Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Park assist OII przed liftem zeby pokazywal na Columbusie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • maxpaynemm, ogarnij temat na sucho , pózniej zacznij działać etapami . I na prawdę nie potrzeba drugiej osoby . Jak coś to na PW pomogę.

    Komentarz


    • Koledzy jako że na przód kupiłem wiązkę od tyłu. Może ktoś ma rozpiskę jak powinny być osadzone Piny we wtyczce podpinanej do modułu PDC??

      Ze względu że to tył to wiązkę mam zakończoną wtyczką do modułu a wiem że przednia wiązka ma jeszcze wtyczkę na łączeniu pomiędzy zderzakiem i karoserią (w okolicach sprężarki od klimy) macie może nr tej wtyczki (strona męska i żeńska) oraz pinów??? Przedłużenie wiązki zrobię bez problemu tylko kwestia tych wtyczek. A może darować sobie wtyczkę na połączeniu zderzaka tylko od razu przedłużyć do samego modułu ??
      Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

      Spalanie - Motostat.pl

      Komentarz


      • maxpaynemm, Utrudniłeś Sobie życie z tym modem ,że bardziej chyba nie można. Nie wiem za ile wyrwałeś tylną wiązkę, ale teraz będziesz miał ,,drut,, i dużo zmarnowanego czasu . Jak doliczysz koszty pinów ,kabla 0,35 mm, 2 glosniczka i przycisku to wyjdzie ci cena równa gotowej wiązki . Tam masz P&P bez żadnych problemów . Co do różnic i pinologii znajdziesz na schematach przed i po lifcie ( wiekszość jest w wątku).

        Myślę,że jak jesteś na etapie kupienia wiązki a nie reszty to lepiej poszukaj gotowej.

        A co do wtyczki przy zderzaku jest przydatna jak go zdejmujesz. A tak następny krzak ze zdejmowaniem wtyczek od czujników.

        Komentarz


        • patryk23, niestety nie mam czujników z przodu (nie było fabrycznie) i jakoś mi się nie widzi że kupię całą wiązkę z czujnikami za małe pieniądze :roll:

          Jeśli wiesz gdzie ją kupić to bede wdzięczny za pomoc.

          Ps za ori wiązkę w z czujnikami w kolorze nadwozia dałem 140zł- dużo??
          Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

          Spalanie - Motostat.pl

          Komentarz


          • maxpaynemm, szukaj na alledrogo
            Link
            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

            Komentarz


            • maxpaynemm, wiązka na przód ma numer 1Z0 971 095.
              Tu masz przykładową aukcję
              Link

              Komentarz


              • bohen, to co podajesz to wiazki na TYŁ - wiązka na przód nie ma tej czarnej gumy. Druga sprawa to to że ja potrzebuję NIE wiązki czujników ale wiązke przedłużającą OD czujników do modułu PDC a to juz chyba bedę musiał dorobić??
                Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                Spalanie - Motostat.pl

                Komentarz


                • Zamieszczone przez maxpaynemm
                  wiązka na przód nie ma tej czarnej gumy
                  ale wiązka poza guma jest taka sama

                  wiązkę od złacza do modułu musisz dorobić
                  przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                  wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez piotrek_gdy
                    Zamieszczone przez maxpaynemm
                    wiązka na przód nie ma tej czarnej gumy
                    ale wiązka poza guma jest taka sama

                    wiązkę od złacza do modułu musisz dorobić
                    No własnie i teraz kwestia PINÓw i wtyczek tej przy zderzaku - tą do modułu mam. Czy ktoś z was dorabiał ten odcinek???

                    Czy ustawienia pinów we wtyczkach (tych wpinanych do modułu) jest taka sam na przód jak i na tył??

                    Moze ktoś ma jakiś schemat??

                    Dziękuję
                    Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                    Spalanie - Motostat.pl

                    Komentarz


                    • maxpaynemm, akurat ta aukcja co podałem to jest na 100% wiązka przednich czujników. A od tej wiązki to sterownika będzie trzeba wiązkę dorobić (trochę dłubania na pewno będzie).

