Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zużycie oleju S.O 2 1.6mpi.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zużycie oleju S.O 2 1.6mpi.

    Witam serdecznie.Czy ktoś z forumowiczów borykał się z problemem nadmiernego zużycia oleju silnikowego w S.O 2 1.6 mpi?Jak sobie poradziliście z tym problem,Macie jakieś rady,porady,sposoby.Przejechałem 700 km i dolałem około 0,7 l oleju.Pozdrawiam.

  • #2
    Np. taka może być przyczyna Samodzielna wymiana pierścieni 1.6MPI - kilka pytań - Octavia Club Polska

    Moja Octavia:
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-1-6-mpi-combi
    Rafał

    Komentarz


    • #3
      Przeczytaj też to 1.6 BSE diagnostyka - Octavia Club Polska

      Moja Octavia:
      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-1-6-mpi-combi
      Rafał

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Orillo Zobacz wpis
        Witam serdecznie.Czy ktoś z forumowiczów borykał się z problemem nadmiernego zużycia oleju silnikowego w S.O 2 1.6 mpi?Jak sobie poradziliście z tym problem,Macie jakieś rady,porady,sposoby.Przejechałem 700 km i dolałem około 0,7 l oleju.Pozdrawiam.
        Musisz wiedzieć że te silniki nie lubią wysokich obrotów. Powyżej 4 tys obr/min silnik będzie używał olej, zwłaszcza jazda po ekspresówce i autostradzie. W mieście przy spokojnej jeździe nie powinien brać oleju.

        Komentarz


        • #5
          Wymiana pierścieni na dwuelementowe z silnika o symbolu BSF załatwia sprawę. Jest o ty filmik na YT na kanale AUTO CHELLENGE

          ...Moje Cappuccino MPi...

          jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
          sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
          wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

          Komentarz


          • #6
            0,7 l na 700km to już jest sporo. U mne bierze 0,6 l na 1000 km. Ostatnio zrobiłem płukanke i zmnieniłem 5w30 na 5w40 teraz sprawdzam dokladnie na ile to pomogło. Za jakiś czas szczgólowo opisze efekty.

            Komentarz


            • #7
              Tak jak rodaczek napisał, pierścienie, sam jestem po remoncie silnika i problem jak ręką odjął. Kosz remontu ok. 4000zł, w tym rozrząd itp itd (lato 2023 u "naszego" mechanika Olka.
              Z tym, że u mnie dodatkowo na jednym cylindrze pierścienie były pęknięte, dlatego tak żarł też.

              Komentarz


              • #8
                Napiszę teraz jak to u mnie wygląda na dzisiaj.

                Stan przed: zużycie oleju ok. 650-700ml na 1000km

                Stan po: zużycie oleju ok. 300-350ml na 1000km

                Skoda Octavia II 1.6 BSE plus LPG rocznik 2009 stan licznika 245 000. Samochód zakupiłem (bez LPG) zalany olejem Mobil Super 3000 5w30 XE (info od sprzedającego bierze olej kilka setek na kilka tysi) od razu montaż LPG i branie oleju jw. 650-700ml na 1000km. Kupiłem Xado VitaFlush (2x250ml) i przy zapaleniu żółtej kontrolki od niskiego poziomu oleju wlałem do silnika. Na płukance przejechałem ok. 250-300km. Zrzuciłem olej (czarny jak smoła), wymieniłem na ten sam (Mobil Super 3000 5w30 XE) i wymieniłem filtr. Zero efektów. Przejechałem na tym oleju ok. 3000km i wlałem kolejną płukanke (Xado VitaFlush 2x250ml) i tym razem zrobiłem ok. 600km ale już na wyższych obrotach przy zmianie biegów (pod 4000). Zlałem stary olej i wałem MOTUL 8100 X-CESS 5W40, wymieniłem filtr. Wcześniej przeczytałem (nie wiem ile w tym prawdy), że maksymalny poziom oleju wpływa na zwiększone zużycie oleju. Przy wymianie oleju leje do tego silnika ok. 300ml do filtra i 4,2l do wlewu. Nie wiem na ile pomogła płukanka i w miarę świeży olej (Mobil Super 3000 5w30 XE) a na ile zmiana oleju na MOTUL 8100 X-CESS 5W40.



                Komentarz


                • #9
                  Zalej Valvoline bordowy 5W40. Przed zalaniem wypłucz silnik. powinno być mniejsze zużycie. Ale obawiam się że czeka Cię wymiana pierścieni na dwuelementowe poprawione.

                  ...Moje Cappuccino MPi...

                  jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                  sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                  wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X