Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

TEMPOMAT SKODA OCTAVIA II

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Tak jak najbardziej
    Skoda Octavia II FL
    Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

    https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

    Komentarz


    • Witajcie mądrzy ludzie. Nie wiem czy ktoś tu jeszcze działa i może pomóc, ale zdesperowany jestem. Walczę bezskutecznie z tempomatem w mojej O2 1,9TDI BXE Ambiente 2007r. Moduł 1K0953549BC manetka dokupiona 1K0953513G. Zamontowałem, tempomat zakodowałem vcdsem w module kierownicy i w silniku. Błędów silnika ani kierownicy nie wyświetla. Bloki pomiarowe sprawdzam i mam normalne reakcje na wciśnięcie +, -. cancel itp. Jedyna rzecz, która daje do myślenia, to w blokach pomiarowych silnika przy CC Pedal Monitoring mam 00001100, czyli wg opisu wartość czwarta to CCS enabled, zaś trzecia od prawej pokazuje jakoby sprzęgło było wciśnięte, ale ta jedynka widnieje tam stale niezależnie czy sprzęgło wciskam czy nie. Mechanikiem nie jestem i nie wiem czy ma to znaczenie, ale poprzedni właściciel wymienił sprzęgło dwumasowe na zwykłe. Nie wiem czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem przy montażu CC, ale może coś podpowiecie. Dzięki!

      Komentarz


      • musi być reakcja na sprzęgło, poszukaj innych bloków pomiarowych gdzie widać naciśnięcie sprzęgła i hamulca
        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
        poprzednie modele:
        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

        Komentarz


        • Gdybyś miał w profilu uzupełnić pole "lokalizacja" to co byś wpisał?
          Czy w tym samym bloku pomiarowym widzisz reakcję na wciśnięwciśnięcie pedału hamulca?
          Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
          Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

          Komentarz


          • Dzięki za odpowiedzi i w ogóle za działania na forum czy YT, bo w sumie to dzięki Wam ogarnąłem samodzielnie temat manetki. Z Grodziska Maz. jestem. Poszukam jeszcze innych bloków, ale 006 sprawdzany pokazuje w chmurce vcdsowej, że są to wartości odpowiednio dla pedałów hamulca, sprzęgła itp. Wciśnięcie hamulca zmienia wartość 0/1, zaś sprzęgło ciągle stoi na 1. Moje podejrzenie pada na czujnik Halla na pompie sprzęgła. Spróbuję go wygrzebać i mam nadzieję, że to on. Jedynie martwi mnie, że prawdopodobnie vcds pokazałby błąd tego czujnika gdyby było coś nie tak.

            Komentarz


            • No właśnie ze sprzęgła nie pokazuje błędu.
              Czujnik lub jego wiązka.
              Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
              Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

              Komentarz


              • Wygrzebałem czujnik. Podmieniłem używką z allegro(może pechowo też uszkodzony), ale nic to nie pomogło. Sprzęgło w vcds nadal wciśnięte stale. Wtyczkę czujnika sprawdziłem. Wizualnie ok. Napięcie do czujnika dochodzi(piny 1 i 5). Nie mam pojęcia jak zbadać co za sygnał z niego wychodzić powinien(pin 2). Czytam po forach, że są modele VW gdzie wiązka ma 4 albo 5 przewodów. U mnie oryginalnie są 3 przewody, a piny 3 i 4 zaślepione. Nawet w instrukcji wymiany czujnika są na obrazku 4 przewody. Ręce opadają. Chyba nowy czujnik wypada kupić, chociaż jest ryzyko, że przyczyna leży gdzie indziej i utopię stówkę.

                Komentarz


                • Uzupełnij informacje o aucie w profilu.
                  Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                  Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                  Komentarz


                  • Uzupełniłem profil. Zadziałałem też w temacie czujnika. Wstawiłem nowy a oprócz tego podłączyłem(na krótko do wtyczki od czujnika) nową pompę sprzęgła z jeszcze innym czujnikiem. Niestety rezultat żaden. Vcds pokazywał cały czas wciśnięte sprzęgło i na dobrą sprawę nie wiem co jeszcze mogę sprawdzić. Jakby ktoś miał pomysł co mogę z tym zrobić, to chętnie skorzystam.

                    Komentarz


                    • Witam,

                      Mam Octavię II przed FL, 2012, 1.6 LPG.

