Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

octavia 2 - problem z czujnikiem cofania-parkowania??

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Fotki w załączeniu
    Załączone pliki

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez mipix Zobacz wpis
      Przyczyna jest w module sterownika PDC. Jeden z bezpieczników polimerowych ma słabe połączenie. Wyszło to podczas przelutowywania.
      Zmagam się z identycznym problemem. Rozumiem, że wystarczy wzmocnić to połączenie i będzie działać?


      Czarna RSka: http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-bwa-by-hering

      Komentarz


      • #28
        Witam wszystkich. Mój problem który opisywałem wcześniej się już wyjaśnił, a dzięki podpowiedzi "mipix". Walczyłem parę miesięcy, wymieniałem czujniki, zamontowałem nowa wiązkę i dalej nic. Do głowy by mi przyszło że mogą byc jakieś zimne luty w sterowniku. Nawet miałem tak,że jak odłączyłem tylne lampy do PDC działało poprawnie a jak podłączyłem to znowu czujniki głupiały, zaczełem szukać w instalacji lamp. I nic. Az tu nagle natknąłem się na przypadek kolegi mipix i postanowiłem spróbować. I nagle zadziałało. W końcu, wielkie dzięki dla kolegi. Moze sie komuś sprzyda ta informacja, dla kogoś kto ma podobne jaja z czujnikami.

        Komentarz


        • #29
          Koledzy a u mnie też nagle przestały działać i pokazuje błąd 00576 niezrozumiały sygnał terminal 15. Podmienione moduł i dalej to samo, bez dzwiekow tylko zarys auta na chwilę na radiu widać przy wypinaniu wstecznego
          SKODA OCTAVIA TOUR
          1,9 TDI 130PS 295Nm SLX ELEGANCE
          BLACK COMBII
          SOFT by BRK -TUNING + JEDNOMAS G60

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez mipix Zobacz wpis
            Witam
            Przedstawię tu rozwiązanie mojego problemu nie działających czujników cofania. Problem polegał na tym, że gdy było gorąco system działał, zimny po postoju w nocy nie chciał. Po włączenu wstecznego biegu słychać było jedynie długi pisk. Tylko raz od włączenia zapłonu. Następnym razem tego dźwięku już nie było. Za każdym razem na chwilę na radiu pojawiał się zarys auta dokładnie w chwili zmiany z wstecznego na neutralny.
            Czujniki są sprawne. Diagnostyka pokazuje zwarcie w układzie zasilania czujników - co niesyety nie jest prawdą i wprowadza w błąd.
            Przyczyna jest w module sterownika PDC. Jeden z bezpieczników polimerowych ma słabe połączenie. Wyszło to podczas przelutowywania.
            Mam nadzieję, że komuś to pomoże.
            no i petarda
            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
            poprzednie modele:
            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

            Komentarz


            • #31
              Chcesz powiedzieć że dwa moduły nagle mają ten sam błąd?? A co z tym zaciskiem 15?
              SKODA OCTAVIA TOUR
              1,9 TDI 130PS 295Nm SLX ELEGANCE
              BLACK COMBII
              SOFT by BRK -TUNING + JEDNOMAS G60

              Komentarz


              • #32
                Koledzy u mnie nagle przestało działać. Błąd jak na zdjęciu. Podmieniony moduł, kostka stacyjki wymieniona, dałem nawet nowe bezpieczniki itp. dalej nic. Przy włączanie wstecznego pusty obraz na radio przy wybijaniu na chwilę obrys auta widać i radio się ścisza.
                Załączone pliki
                SKODA OCTAVIA TOUR
                1,9 TDI 130PS 295Nm SLX ELEGANCE
                BLACK COMBII
                SOFT by BRK -TUNING + JEDNOMAS G60

                Komentarz


                • #33
                  Panowie teraz opiszę swój problem.
                  Gdy wrzucam wsteczny bez włączonych świateł wszystko działa ok. ale gdy tylko włączę postojowe lub mijania to czujniki świrują tak jak by po prawej stronie zderzaka ktoś biegał. Na kompie b blokach 001 widać to tak że odległości są wszędzie 255cm a jak włączę postojowe na wstecznym to odczyt z trzeciego czujnika licząc od wydech całe czas się zmienia miedzi 25 a 255cm i na radiu kreski latają mniej i więcej. Gdzie szukać przyczyny? Czujniki podmieniane. Moduł też. Błędów nie ma.

                  Komentarz


                  • #34
                    nie masz jakichś ledów gdzieś?
                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                    poprzednie modele:
                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                    Komentarz


                    • #35
                      ja bym sprawdził wiązkę która przechodzi z bagażnika z wnęki koła zapasowego na zewnątrz pod belkę, lubi dostawać się tam woda i gniją połączenia oraz sprawdziłbym boczek przy nadkolu w którym jest moduł czy nie jest zawilgocony lub nie leci na niego woda-płyn ze spryskiwacza .ok
                      Był ATD 101KM 240NM a teraz jest

                      ARL 185KM 371NM http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...lies/smile.png i teraz czuć że auto jedzie http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...es/biggrin.png

                      https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-k...5-IDeGVGr.html

                      Komentarz


                      • #36
                        Ledy wywalone. Moduł suchy. Problem nadal nie rozwiązany. Poszukam gdzieś w masach czy coś nie zaśniedziałe.

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X