Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

chiptuning przy przebiegu 310tys.km czy warto

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • chiptuning przy przebiegu 310tys.km czy warto

    taperson, Teraz śmigaj i obserwuj poziom płynu na zimnym i rozgrzanym silniku

  • #2
    chiptuning przy przebiegu 310tys.km czy warto

    Witam.
    Czy warto chipować octavie 1,9tdi BXE z 2007roku przy przebiegu 310tys.km gosciu który sie tym zajmuje mówi że nie ma żadnego problemu. Prosze o opinie kogoś doświadczonego w tych sprawach. Pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      No a z czym ma byc problem.

      Turbina, wtryski, czy dwumasa rozpadna sie nawet w serii... to sa elementy ekploatacyjne niestety.
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        Dlaczego kolego wszyscy piszą że jak sie podniesie moc o 20%-30% to nic sie nie stanie, duzo sledziłem ten temat i forumowicze piszą że zadnych problemów i skutków ubocznych nie ma?

        Komentarz


        • #5
          Rownie dobrze, podczas pomiaru na hamowni lub z 5 kolem na drodze korba moze wyjsc bokiem i co... bedzie to oczywiscie wina programu. Chociaz przy tym przebiegu to juz nie nastapi

          Forum - Octavia Club Polska

          Mamy takie BXE "w domu", ktore tez ma w okolicach 300kkm, ale turbina jest zregenerowana, sprzeglo z dwumasa zrobione, glowica kompletna zrobiona, rozrzady porobione, przeguby wymienione, olej co ok 10-12kkm, a auto jezdzi nadal w serii, bo wlascicielowi wystarcza fabryczna moc, a w zasadzie nie mam sie czego bac robiac program, bo wszytko co by moglo pasc jest juz wymienione

          Skutki uboczne to generalnie zaleza od prawej stopy, bo nawet serie mozna zakatowac.
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            kolego powiedz jeszcze na jakim oleju jeżdzisz przy takim przebiegu, bo chce zmienić na półsyntetyk i nie wiem na jaki. Nie chodzi mi o marke tylko o oznaczenie (typ).

            Komentarz


            • #7
              Kto Ci polecił zmianę oleju na półsyntetyk?

              Ten silnik ma jeździć na oleju syntetycznym.
              Moja FLka:

              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

              Komentarz


              • #8
                Ten silnik od czasu jak ja go serwisuje, czyli ostatnie 2,5 roku jezdzi na Motulu X-Cess albo Specyfic 5W40. Do czasu ostatnej wymiany popijal sobie tego oleju troche, bywalo ze nawet 3l miedzy wymianami co te 10-12kkm. Przed ostatnia wymiana zastosowalem plukanke i moze mu pomoglo, bo za ostatnie 4kkm nie wzial jeszcze nic.
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • #9
                  kolego a castrol albo mobil bedzie ok? bo dotychczas autko jeździło na castrolu

                  Komentarz


                  • #10
                    Tak, będzie OK.. Do Twojego ma być syntetyk z normą 505.01
                    BORA aka xbora
                    Spalanie 3.7l/100km na dystansie 185km Skoda Octavia Combi I 1.9TDI (ASV) 110kM (81kW)
                    ||Octavia 1 Combi 1.9 TDI ASV (110KM)|| => ||Octavia 2 RS Combi 2.0 TDI BMN 170KM (@204KM)||

                    Komentarz


                    • #11
                      Kolego a ile litrów tam tego oleju wchodzi? Niedawno kupiłem octavie i jeszcze nie miałem okazji sprawdzić?

                      Komentarz


                      • #12
                        Kupujesz 5l, wlewasz 4,5l reszta na dolewki
                        Spritmonitor.de

                        Komentarz


                        • #13
                          Kupujesz 5l, wlewasz 4,5l reszta na dolewki
                          chyba, że pojedziesz do serwisu to wleją całe 5l "żeby starczyło na dłużej" :evil:
                          Pisał Sebastian

                          Komentarz


                          • #14
                            Dziekuje kolego za info. Olej bede sam wymieniał zresztą jak wiekszosc zeczy wole wymieniac i naprawiac samemu. Nie ufam servisą i żadnym mechaniką zresztą sami sobie na to zasłużyli. Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam

                            Komentarz


                            • #15
                              simonc2, Tak czy inaczej, uważam, że program warto zrobić u kogoś sprawdzonego czy to na forum czy u Ciebie w regionie. Niezależnie czy auto ma 310.000km czy 3100km.
                              Octavia I FL kombi, 1.9 TDI 110 KM ASV, L&K
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=80299

                              _______
                              Piotr

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X