Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] Buczenie w kabinie przy wolnych obrotach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2FL] Buczenie w kabinie przy wolnych obrotach

    Szakal_84, a jak szkodnik? Już zrobiony na zero?

  • #2
    [O2FL] Buczenie w kabinie przy wolnych obrotach

    witam, jestem właścicielem O2FL (1.6 TDI 105/2009/ 60.000). Mam taki problem, że na wolnych obrotach (na rozgrzanym silniku) słychać w kabinie delikatne buczenie (czasami pulsayjne), wciskanie sprzęgła nie zmienia tego stanu rzeczy. Odgłos zanika po dodaniu gazu. Nie znam jeszcze dobrze auta (posiadam je od tygodnia) i nie wiem czy ten odgłos jest normalny. Nie jest głośny ale jak już raz się go usłyszy to irytuje. Dodam że silniczek chodzi równo i miarowo. Pozdrawiam Pawel. czy ktos spośród forumowiczów miał również do czynienia z takim buczeniem?

    Komentarz


    • #3
      Klimatyzacja ?

      Komentarz


      • #4
        doro36, U mnie dość głośne buczenie w zakresie 1500 - 2000 obr./min było skutkiem drgania obudowy wlotu powietrza. Plastik, który jest przykręcony do pasa przedniego (tam, gdzie chłodnica) wpadała w drgania przy powyższym zakresie obrotów. Po usztywnieniu paskami zaciskowymi problem prawie zniknął.
        Nie wiem czy u Ciebie to będzie to samo, bo ja mam silnik 1.6 FSI (benzyna), a Ty masz diesel. Ale sprawdź sobie to, o czym napisałem

        Pozdrawiam.
        Moja "córeczka"
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...554967#1554967

        Komentarz


        • #5
          Witam
          U mnie pojawiło się takie buczenie ostatnio. Dźwięk słychać na biegu jałowym. Coś podobnego do dźwięku chodzącej klimatyzacji lecz ciszej. Może buczeć łożysko tylko jak to sprawdzić które?

          Komentarz


          • #6
            Być może jest to dzwięk z zespołu elektrozaworów na podszybiu,ja też mam takie coś, leciutkie buczenie jak chodzi na wolnych obrotach. Lekko nacisnę gaz i zanika.

            Komentarz


            • #7
              Jak upewnić się ze to elektrozawory a nie np. pompa wody czy któraś z rolek? Wykorzystywał ktoś stetoskop do nasłuchiwania silnika?

              update
              po zwiększeniu obrotów wydaje mi się ze natężenie tego dźwięku się nie zmienia, ciężko to zarejestrować bo powyżej 1200-1300 silnik już go zagłusza. Chyba w takim razie to nie żadne łożysko.

              Komentarz


              • #8
                Możecie zdjąć pasek klinowy i zobaczyć czy dalej buczy.. w tej sposób wyeliminujecie rolke: alternatora, napinacza, sprezarki klimatyzacji

                Komentarz


                • #9
                  U mnie buczy elektryczna pompa paliwa w baku, wystarczy podnieść tylną kanapę żeby to sprawdzić.
                  W dieslach z CR chyba też jest elektryczna pompa w baku.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez belgot11
                    Być może jest to dzwięk z zespołu elektrozaworów na podszybiu,ja też mam takie coś, leciutkie buczenie jak chodzi na wolnych obrotach. Lekko nacisnę gaz i zanika.
                    Wydaje mi się, że to właśnie ten zespół zaworów podciśnienia umieszczonych w czarnej skrzynce. Pytanie czy jest to normalny objaw, czy coś dolega? Ktoś usunął ta przypadłość?

                    Komentarz


                    • #11
                      Wczoraj zrobiłem tak samo jak kolega mikko1,a mam diesla i nastała cisza,mega irytujące buczenie ustało i znów słyszę tylko miły dla ucha klekocik

                      Komentarz


                      • #12
                        Panowie a takie buczenie w tle ? To też obudowa filtra ?

                        KLIK

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X