Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

2.0 4x4 scout BMM jazda z przyczepka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • 2.0 4x4 scout BMM jazda z przyczepka

    Dzień dobry

  • #2
    2.0 4x4 scout BMM jazda z przyczepka

    Witam
    Czy ktoś sie wypowie na temat ciągnięcia przyczpeki o masie 1200 kg ??
    da rade??

    Komentarz


    • #3
      A dlaczego ma nie dać rady :?: Pracuje tylko na dwa cylindry
      Jaki jest zapis o dmc przyczepy w d.rej. :?: 1600kg dla przyczepy z hamulcem :?:
      O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
      O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
      =================================================

      Komentarz


      • #4
        zapis w dowodzie wiem a chodzi o realną sytuacje

        Komentarz


        • #5
          To realnie, jeżeli auto i przyczepa są sprawne to możesz jechać zestawem
          Nad czym się zastanawiasz :?:
          O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
          O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
          =================================================

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez ljanowski
            zapis w dowodzie wiem a chodzi o realną sytuacje
            Realnie to wloka jeszcze wiecej niz w dowodzie, bo to co w papierach jest zawsze asekuracyjnie

            Komentarz


            • #7
              Najwyzej ITD na bramownicy wylapie i pojada zwazyc zestaw

              1200kg to DMC przyczepy, czy masa tego co ma niej jechac :?:
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • #8
                1200 masa własna 1500 DMC jest to przyczepka Kempingowa
                Tak wiem nalezy mieć viatoll i BE

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez ljanowski
                  1200 masa własna 1500 DMC jest to przyczepka Kempingowa
                  Należy stosować odpowiednią technikę jazdy :idea:
                  Zamieszczone przez ljanowski
                  nalezy mieć viatoll
                  A zestaw octa+przyczepa przekroczy 3,5T dmc :?: Na pewno nie :idea:
                  O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                  O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                  =================================================

                  Komentarz


                  • #10
                    endryu, W modelu Scout masa własna wynosi ~1530kg, a auta DMC 2190kg i DMC przyczepy z dowodu to 1600kg, a przyczepa kolegi ma DMC 1500kg, wiec viatoll jest juz grany, bo przekraczamy magiczne 3500kg :wink:
                    Spritmonitor.de

                    Komentarz


                    • #11
                      wiec viatoll jest juz grany, bo przekraczamy magiczne 3500kg :wink:
                      No cóż Czyli myto lub wycieczki krajobrazowe Nie znaleziono pliku
                      O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                      O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                      =================================================

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Maicroft
                        modelu Scout masa własna wynosi ~1530kg, a auta DMC 2190kg
                        u mnie też
                        a ile ma DMC zwykła octavia?
                        i kto, czy co rozróżni czy moją octę od zwykłej?
                        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                        poprzednie modele:
                        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez krzynol
                          i kto, czy co rozróżni czy moją octę od zwykłej?
                          CEPiK :szeroki_usmiech
                          O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                          O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                          =================================================

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez krzynol
                            Zamieszczone przez Maicroft
                            modelu Scout masa własna wynosi ~1530kg, a auta DMC 2190kg
                            ile ma DMC zwykła octavia?
                            2.0 TDI 2010 kg, czyli tak czy tak przekracza 3,5 t
                            رافال
                            Spoty
                            Cause freedom is a lonely road
                            My O2FL

                            Komentarz


                            • #15
                              rafiki, u mnie DMC jest 1895 kg, czyli przy przyczepie z DMC 1600 kg jest na styk (ale ja mogę ciągnąć przyczepę do 1200 kg).

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez bohen
                                u mnie DMC jest 1895 kg, czyli przy przyczepie z DMC 1600 kg jest na styk
                                no właśnie
                                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                poprzednie modele:
                                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez bohen
                                  rafiki, u mnie DMC jest 1895 kg, czyli przy przyczepie z DMC 1600 kg jest na styk (ale ja mogę ciągnąć przyczepę do 1200 kg).
                                  I tak to dziala. Mniejsze DMC auta, mniejsze DMC przyczepy.
                                  Spritmonitor.de

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Witam
                                    Czy ktoś sie wypowie na temat ciągnięcia przyczpeki o masie 1200 kg ??
                                    da rade??
                                    OII 1.9TDI ciągnąłem dwa razy na haku przyczepkę z ciężarem całkowitym około 900kg kilka km i na dłuższą metę nie widzę 1200kg na haku. Na nierównych drogach mocno czuć ciężar na haku, przy hamowaniu również. Osobiście odradzam.
                                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      AdamB, ja ciągnąłem przyczepkę 900 kg (plus 4 osoby na pokładzie) nad morze (500 km) Fabią I 1.4 16V 75 KM i to jest dopiero dramat. :twisted: Żeby podjechać pod niedużą górkę to musisz 3 wrzucić, a spalanie średnie z trasy to 9 l / 100 km. :diabelski_usmiech

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez bohen
                                        AdamB, ja ciągnąłem przyczepkę 900 kg nad morze (500 km) Fabią I 1.4 16V 75 KM i to jest dopiero dramat. :twisted: Żeby podjechać pod górkę to musisz 3 wrzucić, a spalanie średnie z trasy to 9 l / 100 km. :diabelski_usmiech
                                        Dlatego odradzam. Szkoda nerwów i auta, sprzęgła i skrzyni.
                                        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Caravaning, to nie niszczenie sprzegla, skrzyni czy ogolnie auta, tylko styl zycia lub jak ktos woli spedzania wolnego czasu.

