Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

O2FL - Podwójne piśniecia gdzieś z za panelu radia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • O2FL - Podwójne piśniecia gdzieś z za panelu radia

    Już trzeci raz mi się tak przydarzyło, że podczas jazdy moja Octavia 2FL 2010 nagle zaczęła mi popiskiwać.
    Są to podwójne piśnięcia w odstępie 1-2 sekund, dobiegające tak jakby spoza panelu radioodbiornika lub z górnego wylotu wentylacji nad radiem, tak jakby tam był umiejscowiony jakiś miniaturowy głośniczek sygnalizacyjny.
    Wyłączenie radia nic nie pomaga, piski ustępują po wyłączeniu zapłonu, a po ponownym włączeniu zapłonu już się nie pojawiają, aż do ponownego wyjazdu (za rok) na wakacje.
    Byłbym skłonny podejrzewać jakiś związek zjawiska z klimatyzację, ale dotychczas popiskiwanie pojawiało się wtedy, gdy temperatura na zewnątrz była dość umiarkowana, zazwyczaj już pod koniec dnia.
    Ma ktoś pomysł, o co "szkodnikowi" może chodzić?
    Pozdrowienia,
    Krzysztof

  • #2
    Zamieszczone przez Chris_M Zobacz wpis
    Wyłączenie radia nic nie pomaga, piski ustępują po wyłączeniu zapłonu, a po ponownym włączeniu zapłonu już się nie pojawiają,
    A ja obstawiam silniczki nastawiania klap na szybę albo na kratki nad radiem. Trzeba zrobić procedurę nastawiania i zobaczysz czy piszczy wtedy.
    Oba są centralnie za górnymi krawędziami radia.

    ...Moje Cappuccino MPi...

    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Przemek_i Zobacz wpis
      A ja obstawiam silniczki nastawiania klap na szybę albo na kratki nad radiem. Trzeba zrobić procedurę nastawiania i zobaczysz czy piszczy wtedy.
      Oba są centralnie za górnymi krawędziami radia.
      Popiskiwanie nagle pojawia się po wielogodzinnej jeździe przy niezmienianych ustawieniach wentylacji i klimatyzacji.
      Poza tym, te dźwięki ewidentnie są elektronicznie generowanymi sygnałami i pochodzą z jakiegoś głośniczka, który musi być tam gdzieś zainstalowany. Pytanie, o czym one mają mnie informować?
      Intuicja podpowiada, że to może mieć jakiś związek z klimatyzacją, ale instrukcja nic na ten temat nie wspomina, a Googla także nic nie pomaga.
      Pozdrowienia,
      Krzysztof

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Chris_M Zobacz wpis
        te dźwięki ewidentnie są elektronicznie generowanymi sygnałami i pochodzą z jakiegoś głośniczka, który musi być tam gdzieś zainstalowany
        wydzieraj radio
        3 minuty roboty i zobaczysz

        ...Moje Cappuccino MPi...

        jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
        sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
        wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X