                      [ Dodano: Wto 10 Gru, 13 13:02 ]
                      maxpaynemm, tak w skrócie
                      Zamieszczone przez piotrek_gdy
                      Części potrzebne do założenia ori parktronika z przodu
                      1. 1Z0 919 283 C - centralka 8-kanałowa; ma 3 wejścia- jedno to kostka parktronik tył, drugie kostka CAN, trzecie parktronik przód,
                      w związku z tym trzeba dokupić kostkę 12-pinową wraz z pinami które są oddzielnie
                      i tak jest to
                      2. 8E0 972 112 B - oprawa złączek plastikowa 12 styków brąz oraz piny do niej które trzeba dokupić oddzielnie (uwaga- każdy pin jest podwójny)
                      3. 4B0 919 279 - czujnik ostrzegawczy tonowy montowany na lewym podszybiu/nadkolu)- wizualnie identyczny jak tylny(montowany na lewym środkowym słupku)
                      4. 4x 7H0 919 275 C -czujnik ultradźwiękowy (taki sam jak w tylnym zderzaku)
                      5. 1Z0 919 491 - mocowanie czujnika lewe/wewnętrzne (do zderzaka)
                      6. 1Z0 919 492 mocowanie czujnika prawe/wewnętrzne
                      7. 2x 1Z0 919 491 A -mocowanie czujnika zewnętrzne
                      8. 1Z0 971 095 - wiązka parktronika przód(leci w zderzaku), łącząc się po prawej stronie komory silnika z wiązką w obrębie silnika.
                      I tu albo możemy wpiąć się bezpośrednio we wiązkę od zderzaka i przewodami wchodzimy do kabiny(albo mamy szczęście i nasze auto jest wyposażone w taką kostkę-trzeba jej szukać w okolicy zbiorniczka spryskiwacza/oprawy złączek reflektora prawego w obrębie nadkola) albo dokupujemy kostkę wraz z pinami(oczywiście oddzielnie)
                      9. 3B0 973 813 6-pinowa wtyczka wiązki parktronika przód

                      Dalej mamy łatwiej, we wnętrzu kabiny obok kostki/kontrolki od odłączania airbagu pasażera szukamy kostki
                      10. 4D0 971 636 A (6 styków brązowa) - jeśli mamy ją w aucie to podłączamy przełącznik parktronika jeśli nie to jeszcze musimy do niej dokupić piny
                      11. 1Z0 919 281 A - przełącznik parktronika
                      reszta szczegółów tu
                      Forum - Octavia Club Polska

                      Komentarz


                      • bohen, dzięki :wink:
                        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                        Komentarz


                        • maxpaynemm, daj malia to podesle ci schematy

                          Czy dużo?!

                          Ja kupilem od miska caly komplet przód za 600 bo pokalkulowalem i na prawdę nie było dużo drożej , a problemów zero!

                          Komentarz


                          • patryk23, spoko ja też już zamówiłem resztę u miśka

                            podeślij schematy na [email protected] - napewno się przyda

                            Dziękuję Wam za dotychczasową pomoc - narazie czekam na zamówione u misiek^wro graty i będę ostro działał

                            Mam jeszcze jedno pytanko. W przednim zderzaku zamierzam zamontować czujniki ala FL czyli bez tych kółek (ramek) do okoła czujnika. patryk23, powiedz mi jak wierciłeś otwory na czujniki przód? Miałeś jakieś wiertło koronowe czy dawałeś zwykłym?? Czujniki mają średnicę fi 17,5mm i tak się zastanawiam czym najlepiej zrobić taki otwór?
                            Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                            Spalanie - Motostat.pl

                            Komentarz


                            • Ja robiłem Wiertłem choinkowym ,( 27 ) Z tym ,że choinka bierze podwójnie i jedna strona robi fazę .Dlatego centrowałem wiertłem 4 i od wewnątrz jazda ... Efekt- komar ... nie wciśnie. Możesz robić koronkami , listkowymi ale wtedy masz tylko jedną szansę , jest super albo Qupa.

                              Komentarz


                              • Uderzę z innej beczki trochę.
                                Próbuję zrobić do swojej Octy przed FLowej takie urządzonko, które będzie tłumaczyło sygnał z czujników PDC na "nowy" sygnał, który będzie czytelny dla Columbusa.
                                Na razie ustaliłem, że stara jednostka ParkAssist(76) wysyła do magistrali CAN infotainment następujące dane:
                                Kod:
                                Time		ID	Len	Data				ASCII
                                000022,027	54B	8	FF FF FF FF FF FF FF FF 	ÿÿÿÿÿÿÿÿ
                                000022,230	54B	8	FF FF FF FF FF FF FF FF 	ÿÿÿÿÿÿÿÿ
                                000022,433	54B	8	FF FF FF FF FF FF FF FF 	ÿÿÿÿÿÿÿÿ
                                000022,620	54B	8	FF FF FF FF FF FF FF FF 	ÿÿÿÿÿÿÿÿ
                                000022,823	54B	8	FF FF FF FF FF FF FF FF 	ÿÿÿÿÿÿÿÿ
                                To są dane ze wszystkich ośmiu czujników. 0xFF oznacza brak przeszkody. Im mniejsza wartość, tym przeszkoda bliżej.
                                Nowy system ParkAssist(10) wysyła widocznie inne informacje.
                                I teraz pytanie, ma któryś z szanownych użytkowników forum może analizator (sniffer) canbus, żeby podłączyć do magistrali infotainment (dostępna np. w module bluetooth pod siedzeniem) ? Chodzi oczywiście o kogoś, kto ma już działający OPS na Columbusie.
                                Jakby ktoś był chętny do współpracy, to nawet jestem w stanie wysłać taki analizatorek.
                                Aktualne zużycie paliwa