                      Chciałbym dołożyć tempomat, rozumiem, że taki sprzęt należy zakupić:

                      Link
                      lub
                      Link

                      Czy w okolicach Łodzi lub Warszawy mogę liczyć na pomoc kolegów z forum z montażem, zakodowaniem?

                      Komentarz


                      • Nie. Jak masz rocznik 2012 to manetki są zespolone.
                        Zadzwoń to pomogę ustalić co jest potrzebne.
                        Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                        Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                        Komentarz


                        • Witam, panowie a macie jakiś najprostszy sposób na zrobienie automatycznych świateł w Skoda Yeti 2016r 1.4 tsi CZCA?

                          Komentarz


                          • Próbowałeś zakodować w sterowniku 09?
                            Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                            Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                            Komentarz


                            • Nie z takiego względu że przełącznik jest bez funkcji auto

                              Komentarz


                              • Ok. Ale powinien być tam bit- światła stale włączone- czy jakoś tak. Dziwne, że tego nie masz włączonego. W pozycji 0 włącznika świateł nic Ci nie świeci?
                                Czujnik deszczu masz?
                                Gdzie mieszaksz?
                                Przyjedź to poszukam tego.​
                                Ostatnio edytowany przez koleś; 6390.
                                Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                Komentarz


                                • W pozycji 0 włączone są na stałe dzienne lecz można je wyłączyć w komputerze pokładowym. Czujniku deszczu nie ma, mieszkam na Podkarpaciu.

                                  Komentarz


                                  • Teraz wszystko jasne.
                                    Masz takie opcje:
                                    Wymiana szyby pod czujnik zmierzchu/desczu i lusterko fotochrom.
                                    Usuwasz lusterko, które masz teraz i przyklejasz mocowanie lusterka fotochrom + dokładasz czujnik.
                                    Montujesz do włącznika świateł chiński wynalazek z czujnikiem zmierzchu. Wpina się go pomiędzy włącznik a wtyczkę włącznika.
                                    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                    Komentarz


                                    • A ta 3 opcja jak wygląda i skad takie coś wziąć?

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez zimmeek Zobacz wpis
                                        A ta 3 opcja jak wygląda i skad takie coś wziąć?
                                        Coś takiego - tylko że zielony

                                        52,52 zł 5%OFF | Dla Skoda Octavia II 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2013 światło przeciwmgielne przełącznik reflektorów czujnik przycisku Chrome 1Z0941431K
                                        淘宝网 - 淘!我喜欢
                                        Ostatnio edytowany przez Rafał Oskar; 43908.
                                        OIIFL Kombii - 198 Km / 457Nm - R Stage One
                                        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5-o2fl-2-0-tdi


                                        T: 500286848

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez zimmeek Zobacz wpis
                                          A ta 3 opcja jak wygląda i skad takie coś wziąć?
                                          Link Rafała nie działa.
                                          Tu masz do Octavii
                                          404 page
                                          Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                          Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                          Komentarz


                                          • tempomat zamontowany zakodowany działa jak tralala.
                                            Specjalne podziękowania dla kolegi koleś za mega pamięć i pomoc ze światłami dziennymi gasnącymi zaciągając ręczny
                                            Wiedza bez cenna na zabytkowy sprzęt jak mój

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
                                              Link Rafała nie działa.
                                              Tu masz do Octavii
                                              404 page
                                              Kolor tego przełącznika zielony jest? Do mojej O2FL wystarczy tylko to podmienić i będę miał przełączanie automatyczne świateł z dziennych na mijania przy zmroku/wjazdu w tunel?
                                              Gdzie najlepiej przykleić ten czujnik?
                                              O2Fl z dziennymi w halogenach, bez czujników... Octavia Club Polska
                                              Wirus -> 136 KM 310 Nm
                                              https://forum.octaviaclub.pl/forum/m...kombi-by-szere

                                              Komentarz


                                              • Tak jest kolor zielony na napisie auto reszta bardziej w biel wpada, podmieniasz czujnik gdzieś pod szybę "u mnie na lewym boku jest" i działa całkiem sprawnie.
                                                Nawet jest coś w podobie Coming/Leaving Home​ może kwestia ustawień ale u mnie z przodu postojówki się świecą a nie mijania czas na przesyłkę nie całe dwa tygodnie
                                                Załączone pliki

                                                Komentarz


                                                • Dzień dobry.
                                                  Jaką manetkę z tempomatem dokupić do 1K0-953-549-AF ?

