Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

chipowanie 1.9

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Zamieszczone przez Maicroft
    Nie bede Ci wskazywal innych watkow, bo w Twoim przypadku to nie ma sensu.
    uwierz mi ze sam sie gubie :diabelski_usmiech EOT
    nasza droga: www.wpzs.pl

    Komentarz


    • #52
      brutus, a jak zachowuje sie twoj ASR po wgraniu softu? Trzeba go wylaczac czy potrafi jakos ogarnac wieksza moc? No i komputer zaniza spalanie czy to raczej sie nie zmienilo?
      Max moc [KM/kW] 119.6/88.0
      Max moment [Nm] 280 przy 1982 obr./min.

      Komentarz


      • #53
        Co do komputera ... to go nie mam bo mam najuboższą wersję clasic, ale minimalnie się zwiekszyło zużycie w ruchu miejskim (zwłaszcza na małych przebiegach gdy silnik sie dobrze nie nagrzeje) jeżeli chodzi o łuższe trasy to nie zauwazyłem żadnycj różnic.
        ASR na pierwszym sofcie dawał o sbie znać(zbyt gwałtownie rosnący moment na niskich obrotach) , po korekcie jest OK. ale jak sie chcesz troszkę pościgać na ćwiartkę to lepiej go wyłącz <chociaż czasem i tak odnosze wrażenie że mimo wyłączenia on jednak działa tylko jest ciut mniej czuły>
        OII Golas ale z 1.9 TDI BXE

        Komentarz


        • #54
          brutus, w Classicach nie było ASR albo się mylę :|
          Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

          Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

          Jest O1 1.6 BFQ

          Komentarz


          • #55
            no w moim jest mówimy o OII mam ASR i raczej to jest w standarcie
            OII Golas ale z 1.9 TDI BXE

            Komentarz


            • #56
              brutus, sorki ziombel
              Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

              Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

              Jest O1 1.6 BFQ

              Komentarz


              • #57
                Nie przesadzajcie z tym ASRem. Ja mam parametry razy 2 podniesione i u mnie ASR nigdy nie glupial. Nawet teraz na sniegu dziala sporadczynie, poprostu trzeba umiec dozowac to co pod prawa noga. :twisted:
                Oczywiscie jak chce sie mocno wystartowac spod swiatel, to nalezy go wylaczyc, bo inaczej zamuli auto, ale to nawet na serii.
                "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
                Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

                STOP ECO-TERRORISM!

                Komentarz


                • #58
                  Dokładnie tak jak pisze Purchawa...jak będziesz chciał,to ASR migać bedzie na okrągło...
                  OII Golas ale z 1.9 TDI BXE

                  Komentarz


                  • #59
                    Zamieszczone przez brutus
                    <chociaż czasem i tak odnosze wrażenie że mimo wyłączenia on jednak działa tylko jest ciut mniej czuły>
                    wlacznik asr dziala zero-jedynkowo albo wylacza system albo wlacza i nie ma czegos takiego jak mniejsza czulosc
                    nasza droga: www.wpzs.pl

                    Komentarz


                    • #60
                      Zamieszczone przez Jabar1975
                      nie ma czegos takiego jak mniejsza czulosc
                      W Skodzie nie, ale w takim BMW... :twisted:
                      "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
                      Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

                      STOP ECO-TERRORISM!

                      Komentarz


                      • #61
                        Zamieszczone przez Purchawa
                        W Skodzie nie, ale w takim BMW...
                        :diabelski_usmiech nie zaczepiaj mnie :diabelski_usmiech - bo pracuje nad soba - cholera gdzie moja melisa ?
                        nasza droga: www.wpzs.pl

                        Komentarz


                        • #62
                          napisałem ...wydaje mi się :P
                          OII Golas ale z 1.9 TDI BXE

                          Komentarz


                          • #63
                            no ale w sumie to temat o chipowaniu 1.9 :!: , co prawda już mnie to nie interesuje :diabelski_usmiech ale może ktoś inny będzie chciał skorzystać a Wy tu Panowie o ASR zaczynacie
                            O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                            GVI 1.4TSI
                            LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                            tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                            Komentarz


                            • #64
                              Witam serdecznie. Mam pytanie odnośnie tdi 105 kM w Caddy i strojenia tego silnika. W salonie polecają gościa z Ecosoftu, dobrze to czy źle? Czytałem różne opinie na temat tej firmy ale nie do końca mogę sobie wyrobić jakieś zdanie bo się nie znam. Nie znam nikogo kto by mógł coś polecić w tym temacie w Poznaniu. Czy warto wchodzić w ten Ecusoft? Robią wszystko z komputera bez hamowni, czy tak jest ok? Czy jest ktoś jeszcze w Poznaniu kto jest tolerowany przez salony( niby gwarancja)? Będę wdzięczny za informację. Pozdrawiam Adam

                              Komentarz


                              • #65
                                Zamieszczone przez aadamuss
                                Robią wszystko z komputera bez hamowni, czy tak jest ok?
                                To taki "prawie" profesjonalny tuning... "prawie" robi różnice. :wink:

                                Komentarz


                                • #66
                                  aadamuss, Sprawa wyglada tak, program robi gosc o nazwisku Chrapusta Adam w BB na ulicy cmentarnej. Salon wysyla do nich kompa, ten wgrywa gotowca odsyla klientowi, gdzie placisz 3x stawke normalnego programu i jak sie cos wysypie w aucie to oni to bezproblemowo naprawia, ale TYLKO w tym salonie gdzie oplaciles usluge, kazdy inny cofa gwarancje - to powinno wyjasnic watpliwosci.