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez majonezz
                                  Próbuję zrobić do swojej Octy przed FLowej takie urządzonko, które będzie tłumaczyło sygnał z czujników PDC na "nowy" sygnał, który będzie czytelny dla Columbusa
                                  Takie urządzonko już istnieje, nazywa się Polar Fis.

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez greg44
                                    Takie urządzonko już istnieje, nazywa się Polar Fis.
                                    To prawda, ale:
                                    -mam już swoje urządzonko, które przetwarza dane z CAN'a i chętnie zrobiłoby coś więcej
                                    -Polar FIS kosztuje 249,00 €
                                    -po prostu zrobienie czegoś samodzielnie przynosi dużą frajdę
                                    Aktualne zużycie paliwa

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez majonezz
                                      mam już swoje urządzonko
                                      No i słusznie, jeżeli rzeczywiście znasz się na tym to może stworzysz coś podobnego jak Polar Fis. Z magistrali Canowej można naprawdę dużo wyciągnąć, a w Polarze jeszcze parę funkcji brakuje. :szeroki_usmiech np. czytanie błędów ze sterowników i wyświetlanie bezpośrednio na Maxi docie lub Columbusie. Polar fis, faktycznie sporawo kosztuje, ale jeżeli ktoś go chce w pełni wykorzystać (partronik na Columbusie, emulacja nowych modułów telefonów, czytanie parametrów z Canu, itp.) to uważam, że warto.

                                      Komentarz


                                      • Panowie jaki moduł park assist żeby w przed FL pokazywał na RNS czujniki - ale TYLKO tył??
                                        Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                        Spalanie - Motostat.pl

                                        Komentarz


                                        • sterownik tylko tył w O2FL (lub w O2 z Bolero/Columbus) to 1Z0 919 475 B
                                          ewentualnie nowszy 5J0 919 475 A
                                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                          poprzednie modele:
                                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                          Komentarz


                                          • Teraz ja mam troszke inna sytuacje
                                            Mam audi a3 8p z 11.2008r polift
                                            Zamontowalem pla 2.0 wszystko dziala w 100%
                                            Kupilem navi rns-e 193 ta najnowsza z led
                                            Gdy ja zamontowalem wyskoczylo ogroma bledow i ops nie dziala
                                            Kodowanie w 37-navi dodalem +2 do 0x?xxxx
                                            Modul asystenta parkowania to 3AA 919 475 L kodowanie 148001 (kodowanie 108001 nie wchodzi)
                                            Czy wie ktos co moze byc za problem?
                                            Moze zapomnialem o jakims kodowaniu?
                                            Oto auto scan
                                            VCDS Version: Release 12.12.0 (x64)
                                            Data version: 20130910

                                            Monday,02,March,2015,09:58:16:62939

                                            Chassis Type: 8P (1K0)
                                            Scan: 01 03 08 09 10 15 16 17 19 25 37 42 44 46 47 52 55 56 62 72
                                            77

                                            VIN: xxxxxxxxxxxx Mileage: 210220km/130624miles

                                            01-Engine -- Status: Malfunction 0010
                                            03-ABS Brakes -- Status: OK 0000
                                            04-Steering Angle -- Status: OK 0000
                                            08-Auto HVAC -- Status: Malfunction 0010
                                            09-Cent. Elect. -- Status: Malfunction 0010
                                            10-Park/Steer Assist -- Status: OK 0000
                                            15-Airbags -- Status: OK 0000
                                            16-Steering wheel -- Status: Malfunction 0010
                                            17-Instruments -- Status: OK 0000
                                            19-CAN Gateway -- Status: Malfunction 0010
                                            25-Immobilizer -- Status: OK 0000
                                            37-Navigation -- Status: Malfunction 0010
                                            42-Door Elect, Driver -- Status: OK 0000
                                            44-Steering Assist -- Status: OK 0000
                                            46-Central Conv. -- Status: Malfunction 0010
                                            47-Sound System -- Status: OK 0000
                                            52-Door Elect, Pass. -- Status: OK 0000
                                            55-Xenon Range -- Status: OK 0000
                                            56-Radio -- Status: Not registered 1011
                                            62-Door, Rear Left -- Status: OK 0000
                                            72-Door, Rear Right -- Status: OK 0000
                                            77-Telephone -- Status: OK 0000

