Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przepustnica

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przepustnica

    W Polsce przepłacamy za samochody, twierdzi "Rzeczpospolita" w oparciu o najnowszy raport Komisji Europejskiej.

    Komisja zbadała pod koniec 2006 roku ceny 87 modeli sprzedawanych w 25 krajach Unii. Okazało się, że w minionym roku nowe auta staniały w Polsce o 0,5 proc. (przy inflacji 1,4 proc.). Znacznie lepiej było u sąsiadów. Na Litwie auta staniały o 4,3 proc., zaś na Słowacji aż o 8,2 proc. i to przy inflacji na poziomie 6,8 proc.

    W raporcie stwierdzono, że w przypadku sześciu modeli cena w Polsce była najwyższą, jaką brano za identyczny model w krajach UE. Tylko osiem oferowanych u nas aut było w cenie niższej od średniej europejskiej. Jednocześnie zaledwie dwa samochody z naszych salonów: Fiata Grande Punto i Nissana Micrę można było kupić najtaniej w porównaniu z innymi 24 krajami unijnymi.

    Wśród aut sprzedawanych w Polsce najdroższe są uznawane za luksusowe samochody Saab 93 i 95, Peugeot 607, BMW 320d, a także wzorowany na legendarnym minimorisie model BMW Mini Cooper.

    [gazeta.pl link]

  • #2
    Przepustnica

    mam dośc dziwny przypadek z przepustnica, dzisiaj autko wpadło mi w tryb awaryjny, 0,4 bara i nic wiecej...masakra :lol:...podjechałem na diagnoze wyszły błedy przepustnicy..coś ze zaniki napięcia i coś tam jeszcze ale nie pamietam ops: ..błedy skasowano i próbna jazda.....autko zapina aż miło ..zgasiłem....odpaliłem znowu, jade i to samo :evil: ....wyrok padł na przepustnice ze szmelc....w sumie nie było zbyt duzo czasu na sprawdzanie wszystkiego, wcisnęłem sie troche na siłe na diagnoze....no wiec do aso...cena 1200 zł :lol: ....no tak :? .....poszukam mysle gdzie indziej......ale coś mnie tkneło i zaczełem ruszać tymi przewodami idącymi w wiązce elektrycznej do wtyczki do przepustnicy ( przepustnica na linkę) i zonk....obroty zaczeły wariować jak głupie...minimalne tknięcie wiazki albo wtyczki i obroty góra dół prawie do zdławienia silnika...czy dobrze rozumuje że problem nie leży w samej przepustnicy tylko w wiązce ew wtyczce......? ..i że duzy wpływ na to może mieć dzisiejsza pogoda?

    Komentarz


    • #3
      Pogoda raczej nie. Gdyby samochód stał dłuższy czas na zewnątrz instalacja mogła by zawilgotnieć, ale rozgrzanie silnika powinno wyeliminować pierwszy objaw zawilgocenia. Co do przepustnicy faktycznie może być sprawna. W układach eletrycznych zdarzają się przypadki, gdzie zła masa w wiązce może powodować różne dziwactwa. Albo wina stoi po stronie wtyczki, albo gdzieś przetarł się jeden z przewodów w wiązce.
      O I złota w kombi 1.6 BFQ - od tego Tu się zaczęło
      KIA Carens 2.0 CRDI - przerwa na kawę ....
      O III czarna liftback - reaktywacja

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X