Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

1.8 TSI Elegance vs 1.8 TSI family plus

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • 1.8 TSI Elegance vs 1.8 TSI family plus

    Dzięki, znam ten dokument.

    Próbowałem wgryzać się w tą instrukcję, ale dla początkującego obsługa programu jest dość skomplikowana. Nie chciałbym nieopatrznie coś zmodyfikować w silniku. Zresztą nawet nie wiem jakie logi wykonać.

    Może podpowiesz choć jedną procedurę pomiaru (logowania) krok po kroku. Oprogramowanie 10.6.4

  • #2
    1.8 TSI Elegance vs 1.8 TSI family plus

    Zastanawiam sie nad tymi dwoma modelami octavi. Nie wiem jakie sa roznice w tych silnikach (awaryjnosc, spalanie, osiagi itp) , co do wyposazenia to przejrzalem roznie..Na poczatku mysllaem nad elegance + jeszcze pare dodatko..ale zastanawiam sie czy wersja family plus z tymi dodatkami nie wyszla by taniej. Tyle ze w niej nie ma klimy auto , skladanych lusterek i czegos tam jeszcze. Co wy o tym myslicie? na ktora wersje byscie sie decydowali i co warto dobrac do tego? Ja myslalem o :
    -kolo zapasowe stalowe lub ze stopow lekkich

    -Uchwyt isofix na fotelu przednim pasazera
    -czujnik deszczu
    -alarm z funkcja monitorowania wnetrzna i czujnikiem przechylu
    -pakiet na bezdroza (octavia)
    -przednie reflektory przeciwngielne z funkcja corner
    -podgrzewane dysze spryskiwaczy szyby przedniej
    Renault Megane Grandtour 1.4TCe Dynamique

    Komentarz


    • #3
      Przede wszystkim to ksenony. Isofix z przodu... mnie dziecko jeździ z tylu od początku i nie ma problemów. Cornery włączą Ci koledzy na spocie. A co do wyposażenia... bierz na tyle ile Ci budżet pozwoli, a nawet więcej - potem będzie mniej rzeczy do modzenia.

      Zapasówke brałbym stalowa i domówiłbym złącze MDI.

      Po co Ci pakiet na bezdroża?
      Mój "Batmobil"

      Komentarz


      • #4
        to sa te same silniki a cornery to Ci doprogramuja na spocie

        czlowiek na ziemi jest tylko sekunde, nie zmieni nic a zostawi burdel

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez winni77
          domówiłbym złącze MDI.
          A to nie jest normalnie w Elegance, cos mam w schowku srodkowym - ale czy to jest to ??

          Zamieszczone przez winni77
          Po co Ci pakiet na bezdroża?
          Ja bym chetnie przygarnal ta metalowa plyte pod silnik, nawet bez podnoszenia wozu w gore. Mialem 6 lat w OII i super sprawa na zime, szczegolnie jak sie jezdzi po bezdrozach i budowach.

          Ten 1.8TSI w F+ to jakis wykastrowany niczym 2.0TDI

          PDC przod - brak
          Climatronik - brak
          kierownica MF - znaczna doplata wzgledem Elegance
          maxi-dot - brak

          W sumie to sa bardzo dobre oferty, jak ktos nie upiera sie na climatronika
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Maicroft
            A to nie jest normalnie w Elegance, cos mam w schowku srodkowym - ale czy to jest to ??
            w schowku środkowym jest AUX.
            Zamieszczone przez Maicroft
            super sprawa na zime, szczegolnie jak sie jezdzi po bezdrozach i budowach
            no właśnie - jak się jeździ... Mało kto tak jeździ

            IMO:
            -Uchwyt isofix na fotelu przednim pasazera
            nie warto - dzieci zazwyczaj wozi się z tyłu
            -czujnik deszczu
            warto
            -alarm z funkcja monitorowania wnetrzna i czujnikiem przechylu
            nie warto - alarm dołożą Ci gratis w salonie
            -pakiet na bezdroza (octavia)
            nie warto, chyba że dużo jeździsz po bezdrożach
            -przednie reflektory przeciwngielne z funkcja corner
            nie warto - cornery do zakodowania samodzielnie albo na spocie
            -podgrzewane dysze spryskiwaczy szyby przedniej
            nie warto, choć na tym forum opinie sa podzielone

            IMO WARTO:
            xenony
            czujnik deszczu
            climatronic
            sunset (jeżeli kombi)
            koło zapasowe - by może, choć osobiście raz w życiu z tego korzystałem, a jeżdżę 20 lat
            co najmniej zestaw GSMII

            koniec końców jak masz kasę - kup Elegance i dodaj powyższe rzeczy.
            A jak masz kasę na elegance to może rozważ jednak Superb? :szeroki_usmiech

            Komentarz


            • #7
              Ciekawe czy juz padly oferty od firmowych dilerow.