                                            -------------------------------------------------------------------------------
                                            Address 01: Engine Labels: 03G-906-021-BLS.clb
                                            Part No SW: 03G 906 056 N HW: 03G 906 021 AB
                                            Component: R4 1,9L EDC G000SG 3039
                                            Revision: --H09--- Serial number: AUX7Z0H9FNL0GI
                                            Coding: 0000071
                                            Shop #: WSC 66565 257 00032
                                            VCID: 326BFC43ADDABA8E527-8067

                                            1 Fault Found:
                                            005660 - Glowplug for Cylinder 3 (Q12)
                                            P161C - 000 - Open Circuit
                                            Freeze Frame:
                                            Fault Status: 01100000
                                            Fault Priority: 3
                                            Fault Frequency: 1
                                            Reset counter: 255
                                            Mileage: 207687 km
                                            Time Indication: 0
                                            Date: 2014.12.24
                                            Time: 09:42:32

                                            Freeze Frame:
                                            RPM: 0 /min
                                            Speed: 0.0 km/h
                                            Load: 0.0 %
                                            Voltage: 12.08 V
                                            Bin. Bits: 00101100
                                            Temperature: 7.2�C
                                            Bin. Bits: 00110000

                                            Readiness: 0 0 0 0 0

                                            -------------------------------------------------------------------------------
                                            Address 03: ABS Brakes (J104) Labels: User\1K0-907-379-60EC1F.lbl
                                            Part No SW: 1K0 907 379 BE HW: 1K0 907 379 BE
                                            Component: ESP MK60EC1 H31 0108
                                            Revision: 00H31001
                                            Coding: 11422012092800FA881004E690200041390950
                                            Shop #: WSC 73430 790 12345
                                            VCID: 76E30053C132E6AEBEF-8023

                                            No fault code found.

                                            -------------------------------------------------------------------------------
                                            Address 08: Auto HVAC Labels: 8P0-820-043.lbl
                                            Part No SW: 8P0 820 043 BL HW: 8P0 820 043 BL
                                            Component: KlimavollautomatH08 0130
                                            Revision: 000133 Serial number: 8P0820043BL
                                            Shop #: WSC 00000 000 00000
                                            VCID: 77FD0D5706389FA6A59-8022

                                            3 Faults Found:
                                            00716 - Air recirculation Flap Positioning Motor (V113)
                                            003 - Mechanical Failure - Intermittent
                                            Freeze Frame:
                                            Fault Status: 00100011
                                            Fault Priority: 3
                                            Fault Frequency: 7
                                            Reset counter: 126
                                            Mileage: 209268 km
                                            Time Indication: 0
                                            Date: 2015.02.27
                                            Time: 17:06:07

                                            Freeze Frame:
                                            Voltage: 14.30 V
                                            Temperature: 21.5�C
                                            (no units): 232.0
                                            (no units): 163.0
                                            Temperature: 6.5�C

                                            01317 - Control Module in Instrument Cluster (J285)
                                            008 - Implausible Signal
                                            Freeze Frame:
                                            Fault Status: 01101000
                                            Fault Priority: 3
                                            Fault Frequency: 4
                                            Reset counter: 29
                                            Mileage: 87174 km
                                            Time Indication: 0
                                            Date: 2010.07.07
                                            Time: 00:00:14

                                            Freeze Frame:
                                            ON

                                            01207 - Control Module for Auxiliary Heater (J364)
                                            004 - No Signal/Communication
                                            Freeze Frame:
                                            Fault Status: 01100100
                                            Fault Priority: 3
                                            Fault Frequency: 5
                                            Reset counter: 29
                                            Mileage: 87174 km
                                            Time Indication: 0
                                            Date: 2010.07.07
                                            Time: 00:00:14

                                            Freeze Frame:
                                            ON


                                            -------------------------------------------------------------------------------
                                            Address 09: Cent. Elect. Labels: 8P0-907-279-30-H.lbl
                                            Part No SW: 8P0 907 279 N HW: 8P0 907 279 N
                                            Component: Bordnetz-SG H54 2801
                                            Revision: 00H54000 Serial number: 00000009017249
                                            Coding: F58A9F8190141380EF00000A0000000000094E056406060364 A000000000
                                            Shop #: WSC 06314 123 08192
                                            VCID: 489FBEAB3B46205E1C3-801D

