Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zmiana oleju w 1.6 MPI (BSE)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zmiana oleju w 1.6 MPI (BSE)

    Auto ma najechane 171kkm (pewny przebieg). Poprzedni właściciel jeździł na oleju Castrol Magnatec 5W40 C3, podejrzewam że przez cały okres eksploatacji, ale nie jestem już w stanie tego sprawdzić. Czy to jest dobry olej? Czy zmiana na Motul 8100 x-clean 5W40 ma sens? Ma bardzo dobre opinie w internecie. Czy po prostu dalej lać ten sam olej i tyle?
    Aha, myślę że ważną informacją będzie fakt, że od kupna przejechałem jak do tej pory 6kkm i oleju nie ubywa.
    Ostatnio edytowany przez kakarotto1987; 43427.

  • #2
    Dobry olej, a jako tańszą, ale równie dobrą alternatywę możesz również zalać Shell Hellix 5w40. Co do samego Castrola, to nie cieszy się on zbyt dobrą opinią. Nie wiem jak jeździsz kolego, ale generalnie te nasze silniki 1.6MPI przy autostradowej jeździe gdzie przekraczasz 4000obr/min, zawsze spalą coś oleju Ważne pytanie czy masz u siebie lpg?

    Komentarz


    • #3
      Tak, mam instalację KME

      Komentarz


      • #4
        Polecam motula będziesz naprawdę zadowolony.

        Komentarz


        • #5
          W przypadku 1,6 MPI z gazem ani Castrol Magnatec 5W40 C3 ani Motul 8100 x-clean 5W40 nie jest najlepszym wyborem, mamy na forum cały temat olejowy poczytaj, popytaj a na pewno dobierzesz coś lepszego:
          Jaki olej do benzyniaka? - Octavia Club Polska

          Komentarz


          • #6
            Skoro masz lpg to spokojnie zalej tego Shella, o którym wspominałem Jestem jednym z wielu zadowolonych użytkowników tego oleju w naszych autkach z lpg. Zresztą kolega aronus co pisał nade mną, chyba też, ale niech mnie poprawi jeśli się mylę. Sam interwał wymiany proponuję skrócić z zalecanych 15 000km. Niektórzy wymienają co 10 000, ale myślę, że 12 500 tak jak ja robię jest jakimś kompromisem w tym temacie. Oczywiście polecam zapoznać się z obszernym tematem olejowym na forum, dla własnej świadomości.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez River Zobacz wpis
              Skoro masz lpg to spokojnie zalej tego Shella, o którym wspominałem Jestem jednym z wielu zadowolonych użytkowników tego oleju w naszych autkach z lpg. Zresztą kolega aronus co pisał nade mną, chyba też, ale niech mnie poprawi jeśli się mylę. Sam interwał wymiany proponuję skrócić z zalecanych 15 000km. Niektórzy wymienają co 10 000, ale myślę, że 12 500 tak jak ja robię jest jakimś kompromisem w tym temacie. Oczywiście polecam zapoznać się z obszernym tematem olejowym na forum, dla własnej świadomości.
              Tak, obecnie jeżdżę na Shellu Helix Ultra 5w40 bo to jest dobry olej i mogę go kupić w hurtowni za rogiem. Zastanawiam jednak czy nie zmienić na jakiś lepszy w podobnej cenie z tym, że dochodzą wtedy koszty wysyłki. Pytanie tylko, czy nasze silniki potrzebują lepszego oleju. Tak jak napisałem nie twórzmy nowego tematu, bo do takich dywagacji jest temat "Jaki olej do beznyniaka"

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez aronus Zobacz wpis
                W przypadku 1,6 MPI z gazem ani Castrol Magnatec 5W40 C3 ani Motul 8100 x-clean 5W40 nie jest najlepszym wyborem, mamy na forum cały temat olejowy poczytaj, popytaj a na pewno dobierzesz coś lepszego:
                Jaki olej do benzyniaka? - Octavia Club Polska
                O Panie...522 strony, trochę mi to zajmie... a co powiecie o Valvoline SynPower XL-III C3 5W-30?

