Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Gumowe i gumowo-metalowe elementy zawieszenia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez lilo
    A jakie macie przebiegi bo ja mam 92 tyś i byłem niedawno na przeglądzie , zero luzów z tyłu

    to ja nie wiem jak Wy jeździcie :?: u mnie 73kkm i poszły do wymiany przy okazji servisu a info, że trzeba je będzie wymienić bo już "latają" dostałem przy przeglądzie jak było 62kkm
    O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

    Komentarz


    • Ja jedyne co w zawieszeniu robiłem to tylne tuleje przednich wahaczy
      Daniel

      Komentarz


      • Ktos sie orientuje jaki jest koszt wymiany przednich tulei wahacza przedniego w O2 jesli idzie o serwis?

        Mechanicy mi nosem k...wa kreca ze wola wstawic caly nowy wahacz, bo niby te gumki sie ukrecaja :evil:
        Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
        Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
        ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

        TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


        Komentarz


        • misiek^wro, Ja ci wymienię , ostatnio wymieniałem koledze DAREKGDA 20min roboty , ale faktycznie trzeba uważać aby tulejki nie rozerwać :P
          Daniel

          Komentarz


          • lilo, no ale kawalek do mnie masz, tudziez ja do Ciebie, a robocizne okreslam mianem ultra pilnej, bo po pierwsze 2 wyjazdy przede mna do CZ, sporo kkm na dolnymslaksu u ojca + 06.08 lece do cro i planuje zrobic 3kkm - takze zawiecha musi byc tip top :twisted:
            Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
            Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
            ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

            TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


            Komentarz


            • misiek^wro, to nie jest jakaś tam wielka filozofia te tuleje wymienić , wystarczy tylko prasa ręczna , mydło lub , wazelina techniczna , płaski śrubokręt i można wymieniać .
              Jak chcesz przejechać się do Będomina to mogę ci wymienić w okazyjnej cenie :P
              Daniel

              Komentarz


              • misiek^wro, to coś nie bardzo Ci mechanicy :lol:
                Mi bez problemu wymienili, a w sumie młody łepek to robił i chyba pierwszy raz
                Najgorzej jest je wyjąć, ale dał radę i to w miarę szybko

                Komentarz


                • Zamieszczone przez misiek^wro
                  Ktos sie orientuje jaki jest koszt wymiany przednich tulei wahacza przedniego w O2 jesli idzie o serwis?
                  ja za wymianę kompletu z przodu dałem równo 200 pln
                  O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                  Komentarz


                  • loru, ale tylko 2 tulei przednich, czy wszystkich 4? :twisted:
                    Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                    Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                    ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                    TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez misiek^wro
                      loru, ale tylko 2 tulei przednich, czy wszystkich 4? :twisted:
                      napisałem komplet miałem na myśli wszystkie cztery 4
                      O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez loru
                        Zamieszczone przez misiek^wro
                        Ktos sie orientuje jaki jest koszt wymiany przednich tulei wahacza przedniego w O2 jesli idzie o serwis?
                        ja za wymianę kompletu z przodu dałem równo 200 pln
                        tyle samo co ja, z tym że w tej cenie miałem geo zrobione, co prawda przód tylko ale było

                        ale nie w aso :diabelski_usmiech

                        Komentarz


                        • Rozochocony rewelacjami LORU wybralem sie do Wroclawskiego salonu GALL ICM mieszczacego sie przy ulicy Armii Krajowej. Zostalem poinformowany, ze koszt 2 tulejek to niecale 80 zl ( czego sie spodziewalem ) a wymiana SAMYCH 2 tulejek przednich wahacza przedniego to jedyne 300 zl - nie mniej. Oczywiscie z uslugi zrezygnowalem, pojechalem kawalek dalej i w popularnym ASO AUTOEXPRESSIE ( serwis VAG, jeden z lepsiejszych we wroclawiu ) zostanie mi to wymienione w sobote za 60 ( czesci ) 100 ( robocizna ).

                          Moja stopa do tego ASO nigdy nie wroci, zwlaszcza po perturbacjach MEGONA z jego TSI@DSG. Jest to tak niekompetentny serwis, ze glowa mala, nawet RSke syna wlasciciela nie potrafia dobrze wyserwisowac( nie potrafia zrobic geometrii ), nie wspominajac juz o cenach samego serwisu.

                          Tak panowie, jesli ktorys z Was sobie przeczyta ta notke, to dodam jeszcze, ze likwidacje szkod tez macie po ch... fest. W innym Wroclawskim salonie dostalem kawe, auto wjechalo na ogledziny po czym Pan dal mi protokol ogledzin i kosztorys ( na ktory moglem sie zgodzic, ale nie musialem ), a u Was zostalem poinformowany ze pierw otwiera sie zlecenie serwisowe i nalezy zaplacic 150 zl - takze GALL ICM jest 100 lat za murzynami, najgorszy serwis Skody we Wro, zwlaszcza z chwila kiedy zwolniono tam mistrza mechanikow ( sorry, Pan Krzysztof sam odszedl do Audi bo dostal lepsza kase ).