                                            Subsystem 1 - Part No: 8P1 955 119 F Labels: 1KX-955-119.CLB
                                            Component: Wischer AU350 H10 0040
                                            Coding: 00056595
                                            Shop #: WSC 06314

                                            Subsystem 2 - Part No: 8K0 910 557 Labels: 8K0-955-559.CLB
                                            Component: REGENLICHTSENSORH04 0003
                                            Coding: 00150573
                                            Shop #: WSC 06314

                                            3 Faults Found:
                                            01518 - Bulb for Back-Up Lights; Left (M16)
                                            012 - Electrical Fault in Circuit - Intermittent
                                            Freeze Frame:
                                            Fault Status: 00101100
                                            Fault Priority: 2
                                            Fault Frequency: 66
                                            Reset counter: 130
                                            Mileage: 207824 km
                                            Time Indication: 0
                                            Date: 2015.01.02
                                            Time: 20:56:00

                                            Freeze Frame:
                                            ON
                                            Voltage: 13.90 V
                                            OFF
                                            ON
                                            OFF
                                            OFF
                                            OFF

                                            01519 - Bulb for Back-Up Lights; Right (M17)
                                            012 - Electrical Fault in Circuit - Intermittent
                                            Freeze Frame:
                                            Fault Status: 00101100
                                            Fault Priority: 2
                                            Fault Frequency: 1
                                            Reset counter: 109
                                            Mileage: 207882 km
                                            Time Indication: 0
                                            Date: 2015.01.03
                                            Time: 19:59:00

                                            Freeze Frame:
                                            ON
                                            Voltage: 13.85 V
                                            OFF
                                            ON
                                            OFF
                                            OFF
                                            ON

                                            02092 - Enabling Heated Seat
                                            009 - Open or Short to Ground
                                            Freeze Frame:
                                            Fault Status: 01101001
                                            Fault Priority: 5
                                            Fault Frequency: 1
                                            Reset counter: 91
                                            Mileage: 207824 km
                                            Time Indication: 0
                                            Date: 2015.01.02
                                            Time: 20:45:00

                                            Freeze Frame:
                                            ON
                                            Voltage: 12.40 V
                                            OFF
                                            ON
                                            OFF
                                            OFF
                                            OFF


                                            -------------------------------------------------------------------------------
                                            Address 10: Park/Steer Assist (J791) Labels: 3AA-919-475.clb
                                            Part No SW: 3AA 919 475 L HW: 4H0 919 475 E
                                            Component: PARKHILFE PLA H06 0025
                                            Revision: -------- Serial number: 56261131401350
                                            Coding: 148001
                                            Shop #: WSC 01357 011 00200
                                            ASAM Dataset: EV_EPHVA2C000000000 002008
                                            ROD: EV_EPHVA2C000000000_SE36.rod
                                            VCID: 4487AA9BCF6E043EF0B-8011

                                            No fault code found.

                                            -------------------------------------------------------------------------------
                                            Address 15: Airbags (J234) Labels: 8P0-959-655-10.clb
                                            Part No SW: 8P0 959 655 J HW: 8P0 959 655 J
                                            Component: Airbag AU1042 H06 0090
                                            Revision: -------- Serial number: 003000000000
                                            Coding: 303142383038303030354A55304C38503053
                                            Shop #: WSC 06314 000 00000
                                            ASAM Dataset: EV_Airba10AURB4 001001
                                            ROD: EV_Airba10AURB4.rod
                                            VCID: 4999BBAFE84CD95603D-801C

                                            Crash sensor for side airbag; driver side:
                                            Serial number: 3572DRB400007D64AA6%

                                            Crash sensor for side airbag; passenger side:
                                            Serial number: 3582DRB400007D5C8A54

                                            Crash sensor for side airbag; rear driver side:
                                            Serial number: 35128RB4000045CFA10M

                                            Crash sensor for side airbag; rear passenger side:
                                            Serial number: 35228RB40000463409EG

                                            Crash sensor for front airbag; driver side:
                                            Serial number: 35547RB40000463E9B3U

                                            Crash sensor for front airbag; passenger side:
                                            Serial number: 35647RB40000463CEC0W

                                            No fault code found.

