Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[OII] Demontaż przycisku centralnego ryglowania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [OII] Demontaż przycisku centralnego ryglowania

    Wrzuc turbo od ARL-a, zrób na 170+ kucyków to będzie szał :diabelski_usmiech
    OCTAVIA TOUR ICE 1,9 TDI 90KM

  • #2
    [OII] Demontaż przycisku centralnego ryglowania

    Od dłuższego czasu denerwował mnie przycisk od ryglowania. Problem był z otwarciem drzwi gdyż trzeba było mocno go naciskać żeby zadziałał.
    Druga sprawa, to że przycisk zwłaszcza w nocy pomimo zamkniętego samochodu świecił

    Dzisiaj po odpowiedzi kolegi PIETRO1973 że miał ten sam problem i ASO poradziło sobie bez rozbierania postanowiłem zajrzeć co tam siedzi i z czym się to je.
    W końcu jak ASO zrobiło to czemu ja mam nie zrobić :lol:

    Na początek demontujemy mieszek od gałki.
    Gdy już się z tym uporamy mamy dostęp do przycisku od spodu, jedni lepszy, natomiast jeżeli posiadamy nawiew na tył to jest lipa trochę bo ciasno (ja mam).
    Podczas oględzin doszedłem że przycisk trochę się zapada i jak go trzymam od dołu to działa ok.

    Bez lusterka raczej nie damy rady z demontażem, tak więc małe lustereczko i cienki śrubokręt (dł. ok 10cm, ja użyłem próbówki) to podstawa do pracy

    Celujemy w któryś zatrzask przy pomocy lusterka(ja akurat wybrałem ten od strony kierowcy), odkładamy lusterko trzymając śrubokręt, dociskamy zaczep i w tym samym momencie naciskamy na przycisk od góry. U mnie jak dobrze wycelowałem to cała strona wyszła za jednym razem, co za tym idzie cały przycisk, wyciągamy go przez otwór przy gałce i odpinamy kabel.



    Ja wcześniej kombinowałem z wtyczką (żeby wyciągnąć potrzebny jest mały nożyk albo śrubokręt) celujemy w wystającą dolną część wtyczki(trzymamy go w miejscu), wkładamy palec i naciskamy na zatrzask zaczepu do góry i w tym samym momencie wypychamy go nożem albo śrubokrętem(radze nożyk żeby się miał czego chwycić)

    Następny etap to rozebranie go, z tym nie powinno być problemów(lepiej zaznaczyć sobie jakimś flamastrem na czarnym plastiku żeby stron nie pomylić)

    Czyścimy wszystko bo jest z czego (plastik i gumę czyściłem pod wodą szczoteczką to mycia rąk), reszta wacikiem i składamy w całość.



    Montujemy przycisk, w tym celu najpierw kabel, bo jak nam spadnie przy wkładaniu to będzie kicha a tak za kabel jakoś wyciągniemy, przymierzamy przycisk równolegle do otworu w tunelu(nie wkładać najpierw jednej strony bo druga i tak nie wejdzie) i całość dociskamy od dołu do góry, wszystkie zatrzaski łapią i gotowe

    można sobie pomóc przy wkładaniu lub wyciąganiu odchylając trochę tunel do góry przy mieszku, zawsze to parę mm więcej.

    Podsumowując na razie działa i nie świeci jak samochód jest zamknięty, a wcześniej czasami świecił cały czas :yay:

    Ogólnie miałem kilka przygód, jak już doszedłem co i jak to przy dociskaniu zatrzasku wpadł mi do środka śrubokręt(raki na 5cm) i masakra z wyciągnięciem, później jak go wyciągałem szczypcami to dotknąłem kabla od zapalniczki, coś zaiskrzyło i nie działała. Zacząłem szukać co jest i okazało się że bezpiecznik, jak sprawdzałem za pierwszym razem to nie zauważyłem go że spalony ops: więc trochę mi zajęła próba dostania się do środka.
    W sumie to już zacząłem rozbierać tunel
    Śrubokręt udało się wyciągnąć dołem przy zapalniczce :diabelski_usmiech

    foty i film Error 404 (Not Found)!!1

    Komentarz


    • #3
      Przy DSG bez szans. Od lewarka w strone tunelu jest 5mm luzu :diabelski_usmiech
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        dajesz wajchę na sama górę jak się da i podnosisz cały mieszek( o ile jest rozbieralne, a chyba powinno się dać)
        Tylko nie wiem co jest pod nim
        i prawdopodobnie o to Ci chodzi że nie ma miejsca żeby wsadzić kilka palców :diabelski_usmiech

        Komentarz


        • #5
          abstinent pomógł!

          po udanej (!) próbie wyciągnięcia rzeczonego pstryczka i przy okazji gniazda zapalniczki kilka wskazówek dla kolejnych, którzy się podejmą zadania:

          1. można odgiąć boczek tunelu od strony pasażera- można tam wcisnąć jakieś źródło światła przez co zaoszczędza się cenne miejsce koło dźwigni zmiany biegów
          2. w moim przypadku bez uprzedniego demontażu gniazda zapalniczki nie szło by wyciągnąć pstryczka na zewnątrz
          3. przy wyciąganiu wtyczki z pstryczka trzeba wykazać stanowczość, bo całe to ustrojstwo jest ubabrane czymś lepkim co skutecznie skleja całość
          4. proponuję wyhodować dodatkowe 2 pary rąk- małych, sinych, giętkich i z 15 dodatkowymi zestawami stawów

          a jeśli wiecie jak zdemontować tunel, to podejrzewam, że będzie to łatwiejsze i mniej akrobatyczne rozwiązanie.

