Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] TUTORIAL - Montaż elektroniki haka O2/O2FL

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Kodowanie modulu parktronika. Nie ma znaczenia czy masz gniazdo 7 czy 13 pin.
    Spritmonitor.de

    Komentarz


    • #52
      Zamieszczone przez krzynol
      czyli moduł ori
      to teraz kodujesz w CE że masz hak, itd.
      zakodowane już mam zero błędów, moduł widnieje w VCDS jeszcze tylko muszę wejść do parktronika chyba z tego co doczytałem w innym temacie i klepnąć mu 3 cyfre od lewa na 1 bo piskają mi czujniki.

      Poza tym nie ma lipy jak za 200 zł i trochę zabawy nie licząc przeglądu i hameraita :P


      krzynol dzięki za fotorelację z Twojej samoróbki i obrazki na forum

      czy na zwykłym radiu też pokaże kombika z przyczepką czy tylko na columbusie?
      CZESZKI OD ZAWSZE... )
      Historia choroby ): Forman 135L, Felicia 1,6 GLX, Octavia I TDI 1,9 SLX, Octavia II TDI 1,9 Ambiente - skasowana , Octavia IIFL TDI 1,9 Ambiente

      Komentarz


      • #53
        zwykłym czyli swing? to nie- dopiero columbus/bolero
        musisz sobie pokodować światła w CE - jak zachowują się z przyczepą

        Zamieszczone przez kula0
        jak za 200 zł i trochę zabawy
        czemu mi się nie trafiają takie strzały...

        [ Dodano: Pią 28 Lis, 14 23:35 ]
        jeszcze w module abs się koduje hak, żeby wiedział jak się zachować
        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
        poprzednie modele:
        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

        Komentarz


        • #54
          Zamieszczone przez krzynol
          musisz sobie pokodować światła w CE - jak zachowują się z przyczepą
          przeciwmgłowe sie wyłączają jak podpinam przyczepę nie wiem jak wsteczne, ale chyba też się nie załączają w aucie.

          Zamieszczone przez krzynol
          jeszcze w module abs się koduje hak, żeby wiedział jak się zachować
          dużo tych miejsc do kodowania ABS, parktronik, przyczepa, CE :diabelski_usmiech


          edit:

          wsteczne mi się nie wyłączają w aucie, ale może to kwestia tego, że nie mam tego w lampach na belce od wozu, chociaż przeciwmgłowych też nie mam na niej a się w aucie wyłączają.

          Pokodowałem troszkę dziś i czujniki się mi wyłączają z podpiętą przyczepką i na radiu SWING pokazuje się obrazeczek kombika z ładną przyczepką więc jednak nie trzeba bolero czy colunbusa :P

          niestety w ABS nie wiem gdzie włączyć przyczepkę bo nie mam opisów kodowania w vcds 12.12en
          CZESZKI OD ZAWSZE... )
          Historia choroby ): Forman 135L, Felicia 1,6 GLX, Octavia I TDI 1,9 SLX, Octavia II TDI 1,9 Ambiente - skasowana , Octavia IIFL TDI 1,9 Ambiente

          Komentarz


          • #55
            Witam. Mam Octavię 2 FL z 2012 roku i postępowałem z montażem haka identycznie jak w opisie na początku wątku, oryginalny hak z oryginalnym gniazdem 13 pin. Kupiłem moduł z literką "F" i w VCDS pojawiła się "Trailer" i zakodowałem tak jak było podane w pierwszym poście. Ale utknąłem w tym temacie gdyż, w VCDS nie mam błędów, ale w gnieździe przyczepki działa mi jedynie napięcie stałe i nic więcej... Sprawdzałem wszystkie piny gniazda i żarówką - brak reakcji, miernikiem - pojawiają się jakieś niskie napięcia rzędu 1V;/
            Czy muszę może coś więcej gdzieś zakodować? W CE szukałem ale nie ma tam opcji przyczepy w CANGATWAY zaznaczyłem przyczepkę. Co może być przyczyną że ta elektryka przyczepki nie działa? Czyżby sterownik? Ale w sumie jest wykrywany przez VCDS i błędy nie wyskakują. Moje auto nie jest wyposażone w czujniki parkowania. Jeśli ktoś miałby jakiś pomysł to prosiłbym o pomoc/sugestie.

