Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Wentylator na chłodnicy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Wentylator na chłodnicy

    A VCDS coś mówi na temat tego że głośniki nie działają??

  • #2
    [O2] Wentylator na chłodnicy

    Co może być przyczyną załączania się wentylatora na chłodnicy. Załącza się on na zimnym silniku, nawet bez włączonej stacyjki. Nie dzieje się tak cały czas, tylko czasami. Na komputerze pokazało błąd:
    Silnik krokowy klapy prędkości własnej. Numer błędu to: 01274

    Komentarz


    • #3
      Że tak głupio zapytam: wymieniłeś czujnik włączania wentylatora chłodnicy?
      Od czegoś trzeba zacząć...

      Komentarz


      • #4
        Re: Wentylator na chłodnicy

        Zamieszczone przez Hatakes
        Co może być przyczyną załączania się wentylatora na chłodnicy. Załącza się on na zimnym silniku, nawet bez włączonej stacyjki. Nie dzieje się tak cały czas, tylko czasami. Na komputerze pokazało błąd:
        Silnik krokowy klapy prędkości własnej. Numer błędu to: 01274
        Wróć - błąd 01274 odnosi się chyba do układu wentylacji, nie do układu chłodzenia silnika. Czy moduł silnika nie zawiera żadnych błędów?
        Pozdrawiam, Robreg.
        ----
        furmanka.blogspot.com fan ;-)

        Komentarz


        • #5
          W silniku nie ma żadnych błędów, jest tylko ten.

          Komentarz


          • #6
            No to wymień ten czujnik :roll:

            Komentarz


            • #7
              Hatakes, jak masz komputer musisz odczytać dane dotyczące parametrów temperatury.
              nie wiem co to za tłumaczenia błędów Silnik krokowy klapy prędkości własnej ale
              1274 to błąd Nastawnik klapy spiętrzającej - V71, Motor klapy nawiewy powietrza - V71
              Coś mi się wydaje, że najpierw zmień program diagnostyczny i jeszcze raz zobacz czy nie masz żadnych błędów i odczytaj temperatury.
              Że tak głupio zapytam: wymieniłeś czujnik włączania wentylatora chłodnicy?
              Od czegoś trzeba zacząć...
              bobolino, nie obraź się ale Twój tekst skojarzył mi się z typowym podejściem niektórych "mechaników". Trzeba zacząć od wymiany części zanim zdiagnozuje się przyczynę.

              Hatakes, zrób autoscan całego samochodu.
              Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

              Komentarz


              • #8
                kecaj zróbmy coś... a co? nie wiem, coś, coś róbmy

                Wydaje mi się, że przede wszystkim w O2 nie ma czegoś takiego jak włącznik termiczny wentylatorów (widziałem schematy, które podpowiadały coś innego, ale...). Z obserwacji swojego auta wnoszę, że obydwoma wiatrakami u mnie w BXE steruje w ramach potrzeb jakaś mądra elektronika uwzględniająca potrzeby zarówno klimatyzacji jak i chłodzenia silnika - czytaj sterownik klimatyzacji + sterownik silnika + sterownik mocy wentylatorów.

                Któryś z tych elementów może zawodzić, choć wydaje mi się, że usterki któregokolwiek ze wspomnianych elementów powinny być łatwo obserwowalne w logach diagnostyki komputerowej.
                Pozdrawiam, Robreg.
                ----
                furmanka.blogspot.com fan ;-)

                Komentarz


                • #9
                  Byłem u mechanika i powiedział, że ten błąd nie ma nic wspólnego z tym co się dzieje z samochodem. Powiedział, że to musi być któryś z czujników uszkodzony. Jutro mam jechać na komputer to się wszystko sprawdzi.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez kecaj
                    bobolino, nie obraź się ale Twój tekst skojarzył mi się z typowym podejściem niektórych "mechaników".
                    Nie obraziłem się :wink:
                    Natomiast z doświadczenia wiem, że przykładowy pan Kazik, może wiedzieć więcej, niż mu "komputer" pokaże.
                    Komputer często wiąże różne przyczyny ze sobą i wyświetla błąd nielogiczny.

                    Dlatego w takich przypadkach, najlepiej zastosować Brzytwę Ockhama, tym bardziej, że ten czujnik nie jest drogi, ani silnik nie jest jakoś bardzo skomplikowany.
                    pzdr.

                    Komentarz


                    • #11
                      Hatakes, Zacznij od sprawdzenia czujnika G-83 jest to termowłącznik wentylatora.

                      Komentarz


                      • #12
                        Tak samo do sprawdzenia G62 i czujnik temp zewnętrznej w grillu.
                        Moje projekty car detailingowe
                        VW Touran 2.O TDI
                        BMW X6 35d
                        więcej na PW

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Wojtenio
                          Hatakes, Zacznij od sprawdzenia czujnika G-83 jest to termowłącznik wentylatora.
                          Obrazek
                          a nie jest to przypadkiem czujnik temperatury płynu na powrocie z chłodnicy a nie włącznik termiczny wentylatora chłodnicy?

