Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] wymiana zbirnika płynu spryskiwaczy na 5,3L

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] wymiana zbirnika płynu spryskiwaczy na 5,3L

    a jak moge sprawdzić prawidłowe działanie wtrysków ?
    w zasadzie to do sprawdzenia masz:
    1) wtryski (korekty na wtryskach, i tu są rozbieżne interpretacje ile jeszcze mieści się w normie, czy -0,2 czy też -0,4 czy więcej to już jest źle)
    2) pracę turbo (nastawy i osiągane faktycznie wartości doładowania)
    3) przesunięcie rozrządu na biegu jałowym

    to pierwsze i drugie sprawdza się w blokach 11 i 13 jak dobrze pamiętam. Natomiast odnośnie tego ostatniego trochę było na forum i wnioski pojawiły się dwa:
    a) ASO i warsztaty potrafią źle zmontować rozrząd nie dbając o fazę rozrządu (były posty jak to samemu skorygować)
    b) jednemu z użytkowników zamontowano nawet inny wałek aniżeli właściwy dla tego pojazdu no i był dym za samochodem oraz spadek mocy
    Zapraszam - https://www.facebook.com/luke.automotive

  • #2
    [O1] wymiana zbirnika płynu spryskiwaczy na 5,3L

    Siemka,jest sens wymieniać już teraz zbiornik płynu spryskiwaczy na większy pod kontem przyszłych ori xenonóLink do wyciągnięcia tego starego będę musiał zdejmować zderzak z belką?
    MOCY PRZYBYWAJ

    Komentarz


    • #3
      owen, mi jak zamarzł płyn w zbiorniku to po prostu wykręciłem go, średnie jest dojście do śrub ale idzie wyjąć
      nie wiem tylko jak z włożeniem większego zbiornika.
      była Skoda Octavia 1.9 TDI 110KM 2000
      a teraz Skoda Octavia 1.8T 180 RS 2004
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87072

      https://goo.gl/photos/NaMK4R1TM5eWMCQZA <-- album

      Komentarz


      • #4
        Ja zmieniałem zbiornik przy zmianie zderzaka - zero problemów

        Komentarz


        • #5
          dojście do śrub jest dobre?,czy jest tam jakaś dodatkowa wtyczka dla pompki spryskiwaczy reflektorów?
          MOCY PRZYBYWAJ

          Komentarz


          • #6
            Dojście jest ok. Wtyczka jest z boku, ale nie musisz jej podłączać i będzie działać. Tutaj masz fotki, jak to wygląda:

            ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs

            Uploaded with ImageShack.us

            ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs

            Uploaded with ImageShack.us

            Komentarz


            • #7
              owen, str33t, Panowie trochę błądzicie pierwsze zdjęcie to jest czujnik poziomu płynu, a co do pompki to są dwie jedna do szyb, którą masz druga do reflektorów która będziesz musiał sobie zakupić chyba, że masz używany zbiornik z pompkami
              wtyczkę będzie miał jak zbudujesz instalacje do pompki od reflektorów plus oczywiście jeszcze inny przekaźnik tak ,że to nie jest tak hop siup
              mały zbiornik demontujesz od ręki. wsadzić duży trochę jest zabawy w zależności od silnika jaki masz, ale spoko dasz rade :P

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez daro64
                Panowie trochę błądzicie pierwsze zdjęcie to jest czujnik poziomu płynu, a co do pompki to są dwie jedna do szyb, którą masz druga do reflektorów
                100% racji,ja zakupiłem nowy zbiornik w ASO i zamiast czujnika będę miał zaślepkę bo nie wiem pod co miał by być podpięty.Dziś po południu rozpoczynam montaż.
                Zamieszczone przez str33t
                Dojście jest ok. Wtyczka jest z boku, ale nie musisz jej podłączać i będzie działać. Tutaj masz fotki, jak to wygląda:
                możesz mi zapodać zdjęcie zaślepki pompki reflektorów,wg ETKI jest tam zaślepka plus bolec i to kupiłem ale ten bolec niby miałby przejść na wylot a tam dziury nie ma :?
                MOCY PRZYBYWAJ