                                          Ktos kto decyduje sie na jazde z kempingiem raczej jest swiadomy, ze nie bedzie nim lecial 170km/h po autostradzie, jak rowniez ze kazdy start to nie bedzie sprint 0-100km/h :wink:

                                          Ludzie wozili przyczepki za Fiatem 126p, potem ciut wieksze za ciut mocniejszymi autami wiec wiadomo jak to jest.

                                          To jest tak, jak zaczepic na linke holownicza inne auto z tylu. Wiadomo ze czuc ciezar, do tego tu przy hamowaniu ten ciezar napiera na nas, pomimo wlasnego hamulca najazdowego.
                                          Spritmonitor.de

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Ja myśle o kupnie 1.9 TDI 105KM właśnie pod kątem przyczepki... Wiem ze nie jest to demon mocy, ale podobno daje rade. Przyczepka nie musi byc od razu wielka i ciezka, cos względnie małego ( ale większa od N126 - Niewiadów :wink: ) i myśle ze pociągne

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez alan78
                                              Ja myśle o kupnie 1.9 TDI 105KM właśnie pod kątem przyczepki... Wiem ze nie jest to demon mocy, ale podobno daje rade. Przyczepka nie musi byc od razu wielka i ciezka, cos względnie małego ( ale większa od N126 - Niewiadów :wink: ) i myśle ze pociągne
                                              Ja kilka razy swoją ciągnąłem przyczepkę, ale z reguły nie było o więcej niż w sumie 500kg z przyczepką i było ok. Raz byłem zmuszony i na haku była blisko tona. Dało radę, ale hamowanie i bujanie góra - dół były stresujące.
                                              Przyczepkę mam robioną na zamówienie, waży niecałe 200kg.
                                              Znajomy kiedyś swoją 1.9 ciągnął blisko 1,5 tony - zmontowane keje i pomosty do portu nad Soliną, też dało radę
                                              Piter
                                              tarasik.eu - tarasy i balkony z drewna i kompozytu
                                              KM i Nm dołożył gregor10

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez alan78
                                                Ja myśle o kupnie 1.9 TDI 105KM właśnie pod kątem przyczepki... Wiem ze nie jest to demon mocy, ale podobno daje rade. Przyczepka nie musi byc od razu wielka i ciezka, cos względnie małego ( ale większa od N126 - Niewiadów :wink: ) i myśle ze pociągne
                                                Spokojnie pociagnie, ale trzeba przestawic tryb pracy lacznika spinajacego kierownice i pedaly w samochodzie.

                                                To, ze nie da sie takim zestawem fruwac, jak pustym autem, nie znaczy smierci dla pojazdu. Sprzeglo, uzywane wlasciwie, nie dostaje zadnego uszczerbku, ale pamietac nalezy, ze w jezdzie obciazonym zestawem unikamy jezdzenia na polsprzegle (ruszamy z jedynki, a późniejsze zmiany biegow to najpierw pusc calkowicie sprzeglo, a dopiero potem dodawaj gazu i cala filozofia).

                                                Skrzynia i silnik takze nic nie odczuja, jesli bedzie sie pamietalo o zasadzie - jezdzimy tak jak zwykle, tylko uzywajac jednego biegu nizej. Beda wyzsze obroty, bedzie wyzsze spalanie (to nie jest perpetum mobile), ale to wszystko. A jak przyczepa ma sprawny hamulec najazdowy, nawet hamowanie dziala tak, jakby przyczepy nie bylo.

                                                Tylko glupota jest liczyc, ze z takim 1200-1500kg tobolkiem na haku dalej bedziemy mistrzami lewego pasa. Jadac na urlop z przyczepą, wakacje i luz zaczynamy wsiadajac do auta, nie wysiadajc z auta, w kurorcie na plazy ;-)
                                                Pozdrawiam, Robreg.
                                                ----
                                                furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Co do ciąganie przyczepki to jest wegług moich doświadczeń tak:
                                                  - jak raz na jakiś czas pociągnąć większy camping np. 1,1t do Cro - spoko
                                                  - raz na dwa-trzy tygodnie pociągnąć cięższą lawetę na krótkim dystansie- da radę
                                                  - dosyć czesto latać z lekką przyczepką i ładunkiem 200-300kg - to tak jakby z pełnym skłądem na pokładzie jechać czyli zupełny luz

                                                  ale jak ktoś chce latać skoda z lawetą do Niemcowni po wozy to zajedzie sprzęt.

                                                  Co do wątku założyciela, to 1200kg scout da rade spokojnie tylko kolega nie napisął jak czesto i na jakim dystansie

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X