Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Przyciski na kierownicy wielofunkcyjnej po FL

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    kross12,

    Ty najpierw sobie kup ten CF, bo widzę że na Allegro posucha. Albo zadzwoń do Taile.

    fernando,

    tu masz opis co i jak:

    "cześć. Jeżeli nie masz kabelka VCDS, to masz w zasadzie jedną opcję:

    1. Potrzebny jest kluczyk Torx 20 lub 25 nie pamiętam (i tak są w jednym komplecie)
    2. Przekręcasz kierownicę o 90 stopni w dowolną stronę względem "do jazdy na wprost"
    3. Naciskasz kciukami z obu stron kierownicy na odsłonięte w ten sposób powierzchnie górnej pokrywy kolumny kierownicy, elegancko i gładko wyskoczy. Musisz pchać od siebie w kierunku zegarów.
    4. Po zdjęciu górnej osłony ukażą się dwie śrubki Torx, które odkręcasz
    5. Od spodu dolnej osłony znajduje się jeszcze jedna śrubka, którą odkręcasz
    6. Wyjmujesz kluczyk ze stacyjki i zwalniasz dźwignię blokady ustawienia kierownicy do dołu
    7. Zdejmujesz delikatnie osłonę dolną
    8. Oczom Twoim ukaże się moduł, od spodu kolumny kierownicy będziesz mógł odczytać jaki ma symbol."
    Pozdrawiam
    Marcin

    Komentarz


    • #27
      Enriquez, dzięki, już wiem, że mam AF, a potrzebuję chyba AQ lub też AG, AJ, AK, AL, AM, AS, BD...

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez Enriquez
        kross12,

        Ty najpierw sobie kup ten CF, bo widzę że na Allegro posucha. Albo zadzwoń do Taile.
        Już kupiłem, czekam tylko na kierownice, którą będę miał we wtorek
        CH sprzedam jak założę CF i wszystko będzie hulać :P

        Dzięki za namiary na Taile, dostałem nawet plombę czyli wygląda na to że koleś poważnie traktuje gwarancje Szkoda tylko że wysyłka taka droga - ponad 30zł

        Komentarz


        • #29
          te moduły na A są dość tanie OIDP. Tyle że jak chcesz kierownicę po FL do O2 przed FL to jest problem z sygnałem dźwiękowym. I nie wiem czy to zabangla z modułem A. Ciężki temat z tym jest. Najprościej by było przetestować CS i wtedy inwestować kasiorę w CH.
          Pozdrawiam
          Marcin

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez Enriquez
            te moduły na A są dość tanie OIDP.
            Chyba muszę do Taile zadzwonić jutro, bo nie mogę nic na alle znaleźć.
            A wiesz, co zrobić, żeby klakson normalnie działał, bo misiek miał problem z tym podobno?

            Komentarz


            • #31
              Dzięki za namiary na Taile, dostałem nawet plombę czyli wygląda na to że koleś poważnie traktuje gwarancje
              tyle że ta plomba daje gwarancję, jak zamontujesz w serwisie
              łatwo to sprawdzić, jak ktoś ma dostęp do VASa.
              Pozdrawiam
              Marcin

              Komentarz


              • #32
                czyli jak sam sobie zamontuje moduł to tracę gwarancje?
                Przecież w ASO zrobią to samo co ja?

                Komentarz


                • #33
                  gwarancji na samochód na pewno nie, ale jakby Ci się coś nie powiodło to sorry kasa przepadła. A tak się zabezpiecza przed tym, że zrobi to amator (w sensie nie ASO).
                  Pozdrawiam
                  Marcin

                  Komentarz


                  • #34
                    Odswieze troche temat. Mam multifunkcje, ktora po prawej stronie, zamiast sluchawki telefonu, ma przycisk do przechodzenia miedzy radiem, hdd, cd ... Chcialbym to podmienic na przyciski z obsluga telefonu. Czy ktos juz to robil? Czy zmiana jest p&p, trzeba cos przekodowac pozniej?
                    Octavia II FL 1.4TSI Rosso Brunello

                    Komentarz


                    • #35
                      gieu, z tego co pamiętam misiek^wro się tym bawił ale czy mu się udało to nie mam pewności.

                      Komentarz


                      • #36
                        Jest tp p&p.
                        Pozdrawiam
                        Marcin

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez Enriquez
                          Jest tp p&p.

                          Enriquez a jak zmienia się fukcję tego przycisku z przełączania miedzy radiem/hdd/cd a obsługą telefonu? Trzeba coś przekodować, czy może we wtyczce piny są zamienione?

                          Pytam, bo może nie trzeba zmieniać przycisków (na taki z obrazkiem telefonu), tylko da się to jakoś inaczej zrobić ...
                          Octavia II FL 1.4TSI Rosso Brunello

                          Komentarz


                          • #38
                            Trzeba zmienić przyciski, ponieważ ich kodowanie jest niezmienialne.
                            Można podejrzeć w sub-module sterownika pod kierownicą.
                            Te przyciski mają w środku scalaka który jest zaprogramowany i nie da rady tego zmienić VCDS.
                            Pozdrawiam
                            Marcin

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X