Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Temperatura silnika diesla przy dużych mrozach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Temperatura silnika diesla przy dużych mrozach

    dzięki wielkie, a jakaś historia napraw serwisów??

  • #2
    Temperatura silnika diesla przy dużych mrozach

    Witam, biorąc ostatnie temperatury panujące w moim mroźnym rejonie (-15, -18 stopni) mam pytanie do innych uzytkowników podobnych aut do mojego (Octavia II, silnik BXE), że podczas takich temp. wolno się nagrzewa to jasna rzecz w przypadku diesla, ale zaobserwowalem, że silnik osiąga 90 stopni tylko podczas szybszej jazdy na trasie. w mieście lub przy powolnej jeździe temp opada do najwyżej 70 stopni. Czyżby silnik nie wyrabiał z nagrzaniem się do 90 stopni w takich niskich temp.? Bo objaw na uszkodzony termostat jest zupelnie odwrotny.

    Komentarz


    • #3
      No niestety tak to jest... W trakcie korków wskazówka termometru oscyluje wokół 75°C... Jeśli się nie boisz, to możesz zasłonić fragment chłodnicy jakąś tekturą - sytuacja się poprawi... Było sporo dyskusji na tym forum o plusach i minusach takiego rozwiązania...

      Jeżdżę po Warszawie i tylne-boczne szyby są ciągle zaszronione od środka... Aż głupio, ale nic z tym nie mogę zrobić. :evil:
      Perfee
      149 KM / 313 Nm by Masters Tuning

      Komentarz


      • #4
        wczoraj doświadczyłem tego samego. w dużych korkach temperatura ok 70st.
        Audi A4 1.8TFSI

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Perfee
          Jeśli się nie boisz, to możesz zasłonić fragment chłodnicy jakąś tekturą
          Tektura to nie najlepszy pomysł, nawilgnie i się wbije w chłodnicę. Lepiej już skombinować jakiś kawałek deski -3-4mm grubości.
          Mój "Batmobil"

          Komentarz


          • #6
            W moim ahf-ie mam 90 stopni po 5 km i trzyma cały czas. Jeszcze nie miałem sytuacji żeby temp. spadała podczas jazdy.
            PerfectService by

            Komentarz


            • #7
              W mojej to samo. Na D i wolnej jeździe osiąga najwyżej 75stopni, jedynie na S osiąga 90.

              Komentarz


              • #8
                lukas_ig, inaczej w naszych AHF-ach a inaczej np. w BXE, BJB, BKD
                szwagier ma BXE i dzisiaj własnie o tym rozmawialiśmy. Zastanawialiśmy się nad termostatem-hipotetycznie. I chyba tak jest w tych silnikach.
                O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                =================================================

                Komentarz


                • #9
                  endryu, tych silników chyba faktycznie nie można traktować jednym mianownikiem. Nowsze motory pod niektórymi wzgeldami poprawione pod innymi spieprzone :|
                  PerfectService by

                  Komentarz


                  • #10
                    Re: Temperatura silnika?

                    Zamieszczone przez kurynio
                    Witam, biorąc ostatnie temperatury panujące w moim mroźnym rejonie (-15, -18 stopni) mam pytanie do innych uzytkowników podobnych aut do mojego (Octavia II, silnik BXE), że podczas takich temp. wolno się nagrzewa to jasna rzecz w przypadku diesla, ale zaobserwowalem, że silnik osiąga 90 stopni tylko podczas szybszej jazdy na trasie. w mieście lub przy powolnej jeździe temp opada do najwyżej 70 stopni. Czyżby silnik nie wyrabiał z nagrzaniem się do 90 stopni w takich niskich temp.? Bo objaw na uszkodzony termostat jest zupelnie odwrotny.
                    dokładnie tak jest i u mnie.
                    Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                    Komentarz


                    • #11
                      Panowie podłącze się pod temat. W Vcdsie jak na zdjęciu poniżej temperatura wynosi 74.7 stopnia i w tym momencie na zegarach wskazówka pokazuję mi 90 stopni. To normalne czy coś jest nie tak ? Pozdrawiam
                      Załączone pliki

                      Komentarz


                      • #12
                        A ja mam odwrotnie,jak wyjeżdżam na trasę to temperatura spada do ok 70* a jak jeżdżę po mieście to jest normalnie 90* (wskazówkowo).O1 Silnik 2.0 AQY ben +LPG
                        "Byli to ludzie, których łączyło coś więcej niż tylko wspólna gra w piłkę. Dla których honor i obrona barw klubowych nie były pustymi pojęciami."