            Komentarz


            • #56
              Zamieszczone przez Libero124
              Sprawdzałem wszystkie piny gniazda i żarówką - brak reakcji, miernikiem - pojawiają się jakieś niskie napięcia rzędu 1V;/
              i prawidłowo, nie ma obciążenia, wyłączane jest zasilanie
              podłącz prawdziwą przyczepę
              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
              poprzednie modele:
              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

              Komentarz


              • #57
                Dzięki za odp. W tym tygodniu będę miał przyczepkę i wtedy sprawdzę bo faktycznie przeszło mi przez myśl że musi być obciążenie żeby to napięcie było podawane.
                Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia: a mianowicie gniazdo jest 13 pin i bodajże pin 12 musi być zwarty z pinem 3 żeby sterownik rozpoznawał przyczepkę. A co w przypadku podłączania przyczepek 7 pin? Przejściówki 13/7 po prostu pomijają niektóre piny i nie mostkują pinu 12 i pinu 3. Czy to będzie funkcjonować czy trzeba samemu mostkować te piny?

                Komentarz


                • #58
                  Zamieszczone przez Libero124
                  mianowicie gniazdo jest 13 pin i bodajże pin 12 musi być zwarty z pinem 3 żeby sterownik rozpoznawał przyczepkę
                  to nie tak, sterownik rozpoznaje obciążenie na którejś z żarówek
                  jak nie ma obziążenia -> żarówki = brak przyczepy
                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                  poprzednie modele:
                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                  Komentarz


                  • #59
                    krzynol, raczej też nie tak, bo co się będzie działo jak się spali "któraś tam" żarówka?
                    Pozdrawiam
                    Marcin

                    Komentarz


                    • #60
                      Libero124, zrób sobie emulator przyczepki. Kilka żarówek, przewody i wtyczka.
                      Enriquez to jest chyba tak, że obecność obojętnie której ze sprawnych żarówek sprawia że przyczepa jest wykrywana. Więc gdyby powykręcać wszystkie żarówki ze sprawnej przyczepy to nie zostałaby ona wykryta.
                      Załączone pliki
                      Aktualne zużycie paliwa

                      Komentarz


                      • #61
                        Zamieszczone przez majonezz
                        obecność obojętnie której ze sprawnych żarówek sprawia że przyczepa jest wykrywana
                        tak właśnie chciałem to ująć
                        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                        poprzednie modele:
                        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                        Komentarz


                        • #62
                          Zrobiłem emulator i po podłączeniu rzeczywiście wszystko działa jak należy. Dzięki

                          Komentarz


                          • #63
                            Może mi ktoś wytłumaczyc jak kozie na wozie jak zakodowac hak? Proszę od a do z
                            Zakodowalem juz getway i pdc. Przy podłączeniu przyczepy pdc jest odłączone ale światła w przyczepie nie działają

                            Komentarz


                            • #64
                              Shouphas, zajrzyj w bloki pomiarowe modułu i popatrz czy coś tam ciekwego widać
                              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                              poprzednie modele:
                              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                              Komentarz


                              • #65
                                Witam , przeglądając forum natknąłem się na ten temat. Mam problem ponieważ nie mogę uruchomić samochodu . Skoda Octavia 1.9 2007 r . Rozbierając samochód napotkałem na przewód który wychodzi z bezpiecznika nr 19. Widać że jest nie oryginalny. Doszedłem do tego że to on jest winowajcą braku prądu. Od skrzynki bezpieczników był luzem poprowadzony gdzieś pod radio , gdy go lekko poruszyłem wypadł z tamtąd . Gdy przykładam go do plusa samochód odpala. Trzeba go jednak zainstalować w takie miejsce żeby po wyłączeniu zapłonu nie było tam napięcia a przy próbie odpalania było tam napięcie. Przy odpalaniu wszystko nie potrzebne do rozruchu jest rozłączane dlatego mam z tym problem. Gdyby ktoś mnie nakierował co z tym fantem zrobić będę wdzięczny. Starałem się napisać to zrozumiale

