Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

RNS 510 - podmiana podswietlenia na zielone

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • RNS 510 - podmiana podswietlenia na zielone

    Zamieszczone przez Ziomal
    Nawet gdyby miał RS tak samo by się zachował
    Do Miskowego MPSa napewno :P RESPECT Panie RESPECT :diabelski_usmiech
    Kupujac Polskie produkty w polskich sklepach likwidujesz polskie bezrobocie .... Nie mow ze made in Poland to beee bo to tez twoja robota ..

  • #2
    RNS 510 - podmiana podswietlenia na zielone

    Hej jak mowilem, zabralem sie za mod podswietlenia z czerwonego VW na zielone Skodowskie :diabelski_usmiech

    Najpierw wyciagamy navi (to proste i bylo - nie opisuje dokladnie, w kazdym razie wyrywamy delikatnie maskownice, odkrecamy 4 srubki torx wyciagamy navi, odlaczamy wtyczki i gitara)

    Jak mamy wyciagnieta to:



    podwazamy czyms ostrym zgodnie z zaznaczonymi na niebiesko miejscami - wkladamy np srubokret pod plastik, lekko do gory i zsuwamy CALY plastik ALE NIE DALEKO max 2 cm.

    Czesc metalowa z czescia plastikowa polaczona jest 3 tasmami szeroka srebrna, waska szara/biala i brazowa (ta jest od czytnika SD).



    odpinamy ta od SD (w czesci plastikowej da sie to zrobic, jest zlaczka, z takim brazowym dociskiem, podnosimy docisk do goory (jest na wcisk) i wysuwamy tasme.

    Pozostalych 2 tasm NIE trzeba odpinac da sie je wysunac z czesci metalowej na wystarczajaca odleglosc.

    Na powyzszym rysunku odkrecamy srobki (na czerwono) i odpinamy zaczepy (na niebiesko).

    Zobaczymy mniej wiecej cos takiego:



    (sorki za jakosc, ladowala mi sie bateria do cyfraka i walilem komoora, a nieostre bo za blisko ja mialem).

    Zazaczone na czerwono sa diodki.

    Teraz nalezy je wylutowac :lol:

    Ja to robilem 2 cosiami
    1. lutownica
    2. odsysarka aktywna

    lutownica podgrzewalem jeden koniec diody, odsysarka drugi i odsysalem diodke do srodka.

    Odlutowanie bylo chyba najtrudniejszym zadaniej z calosc (zajelo mi z 5 minut).

    Ilosc diodek potrzebna na wszystko poza pokretlami to 18.

    W pokretlach nie wymienialem, bo balem sie "na chama" zrywac pokretla.
    Diodki SMD w obudowie 0603 sa na prawde male:



    pewnie purysci elektroniczni zjada mnie za lutownice tranformatorowa... otoz mam stacje lutownicza welerke, ale trafem lutuje SMD od zawsze i idzie mi szybciej i lepiej.

    Kiedys sie zalozylem z kumplem, ze go pokonam na jakosc i speeda lutowania. On whelerka ktora ma od zawsze, jak moje trafo, co mam od zawsze i wygralem


    Nastepna faza to wlutowanie diodek to juz pikus (BTW pamietajcie coby nowe diody wmontowac tak samo spolaryzowane jak wylutowaliscie poprzednie!!! widac to chociazby po kropce ktora jest w diodzie).


    No i montaz w druga strone - pikus w godzinke machnalem calosc.


    Mala uwaga gdyz ja kupilem lekko za ciemne diody i nie swieca tak mocno jak reszta deski rozdzielczej, ale roznicy duzej nie ma. Radze kupic jakies "jasniejsze"


    Caly zestaw narzedzi ponizej:
    Audi A7 3.0 TDI 313KM/653NM mocy dostarcza http://www.dynosoft.pl/ ;-)

    Komentarz


    • #3


      Pochwal sie efektem "przed i po" oraz napisz jakich diod uzyles ( symbol albo cos jesli znasz ) albo chociaz ile mcd maja i jaki kat swiecenia :idea:


      Robota profi :szeroki_usmiech
      Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
      Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
      ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

      TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez misiek^wro


        Pochwal sie efektem "przed i po" oraz napisz jakich diod uzyles ( symbol albo cos jesli znasz ) albo chociaz ile mcd maja i jaki kat swiecenia :idea:


        Robota profi :szeroki_usmiech
        efektem sie ciezko pochwalic, bo przed i po (robilem zdjecia teraz w nocy) i nie wyszlo podswietlenie, ani czerwone, ani zielone.

        a dioda to:

        Dioda LED SMD-0603 zielona 565nm 55mcd water-clear 140deg
        kupiona w nikompie
        Polecam cos mocniejszego (czyt jasniejszego)!!
        Audi A7 3.0 TDI 313KM/653NM mocy dostarcza http://www.dynosoft.pl/ ;-)

        Komentarz


        • #5
          palioza, no ja juz kiedys pisalem, ze optymalnie na diode zielona to tyle, by miala te 120mcd

          Generalnie te 120mcd to optimum
          Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
          Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
          ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

          TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


          Komentarz


          • #6
            Palioza

            Komentarz


            • #7
              palioza, ja ściągnąłem pokrętła delikatnie podważając od spodu ,plastik czarny pod pokrętłami jest na 2 zatrzaskach ,ale to banał .Pod każdym pokrętłem znajduje się po sześć diód czyli suma całości diodek to 30szt. : :szeroki_usmiech

              Mam jeszcze ramkę do navi z logo skoda
              Takie zwykłe Ambiente

              Komentarz


              • #8
                koja86, wtorek aktualny????
                gachul

                czarniutka dwulitrowka combi elegance...była...jest... dwa litry brąz mocca combi platinum

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez gachul
                  koja86, wtorek aktualny????
                  jutro będę wiedział
                  Takie zwykłe Ambiente

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez koja86
                    palioza, ja ściągnąłem pokrętła delikatnie podważając od spodu ,plastik czarny pod pokrętłami jest na 2 zatrzaskach ,ale to banał .Pod każdym pokrętłem znajduje się po sześć diód czyli suma całości diodek to 30szt. : :szeroki_usmiech

                    Mam jeszcze ramkę do navi z logo skoda
                    ok, dzieki jak bede rozbierac przy okazji to zdemontuje
                    Audi A7 3.0 TDI 313KM/653NM mocy dostarcza http://www.dynosoft.pl/ ;-)

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez palioza
                      ok, dzieki jak bede rozbierac przy okazji to zdemontuje
                      12 diód bedziesz potrzebował dali po sześć na pokrętło .Do ściągania uzyłem zagiętych szczypiec i delikatnie ruchem kolebkowym .Uważaj tylko po tej stronie gdzie nie ma całej płytki ,ja podłożyłem gruby ręcznik i docisnąłem do podłoża aby to usztywnić
                      Takie zwykłe Ambiente

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X