                                            -------------------------------------------------------------------------------
                                            Address 16: Steering wheel Labels: 8P0-953-549-F.lbl
                                            Part No SW: 8P0 953 549 F HW: 8P0 953 549 F
                                            Component: J0527 H36 0070
                                            Coding: 0004042
                                            Shop #: WSC 06314 000 00000
                                            VCID: 4189A38F187C1116DBD-8014

                                            Subsystem 1 - Part No: XXXXXXXXXXX
                                            Component: E0221 H02 0030

                                            1 Fault Found:
                                            01304 - Radio
                                            004 - No Signal/Communication - Intermittent

                                            -------------------------------------------------------------------------------
                                            Address 17: Instruments Labels: 8P0-920-xxx-17-MY8.clb
                                            Part No SW: 8P0 920 931 S HW: 8P0 920 931 S
                                            Component: KOMBIINSTR. VDO H18 0830
                                            Revision: D0H18006 Serial number: 2249H006044846
                                            Coding: 0132128
                                            Shop #: WSC 70300 259 183402
                                            VCID: 4385A98702600306C91-8016

                                            No fault code found.

                                            -------------------------------------------------------------------------------
                                            Address 19: CAN Gateway Labels: 1K0-907-530-V3.clb
                                            Part No SW: 1K0 907 530 Q HW: 1K0 907 951
                                            Component: J533__Gateway H16 0202
                                            Revision: H16 Serial number: 2700K08A080630
                                            Coding: E9A17F065004022102
                                            Shop #: WSC 06314 123 12345
                                            VCID: 3561C75F5CB4ADB6775-8060

                                            4 Faults Found:
                                            01044 - Control Module Incorrectly Coded
                                            000 - -
                                            Freeze Frame:
                                            Fault Status: 01100000
                                            Fault Priority: 1
                                            Fault Frequency: 2
                                            Reset counter: 88
                                            Mileage: 210183 km
                                            Time Indication: 0
                                            Date: 2015.02.28
                                            Time: 11:50:51

                                            01304 - Radio
                                            004 - No Signal/Communication - Intermittent
                                            Freeze Frame:
                                            Fault Status: 00100100
                                            Fault Priority: 2
                                            Fault Frequency: 1
                                            Reset counter: 126
                                            Mileage: 210183 km
                                            Time Indication: 0
                                            Date: 2015.02.28
                                            Time: 12:47:36

                                            01327 - Control Module for Parking Aid (J446)
                                            004 - No Signal/Communication - Intermittent
                                            Freeze Frame:
                                            Fault Status: 00100100
                                            Fault Priority: 2
                                            Fault Frequency: 1
                                            Reset counter: 128
                                            Mileage: 210199 km
                                            Time Indication: 0
                                            Date: 2015.02.28
                                            Time: 18:17:09

                                            00467 - TV Tuner (R78)
                                            004 - No Signal/Communication - Intermittent
                                            Freeze Frame:
                                            Fault Status: 00100100
                                            Fault Priority: 2
                                            Fault Frequency: 1
                                            Reset counter: 128
                                            Mileage: 210199 km
                                            Time Indication: 0
                                            Date: 2015.02.28
                                            Time: 18:17:09


                                            -------------------------------------------------------------------------------
                                            Address 25: Immobilizer Labels: 1K0-920-xxx-25.clb
                                            Part No SW: 8P0 920 931 S HW: 8P0 920 931 S
                                            Component: KOMBIINSTR. VDO H18 0830
                                            Revision: D0H18006 Serial number: AUX7Z0H9FNL0GI
                                            Shop #: WSC 00000 000 00000
                                            VCID: 4385A98702600306C91-8016

                                            No fault code found.

                                            -------------------------------------------------------------------------------
                                            Address 37: Navigation Labels: 8E0-035-192-RNSE.lbl
                                            Part No SW: 8P0 035 193 G HW: 8P0 035 193 G
                                            Component: RNS-E PU EU H07 0220
                                            Revision: 0000013S Serial number: AUZBZ7MD221428
                                            Coding: 0225725
                                            Shop #: WSC 15525 000 104857
                                            VCID: 3467FA5B57CEB4BE40B-8061

                                            3 Faults Found:
                                            00858 - Connection; Radio Intermediate Frequency (IF) Output to Antenna Amplifier
                                            007 - Short to Ground
                                            Freeze Frame:
                                            Fault Status: 01100111
                                            Fault Priority: 5
                                            Fault Frequency: 1
                                            Reset counter: 88
                                            Mileage: 210200 km
                                            Time Indication: 0
                                            Date: 2015.02.28
                                            Time: 18:53:29

                                            Freeze Frame:
                                            Mileage: 210200 km
                                            Count: 2802
                                            Clock: 18:53

                                            03157 - Functionality limited due to Communications Disruption
                                            000 - -
                                            Freeze Frame:
                                            Fault Status: 01100000
                                            Fault Priority: 6
                                            Fault Frequency: 1
                                            Reset counter: 88
                                            Mileage: 210200 km
                                            Time Indication: 0
                                            Date: 2015.02.28
                                            Time: 18:53:11