                                                  Link
                                                  taka podejdzie ?

                                                  zrzut z vcdsa

                                                  Sunday,21,January,2024,18:33:57:00009
                                                  VCDS -- Windows Based VAG/VAS Emulator Running on Windows 11 x64
                                                  VCDS Version: 23.11.0.0 (x64)
                                                  Data version: 20231027 DS351.0
                                                  Ross-Tech: Home


                                                  VIN: TMBUF61Z468071308 License Plate: SK20SJ
                                                  Mileage: 241230km-149893mi Repair Order:



                                                  --------------------------------------------------------------------------------
                                                  --------------------------------------------------------------------------------


                                                  Chassis Type: 1Z (1K0)
                                                  Scan: 01 03 08 09 15 16 17 19 25 42 44 46 52 55 56 62 72 76

                                                  VIN: TMBUF61Z468071308 Mileage: 241230km-149893miles

                                                  01-Engine -- Status: OK 0000
                                                  03-ABS Brakes -- Status: OK 0000
                                                  04-Steering Angle -- Status: OK 0000
                                                  08-Auto HVAC -- Status: OK 0000
                                                  09-Cent. Elect. -- Status: OK 0000
                                                  15-Airbags -- Status: OK 0000
                                                  16-Steering wheel -- Status: OK 0000
                                                  17-Instruments -- Status: OK 0000
                                                  19-CAN Gateway -- Status: Malfunction 0010
                                                  25-Immobilizer -- Status: OK 0000
                                                  42-Door Elect, Driver -- Status: OK 0000
                                                  44-Steering Assist -- Status: OK 0000
                                                  46-Central Conv. -- Status: OK 0000
                                                  52-Door Elect, Pass. -- Status: OK 0000
                                                  55-Headlight Range -- Status: OK 0000
                                                  56-Radio -- Status: Malfunction 1010
                                                  62-Door, Rear Left -- Status: OK 0000
                                                  72-Door, Rear Right -- Status: OK 0000
                                                  76-Park Assist -- Status: OK 0000

                                                  -------------------------------------------------------------------------------
                                                  Address 01: Engine Labels:. 06F-907-115-AXX.clb
                                                  Part No SW: 1Z0 907 115 A HW: 1Z0 907 115
                                                  Component: 2.0l R4/4V TFSI 0040
                                                  Revision: --H10--- Serial number: SKZ7Z0E3309427
                                                  Coding: 0203000318070060
                                                  Shop #: WSC 21087 427 93198
                                                  VCID: 3365AACB523561090E-8066
                                                  VINID: 91D4A558606A1062001C10C020B0CFE53A

                                                  No fault code found.
                                                  Readiness: 0110 0101

                                                  -------------------------------------------------------------------------------
                                                  Address 03: ABS Brakes Labels: 1K0-907-379-MK60-F.clb
                                                  Part No SW: 1K0 907 379 AA HW: 1K0 907 379 AA
                                                  Component: ESP FRONT MK60 0102
                                                  Revision: 00H13001
                                                  Coding: 0004738
                                                  Shop #: WSC 73430 790 00000
                                                  VCID: 71E960C368A913193C-8024

                                                  No fault code found.

                                                  -------------------------------------------------------------------------------
                                                  Address 08: Auto HVAC Labels: 1K0-907-044.lbl
                                                  Part No: 1Z0 907 044 J
                                                  Component: ClimatronicPQ35 084 0305
                                                  Shop #: WSC 00000 000 00000
                                                  VCID: 3D718CF36471A779E8-8068

                                                  No fault code found.

                                                  -------------------------------------------------------------------------------
                                                  Address 09: Cent. Elect. Labels:. 3C0-937-049-23-H.lbl
                                                  Part No SW: 3C0 937 049 E HW: 3C0 937 049 E
                                                  Component: Bordnetz-SG H37 1002
                                                  Revision: 00H37000 Serial number: 00000003779216
                                                  Coding: F98E8F33100A140000110D000000000000197F0632
                                                  Shop #: WSC 73430 790 12345
                                                  VCID: 2B55B2AB8A0539C946-807E

                                                  Subsystem 1 - Part No: 1Z1 955 119 A Labels: 1KX-955-119.CLB
                                                  Component: Wischer SK351 012 0401
                                                  Coding: 00065525
                                                  Shop #: WSC 73430

                                                  Subsystem 2 - Part No: 1K0 955 559 AH Labels: 1K0-955-559-AG.CLB
                                                  Component: RLS 120510 054 0403
                                                  Coding: 04664301
                                                  Shop #: WSC 73430

                                                  No fault code found.

