Octavia 2 - problem z odpalaniem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • s1mariusz
    Classic
    • 2014
    • 7

    Octavia 2 - problem z odpalaniem

    Kierownice już ktoś zmienił, podstopnicę dołożył .... :diabelski_usmiech
    s1mariusz
  • end0re
    Classic
    • 2012
    • 15

    #2
    Octavia 2 - problem z odpalaniem

    Witam,

    posiadam Octavię 2 z 2005 roku, na zimnym silniku odpala od razu nawet przy bardzo - temperaturach. Na ciepłym silniku jednak bardzo ciężko, długo kręci po czym odpala i słychać takie "uderzenie" . Postaram się jutro dodać krótki filmik jak to wygląda.Znajomy podpowiedział mi, że może jakiś kabel od temperatury się przerwał lub zapłon w stacyjce jest źle ustawiony.

    Będę wdzięczny za podpowiedź i pomoc.

    Komentarz

    • rob555
      Rider
      • 2006
      • 748

      #3
      Podjedz do kumatego czlowieka co poprawi mape startowa i bedzie po problemie (to w kwestii dlugiego krecenia).
      Udeza Ci dwumas ... pewnie troche juz zmeczony (to w kwestii halasu).
      Mi sie udawalo czasem wyeliminowac to udezenie na parenascie tys km odpowiednio modyfikujac mape.
      pozdrawiam

      Diagnostyka i tuning
      hybrydowe wtryski i turbiny
      programy na ulice jak i do sportu

      Serwis mechaniczny aut koncernu VAG
      www.tune-up.pl

      HAMOWNIA PODWOZIOWA - POMIARY MOCY GDANSK

      Komentarz

      • Robson 16
        Classic
        • 2012
        • 28
        • Octavia III (5E3)
        • CHHA 2.0 TSI RS 230 KM

        #4
        end0re popraw opis Octavia 2 FL bo w 2005 nie było jeszcze FL. Dobrze ci radzi rob555 z tą mapą startową ale pierwsze co możesz zrobić to zwiększyć dawkę rozruchową VCDSem powinno pomóc.

        Komentarz

        • alxxx
          RS
          • 2010
          • 1823
          • Octavia I (1U2)
          • ASZ 1.9 TDI PD 130 KM

          #5
          Robson 16, można próbować ale jest to znikoma regulacja. Jak auto ma problemy z paleniem na ciepłym bo tttm... to tylko dobra mapa i po problemie.
          VAG - diagnostyka - kodowania - adaptacje - PIN immo - adaptacje kluczyków
          Jeżeli post okazał się pomocny kliknij

          Komentarz

          • Robson 16
            Classic
            • 2012
            • 28
            • Octavia III (5E3)
            • CHHA 2.0 TSI RS 230 KM

            #6
            masz rację ale na początek może spróbować ja parę autek tak uleczyłem w tym swoje.

            Komentarz

            • end0re
              Classic
              • 2012
              • 15

              #7
              Zamieszczone przez rob555
              Podjedz do kumatego czlowieka co poprawi mape startowa i bedzie po problemie (to w kwestii dlugiego krecenia).
              Udeza Ci dwumas ... pewnie troche juz zmeczony (to w kwestii halasu).
              Mi sie udawalo czasem wyeliminowac to udezenie na parenascie tys km odpowiednio modyfikujac mape.
              Tak właśnie zrobiłem, jestem po wgraniu nowej mapy startowej + wymieniłem dwie świece żarowe bo się przepaliły. Autko od razu odpala bez żadnych problemów. Dziękuję wszystkim za podpowiedź w sprawie usterki. Pozdrawiam Filip.

              Komentarz

              • ziolklu_BKS
                Classic
                • 2011
                • 30

                #8
                Tez dlugo borykalem sie z tym problemem ze auto na cieplym silniku (silnik BKC) ciezko odpalalo. I co sie okazalo wymiana rozrusznika pomogla. Teraz auto pali na dotyk zarowno na cieplym jak i na zimnym silniku.