              W moim wyliczeniu Superb odpadl, cena bylaby duzo wyzsza - ponad 25tys :idea:
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • #8
                Dzieki za odpowiedzi. Do forumowych dealerow juz pisalem i ofert mam. Ale teraz po waszych postach uwzglednie zmiany i zobaczymy co z tego wyjdzie
                macluke - w ofercie alarmu nie dostalem gratis jak na razie . Ale powiem ze ofert ciekawe chociaz nie wiem w sumie jak duze rabaty ogolnie mozna dostac . Co do superb to raczej nie..samochod bede bral w kredycie a to juz za duza kwota raczej bedzie.
                Renault Megane Grandtour 1.4TCe Dynamique

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Flacha
                  w ofercie alarmu nie dostalem gratis jak na razie
                  alarm + dywaniki - standard
                  tylko alarm niefabryczny, montowany w ASO nieco się różni. Nie będziesz miał na słupku możliwości wyłączenia opcji monitorowania wnętrza.
                  Za fabryczny zapłacisz 1000 PLN a kwotę tę można przeznaczyć na coś fajniejszego. Np. na kawałek szyberdachu :szeroki_usmiech
                  Z drugiej strony alarm to tylko alarm - generalnie ochrona przez 'fachowcami' taka sobie.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zastanawiam sie nad tym pakietem na bezdroza czy to sie przyda widzac jakie ostatnio zimy mamy czy raczej nie...
                    A system kontroli cisnienia w ogumieniu?
                    Renault Megane Grandtour 1.4TCe Dynamique

                    Komentarz


                    • #11
                      Osobiście bym nie brał MDI tylko dołożył i kupił Bolero. Miałem Swinga (obecnie Bolero) z MDI (iPod) i szukanie piosenek po folderach to totalna porażka. W Bolero masz slot na karty (więc po co Ci USB i kart SDHC?), wbudowaną zmieniarkę na 6 CD/mp3 i masz dotykowy ekran, który w porównaniu do Swinga ułatwia życie.

                      Co do dodatków to:
                      - xenon
                      - climatronic
                      - multifunkcję
                      - Bolero zamiast MDI
                      - zapas

                      Co do alarmu to jak mają coś zabrać z samochodu to i tak zabiorą, a ludzie jednak coraz mniej reagują na włączony alarm. Cornery hmm... IMO przy xenonach to one nic nie dają dlatego ja u siebie wyłączyłem je.
                      O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                      Komentarz


                      • #12
                        co to ta multifunkcja?
                        Renault Megane Grandtour 1.4TCe Dynamique

                        Komentarz


                        • #13
                          Flacha, Kierownica multifunkcyjna.
                          Była O1 jest F2.

                          Komentarz


                          • #14
                            jeżeli nie masz garażu to obowiązkowo webasto vel. ogrzewanie postojowe!
                            Hanz2k
                            1,8 T by MT
                            :admin: bo nie użyłem Szukaj

                            Komentarz


                            • #15
                              IMO
                              Nie warto
                              -Uchwyt isofix na fotelu przednim pasazera --> nie warto
                              -czujnik deszczu --> nie warto
                              -pakiet na bezdroza (octavia) --> nie warto, nie wiem jak w octavi ale w innych autach osłona silnika zimą przy cofaniu na śniegu działa jak pług.
                              -przednie reflektory przeciwngielne z funkcja corner --> nie warto
                              -podgrzewane dysze spryskiwaczy szyby przedniej --> nie warto
                              -bolero i inne wyższe radia --> nie warto bo można później dołożyć, o ile nie ma jakieś promocji (akurat jest pakiet biznes)
                              - TMP --> dużo nie kosztuje ale chyba nie warto, no chyba że planujesz opony RUN Flat

                              Warto:
                              - Ksensony
                              - Climatronic
                              - Stalowe Koło zapasowe --> głównie dlatego że to mały wydatek
                              - DSG
                              - 4x4
                              - alarm z funkcja monitorowania ... --> oprócz imobilizera musisz mieć drugie zabezpieczenie, bo inaczej nie ubezpieczysz AC

                              Do przemyślenia
                              - Niezależne odgrzewanie
                              - Ogrzewanie foteli
                              Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                              Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                              Komentarz


                              • #16
                                Flacha, koledzy napisali chyba już wszystko ale jak podpowiem Ci że największy błąd jaki zrobiłem to brak Xenonów :cry: jak masz kase to Xsenon obowiązkowo
                                PS. Czasami nie dokupuj pakietu dynamik bo możesz mieć z nim problemy :?