                                                  -------------------------------------------------------------------------------
                                                  Address 15: Airbags Labels: 1K0-909-605.lbl
                                                  Part No SW: 1K0 909 605 S HW: 1K0 909 605 S
                                                  Component: Q2 AIRBAG VW8 026 0800
                                                  Revision: 09026000 Serial number: 0038ND0V90ST
                                                  Coding: 0020786
                                                  Shop #: WSC 73430 790 00000
                                                  VCID: 3C7781F77F6BAE71DF-8068

                                                  Subsystem 1 - Serial number: 6332MSME0C727F23J

                                                  Subsystem 2 - Serial number: 6342MSME0C3217120

                                                  Subsystem 3 - Serial number: 6351HSME08655C61A

                                                  Subsystem 4 - Serial number: 6361HSME00614339.

                                                  No fault code found.

                                                  -------------------------------------------------------------------------------
                                                  Address 16: Steering wheel Labels: 1K0-953-549-MY8.lbl
                                                  Part No SW: 1K0 953 549 AF HW: 1K0 953 549 AF
                                                  Component: Lenks ulenmodul 034 0070
                                                  Coding: 0000012
                                                  Shop #: WSC 73430 790 00000
                                                  VCID: 76E353DF01C73421E9-8022

                                                  No fault code found.

                                                  -------------------------------------------------------------------------------
                                                  Address 17: Instruments Labels: 1K0-920-xxx-17.lbl
                                                  Part No: 1Z0 920 841 C
                                                  Component: KOMBIINSTRUMENT VD1 0918
                                                  Coding: 0000001
                                                  Shop #: WSC 02423 002 1048576
                                                  VCID: 366393DF4147742129-8062

                                                  No fault code found.

                                                  -------------------------------------------------------------------------------
                                                  Address 19: CAN Gateway Labels:. 1K0-907-530-V4.clb
                                                  Part No SW: 1K0 907 530 S HW: 1K0 907 951
                                                  Component: J533__Gateway H16 0210
                                                  Revision: H16 Serial number: 3400K08B1700FB
                                                  Coding: E9817F0E000202002302
                                                  Shop #: WSC 06314 123 12345
                                                  VCID: 377D9EDB464D8D2932-8062

                                                  1 Fault Found:
                                                  01304 - Radio
                                                  004 - No Signal/Communication - Intermittent
                                                  Freeze Frame:
                                                  Fault Status: 00100100
                                                  Fault Priority: 2
                                                  Fault Frequency: 1
                                                  Reset counter: 42
                                                  Mileage: 241234 km
                                                  Time Indication: 0
                                                  Date: 2000.00.00
                                                  Time: 15:32:55


                                                  -------------------------------------------------------------------------------
                                                  Address 25: Immobilizer Labels: 1K0-920-xxx-25.clb
                                                  Part No: 1Z0 920 841 C
                                                  Component: IMMO VD1 0918
                                                  Shop #: WSC 00000 000 00000
                                                  VCID: 366393DF4147742129-8062

                                                  No fault code found.

                                                  -------------------------------------------------------------------------------
                                                  Address 42: Door Elect, Driver Labels: 1K0-959-701-MIN2.lbl
                                                  Part No: 1T0 959 701 B
                                                  Component: Tuer-SG 024 2345
                                                  Coding: 0000244
                                                  Shop #: WSC 73430 790 00000
                                                  VCID: 366393DF4147742129-8062

                                                  No fault code found.

                                                  -------------------------------------------------------------------------------
                                                  Address 44: Steering Assist Labels: 1Kx-909-144-G2V2.clb
                                                  Part No: 1K1 909 144 K
                                                  Component: EPS_ZFLS Kl.5 D06 1701
                                                  Shop #: WSC 00000 000 00000
                                                  VCID: 3365AACB523561090E-8066

                                                  No fault code found.