          Komentarz


          • #6
            może wystarczy boczek tunelu od strony pasażera?
            wyjmujemy popielniczkę i odkręcamy jej podstawę 2xT20
            potem w głębi są śruby trzymające boczki, odkręcamy prawą 1xT20
            potem w nogach kierowcy jeszcze jedna T20
            odczepiamy boczek z rzepa ciągnąć go na środku od tunelu
            przesuwamy do tyłu i wyjmujemy
            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
            poprzednie modele:
            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

            Komentarz


            • #7
              cichol1, jeśli chodzi o światło to i lepiej świecić od strony gałki, bo tam trzeba celować, ja miałem latarkę która świeci z dwóch stron, idealna do tego bo sama stoi

              jeśli chodzi o zapalniczkę to dziwna sprawa, mi się udało, może dlatego łatwiej że najpierw kabel odłączyłem
              wtyczka u mnie była sucha i czysta
              dodatkowe pary rąk mogą się przydać ale da się i bez

              z tunelem to próbowałem go rozebrać i to nie jest wcale takie łatwe, i prawdopodobnie więcej roboty, jeżeli ktoś ma grube, duże dłonie i nawiew na tył to chyba będzie musiał

              kolega krzynol zapodał trochę info tu i w innym temacie więc nie powinno być problemu :wink:

              Ja tam się cieszę że mogłem sobie podłubać przy samochodzie i do tego ze 100% skutecznością naprawy

              Komentarz


              • #8
                zamierzam wymienić ten niedziałający pstryczek, ale podkusiło mnie sprawdzić przed kupnem nowego, czy wina leży po stronie pstryczka czy układu zamykającego drzwi

                więc kolejno zwarłem każdą parę otworków we wtyczce- jedna para wywołuje u mnie otwieranie zamka. pary do zamykania nie znalazłem. to popchnęło mnie do sprawdzenia napięć na wtyczce i wygląda to następująco

                1.2 V
                2.0 V
                3.0.45 V
                4.0 V

                otwieranie drzwi u mnie powoduje para 1-4, więc 2V są napięciem prawidłowym a zamykać powinna para 2-3, ale niestety tak się nie dzieje.
                pytanie- skąd na 3 jest napięcie 0.45V? i czy ktoś mógłby sprawdzić czy u niego też jest taka mierna wartość czy też jest inaczej? czy gdzieś w moich przemyśleniach jest błąd?

                z góry dzięki za pomoc, jeśli ktoś się pomęczy nad tym problemem

                Komentarz


                • #9
                  cichol1, to nie takie proste.

                  1 to masa wspólna dla poniższych

                  2 to zasilanie (58d) podświetlenia przycisku ( zielone )
                  3 to zasilanie kontrolki zamknięcia drzwi ( pomarańczowe )
                  4 to sterowanie zamykanie/otwieranie przy czym otwieranie to czyste zwarcie do pinu 1 ( masy ) a zamykanie to zwarcie do pinu 1 poprzez dodatkowy rezystor ( nie wiem jakiej wartości; jak przełącznik będzie sprawny to możesz zmierzyć omomierzem dla potomnych ).

                  pin 2 podłączony jest do magistrali podświetlenia deski a piny 3 i 4 idą do słupka A kierowcy i dalej do sterownika w drzwiach.
                  Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                  Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                  Komentarz


                  • #10
                    kowal 2002 dzięki za szybką odpowiedź

                    wiesz może czy chociaż te napięcia na pinach są prawidłowe?
                    bo nie chce kupować przełączniczka jeśli to cały układ jest padnięty, niby nieduże pieniądze, ale wolę się wpierw spytać

                    Komentarz


                    • #11
                      cichol1, no niestety co do napięć to nie wiem, ale ten przełącznik powinien być rozbieralny. Zajrzyj do środka i zobacz, czy nie ma tam spalonej jakiejś ścieżki, czy rezystora. Generalnie tam nie bardzo ma się co popsuć ( dwa styki, dwie diody LED, i dwa/trzy rezystory ) więc łatwo powinno się dać to sprawdzić.

                      To co jeszcze przychodzi mi do głowy to sprawdź czy masa na wtyczce ( pin 1 ) ma faktycznie masę ( w sensie sprawdź omomierzem rezystancję między pin 1 i karoserią ), bo te 2 V to chyba trochę dużo ( powinno być blisko 0V ).
                      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                      Komentarz


                      • #12
                        kowal 2002
                        przełączniczek rozbierałem i próbowałem go wyczyścić, ale poprzedni właściciel chyba go czymś zalał, bo był w stanie tragicznym i mierzenie na nim czegokolwiek jest raczej mało wiarygodne

                        tak na marginesie, to wersja zalania okolicy przełącznika jest potwierdzana masakrycznym stanem zapalniczki, którą musiałem wymienić

                        Komentarz


                        • #13
                          No zalać to miejsce jest bardzo łatwo. W końcu obok są dwa miejsca na kubki...
                          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X