                Komentarz

                • robekcool
                  RS
                  • 2009
                  • 2041
                  • Octavia II (1Z3)
                  • BJB 1.9 TDI PD 105 KM

                  #9
                  W mojej natomiast pomogła wymiana szczotkotrzymacza w rozruszniku.Przy okazji został solidnie oczyszczony i nasmarowany. Koszt 35 pln. Rozrusznik bosch, w valeo to już inny temat ( cena ).
                  www.k-mot.pl
                  Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
                  Autoholowanie.
                  Robert Kulma

                  Komentarz

                  • rob555
                    Rider
                    • 2006
                    • 748

                    #10
                    Zamieszczone przez ziolklu_BKS
                    Tez dlugo borykalem sie z tym problemem ze auto na cieplym silniku (silnik BKC) ciezko odpalalo. I co sie okazalo wymiana rozrusznika pomogla. Teraz auto pali na dotyk zarowno na cieplym jak i na zimnym silniku.
                    Wymieniles dobry na nowy :wink:
                    za pol roku temat powroci...sprawdzone
                    pozdrawiam

                    Diagnostyka i tuning
                    hybrydowe wtryski i turbiny
                    programy na ulice jak i do sportu

                    Serwis mechaniczny aut koncernu VAG
                    www.tune-up.pl

                    HAMOWNIA PODWOZIOWA - POMIARY MOCY GDANSK

                    Komentarz

                    • alxxx
                      RS
                      • 2010
                      • 1823
                      • Octavia I (1U2)
                      • ASZ 1.9 TDI PD 130 KM

                      #11
                      To akumulator.. to rozrusznik... a na mapie i tak się skończy :P
                      VAG - diagnostyka - kodowania - adaptacje - PIN immo - adaptacje kluczyków
                      Jeżeli post okazał się pomocny kliknij

                      Komentarz

                      • adamzg
                        Ambiente
                        • 2008
                        • 155

                        #12
                        Zamieszczone przez end0re
                        Zamieszczone przez rob555
                        Podjedz do kumatego czlowieka co poprawi mape startowa i bedzie po problemie (to w kwestii dlugiego krecenia).
                        Udeza Ci dwumas ... pewnie troche juz zmeczony (to w kwestii halasu).
                        Mi sie udawalo czasem wyeliminowac to udezenie na parenascie tys km odpowiednio modyfikujac mape.
                        Tak właśnie zrobiłem, jestem po wgraniu nowej mapy startowej + wymieniłem dwie świece żarowe bo się przepaliły. Autko od razu odpala bez żadnych problemów. Dziękuję wszystkim za podpowiedź w sprawie usterki. Pozdrawiam Filip.
                        jaki koszt wgrania mapy??

                        Komentarz

                        • end0re
                          Classic
                          • 2012
                          • 15

                          #13
                          Zamieszczone przez adamzg
                          Zamieszczone przez end0re
                          Zamieszczone przez rob555
                          Podjedz do kumatego czlowieka co poprawi mape startowa i bedzie po problemie (to w kwestii dlugiego krecenia).
                          Udeza Ci dwumas ... pewnie troche juz zmeczony (to w kwestii halasu).
                          Mi sie udawalo czasem wyeliminowac to udezenie na parenascie tys km odpowiednio modyfikujac mape.
                          Tak właśnie zrobiłem, jestem po wgraniu nowej mapy startowej + wymieniłem dwie świece żarowe bo się przepaliły. Autko od razu odpala bez żadnych problemów. Dziękuję wszystkim za podpowiedź w sprawie usterki. Pozdrawiam Filip.
                          jaki koszt wgrania mapy??
                          Witaj, przepraszam ze dopiero teraz odpisuję ale nie miałem dostępu do sieci przez dłuższy czas, koszt wgrania nowej mapy 400zł

                          Komentarz

                          Pracuję...