                                                  -------------------------------------------------------------------------------
                                                  Address 46: Central Conv. Labels:. 1K0-959-433-MIN.clb
                                                  Part No: 1K0 959 433 AK
                                                  Component: KSG 0401
                                                  Coding: 08F002407F3F0505084F010004CC
                                                  Shop #: WSC 73430 790 12345
                                                  VCID: 79F958E330D95B5984-802C

                                                  Subsystem 1 - Component: Sounder n.mounted

                                                  Subsystem 2 - Component: NGS n.mounted

                                                  Subsystem 3 - Component: IRUE n.mounted

                                                  No fault code found.

                                                  -------------------------------------------------------------------------------
                                                  Address 52: Door Elect, Pass. Labels: 1K0-959-702-MIN2.lbl
                                                  Part No: 1T0 959 702 B
                                                  Component: Tuer-SG 024 2345
                                                  Coding: 0000244
                                                  Shop #: WSC 73430 790 00000
                                                  VCID: 377D9EDB464D8D2932-8062

                                                  No fault code found.

                                                  -------------------------------------------------------------------------------
                                                  Address 55: Headlight Range Labels: 1T0-907-357.lbl
                                                  Part No: 1T0 907 357
                                                  Component: Dynamische LWR 0003
                                                  Coding: 0000007
                                                  Shop #: WSC 73430 790 00000
                                                  VCID: 74E769D717BB2631D7-8020

                                                  No fault code found.

                                                  -------------------------------------------------------------------------------
                                                  Address 56: Radio
                                                  Cannot be reached

                                                  -------------------------------------------------------------------------------
                                                  Address 62: Door, Rear Left Labels: 1K0-959-703-GEN2.lbl
                                                  Part No: 1K0 959 703 E
                                                  Component: Tuer-SG 021 2435
                                                  Coding: 0000144
                                                  Shop #: WSC 73430 790 00000
                                                  VCID: 326BAFCFAD2F680105-8066

                                                  No fault code found.

                                                  -------------------------------------------------------------------------------
                                                  Address 72: Door, Rear Right Labels: 1K0-959-704-GEN2.lbl
                                                  Part No: 1K0 959 704 E
                                                  Component: Tuer-SG 021 2435
                                                  Coding: 0000144
                                                  Shop #: WSC 73430 790 00000
                                                  VCID: 3365AACB523561090E-8066

                                                  No fault code found.

                                                  -------------------------------------------------------------------------------
                                                  Address 76: Park Assist Labels: 1Z0-919-283.lbl
                                                  Part No SW: 1Z0 919 283 B HW: 1Z0 919 283 B
                                                  Component: Parkhilfe 4-Kan H04 0020
                                                  Coding: 0000021
                                                  Shop #: WSC 73430 790 00000
                                                  VCID: 3D718CF36471A779E8-8068

                                                  No fault code found.

                                                  End-------------------------(Elapsed Time: 01:45)--------------------------

                                                  --------------------------------------------------------------------------------
                                                  --------------------------------------------------------------------------------


                                                  Address 16: Steering wheel Labels: 1K0-953-549-MY8.lbl
                                                  Control Module Part Number: 1K0 953 549 AF HW: 1K0 953 549 AF
                                                  Component and/or Version: Lenks ulenmodul 034 0070
                                                  Software Coding: 0000012
                                                  Work Shop Code: WSC 73430 790 00000
                                                  VCID: 76E353DF01C73421E9-8022
                                                  No fault code found.


                                                  --------------------------------------------------------------------------------
                                                  --------------------------------------------------------------------------------


                                                  Address 16: Steering wheel Labels: 1K0-953-549-MY8.lbl
                                                  Control Module Part Number: 1K0 953 549 AF HW: 1K0 953 549 AF
                                                  Component and/or Version: Lenks ulenmodul 034 0070
                                                  Software Coding: 0000012
                                                  Work Shop Code: WSC 73430 790 00000
                                                  VCID: 76E353DF01C73421E9-8022
                                                  No fault code found.


                                                  --------------------------------------------------------------------------------
                                                  --------------------------------------------------------------------------------


                                                  Address 19: DTCs cleared​
                                                  Ostatnio edytowany przez theos; 50740.

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez theos Zobacz wpis
                                                    Jaką manetkę z tempomatem dokupić do 1K0-953-549-AF ?

                                                    Link
                                                    taka podejdzie ?
                                                    Tak. Będzie pasować.
                                                    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                                    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X