Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Montaż czujników cofania do OTII

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Ruszyłem z montażem czujników fabrycznych, mam wiązke z czujnikami, uchwytami na tył. Teraz szukam sterownika w dobrej cenie. Czy do Can gateway
    Address 19: CAN Gateway (J533) Labels: 7N0-907-530-V2.clb
    Part No SW: 7N0 907 530 H HW: 1K0 907 951
    da się podłączyć sterowniki ...919475 i ...919283 ? Miałem kupić ten nowszy 1Z0 919 475.
    Czy jest możliwe podłączenie bez wpięcia do CAN, np czujniki + głośnik + sterownik <- sterowanie ze światła wstecznego ?
    Octavia2 Tour

    Komentarz


    • #27
      Twój CAN Gateway obsłuży obydwa sterowniki stary i nowy .
      Szukaj centralki sterownika tylko nowego typu z końcówką 475 i koniecznie z literką na końcu ( wtedy będziesz miał sparowanie z fabrycznym radiem czytaj dodatkowe funkcje ) tylko zdecyduj się czy będziesz robił też przód , czy tylko tył bo wtedy są inne oznaczenia ( inne literki ) . Jeżeli nie chcesz dodatkowych opcji do radia lub go nie posiadasz możesz wtedy użyć sterownika - centralki starego typu czyli końcówka 283 i masz takie rozwiązanie jak wychodziło w oryginalnych O2 Turach , ale też będą działać czujniki natomiast dodatkowe funkcje już nie .
      Tylko czy ma to sens jak już tyle masz ? , osobiście bym użył tylko i wyłącznie centralki -sterownika nowego typu ( jest ich w używkach mniej i ceny są wyższe ) ale trafiają się okazje tylko trzeba szukać .

      A odpowiedź na twoje pytanie brzmi nie ma takiej możliwości , tak jak byś chciał to tylko przy nie oryginalnym rozwiązaniu , oryginalny sterownik - centralka musi być podpięta pod CAN inaczej nie będzie działać .

      Komentarz


      • #28
        Wojtenio, dzięki wielki za wyczerpującą odpowiedź.
        Czujniki tylko na tył zakładam, radio Swing mam dokładane.
        Jak by ktoś posiadał schemat i numery wtyczek do okablowania sterownik .475 -> Can to proszę o info.
        Octavia2 Tour

        Komentarz


        • #29
          Post przeniesiony z innego tematu:

          Zamieszczone przez Alen
          W moim modelu nie wiem dlaczego ale nie ma czujników do parkowania
          Ja jakoś sobie radzę ale moja pani już nie.
          Dlatego mam pytanie jaką firmę polecacie.
          Znalazłem 3 do wyboru
          Z tym że Bosch jest najdroższy
          Pozostałe to
          Valeo , AMERVOX

          Link

          Link

          Pomijam tanią PRC

          Jeżeli macie jakieś doświadczenie w tym temacie to dajcie znać.
          I jeszcze jedno w OC2 jest duży problem z demontażem zderzaka ???
          Ma ktoś rys tech ?
          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

          Komentarz


          • #30
            Dodam że nie zależy mi na podpięciu do radia.
            Wystarczy mi pipanie
            Trzymajcie się drogi i poręczy ======RMF FM

            Komentarz


            • #31
              Alen W jakie czujniki nie oryginalne się zaopatrzysz to już twoja indywidualna sprawa .

              A montaż bez ściągania zderzak to opcja dla czujników właśnie nie oryginalnych a ja właśnie takie zastosowałem.
              Przy oryginalnych zderzak trzeba ściągać .

              Musisz zaopatrzyć się w taśmę malarską (taka papierowa ) naklejasz ją na zderzak i nanosisz ołówkiem miejsca w których będziesz dokonywał wiercenia otworów pod czujniki ( odległości od krawędzi listwy i odstęp od czujników ) , potem wiercenie wiertłem jakie otrzymujesz w zestawie z czujnikami .
              Jak już masz otwory to teraz bierzemy się za przeprowadzenie kabli do wewnątrz auta .
              Musisz albo mieć kanał , albo lekko pod lewarować tył auta , od spodu zderzak tak gdzieś na środku jest on przykręcony na czterech śrubach na torx 20 . Po odkręceniu tych śrub odchylasz plastikową część zderzaka i możesz ręka poprowadzić kable do zaślepek w tylnym pasie ( jest to przejście dla oryginalnej instalacji dla czujników cofania i są 2 ) . Widać je dobrze po zdemontowaniu plastikowych osłon wewnątrz bagażnika tam gdzie jest koło zapasowe .
              Kable na odcinku czujnik zaślepka oczywiście mocujesz by nie były luźno , a dalej to już z górki jak w instrukcji montażu czujników .

              Ten sposób nadaje się też do dojścia do oryginalnych czujników jak zajdzie potrzeba ich wymiany , oczywiście bez ściągania zderzaka .

              Komentarz


              • #32
                Wielkie dzięki będę walczył
                Czy dawałeś jakieś podkładki regulujące pod sensory?
                R jakiej odległości od czarnej listwy je umiesciłeś ?
                Na fotkach wygląda na jakieś 2cm

                Trzymajcie się drogi i poręczy ======RMF FM

                Komentarz


                • #33
                  Podkładek nie dawałem , bo takich nie było w zestawie i działa wszystko OK , co do rozstawu i odległości od listwy to posiłkowałem się oryginalnym umiejscowieniem , ale odległości już nie pamiętam .

                  Komentarz


                  • #34
                    Kupiłem i zamontowałem LAVEO. Na razie działa zboczymy czy to była słuszna koncepcja
                    Trzymajcie się drogi i poręczy ======RMF FM

                    Komentarz


                    • #35
                      podlacze sie z moim problemem, zniknal mi jeden czujnik z tylu, podejrzewam ze wpadl do srodka i pewnie wisi na kablu? poniewaz przy cofaniu raz piszczy ze odleglosc minimalna raz wcale - przy kompletnie urwanym pewnie by nic nie pokazywal?

                      jak moge sie do tego dostac? trzeba zdejmowac tylni zderzak czy da rade jak wjade na jakis kanal? O2FL kombi

                      Komentarz


                      • #36
                        Da radę bez ściągania zderzaka. Mało miejsca ale da radę.

                        Komentarz


                        • #37
                          czyli jak piska ten czujnik przy cofaniu to znaczy ze wypadl ale gdzies tam wisi?

                          Komentarz


                          • #38
                            Luk_as2, pewnie wisi. Też tak miałem. One są tylko przyklejone do zderzaka od środka.

                            Moja Octavia:
                            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-1-6-mpi-combi
                            Rafał

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X