Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zdjecie ramki wokol Columbusa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zdjecie ramki wokol Columbusa

    Zamieszczone przez Sergi
    A tak nadmieniając nawet jakbym chcial zrobić to sam to nie mam takiego klucza żeby odkręcić kierownicę bo zerknąłem jaki jest tam potrzebny :wink:
    też nie miałem :diabelski_usmiech i w castoramie kupiłem za 7 zeta czy coś kole tego

  • #2
    Zdjecie ramki wokol Columbusa

    Koledzy, czy ma ktos manual jak zdjac ramke wokol Columbusa? Czym ja podwacyc zeby puscily zatrzaski?
    Kiwal

    Komentarz


    • #3
      Otwórz sobie popielniczę, włóż rękę między pokrywę popielniczki a ramkę i ostrożnie zaczynając od skraju ciągnij w swoją stronę.

      Komentarz


      • #4
        Starą kredytówką u mnie poszło
        A później do małżonki wziąłem śledzia od kompa, tylko okleiłem taśmą, żeby nie był ostry.

        Komentarz


        • #5
          ja robiłem to nożem do smarowania masła (a więc nie do krojenia) i to tą drugą stroną - wszystko bezpiecznie; ale tak jak napisał Shreq - zaczynasz ręką, od dołu, powinny Ci zostać najwyżej 2-3 zatrzaski na samej górze
          06.09.2010 - zamówienie szarej elegantki
          19.11.2010 - odbiór auta :-)

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez M4ciek
            ja robiłem to nożem do smarowania masła (a więc nie do krojenia) i to tą drugą stroną - wszystko bezpiecznie; ale tak jak napisał Shreq - zaczynasz ręką, od dołu, powinny Ci zostać najwyżej 2-3 zatrzaski na samej górze
            Czyli mam to jakos podwazyc i pociagnac? Bo przylega idealnie i tak naprawde to prawie nie ma za co zlapac...
            Kiwal

            Komentarz


            • #7
              kiwal, otwierasz popielniczkę i wtedy łapiesz od dołu za ramkę. Ciągniesz ją z wyczuciem do siebie, tak jakby od samej góry miała zawias, czyli do siebie i troszkę po łuku. Za pierwszym i drugim razem podważałem zatrzaski nożem do masła (tępy z zaokrąglonym końcem), patrząc na nowej ramce gdzie są zatrzaski. Teraz robię to już bez noża. Najlepiej robić to przy dodatniej temp. aby plastik był bardziej elastyczny. Mniejsza szansa na ułamanie czegokolwiek.
              Pozdrawiam,
              Andys

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Andys
                kiwal, otwierasz popielniczkę i wtedy łapiesz od dołu za ramkę. Ciągniesz ją z wyczuciem do siebie, tak jakby od samej góry miała zawias, czyli do siebie i troszkę po łuku. Za pierwszym i drugim razem podważałem zatrzaski nożem do masła (tępy z zaokrąglonym końcem), patrząc na nowej ramce gdzie są zatrzaski. Teraz robię to już bez noża. Najlepiej robić to przy dodatniej temp. aby plastik był bardziej elastyczny. Mniejsza szansa na ułamanie czegokolwiek.
                OK ramka poszla bardzo gladko. Wszystkie zatrzaski sie ostaly
                Wyciagnalem wiazke z pradem lecz nie mam pojecia jak wyciagnac anteny? One musza wyjsc z tych plastikowych nasadek czy one maja wyjsc z plastikowymi nasadkami? Jedna jest biala - od radia, druga od GPSa.

                Jak sie za to zabrac?
                Kiwal

                Komentarz


                • #9
                  mam nadzieje że pomoże


                  ]"]Link

                  widze ze sie spóżniłem o 2 minuty

                  wtyczki razem z plastikowymi nasadkami - pociągnij i wyjdzie
                  pozdrawiam Adam
                  Octavia 2 - Tour II - Kosiarka


                  Spontany Katowickie

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez DJ MŁODY
                    mam nadzieje że pomoże


                    ]Obrazek"]Link

                    widze ze sie spóżniłem o 2 minuty

                    wtyczki razem z plastikowymi nasadkami - pociągnij i wyjdzie
                    Ok dzieki - juz jutro bede je wyciagac. Nic nie trzeba wciskac, odblokowywac itp...
                    Kiwal

                    Komentarz


                    • #11
                      anteny to dwie białe wtyczki zespolone ze sobą, przy jednej z nich masz zacisk blokujący który trzeba odblokować by całość zeszła, zacisk jest od spodu patrząc na radio przy wyciąganiu;

                      ja sobie poradziłem tak że po wyjęciu czarnej multiwtyczki (bo ta wychodzi automatycznie wraz z pociągnięciem 'zaczepu' od jej spodu), odwrócić sobie całe radio o 180% wokół osi - wtedy masz zaczep od anteny tuż przed nosem

                      w sumie to więcej pisania niż czas samego zdejmowania.
                      06.09.2010 - zamówienie szarej elegantki
                      19.11.2010 - odbiór auta :-)

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez M4ciek
                        anteny to dwie białe wtyczki zespolone ze sobą, przy jednej z nich masz zacisk blokujący który trzeba odblokować by całość zeszła, zacisk jest od spodu patrząc na radio przy wyciąganiu;

                        ja sobie poradziłem tak że po wyjęciu czarnej multiwtyczki (bo ta wychodzi automatycznie wraz z pociągnięciem 'zaczepu' od jej spodu), odwrócić sobie całe radio o 180% wokół osi - wtedy masz zaczep od anteny tuż przed nosem

                        w sumie to więcej pisania niż czas samego zdejmowania.
                        Wyjete. Dzieki za wskazowki.
                        Kiwal

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X