                Komentarz


                • #9
                  Szczerze to nie wiem. Może na tych 522 stronach coś znajdziesz więcej na ten temat, bo może ktoś miał styczność z tym olejem, to daj znać, ale ja bym na Twoim miejscu nie kombinował tylko wziął sprawdzony przez wielu użytkowników Shell, ale zrobisz jak uważasz. Jak pisał aronus nie ma co tworzyć nowego wątku, bo wszystko masz, także miłej lektury i daj znać czy ostatecznie zalałeś

                  Komentarz


                  • #10
                    Ostatecznie, po przeczytaniu chyba miliona opinii i artykułów, zdecydowałem się na Motul 8100 5W40 X-cess. Z pewnego źródła. Może i droższy o 40 zł od Shella, ale oleju nie zmienia się co miesiąc... Jakoś na dniach postaram się go zalać i po jakimś czasie zdam relację.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez kakarotto1987
                      Ostatecznie, po przeczytaniu chyba miliona opinii i artykułów, zdecydowałem się na Motul 8100 5W40 X-cess. Z pewnego źródła. Może i droższy o 40 zł od Shella, ale oleju nie zmienia się co miesiąc... Jakoś na dniach postaram się go zalać i po jakimś czasie zdam relację.
                      Daj znać czy silnik lepiej pracuje. Porównując do aktualnego oleju.

                      Komentarz


                      • #12
                        Ja dzisiaj też zmieniłem olej na właśnie taki

                        Komentarz


                        • #13
                          Miałem napisać parę słów, minęło chyba dość czasu by wysnuć jakieś wnioski. Nie ma co pisać o typowych objawach zmiany oleju (cichsza, spokojniejsza praca itd - tu zdecydowanie na + ). Natomiast, to co mnie bardzo cieszy, to że oleju przestało ubywać. Ile wlałem ponad 2 m-ce temu, tyle jest dziś. I póki co jest czyściutki. Tak więc z czystym sumieniem mogę polecić olej Motul 8100 x-clean 5W40.

                          Komentarz


                          • #14
                            Gdzie sprawdzony sprzedawca w internecie? Powoli przychodzi czas na wymianę oleju.

                            Komentarz


                            • #15
                              Ja kupuję od FILTRY_GDANSK na Allegro,sprawdzone źródło.

                              Komentarz


                              • #16
                                Dziękuję za info.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Ja do swojego MPI-ka kupuję oleje i nie tylko u forumowego sprzedawcy OIL SPA - oleje, filtry, akumulatory, części + oryginalne - Octavia Club Polska . Polecam.

                                  Moja Octavia:
                                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-1-6-mpi-combi
                                  Rafał

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez kakarotto1987 Zobacz wpis
                                    Miałem napisać parę słów, minęło chyba dość czasu by wysnuć jakieś wnioski. Nie ma co pisać o typowych objawach zmiany oleju (cichsza, spokojniejsza praca itd - tu zdecydowanie na + ). Natomiast, to co mnie bardzo cieszy, to że oleju przestało ubywać. Ile wlałem ponad 2 m-ce temu, tyle jest dziś. I póki co jest czyściutki. Tak więc z czystym sumieniem mogę polecić olej Motul 8100 x-clean 5W40.
                                    Chyba chodziło o Motul 8100 5W40 X-cess, bo Motul 8100 x-clean do 1.6 z LPG ze względu na niskie TBN to słabe rozwiązanie.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Ja trzy miesiące temu wymieniłem z Castrola Edge 5w30 na Valvoline Max Life 5w40 bo miałem go we wcześniejszych autach zawsze i byłem zadowolony, poza tym Castrola trochę mi brał na 10 tyś. musiałem dolać ok. 500 ml, teraz po wymianie na Valvoline po przejechaniu 5 tys. na bagnecie opadło może o jakieś 2mm tak, ze jest ok i wydaje mi się, że pracuję trochę ciszej, ale to może złudzenie.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Witam Wszystkich serdecznie,
                                        Dzisiaj dołączyłem do Klubu Szanownych Posiadaczy wspaniałych samochodów jakimi niewątpliwie są Octavie i mam pytanie czy taki olej będzie lepszy do silnika z gazem (bo chcę zamontować LPG): MOTUL CNG/LPG 5W40? Dziękuję za odpowiedź.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Ja używam aktualnie mobil1 3000 XE 5w30
                                          Silnik chodzi cicho, jednak trzeba robić dolewkę co jakiś czas
                                          Na 10 000 musiałem dolać ok. 0.7l dolewki

                                          Kupiłem kolejną bańkę 4l tego samego oleju, natomiast przy kolejnej wymianie, będę próbować wlać co innego dla sprawdzenia.

                                          Silnik nie traci mocy, szybko się nagrzewa w zimowe dni, nie ma problemu z odpaleniem na ujemnej temperaturze
                                          Jednak jak wiadomo, pojawi się o tej porze roku masło pod korkiem. Na lpg chodzi naprawdę bardzo dobrze.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Ja smigam z polecenia w wątku o olejach na Motul X-Cess 5w40 (LPG na pokladzie) i jest ok. Olej wiadomo jak dłuższa trasa z prędkością 140 to podpije.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Link ja leje ten od remontu silnika

                                              Komentarz

                                              POWRÓT NA GÓRĘ
                                              Pracuję...
                                              X