                          IMHO w O2 wentylatory sterowane są przez sterownik wentylatorów na podstawie żądań ECU silnika
                          Pozdrawiam, Robreg.
                          ----
                          furmanka.blogspot.com fan ;-)

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez robreg
                            a nie jest to przypadkiem czujnik temperatury płynu na powrocie z chłodnicy a nie włącznik termiczny wentylatora chłodnicy?
                            To właśnie ten czujnik o którym piszesz jest czujnikiem G83 potocznie nazwanym termowłącznikiem , a sterownik wentylatorów + ECU odpowiada za drugi bieg , pierwszym steruje G83.

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez robreg
                              IMHO w O2 wentylatory sterowane są przez sterownik wentylatorów na podstawie żądań ECU silnika
                              Masz go pod akumulatorem.

                              Zamieszczone przez bobolino
                              Natomiast z doświadczenia wiem, że przykładowy pan Kazik, może wiedzieć więcej, niż mu "komputer" pokaże.
                              Komputer często wiąże różne przyczyny ze sobą i wyświetla błąd nielogiczny.
                              Dlatego prosiłem o cały autoscan. Sam błąd ze sterownika to tylko informacja. Najważniejsze to prawidłowe zinterpretowanie błędu/informacji. Tu to już tylko doświadczenie osoby diagnozującej.
                              Mając auto u siebie można dla sprawdzenia wejść w bliki pomiarowe itp, a na odległość - mając tylko informację o błędzie - to na tym forum przeważnie "strzelamy" kierując się doświadczeniem.
                              Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                              Komentarz


                              • #16
                                Ja u siebie w poprzednim tyg zauważyłem podobną usterkę. Wentylatory pracują cały czas jak pracuje silnik i kilkanaście sek. po zgaszeniu tak ka jest to latem jak płyn musi się schłodzić w upalne dni. Włączają się również wtedy jak tylko kluczyk w stacyjce jest przekręcony.
                                Muszę podjechać na komputer aby zdiagnozować usterkę .
                                O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                                Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                                Komentarz


                                • #17
                                  Znowu mam ten sam problem, tylko że teraz włącza się już tylko podczas jazdy, nawet na zimnym silniku. Ten czujnik G-83 już jest wymieniony i to nie on jest przyczyną usterki. Macie jeszcze jakieś pomysły?
                                  A ten czujnik G-62 w którym miejscu mam szukać?

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Ja wymieniłem duży wentylator w ASO za 1100 zł i jest teraz OK
                                    O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                                    Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Witam. To i ja wrzucę swoje 5 gr i opiszę swój problem.
                                      Otóż, przy pogodzie takiej jak dziś lub przy temperaturze może troszkę wyższej ( w granicach już 15-16 oC ) po przejechaniu około 20-25 km załącza mi się wentylator, który chłodzi chłodnicę. I niby nic w tym dziwnego ale czy wentylator nie powinien się załączać dopiero po zatrzymaniu samochodu np. w korku a podczas jazdy nie powinna chłodnica być chłodzona powietrzem???
                                      Dodam jeszcze, że ja posiadam jeden wentylator (na 3/4 chłodnicy ) a Wy wszyscy piszecie o małym i dużym wentylatorze.
                                      Coś nie tak u mnie jest?
                                      Co z tym załączaniem się tego wentylatora? Może być padnięty czujnik od wentylatora? Gdzie go szukać i jak go namierzyć aby w razie "W" go kupić.
                                      Za wszelkie sugestie będę wdzięczny :lol:
                                      Pozdrawiam.
                                      Powoli ale do celu-"gdy się człowiek spieszy to się diabeł cieszy"

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Czy masz klimatyzację w aucie
                                        Pozdrawiam, Robreg.
                                        ----
                                        furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Tak, posiadam klimę.
                                          Pozdrawiam.
                                          Paweł
                                          Powoli ale do celu-"gdy się człowiek spieszy to się diabeł cieszy"

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez pawel_breslau
                                            Tak, posiadam klimę.
                                            To popatrz jak działa wentylator gdy klima jest włączona a jak jest wyłączona :?:
                                            O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                            O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                            =================================================

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Byłem-sprawdziłem. Na obecną chwilę (jak silnik zimny) to wiadomo-wentylator nie załącza się na klimie i bez niej. Jutro, po dojeździe do pracy, sprawdzę ale w 99% mogę dać odpowiedź, że się włączy bez klimy. Tak przynajmniej było do tej pory. Jeszcze nie ma takich upałów aby klimę używać.
                                              A przy takim roczniku skoda używała jeszcze wentylatorów pojedynczych czy jest to może jakaś inwencja twórcza wcześniejszego właściciela???
                                              Pozdrawiam.
                                              Powoli ale do celu-"gdy się człowiek spieszy to się diabeł cieszy"

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez pawel_breslau
                                                A przy takim roczniku skoda używała jeszcze wentylatorów pojedynczych
                                                Zmiana na dwa wentylatory (w/g etki) była w połowie 2007r.
                                                O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                                O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                                =================================================

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Czyli duże prawdopodobieństwo, że była to wena twórcza wcześniejszego właściciela :?:
                                                  Pozdrawiam.
                                                  Powoli ale do celu-"gdy się człowiek spieszy to się diabeł cieszy"

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X