Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kamera cofania - podłączenie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Po zamknięciu klapy sprawdzałeś czy na otwartej?
    Skoda Octavia II FL
    Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

    https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

    Komentarz


    • #27
      zamknięta oczywiście
      tylko właśnie nie wiem czy ten kabelek przy RCA sygnałowym trzeba podpinać i druga sprawa czy radio z yeti mib trzeba jakoś zakodować ?

      Komentarz


      • #28
        Kodowanie konieczne
        Skoda Octavia II FL
        Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

        https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

        Komentarz


        • #29
          a kto podpowie jak wejść przez vcds do Radia Mib Std ? bo wiem że jakoś inaczej się do niego wchodzi ale nie mogę przypomnieć sobie jak

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez piesu102 Zobacz wpis
            podłączyłem zasilanie z wycieraczki tylnej tak samo masę
            Jesteś pewien (sprawdziłeś), że jest tam ciągle +12V i masa? Swoja droga dziwny pomysł - kamerka będzie "chodzić" non stop... Nie lepiej było wziąć zasilanie skadkolwiek przełączane choćby prostym przekaźnikiem poprzez sygnał z żarówki cofania?

            Zamieszczone przez piesu102 Zobacz wpis
            Pytanie czy coś mam kodować ?
            No raczej - w radiu (zakładam, że w MIB jes tak samo) musisz zaznaczyć "Reverse camera installed" - inaczej radio nie wie, że ma udostępnić sygnał z kamery na LCD

            Pytanie kolejne - czy radio MIB obsługuje chińskie kamerki czy potrzebny jest konwerter RGB??
            CFHC:
            140 HP-> 185 HP
            320 Nm -> 436 Nm

            Komentarz


            • #31
              piesu102 stawiam w ciemno, że bez kodowania nie zadziała
              Wirus -> 136 KM 310 Nm
              https://forum.octaviaclub.pl/forum/m...kombi-by-szere

              Komentarz


              • #32
                Zakodowalem w sterowniku parktronika i po włączeniu wstecznego biegu mam czarny ekran

                Komentarz


                • #33
                  W radiu musisz tez zakodować
                  Skoda Octavia II FL
                  Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                  https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                  Komentarz


                  • #34
                    Zamieszczone przez adamdn Zobacz wpis

                    Jesteś pewien (sprawdziłeś), że jest tam ciągle +12V i masa? Swoja droga dziwny pomysł - kamerka będzie "chodzić" non stop... Nie lepiej było wziąć zasilanie skadkolwiek przełączane choćby prostym przekaźnikiem poprzez sygnał z żarówki cofania?



                    No raczej - w radiu (zakładam, że w MIB jes tak samo) musisz zaznaczyć "Reverse camera installed" - inaczej radio nie wie, że ma udostępnić sygnał z kamery na LCD

                    Pytanie kolejne - czy radio MIB obsługuje chińskie kamerki czy potrzebny jest konwerter RGB??
                    Obsługuje chińskie kamerki jak i nowsze kamerki VW które dają sygnał PAL. RGB to czasy rns510
                    Skoda Octavia Combi 2012 elegance 2.0 TDi 140 KM 320Nm

                    Komentarz


                    • #35
                      Czołem!

                      Nie wiem czy to odpowiedni wątek do tego, ale nic lepszego nie znalazłem.