                          EOT - musialem wylac swoje zale i dac obiektywna opinie tego zeszmaconego serwisu kazdemu z Wroclawia.
                          Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                          Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                          ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                          TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                          Komentarz


                          • Witam. Przeleciałem temat po łepkach i nie wpadł mi w oko problem, o który chcę zapytać. Otóż tłukę swoją skodą(kombi 1.9tdi 2000r) jakieś 3-4 tys m-cznie i co 2 miesiące muszę wymieniać tylne tuleje wahacza przedniego. Nieważne czy zamontuję org czy podróbę- 2 góra 3 m-ce i guma odłazi żywcem od wewnętrznej tulei.....mechanik u którego to robię(kolega zresztą) już zgłupiał i poradził popytać na forum bo z tak ciągłą - powtarzającą się awarią nie miał do czynienia. Może ktoś ma jakiś pomysł??? Z góry dzięki za porady

                            Komentarz


                            • kajtek99, no to spróbuj te od cupry dać, może pomoże

                              Komentarz


                              • W OI wklada sie te z Audi TT o oznaczeniu 8N0 i dalej tak samo jak dla OI i problem znika.
                                Mozna dac zamiennik BOGE, na to samo wychodzi, kilka zlotych tanszy, lecz musi to byc wersja pelna, a nie ta z otworami - przetestowane
                                Spritmonitor.de

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Maicroft
                                  Jaki numer czesci ma ten wahacz z OII BKD
                                  Obrazek

                                  Nazywaja to maly wahacz :wink: Podobno to sie najczesciej wysypuje w OII jesli chodzi o tyl
                                  Nazywają się one drążki kierownicze do OII lewy i prawy o numerze 1K0 501 529F i 1K0 501 530C. Cena około 150-160zł za szt.
                                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                  Komentarz


                                  • Zamawiałem je tydzień temu w Seacie wyszły najtaniej: 1k0 501 530 C - 121zł, 1k0 501 529 F - 148zł dlaczego taka różnica w cenie nie wiem...

                                    Komentarz


                                    • mike007007, wpisałem szacunkową. Płaciłem 310złz przesyłką za kpl.
                                      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Maicroft
                                        W OI wklada sie te z Audi TT o oznaczeniu 8N0 i dalej tak samo jak dla OI i problem znika.
                                        Mozna dac zamiennik BOGE, na to samo wychodzi, kilka zlotych tanszy, lecz musi to byc wersja pelna, a nie ta z otworami - przetestowane
                                        dzięki za podpowiedź, spróbuję z tymi od TT
                                        pozdrawiam

                                        Komentarz


                                        • przy jakim przebiegu te drązki wymienialiście ? jakie były objawy , że to siadło i ostatnie pytanko, czy po wymianie ustawialiście geometrie tyłu ?

                                          Komentarz


                                          • czyzyk64, u mnie przy przebiegu około 90kkm wymieniałem, zauważył to mechanik podczas przeglądu. Tuleja od strony piasty w lewym wahaczu odeszła na 3/4 obwodu. Zapobiegawczo kupiłem kpl i wymieniłem z dwóch stron. Objawy zużycia jakie zauważyłem to skrzypienie przy skręcaniu na skrzyżowaniach. Na szarpakach nie wyszło, bo tuleja się jeszcze trzymała, dopiero po pod wadzeniu wahacza wyszło. Z racji że autem zrobiłem 90kkm zrobiłem pełną geometrię, ale na tych wahaczach nic się nie reguluje.
                                            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                            Komentarz


                                            • AdamB, ok. dzieki za informacje, bedę musial u siebie to zobaczyc.

                                              Komentarz


                                              • Panowie a jak jest z wahaczami w scoucie ? Czy to jest to samo co w zwykłej O2 ?
                                                Mógłby ktoś sprawdzić w ETCE czy tuleje przednie i tylne przedniego wahacza mają takie same oznaczenia w O2 i O2 scout ?

                                                chciałbym wrzucić do siebie te od S3.

                                                O2 scout 2,0 tdi BMM TMBKE61Z088018599

                                                dzięx

                                                Komentarz


                                                • Na dzien dzisiejszy zastanawialbym sie nad tym zestawem:

                                                  Link
                                                  Link
                                                  Spritmonitor.de

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Maicroft
                                                    Na dzien dzisiejszy zastanawialbym sie nad tym zestawem:

                                                    Link
                                                    Link
                                                    Maicroft, testowałeś taki zestaw u siebie? albo znasz kogoś kto już taki założył ?

                                                    Nadal pytanie czy O2 i 02scout to te same wahacze i tuleje ?

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X