale trzeba się pchać do przodu.Kulturalnie, ale pchać. o. Rydzyk

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez michu
            co do amorków to regulowane koni teraz są w śmiesznych cenach
            A cos blizej ile to jest smieszna ?
            "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
            Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

            STOP ECO-TERRORISM!

            Komentarz


            • #7
              Mnie też by interesowały adresy i ceny amortyzatorów do mojego jeździdła, tylko nie mam orientacji co i gdzie, za ile, no i żeby bałachu jakiegoś nie nabyć.

              Komentarz


              • #8
                koni vs bilstein <-- bylo w archiwum

                czlowiek na ziemi jest tylko sekunde, nie zmieni nic a zostawi burdel

                Komentarz


                • #9
                  Poproszę o pare słów wyjaśnienia co do amorków......pogubiłem sie.
                  Jakie wybrać i jakie różnice w nich są.
                  1) zestawy sportowe do tuningu w różnych konfiguracjach wraz ze sprężynami
                  KIT
                  2) amortyzatory dwururowe hydrauliczne z regulacją zewnętrzną
                  3) regulowane z zewnątrz amortyzatory dwururowe hydrauliczne z przestrzenią wyrównawczą wypełnioną gazem pod niskim ciśnieniem
                  4) regulowane z zewnątrz amortyzatory dwururowe hydrauliczne z przestrzenią wyrównawczą wypełnioną gazem pod niskim ciśnieniem,Kompletna kolumna McPhersona
                  ????
                  Nie przerabiałem tematu i muszę pomieniać amorki w swoim, i interesuję mnie jaki rodzaj zakupić żeby sie nie wpie...yć., a i nie chcę obniżać auta (i tak jest niskie)

                  Komentarz


                  • #10
                    nie qpuj zestawow, obniza Ci zawieche.

                    Kacikowicze polecaja :

                    bilstein B6
                    Koni sport

                    nie obniza a utwardza z czego bilstein B6 sprawdzony u mnie, MiskaWaw i BaPita.

                    czlowiek na ziemi jest tylko sekunde, nie zmieni nic a zostawi burdel

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Bond
                      Nie przerabiałem tematu i muszę pomieniać amorki w swoim, i interesuję mnie jaki rodzaj zakupić żeby sie nie wpie...yć., a i nie chcę obniżać auta (i tak jest niskie)
                      A ile wytrzymaly seryjne? Ja po opiniach forumowiczow zmienie pewno na B6
                      TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                      SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                      SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                      Komentarz


                      • #12
                        Mam 75 tysi na szafie. A co do ich stopnia zużycia to nie wiem, nie badałem. Wiem tylko że napitala mi coś z przodu, jakieś stuki puki.
                        Wymienimy przy okazji wszystkie el. gumowe i amorki.

                        Komentarz


                        • #13
                          U mnie np pukaly laczniki stabilizatora
                          Piotruś
                          AGR(RIP) + ALH

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Piotrus
                            U mnie np pukaly laczniki stabilizatora

                            Wymienione, i dalej puka.
                            Mechanior nic nie znalazł, mozliwe ze to amorek lub jego poduszka?

                            Komentarz


                            • #15
                              Ja juz mam 197 kkm na ori. Sa to 1 amory,ale czas juz je wymienic bo to nie jazda.
                              pozdro all

                              Komentarz


                              • #16
                                a ja mam pytanko: jak jest róznica miedzy amortyzatorami kombi i hb? Bo np. Koni ma regulowane do hb ale bez kombi? W oryginałach też wystepuje róznica w kombi i hb.
                                Czy chodzi o to ze do kombi sa bardziej wytrzymałe na obciążenia np.: tyłu?..czyli jezeli nie zamierzam nic wozić ciężkiego kombi to moge zapodać od hb? :szeroki_usmiech

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez
                                  a ja mam pytanko: jak jest róznica miedzy amortyzatorami kombi i hb? Bo np. Koni ma regulowane do hb ale bez kombi? W oryginałach też wystepuje róznica w kombi i hb.
                                  Jest zestaw Koni Sport regulowany do kombi.
                                  Octavia Combi 1.6, 1.8, 2.0, 1.9SDi/TDi
                                  (30 mm Rebound) - p/n: 8710-337SPD3
                                  Front - p/n: 8710-1337Sport
                                  Rear - p/n: 80-2815Sport

                                  Octavia Combi 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 1.9SDi/TDi with H.D. suspension
                                  Front - p/n: 8710-1385Sport
                                  Rear - p/n: 80-2815Sport


                                  Zamieszczone przez
                                  Czy chodzi o to ze do kombi sa bardziej wytrzymałe na obciążenia np.: tyłu?..czyli jezeli nie zamierzam nic wozić ciężkiego kombi to moge zapodać od hb? :szeroki_usmiech
                                  Ogolnie kombi jest sztywniejsza i chyba tez wyzej zawieszona, tak wiec nie wiem czy od hb beda tak pasowac. Trzeba by od ETKI zajrzec i zobaczyc dokladnie. Moga tez byc inne rozstawy mocowania z tylu.
                                  "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
                                  Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

                                  STOP ECO-TERRORISM!

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X