Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tempomat - przestał działać

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Tempomat - przestał działać

    Witam Wszystkich.
    Octavia 2, 1,6 mpi, 2009, lpg.
    Od miesiąca zapalała się czasami kontrolka EPC i spadała moc. Kolega polecił mi mechanika - czyszczenie przepustnicy. Problem ustąpił, nigdy więcej kontrolki i auta jeździ normalnie.
    Ruszyłem w trasę tuż po czyszczeniu przepustnicy. Po ok 150 km na tempomacie, jadąc stałą prędkością tempomat rozłączył się i nie dał się już więcej włączyć. Tzn nie trzyma prędkości i nie zapala się zielona kontrolka tempomatu. Generalnie zero reakcji.
    Ponieważ chwilowo nie nie mam dostemu do mechanika i diagnostyki sam kombinuję:
    Zdjąłem klemę na godzinkę dla resetu błędów.
    Rozebrałem manetkę - kabelki całe.
    Wtyczki elektryczne i przewody na przepustnicy na swoich miejscach.
    Dodam, że adaptacja przepustnicy nie była robiona.
    Auto jeździ normalnie, tylko tempomat nie reaguje.
    Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i pomysły ożywienia tempomatu.

    Piotr

  • #2
    Trzeba podpiąć pod kompa i zerknąć co pokaże.
    Jedyne wyjście.

    ...Moje Cappuccino MPi...

    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

    Komentarz


    • #3
      Tak też myślałem...
      Ponieważ mechanicy w mojej okolicy są mało dyspozycyjni i zazwyczaj wolą wymienić kilka elementów niż znaleźć realną przyczynę zastanawiam się nad kupnem własnego interfejsu/komputera do podstawowej diagnostyki. Mam 2 Skody benzyna/lpg...
      Czy jest sens kupić jakiś prosty interfejs podłączany do laptopa czy to strata czasu i pieniędzy? Czy możecie polecić jakiś sprzęt diagnostyczny bazując na własnych doświadczeniach?

      Komentarz


      • #4
        Kup VCDS. Jedyny słuszny wybór.
        Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
        Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

        Komentarz


        • #5
          Podpiąłem auto pod kompa. Pojawia się błąd 17977. Po skasowaniu błędu tempomat nadal nie działa. Ponowne aktywowanie tempomatu komputerowe (5 cyfrowym kodem) nic ni zmieniło...

          Komentarz


          • #6
            Najprawdopodobniej problem jest w manetce. Rozbierz ją od tyłu, wyciągnij przełącznik tempomatu i pociągnij za każdy kabelek. Myślę, że któryś jest przerwany.
            Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
            Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

            Komentarz


            • #7
              W blokach pomiarowych silnika lub sterownika kierownicy sprawdź działanie przycisków tempomatu, sprzęgło i hamulec.
              Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
              Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
                W blokach pomiarowych silnika lub sterownika kierownicy sprawdź działanie przycisków tempomatu, sprzęgło i hamulec.
                to najlepsze wyjście.

                ...Moje Cappuccino MPi...

                jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                Komentarz


                • #9
                  Dzięki za podpowiedzi.
                  Prawie Bingo. Jeden kabelek był przetarty w miejscu niewidocznym przy zdjęciu osłonki manetki. Wymontowałem manetkę, oddałem do profesjonalnego zlutowania. Zamontowalem. Jazda próbna i nadal nic, tempomat nie działa. Komp nie pokazuje błędów. Tempomat aktywowany ponownie w systemie...
                  Przypuszczam, że lutowanie mogło uszkodzić te cienkie przewody...
                  Nie mam specjalnej chęci w kółko rozbierać kierownicy i delikatnych układów i poprawiać lutowania.
                  Czy myślicie, że lepiej kupić manetkę oryginalną używaną czy są jakieś sprawdzone zamienniki.
                  Czy ewentualnie coś jeszcze mogę sprawdzić przed wymianą? Zastanawia mnie brak błędów po przejechaniu ok 30 km...

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Piotrek1981 Zobacz wpis
                    Wymontowałem manetkę, oddałem do profesjonalnego zlutowania. Zamontowalem
                    no jak profesjonalnego to czemu
                    Zamieszczone przez Piotrek1981 Zobacz wpis
                    Przypuszczam, że lutowanie mogło uszkodzić te cienkie przewody...
                    ????

                    reklamacja?

                    ...Moje Cappuccino MPi...

                    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Piotrek1981 Zobacz wpis
                      czy są jakieś sprawdzone zamienniki
                      Ten Ci polecam:
                      Link
                      Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                      Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                      Komentarz


                      • #12
                        Witam,
                        podepnę się pod temat. U mnie sprawa wygląda następująco:
                        Skoda Octavia II 2007, 1.9tdi.
                        Kontrolka tempomatu jest i się świeciła przy załączonym tempomacie. Do czasu, z dnia na dzień przestał działać. Co mogło być przyczyną, po dziś dzień nie wiem. Wg. wykazu bezpieczników ja od tempomatu nie odnalazłam, manetka rozebrana, styki wyczyszczone, tempomat nie działa. Fakt pod komputer nie podłączany, nie mam możliwości póki co. Czy ktoś może podsunąć jakieś pomysły gdzie zajrzeć?

                        Komentarz


                        • #13
                          czujnik sprzęgła?
                          bez kompa to wróżenie z fusów
                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                          poprzednie modele:
                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez KiG Zobacz wpis
                            Czy ktoś może podsunąć jakieś pomysły
                            Przyjedź. Chętnie zmierzę się z tym problemem.
                            Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                            Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X