                      Mam O2 FL, 2011 rok, hatchback. Dokupiłem do niej chińskie radio z androidem marki Isudar, kilku ludzi z forum je polecało: Attention Required! | Cloudflare . Chciałbym do niego dokupić kamerę cofania mocowaną w klamce bagażnika, sprawdziłem jaka wtyczka jest u mnie i mam coś takiego:



                      I pytanie - macie jakąś kamerkę którą moglibyście mi polecić? Zależy mi przede wszystkim na jak najlepszej jakości, bardzo fajnie gdybym na podglądzie miał dynamiczne linie skrętu. Znalazłem np. coś takiego: 98.74zł |GreenYi 170 ° 1080P widok z tyłu pojazdu kamera dla VW Skoda Octavia A5 A7 3 Superb szybki Yeti Fabia 2 Roomster Audi A1 A3 A4 samochód|car rear|car rear viewrear view - AliExpress i z tego co widzę LS8011 pasowałoby w miejsce mojej. Niestety z tego co widzę, tylko opcja "C" ma linie skrętne, ale ma za to słabszą rozdzielczość i soczewka nie jest "rybim okiem", jak np. opcja "D". Warto wziąć z lepszą rozdzielczością, czy taka w zupełności wystarczy? Czy lepiej kupić kamerkę z lepszym kątem widzenia i rozdzielczością i nie zawracać sobie głowy dynamicznymi liniami? I zadziała to z moim radiem? Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi, linki do ali, ponieważ nie mam zielonego pojęcia o kamerkach...
                      Załączone pliki
                      Ostatnio edytowany przez Kamism93; 9991593.

                      Komentarz


                      • #36
                        Kamism93 co jest dla Ciebie lepsze to już tylko Ty wiesz :-) Ja wziąłem taką i dla mnie jest wystarczająca:
                        Page Not Found - Aliexpress.com
                        Wirus -> 136 KM 310 Nm
                        https://forum.octaviaclub.pl/forum/m...kombi-by-szere

                        Komentarz


                        • #37
                          wtyczka wtyczką, zmierz otwór w klapie bo były dwa, żeby się nie okazało, że musisz otwór powiększać
                          Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                          Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                          Komentarz


                          • #38
                            Zamieszczone przez szere Zobacz wpis
                            Kamism93 co jest dla Ciebie lepsze to już tylko Ty wiesz :-) Ja wziąłem taką i dla mnie jest wystarczająca:
                            Page Not Found - Aliexpress.com
                            A do kombi wybrałeś LS8011 czy LS8012?

                            Komentarz


                            • #39
                              Zamieszczone przez bombell Zobacz wpis
                              LS8011
                              do mnie pasowała z tym gniazdem, z tym że przed zamówieniem rozebrałem klapę. Z drugiej strony wtyczkę zawsze można zmienić.
                              Wirus -> 136 KM 310 Nm
                              https://forum.octaviaclub.pl/forum/m...kombi-by-szere

                              Komentarz


                              • #40
                                Zamieszczone przez szere Zobacz wpis
                                Kamism93 co jest dla Ciebie lepsze to już tylko Ty wiesz :-) Ja wziąłem taką i dla mnie jest wystarczająca:
                                Page Not Found - Aliexpress.com
                                Cześć, aa do jskiego radia podłączałeś tą kamere? Ktory zestaw z dostepnych na aukci wybralrs?
                                Była F2 1.4 TDI 2009.

                                Komentarz


                                • #41
                                  Janus Radio zwało się jakoś PX30, zdjęcie znajdziesz w moim profilu tutaj - Octavia Club Polska . Linka do aukcji niestety już nie posiadam
                                  Wirus -> 136 KM 310 Nm
                                  https://forum.octaviaclub.pl/forum/m...kombi-by-szere

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Cześć, przyszła mnie dzisiaj kamerka, niestety, jakiś cudem przyszła pod szeroką wtykę czyli LS8012 zamiast LS8011 czy ktoś pomoże w ustaleniu numeru wtyczki (szerokiej) pod LS8012.

                                    Page Not Found - Aliexpress.com

                                    Pozdrawiam
                                    Była F2 1.4 TDI 2009.

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Wtyczka do LS8012 to 1J0 973 119

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Zamieszczone przez jasiek2905 Zobacz wpis
                                        Wtyczka do LS8012 to 1J0 973 119
                                        Dzięki, już kolega pad567, podał mnie tą informację
                                        Była F2 1.4 TDI 2009.

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X