                        "Możemy działać na zasadach demokratycznych ale rację będę miał Zawsze Ja"- Hubert Jerzy Wagner(1941-2002)

                        www.zoltar.bielsko.pl

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez bws34
                          A ja mam odwrotnie,jak wyjeżdżam na trasę to temperatura spada do ok 70* a jak jeżdżę po mieście to jest normalnie 90* (wskazówkowo).O1 Silnik 2.0 AQY ben +LPG
                          No to w twoim przypadku uszkodzony termostat

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez bws34
                            A ja mam odwrotnie,jak wyjeżdżam na trasę to temperatura spada do ok 70* a jak jeżdżę po mieście to jest normalnie 90* (wskazówkowo).O1 Silnik 2.0 AQY ben +LPG
                            U Ciebie to pewnie termostat. W trasie plyn chlodzi sie w chlodnicy, termostat nie zamyka obiegu i masz spadek temperatury.

                            U mnie w dieslu AJM jest tak samo...przy duzych mrozach w miescie max 75 stopni, w trasie 90...uroki diesla :wink:

                            Komentarz


                            • #15
                              U mnie także przy dużych mrozach lub korkach 70-75* w trasie 90* w silniku BJB

                              Komentarz


                              • #16
                                WildFox, u mnie jest tak samo i mam nowiutki termostat. w mieście dłużej się grzeje a przy większych obrotach szybciej mimo pomocy nagrzewnicy elektrycznej. wiec nie ma co się sugerować temperatura na wskaźnikach Ewidentnie można to poznać po nawiewie.
                                1) Skoda Felicja 1,3 Lxi -97 jest :-)
                                2) Skoda Octavia II 1,9 TDI -04 jest :-)
                                3) Skoda Octavia I RS 1.8T -04 jest :-D
                                4) Skoda Fabia 1,2 TSI DSG -2016 jest :-)

                                Komentarz


                                • #17
                                  A nie macie przypadkiem wciśniętego ECON?
                                  Bo jak włączony jest ECON to nie działa wtedy elektryczne dogrzewanie płynu chłodniczego..
                                  Diesel kopci, diesel czadzi, DIESEL NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI!

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    U mnie jest jeszcze jedno ciekawe zjawisko (mowa oczywiście o temp -10 i niżej) - jadę w trasie wskazówka jest na 90 st. jeśli się zatrzymam temperatura spada do około 70 wg wskaźnika ale ciekawie się robi jak ustawię temperaturę na max (mam climatica) - wówczas rośnie temperatura cieczy mimo że auto stoi i teoretycznie do wnętrza potrzeba więcej ciepła. Jeśli zaś z powrotem przestawię temperaturę na 22 st. to temperatura cieczy znów spada. Być może zatem temperatura cieczy ma związek z ilością podawanego paliwa - czyli jeśli auto nie ma obciążenia to produkuje tak mało ciepła że nie wystarcza na ogrzanie silnika...
                                    sotdi

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez sotdi
                                      U mnie jest jeszcze jedno ciekawe zjawisko (mowa oczywiście o temp -10 i niżej) - jadę w trasie wskazówka jest na 90 st. jeśli się zatrzymam temperatura spada do około 70 wg wskaźnika ale ciekawie się robi jak ustawię temperaturę na max (mam climatica) - wówczas rośnie temperatura cieczy mimo że auto stoi i teoretycznie do wnętrza potrzeba więcej ciepła. Jeśli zaś z powrotem przestawię temperaturę na 22 st. to temperatura cieczy znów spada. Być może zatem temperatura cieczy ma związek z ilością podawanego paliwa - czyli jeśli auto nie ma obciążenia to produkuje tak mało ciepła że nie wystarcza na ogrzanie silnika...
                                      Wg mnie ma to związek z modułem elektrycznego ogrzewania dodatkowego (masz go koło nagrzewnicy), który włącza się w momencie, jak ustawisz pokrętło na max. Jest większy pobór prądu i silnik zwiększa obroty jałowe.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Czyli dogrzewanie włącza się także na ciepłym silniku? Dotychczas sądziłem że działa tylko parę minut po zimnym starcie (słychać zresztą pracę przekaźnika).
                                        sotdi

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X