                Komentarz


                • #9
                  daro64, jak ja u sibie podłączałem, to pociągnąłem całą instalację (oczywiście z oddzielną wysokociśnieniową pompką do sprysków) i jedynie nie podłączałem jej pod zbiornik - aktualnie działają spryski szyby, a reflektorów w każdej chwili mogę podłączyć.
                  owen, ok, zrobie fotke i Ci podeślę. Jak chcesz, to mogę Ci jeszcze podrzucić schematy podłączenia spryskiwaczy i wymiary jak wyciąć dziury w zderzaku pod nie.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez str33t
                    daro64mogę Ci jeszcze podrzucić schematy podłączenia spryskiwaczy i wymiary jak wyciąć dziury w zderzaku pod nie.

                    też bym chciał
                    "Łapię chwile ulotne jak ulotka ,ulotne chwile łapię jak fotka..."

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez str33t
                      Jak chcesz, to mogę Ci jeszcze podrzucić schematy podłączenia spryskiwaczy i wymiary jak wyciąć dziury w zderzaku pod nie
                      schemacik by się przydał,jestem po wstępnej wymianie zbiornika na 5,3L wymiana jest przeje..na,jak na razie nie chcę robić dziury w zderzaku-jest nowy prosto z ASO i w dodatku RS :diabelski_usmiech
                      MOCY PRZYBYWAJ

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez owen
                        wymiana jest przeje..na

                        czemu? :roll:
                        "Łapię chwile ulotne jak ulotka ,ulotne chwile łapię jak fotka..."

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez guajava
                          czemu?
                          wyjąć stary 3L to nie jest duży problem,włożyć 5,3L to musiałem pół auta rozebrać :evil:
                          MOCY PRZYBYWAJ

                          Komentarz


                          • #14
                            kurcze to może zostane na razie przy 3.5
                            "Łapię chwile ulotne jak ulotka ,ulotne chwile łapię jak fotka..."

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez guajava
                              kurcze to może zostane na razie przy 3.5
                              jedno co jest naprawdę dobre to to że jak ci się skończy płyn to kupujesz bańkę 5L wlewasz i bańka do kosza a nie do bagażnika :szeroki_usmiech i do tego jest jeden element mniej jeśli planujesz spryskiwacze pod xenon
                              MOCY PRZYBYWAJ

                              Komentarz


                              • #16
                                ja planuje spryski na lampy se zrobic.

                                mozesz napisac cos wiecej o montazu tego nowego zbiorniczka?


                                btw mozesz mi podac nr tego zbiorniczka wraz z pompka?
                                "Łapię chwile ulotne jak ulotka ,ulotne chwile łapię jak fotka..."

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez guajava
                                  mozesz napisac cos wiecej o montazu tego nowego zbiorniczka?
                                  Montaż odbywał się na wariata przed blokiem (wieżowiec) gdzie sąsiedzi i innej maści ludzie idący po dzieci do przedszkola spoglądali na kolesia co pół auta rozebrał.Zacząłem od demontażu filtra paliwa razem z podstawą lub uchwytem jak kto woli by mieć więcej miejsca,zdemontowałem reflektor i kierunkowskaz,odkręciłem śruby od mocowań zbiornika i po tej akcji jak dobrze pamiętam udało mi się wyjąć zbiornik 3L.Przymiarka większego nie zwiastowała tego co mnie czeka jest większy więc po kilku minutach walki zdecydowałem o odkręcaniu pasa przedniego :? odkręciłam cztery śruby,wcześniej demontując kolejny reflektor z kierunkowskazem,zderzakiem i belką zderzaka :evil: popuściłem pas przedni ,nie mogłem go zdjąć bo chłodnice były podpięte.Pas został przyłapany na dwie śruby kilka lub kilkanaście minut walki i dalej klęska odkręciłem interculer i go rozłączyłem z tą rurą co idzie do góry,rurę ostrożnie dałem do góry i w prawo by nie przeszkadzała,wypiłem przewody które idą w takiej osłonie,przewody paliwowe z uchwytów i jeszcze jedne z prawej strony na takiej rynience i w tedy jakimś cudem wszedł ustawiłem go zapominając o takiej starej podkładce gumowej :evil: całą resztę szybko zamontowałem z powrotem i zostało mi do poprawienia filtr paliwa z uchwytem,zaczął kapać deszcz i na dodatek byłem umówiony na malowanie nowych zderzaków u szwagra(komora czekała na mnie) byłem już spóźniony a ja myślałem że uda mi się wymienić zbiornik góra godzinę :twisted:

                                  [ Dodano: Pią 20 Maj, 11 12:48 ]
                                  -zbiornik płynu spryskiwaczy 5,3L- 8L0 955 453 C
                                  z czujnikiem poziomu płynu
                                  -zbiornik płynu spryskiwaczy bez czujnika 5.3L- 8L0 955 453 B
                                  - pierścień uszczelniający przy braku czujnika 7M0 919 382
                                  -zaślepka do tego pierścienia-8E0 955 456 A
                                  -przy braku pompki spryskiwaczy reflektorów zaślepka 444 955 647
                                  - i pierścień uszczelniający- 2D0 955 465 B
                                  ja użyłem w tym przypadku tylko pierścienia uszczelniającego,z niewiadomych mi przyczyn jakoś pierścień z uszczelniający i zaślepka moim zdaniem nie pasowały-trzeba by robić otwór w pierścieniu by weszła zaślepka-dziwne
                                  MOCY PRZYBYWAJ

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    owen dzięki Ci wielkie


                                    ile taka przyjemnosc w ASO wiesz?
                                    "Łapię chwile ulotne jak ulotka ,ulotne chwile łapię jak fotka..."

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez guajava
                                      ile taka przyjemnosc w ASO wiesz
                                      Za zbiornik zapłaciłem 131 zł mam 15% rabatu i już nie ma go na stanie w Polsce,termin oczekiwania to dwa tygodnie,reszta to są grosze mam na myśli zaślepki itp,pompka z uszczelką do spryskiwaczy szyb wziąłem ze starego jak go zdemontowałem.Wszystkie graty zakupione niestety w ASO :?
                                      MOCY PRZYBYWAJ

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        dzięki Ci wielkie owen
                                        "Łapię chwile ulotne jak ulotka ,ulotne chwile łapię jak fotka..."

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez owen
                                          jedno co jest naprawdę dobre to to że jak ci się skończy płyn to kupujesz bańkę 5L wlewasz i bańka do kosza a nie do bagażnika i do tego jest jeden element mniej jeśli planujesz spryskiwacze pod xenon
                                          tak wlewasz cala banke to jest fajne, ale jak juz bedziesz mial ksenony to zobaczysz jak szybko oproznisz zbiornik :szeroki_usmiech
                                          Swoja droga moj ojciec w Cordobie Vario o takiej



                                          ma zbiornik zdaje sie 6,0 albo 6,5 litra :shock: i to tylko na szyby, ale tam przy benzynce 1.6 jest tyle miejsca pod maska ze male dziecko sie schowa

                                          [ Dodano: Nie 22 Maj, 11 12:55 ]
                                          o znalazlem na necie tam jest nawet 6,6 L

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Witam kolegów, przepraszam za mały przestój. Niebawem wrzucę schematy, mam je na drugim komputerze (w weekend dopiero będę miał do niego dostęp). Przepraszam, że tak długo, ale wyjechałem na tydzień...

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              No to gdzie te schematy ? :diabelski_usmiech
                                              Bo jestem "na montażu" prawie...
                                              OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                                              SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                looker a zbiornik zamontowałeś już może? Bo też właśnie przez to przechodzę, i trochę zabawy z samym montażem zbiornika było:/
                                                Fabryka Barw :]

                                                Czarna O1 rs-line tdi
                                                Srebrna O2 Scout

                                                DACAR.team

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Nieee. Dopiero się czaję... Ale klamoty leżą...
                                                  OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                                                  SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X