                                            Freeze Frame:
                                            Bin. Bits: 00000000 00000000
                                            Bin. Bits: 00000000 00000000
                                            Bin. Bits: 10000000 00000000
                                            Bin. Bits: 00000000 00000000

                                            01043 - Control Module; Incorrect Software Version
                                            000 - -
                                            Freeze Frame:
                                            Fault Status: 01100000
                                            Fault Priority: 5
                                            Fault Frequency: 2
                                            Reset counter: 89
                                            Mileage: 210200 km
                                            Time Indication: 0
                                            Date: 2015.02.28
                                            Time: 18:53:11

                                            Freeze Frame:
                                            Bin. Bits: 00000100 00000000
                                            Bin. Bits: 00000000 00000000
                                            Bin. Bits: 00000000 00000000
                                            Bin. Bits: 00000000 00000000


                                            -------------------------------------------------------------------------------
                                            Address 42: Door Elect, Driver Labels: 8P0-959-801-MAX3.lbl
                                            Part No SW: 8P0 959 801 J HW: 8P0 959 801 J
                                            Component: Tuer-SG H03 0060
                                            Coding: 0004348
                                            Shop #: WSC 06314 000 00000
                                            VCID: 428BAC831D7A0A0EC27-8017

                                            No fault code found.

                                            -------------------------------------------------------------------------------
                                            Address 44: Steering Assist Labels: 1Kx-909-14x-44.clb
                                            Part No: 1K0 909 144 C
                                            Component: EPS_ZFLS Kl. 232 2301
                                            Revision: 00H15000
                                            Shop #: WSC 02069 000 90108
                                            VCID: 2A5BE423850AF24EEA7-807F

                                            No fault code found.

                                            -------------------------------------------------------------------------------
                                            Address 46: Central Conv. Labels: 8P0-959-433.lbl
                                            Part No: 8P0 959 433 L
                                            Component: KSG H11 0080
                                            Coding: 1880200002186D0985054C8F0167
                                            Shop #: WSC 06314 000 00000
                                            VCID: 4581B79F0C543D36E75-8010

                                            Subsystem 1 - Component: Sounder n.mounted

                                            Subsystem 2 - Component: NGS n.mounted

                                            Subsystem 3 - Component: IRUE n.mounted

                                            1 Fault Found:
                                            01565 - Luggage Compartment Light (W3)
                                            007 - Short to Ground

                                            -------------------------------------------------------------------------------
                                            Address 47: Sound System Labels: 8Px-035-382.lbl
                                            Part No SW: 8P4 035 382 D HW: 8P4 035 382 D
                                            Component: AB2 SUBWOOFERBOXH06 0180
                                            Revision: 00005 Serial number: 30674802897833
                                            Shop #: WSC 00000 000 00000
                                            VCID: 3561C75F5CB4ADB6775-8060

                                            No fault code found.

                                            -------------------------------------------------------------------------------
                                            Address 52: Door Elect, Pass. Labels: 1K0-959-702-MAX3.lbl
                                            Part No SW: 8P0 959 802 J HW: 8P0 959 802 J
                                            Component: Tuer-SG H03 0060
                                            Coding: 0004348
                                            Shop #: WSC 06314 000 00000
                                            VCID: 4385A98702600306C91-8016

                                            No fault code found.

                                            -------------------------------------------------------------------------------
                                            Address 55: Xenon Range Labels: 8P0-907-357.lbl
                                            Part No: 8P0 907 357 J
                                            Component: Dynamische LWR H01 0020
                                            Revision: 00000001 Serial number:
                                            Coding: 0000013
                                            Shop #: WSC 06314 000 00000
                                            VCID: 4189A38F187C1116DBD-8014

                                            No fault code found.

                                            -------------------------------------------------------------------------------
                                            Address 56: Radio Labels: 8E0-035-192-RNSE.lbl
                                            Part No SW: 8P0 035 193 G HW: 8P0 035 193 G
                                            Component: RNS-E PU EU H07 0220
                                            Revision: 0000013S Serial number: AUZBZ7MD221428
                                            Coding: 0225725
                                            Shop #: WSC 15525 000 104857
                                            VCID: 3467FA5B57CEB4BE40B-8061

                                            3 Faults Found:
                                            00858 - Connection; Radio Intermediate Frequency (IF) Output to Antenna Amplifier
                                            007 - Short to Ground
                                            Freeze Frame:
                                            Fault Status: 01100111
                                            Fault Priority: 5
                                            Fault Frequency: 1
                                            Reset counter: 88
                                            Mileage: 210200 km
                                            Time Indication: 0
                                            Date: 2015.02.28
                                            Time: 18:53:29

                                            Freeze Frame:
                                            Mileage: 210200 km
                                            Count: 2802
                                            Clock: 18:53