                                Komentarz


                                • #66
                                  mprzetak, ten kabelek to raczej jakieś zabezpieczenie anty kradzieżowe a nie instalacja elektryki haka

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Panowie, chciałbym zamontować hak, ale nie zależy mi na rozwiązaniu ORI.
                                    Chciałbym to zrobić na module dostępnym w internecie za około 100-150zł.
                                    I teraz pytanie:
                                    Czy sygnał do świateł stopu muszę brać z pedału hamulca? Czy mogę wziąć z lampy stop w klapie?
                                    Diesel kopci, diesel czadzi, DIESEL NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI!

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Przeciez ori modul kosztuje tyle samo. Kwestia tylko puszczenia drutow do skrzynki bezpiecznikow. Wiazke uniwersalna wykorzystac mozna do ori modulu.

                                      Link

                                      Wystarczy dolutowac sie do wtyczek i w zasadzie dziala.
                                      Spritmonitor.de

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Ale nie ma mi kto później tego zakodować.
                                        Poza tym jak mam grzebać w kablach w okolicy skrzynki bezpieczników to dostaje drgawek

                                        Wolałbym pociągnąć jeden +12 od przodu do tyłu, a później wpiąć się w kable przy lampach
                                        Diesel kopci, diesel czadzi, DIESEL NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI!

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Zamieszczone przez castagnet
                                          Panowie, chciałbym zamontować hak, ale nie zależy mi na rozwiązaniu ORI.
                                          Chciałbym to zrobić na module dostępnym w internecie za około 100-150zł.
                                          I teraz pytanie:
                                          Czy sygnał do świateł stopu muszę brać z pedału hamulca? Czy mogę wziąć z lampy stop w klapie?
                                          A skad mamy wiedzieć, jak sobie wymyslil sterowanie swojego modulu autor rozwiazania za 150pln z internetu? To zalezy od modulu i powinno byc w nim to opisane. Pytanie powinno pojsc do sprzedawcy modulu a nie tutaj.
                                          Pozdrawiam, Robreg.
                                          ----
                                          furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            To może źle się wyraziłem.
                                            Sterowanie jest klasyczne.
                                            Jeden mocny sygnał +12V zasila sterownik.
                                            Sterownik pobiera impulsy z lampy, nie obciążając ich - komputer nie wyświetli błędu.
                                            Sterownik pobiera impuls z lampy i podaje napięcie na odpowiednie wyjście, które idzie do przyczepy.
                                            Pytanie moje jest następujące.
                                            Jak wiemy nie możemy wziąć sygnału z żarówki STOP w lampie, ponieważ ona jest sterowana jednym przewodem 4W pozycja/ 21W STOP. jednym słowem cały czas na tej żarówce mamy 12V - zakładając że światła pozycyjne są włączone.
                                            Ale trzecia lampa stop, nie świeci cały czas, tylko jak naciśniemy hamulec.
                                            I czy mogę się w nią wpiąć? Jeżeli tak to gdzie?
                                            Diesel kopci, diesel czadzi, DIESEL NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI!

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              castagnet, mam u siebie zamontowany taki uniwersalny sterownik za 70pln i wszystko działa, z tego co pamiętam to sygnał stop brałem z lewej lampy.

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Luckymen, a gdzie wpiąłeś się ze stałym +12V?
                                                Diesel kopci, diesel czadzi, DIESEL NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI!

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  castagnet, i tak czeka cię grzebanie w skrzynce bezpieczników i to z głową
                                                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                                  poprzednie modele:
                                                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    krzynol, ale po co?
                                                    sygnały wezme z lamp, potrzebuje tylko mocnego +12V.
                                                    Diesel kopci, diesel czadzi, DIESEL NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI!

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X