                                Komentarz


                                • #17
                                  Silniki w tych dwóch wersjach różnią się mocą. Familly Plus ma 8 KM mniej - nie wiem dlaczego. ISOFIX na przednim fotelu i SUNSET w wersji Familly już jest do Elegance musisz dokupić. Familly nie ma MaxiDodta, skorzanej kierownicy i ma MANUALNĄ!! klimę.
                                  Jeżeli wybierzesz Familly to dodatkowo:
                                  - kierownica z multifunkcją
                                  - MaxiDot
                                  - Xenony
                                  - Klimatronik
                                  Jeżeli Elegance to:
                                  - Xenony
                                  IMO dobrze doposażony Familly z dobrym rabatem może wyjść taniej niż Elegance z xenonami ale wszystko zależy od twojego portfela
                                  18" Klub

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Jezeli zdecydujesz sie na alarm w salonie to dowiedz sie jak go montuja, bo jezeli rozbieraja dużo elementow we wnetrzu, to jest ryzyko, ze pozniej tego nie poskladaja dobrze i będzie trzeszczeć.
                                    Gsm 3 nie warto - 2 lepsza i tańsza
                                    O2FL RS | S2 | F2

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Jak bym bral to pewnie jednak wersje elegance. Z dodatkow to z tego co piszecie napewno kolo zapasowe stalowe bo sie oplaca , fajnie by bylo ksenony i niezalezne ogrzewanie postojowe no i alarm. Reszte potrzebnych rzeczy juz chyba ta wersja wyposazenia ma.
                                      Zastanawiam sie tez nad silnikiem..1.8 mocniejszy ale drozszy o jakies 5 tysiecy od 1.4..
                                      Renault Megane Grandtour 1.4TCe Dynamique

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Flacha
                                        1.8 mocniejszy ale drozszy o jakies 5 tysiecy od 1.4..
                                        To się pozmieniało... jak ja brałem swój 1.4 to dopłata do 1.8 było tylko 2k zł :shock:
                                        Mój "Batmobil"

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          IMO dopłata warta. Spalanie ok. 1-1,5l większe niż 1.4 (nie patrz na moje, bo mi jakoś więcej pali :P, podobno da rade 9l w mieście mieć), a zapas mocy dużo lepszy.
                                          Możemy się ustawić na mały test drive jak chcesz tylko raczej jakoś po weekendzie, jak coś wal na PW.
                                          O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Mihau
                                            a zapas mocy dużo lepszy
                                            I świetna baza do wirusa
                                            Mój "Batmobil"

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez winni77
                                              Zamieszczone przez Mihau
                                              a zapas mocy dużo lepszy
                                              I świetna baza do wirusa
                                              No to też
                                              O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez rydel
                                                ma MANUALNĄ!! klimę.
                                                Tylko nie wiem, czy wiesz, że ta manualna klima ma dokładnie taką samą regulację temperatury, jak automatyczna, czyli nie jest to typowy manual, gdzie regulujesz tylko, czy w danym momencie ma lecieć cieplejsze, czy zimniejsze powietrze. Więc tak naprawdę to jest bardziej półautomat (no dobra - 1/3 automat 8) ). W porównaniu z Climatronikiem brakuje mu automatycznego wyboru prędkości nawiewu, kierunku i drugiej strefy. Aczkolwiek niektórym (jak np. mnie :-) ) te funkcje nie są do szczęścia potrzebne i ja przy swoim Comforcie nawet nie myślałem o tym, żeby dopłacać za Climatronic (a już na pewno nie te 2k zł). Natomiast do zwykłego manuala dopłaciłbym z całą pewnością.
                                                :
                                                : Beżowa Turbokrowa MORE Power :twisted:
                                                :
                                                : Było 177KM/264Nm powered by Skoda Auto
                                                : Jest 218KM/309Nm powered by Rogalotti
                                                :

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Super_Be, to jest totalny manual, od połowy tego roku (czy tam od roku modelowego 2012) odeszli od pół-automatu climatic i teraz jest już totalny manual, było o tym na forum. Może w Superbie jest inaczej ale w Octavii jest manual.
                                                  O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X