                                            03157 - Functionality limited due to Communications Disruption
                                            000 - -
                                            Freeze Frame:
                                            Fault Status: 01100000
                                            Fault Priority: 6
                                            Fault Frequency: 1
                                            Reset counter: 88
                                            Mileage: 210200 km
                                            Time Indication: 0
                                            Date: 2015.02.28
                                            Time: 18:53:11

                                            Freeze Frame:
                                            Bin. Bits: 00000000 00000000
                                            Bin. Bits: 00000000 00000000
                                            Bin. Bits: 10000000 00000000
                                            Bin. Bits: 00000000 00000000

                                            01043 - Control Module; Incorrect Software Version
                                            000 - -
                                            Freeze Frame:
                                            Fault Status: 01100000
                                            Fault Priority: 5
                                            Fault Frequency: 2
                                            Reset counter: 89
                                            Mileage: 210200 km
                                            Time Indication: 0
                                            Date: 2015.02.28
                                            Time: 18:53:11

                                            Freeze Frame:
                                            Bin. Bits: 00000100 00000000
                                            Bin. Bits: 00000000 00000000
                                            Bin. Bits: 00000000 00000000
                                            Bin. Bits: 00000000 00000000


                                            -------------------------------------------------------------------------------
                                            Address 62: Door, Rear Left Labels: 8P4-959-801.lbl
                                            Part No SW: 8P4 959 801 E HW: 8P4 959 801 E
                                            Component: Tuer-SG H04 0040
                                            Coding: 0000216
                                            Shop #: WSC 06314 000 1012544
                                            VCID: 4189A38F187C1116DBD-8014

                                            No fault code found.

                                            -------------------------------------------------------------------------------
                                            Address 72: Door, Rear Right Labels: 8P4-959-802.lbl
                                            Part No SW: 8P4 959 802 E HW: 8P4 959 802 E
                                            Component: Tuer-SG H04 0040
                                            Coding: 0000216
                                            Shop #: WSC 06314 000 1012544
                                            VCID: 428BAC831D7A0A0EC27-8017

                                            No fault code found.

                                            -------------------------------------------------------------------------------
                                            Address 77: Telephone Labels: 8P0-862-335.lbl
                                            Part No SW: 8P0 862 335 S HW: 8P0 862 335 S
                                            Component: FSE_256x BT H34 0550
                                            Revision: 00000000 Serial number: 00000005044971
                                            Coding: 0001233
                                            Shop #: WSC 06314 000 00000
                                            VCID: 4683B0933152362EEEF-8013

                                            No fault code found.

                                            End ---------------------------------------------------------------------

                                            Komentarz


                                            • Koledzy mam moduł 5J0 919 475 A po FL który ma pokazywać TYLKO czujniki tył. Nie chce mi się dokładać przodu ale chcę aby Columbus pokazywał tył.

                                              Czy możecie mi podpowiedzieć co w takim razie należy przerobić w wiązce aby pokazywało na Columbusie??
                                              Rozumiem że w zasadzie ciągnę przewody do CAN i tyle?
                                              Proszę o pomoc. Dzięki.
                                              Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                              Spalanie - Motostat.pl

                                              Komentarz


                                              • Dołożyłem sobie Columbusa i nie wyświetla mi się PDC na radiu. Mam moduł 1Z0919283C. Powinno to działać? Czy muszę wymienić czujniki i moduł?
                                                WHITE WAGON

                                                Komentarz


                                                • Rafit, ale poświęciłeś troszkę czasu na przeczytanie tego tematu?
                                                  czy chcesz żeby ktoś podał gotową odpowiedź bez żadnego wysiłku z twojej strony :wink:

                                                  masz wszystkie odpowiedzi w tym temacie
                                                  podpowiem tylko że czujników nie musisz wymieniać 8)
                                                  przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                                  wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                                  Komentarz


                                                  • piotrek_gdy, bo wszystko powinno być rozpisane raz, konkretnie po PL w pierwszym poście i wtedy nie byłoby pytań i wątpliwości. Przejrzałem ten temat i tu jest taki chaos, że nic z tego nie rozumiem.

                                                    Auto mam z 2008r.
                                                    Moduł: 1Z0919283C
                                                    Gateway: 1K0907530P

                                                    Zakodowane: Address 76: Park Assist

                                                    Z tego co widzę po moim drugim aucie oraz tego co wczytałem to muszę odkodować "76" i zakodować "10" w Gateway. Wystarczy to przekodować u mnie czy muszę też gmerać w pinoucie centralki?

                                                    Podpowiedz coś
                                                    WHITE WAGON

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X