Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Wymiana alternatora na mocniejszy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Wymiana alternatora na mocniejszy

    Grad77, może jakiś filmik nagrany i wysłany do Skody obrazujący ten problem przy osobach niższego wzrostu i pokazujący różne sposoby wyciągania pasa i jego wycieranie osłony??

  • #2
    [O2] Wymiana alternatora na mocniejszy

    Witam mam takie pytanie jak by wyglądała wymiana altka w octavii 2.0tdi BKD na wydajniejszy? pytam ponieważ chcę rozbudować swoje car audio i nie wiem ile wytrzyma aktualny 140A na ten moment jest 1 piec 300w ciągnie drugi w planach około 1200w i tu zaczynają się schody, niestety nie posiadam miernika wiec nie wiem ile prądu w watach daje taki alternator ktoś pomoże? ps jeżeli temat w złym miejscu to proszę o przeniesienie Pozdro

    [ Dodano: Czw 04 Gru, 14 17:27 ]
    Captcha a taki na przykład jak to widzicie? ilość rowków taka sama pozostaje kwestia podłaczenia i spasowania mocowania

    Komentarz


    • #3
      Wygląda na pasujący. Jest przystosowany do paska 6pk, mocowania też powinny być identyczne.
      www.k-mot.pl
      Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
      Autoholowanie.
      Robert Kulma

      Komentarz


      • #4
        a jaki aku byłby dobry do tego alternatora czy może zostać 72ah?

        Komentarz


        • #5
          mirek010, żelowy
          Nexus ma dwa i ledwo dają radę
          przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

          wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

          Komentarz


          • #6
            wystarczy AGM
            With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez piotrek_gdy
              mirek010, żelowy
              Nexus ma dwa i ledwo dają radę
              tak ale zależy ile ma nexus dodatkowej elektorniki

              [ Dodano: Pią 05 Gru, 14 15:22 ]
              AGM czyli jaki?

              [ Dodano: Pią 05 Gru, 14 15:26 ]
              juz wiem co to AGM

              Komentarz


              • #8
                Re: Wymiana alternatora na mocniejszy

                Zamieszczone przez mirek010
                Witam mam takie pytanie jak by wyglądała wymiana altka w octavii 2.0tdi BKD na wydajniejszy? pytam ponieważ chcę rozbudować swoje car audio i nie wiem ile wytrzyma aktualny 140A na ten moment jest 1 piec 300w ciągnie drugi w planach około 1200w i tu zaczynają się schody, niestety nie posiadam miernika wiec nie wiem ile prądu w watach daje taki alternator ktoś pomoże? ps jeżeli temat w złym miejscu to proszę o przeniesienie Pozdro
                nie potrzeba Ci miernika, tylko odgrzebanie zeszytów z fizyki w podstawówce ;-)

                moc = napięcie * prąd. 1W=1V*1A

                wymieniając alternator na mocniejszy zyskujesz 40A wydajności maksymalnej, co przy napięciu roboczym ok. 14,2V daje Ci 560W mocy. Jest tylko jeden problem - to jest moc max. Nie jest uzyskiwana ciągle, a zakładając, że muzyka będzie sobie brzdąkała nawet na wolnych obrotach, może być ciężko z zasileniem takiego chlejusa prądu w aucie.

                300W OK, ale 1,2kW? grubo. :-) :-) :-)
                Pozdrawiam, Robreg.
                ----
                furmanka.blogspot.com fan ;-)

                Komentarz


                • #9
                  1kw na wzmacniacz to takie standardy jeśli chodzi o napęd subwoofera zwłaszcza mocnego suba gdzie u mnie będą 2 suby po 600w rms co daje 1200wat w sumie żeby taki sub napędzić potrzeba nawet wzmacniacz 1.8-2kw :twisted: ale trzeba pamiętać że nie zawszę wykorzystuje się w pełni możliwości takiego pieca przy normalnym odsłuchu zużycie bedzie zdecydowanie mniejsze

                  [ Dodano: Pon 08 Gru, 14 11:20 ]
                  np taki wzmacniacz impulse sd1400 Impulse SD-1400 - AMP-Performance maks pobór prądu 137A przy wydajności 1300w i napięciu 13.3v

                  Komentarz


                  • #10
                    Witam, czy montował ktoś alternator 180A do silnika 1.6 BSE? czy mocowania są identyczne i pasują?.
                    Jeżeli tak to jaki numer alternatora (bez LIN)?

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez marc.zalu Zobacz wpis
                      Witam, czy montował ktoś alternator 180A do silnika 1.6 BSE? czy mocowania są identyczne i pasują?.
                      Jeżeli tak to jaki numer alternatora (bez LIN)?
                      Sterowanie B+ L DFM

                      Valeo 021903026L ? czy szukać jakiegoś bosch'a?



                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X