                                  A co do samego softa, no coz, jakis on tam bedzie, wynik tez jakis tam bedzie, mozliwe ze wysoki, ze nic sie nie bedzie dzialo z autem itd, ale czy warto za to az tyle placic, jak i tak nie ma sie pelnej gwarancji
                                  Spritmonitor.de

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Zamieszczone przez aadamuss
                                    Witam serdecznie. Mam pytanie odnośnie tdi 105 kM w Caddy i strojenia tego silnika. W salonie polecają gościa z Ecosoftu, dobrze to czy źle? Czytałem różne opinie na temat tej firmy ale nie do końca mogę sobie wyrobić jakieś zdanie bo się nie znam. Nie znam nikogo kto by mógł coś polecić w tym temacie w Poznaniu. Czy warto wchodzić w ten Ecusoft? Robią wszystko z komputera bez hamowni, czy tak jest ok? Czy jest ktoś jeszcze w Poznaniu kto jest tolerowany przez salony( niby gwarancja)? Będę wdzięczny za informację. Pozdrawiam Adam
                                    Widzialem dwa softy ECUSOFTA .... masakra. Chlopaki auto dla klienta robia na nastawy ktore inny na wyscig by dal. Bez glowy.
                                    Co do hamowni to hehe ja tez nie mam, Aligator tez stroi na ulicy i jakos dajemy rade wiec to nie jest wyznacznikiem.
                                    Ale Ecusofta bym wrogowi nie polecil.
                                    pozdrawiam

                                    Diagnostyka i tuning
                                    hybrydowe wtryski i turbiny
                                    programy na ulice jak i do sportu

                                    Serwis mechaniczny aut koncernu VAG
                                    www.tune-up.pl

                                    HAMOWNIA PODWOZIOWA - POMIARY MOCY GDANSK

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      aadamuss, ECUSOFT robi softy z tzw. przysłowiowym JEBNIĘCIEM :twisted: [ sory za wyrażenie]
                                      Co nie jest do konca dobre, moim zdaniem nawet bardzo złe..... :?
                                      A z tą gwarancją to tak jak napisałMaicroft, czyli jest ona bez sensu, niech Ci się coś wysra na pomorzu :lol:

                                      Pozdr
                                      T
                                      Życie jest bezwzględne nie lituje się nad nikim...
                                      Pokój jego duszy...KRIS 27.09.03
                                      BMW serii 3... Radość z jazdy.

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Powiem tak mamy kolege ktory ma taki soft w swoim ALH i jest bardzo zadowolony. Co prawda wynik na dynoday wyszedl nizszy niz deklarowany to i tak jest na bardzo dobrym poziomie, a auto na tym programie przejechalo juz troche, pali bardzo malo i wlasciciel jest zadowolony. Zaznaczam jednak, ze auto bylo strojone na miejscu, a nie na odleglosc
                                        Spritmonitor.de

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Maicroft, no i chyba nie było na gwarancji co :?:
                                          Bo nie wiem czy mówisz o Bartolinim Bartku :?: :wink:
                                          Życie jest bezwzględne nie lituje się nad nikim...
                                          Pokój jego duszy...KRIS 27.09.03
                                          BMW serii 3... Radość z jazdy.

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Tymon, Nie, Kristo, byl z samego rana na dynoday, nawet sam nie zdarzylem z nim pogadac. A czy to bylo na gwarancji to nie wiem, wiesz wtedy auta mialy rok. Ale z tego co wiem, nie bylo to robione przez salon, tylko na cmentarnej :twisted:
                                            Spritmonitor.de

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              Tymon,
                                              Popatrz na moj wykres - Grześ go wstawił - auto było robione na miejscu i strojone pod moje potrzeby bez "jebnięcia" - pomimo różnic na pomiarach hamownianych to i tak wynik IMO jest dobry bo w oklicach 30kM i 80Nm. Sofcik był wgrany przy 15kkm i oczywiście auto miało jeszcze wtedy gwarancję natomiast soft był wgrany nie przez salon tylko w siedzibie firmy. Od tego czasu autko zrobiło już około 70kkm i nie mam najmniejszych zastrzeżeń..

                                              PS Adam robił soft ( 2005r -o ile dobrze kojarzę) dla 50 Golfów biorących udział w pucharze golfa - i co ważne praca ta była zlecona przez niemców
                                              Pink Floyd fan.

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                kristo, no to Gratki, że wszystko się Kręci jak należy
                                                Życie jest bezwzględne nie lituje się nad nikim...
                                                Pokój jego duszy...KRIS 27.09.03
                                                BMW serii 3... Radość z jazdy.

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  Witam. No i dalej mam dylemat. Czyli hamownię mogę sobie odpuścić bo nie ona jest wyznacznikiem? Jak to jest z hamowaniem DSG, każda hamownia da radę? Czy przy pomocy komputera gość może coś podejrzeć jakie są te krzywe i momenty? i sprawdzić czy jest dobrze? Czy polega to na wgraniu tylko jakiegoś programu standard który w większości się sprawdza? Liczę na wasze wsparcie bo nie mam ochoty za bardzo wgryzać się w temat aby podjąc decyzję. Kto jest godny polecenia w Poznaniu? pozdrawiam Adam

                                                  czy ten silnik ma sterownik EDC 15 czy 16?

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    Nowe 1.9TDI w OII maja EDC16. DSG mozna shamowac na kazdej Maha a na inercji niby tez, ale nie kazdemu sie udaje.

                                                    Jak wiesz tam jest funkcja kickdown, a wtedy bieg zostanie zredukowany. Tu trzeba kombinowac.
                                                    Spritmonitor.de

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X