Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czujnik zmierzchu + czujnik deszczu + nowy wyłącznik AUTO

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Zamieszczone przez Kruku11 Zobacz wpis
    Cześć,
    Przymierzam się do wymiany czujnika wilgotności na np. 5Q0955547A. Mam do Was pytanie, czy mój BCM go obsłuży?

    Zależy mi głownie na funkcji auto zmiany świateł + Ch&LH, auto wycieraczki też byłyby fajne. Poniżej autoscan:



    Adres 09: Centr.zesp.elektr. (J519) Plik etykiet:| 5Q0-937-08X-MV1.clb
    Oznaczenie elementu SW: 5Q0 937 084 CJ HW: 5Q0 937 084 AL
    Komponent: BCM MQBAB M H24 0175
    Numer seryjny: 01061629802325
    Kodowanie: 0C000842424700DB47E0400000000708000000000000000000 0000000000
    Kod serwisu: WSC 73430 790 00000
    Zbiór danych ASAM: EV_BCMMQB 015001
    ROD: EV_BCMBOSCH_015.rod
    VCID: 020B3F0F950F18961C-8056

    Sterownik silnika wycieraczek:
    Podsystem 1 - Oznaczenie elementu SW: 5E1 955 119 HW: 5E1 955 119 Plik etykiet: 5QX-955-119-V1.CLB
    Komponent: WWS371 161010 041 0570
    Numer seryjny: 161025053109
    Kodowanie: 065DDD

    Czujnik wilgotności powietrza wewnątrz:
    Podsystem 2 - Oznaczenie elementu SW: 8U0 955 559 HW: 8U0 955 559 Plik etykiet: 8U0-955-559.CLB
    Komponent: G355_FeuchteS H07 0002
    Numer seryjny: 71659383

    Dodatkowo mam pytanie co do kodowania, nigdy wcześniej go nie robiłem, ale przeszukałem forum i znalazłem sporo info. Pytanie czy w mojej MY2017 (przed liftem) kodowanie będzie wyglądać tak samo, jak np na filmiku poniżej, czy wartości mogą się różnić?


    Dzięki za pomoc
    Ja robiłem dokładnie jak w tym filmiku. Wszystko działa bez problemu. Czujnik kupiłem za chyba 60 zł na olx używany z lekko uszkodzonym "żelkiem". Aby wszystko działało bez problemu lepiej jest wymienić ten żelek. Montaż czujnika zleciłem w serwisie który zajmuje się wymiana szyb w autach. W Łodzi, zapłaciłem 40 zł za nowy żelek do czujnika(u nich w serwisie) i chyba 30 zł za usługę montażu. Stwierdziłem ze to co przenosi dane na sensor lepiej jak będzie nowe i profesjonalnie zamontowane. Cena bardzo dobra wiec nawet nie brałem pod uwagę montowania tego samodzielnie. Całą resztę wykonałem samodzielnie. Możesz śmiało działać. Jak chcesz mieć domykanie szyb w deszczu to musisz kupić czujnik deszczu bez żadnej literki na końcu.

    RLFS powinien domykać okna w deszczu. RLFS powinien mieć numer 5Q0955547 bez żadnej literki z tyłu. To są czujniki z pierwszych serii O3 które wychodziły chyba 2014 zmienili te czujniki na te z literkami i one już nie miały tej funkcji.
    RLHS nie domyka. Ten ma numer z literką na końcu 5Q0955547A lub 5Q0955547B i chyba 5Q0955547C

    Jak już dłubiesz przy lusterku zastanów się nad fotochromem.
    Ostatnio edytowany przez paszczak1991; 51705.

    Komentarz


    • #52
      Dzięki, szukam czujnika i zaczynam działać. Zorientowałem się o koszt wymiany czujnika w serwisie szyb, obowiązkowo z nowym żelkiem koszt max 80 PLN, więc nawet się nie zastanawiam.
      Co do fotochroma to dużo wiązki do dołożenia? Nie miałeś problemu z podsufitką później itp.?

      Komentarz


      • #53
        Zamieszczone przez Kruku11 Zobacz wpis
        Dzięki, szukam czujnika i zaczynam działać. Zorientowałem się o koszt wymiany czujnika w serwisie szyb, obowiązkowo z nowym żelkiem koszt max 80 PLN, więc nawet się nie zastanawiam.
        Co do fotochroma to dużo wiązki do dołożenia? Nie miałeś problemu z podsufitką później itp.?
        Trochę kabli trzeba ale bez dramatu. Tu jest filmik z instrukcją.



        Natomiast on jak prowadzi kabel nie bierze pod uwagę kurtyny która jest w słupku A. I kabel idzie pod nią w razie wystrzału różnie to może się zachować. Bezpieczniej jest zdemontować osłonę słupka A kabel poprowadzić wzdłuż istniejącej wiązki w dół. Trochę więcej rozbierania ale jest 100% bezpiecznie.

        Komentarz


        • #54
          Modyfikacja zrobiona i działa ok, jedynie funkcję CH/LH załącza dość wcześnie (przed zmierzchem, tj. czerwiec, ładna pogoda, godz.ok. 18) i zastanawiam się czy to nie wina montażu.
          Poza tym wszystko działa jak powinno, kodowanie też bez problemu.
          Moda robiłem na czujniku 5Q0955547B, bo po prostu nie znalazłem innego (swoją drogą ceny poszły trochę w górę w porównaniu do tych, które były opisywane na forum )

          Komentarz


          • #55
            Witam, jestem na etapie zmiany czujnika, tzn wszystko już mam tylko chciałbym to zrobić samemu i najlepiej na starym żelku, ktoś ma jakieś rady? Przełącznik z funkcją auto udało się wyrwać za całe 30 zł, czujnik za 100 zł.

            Komentarz


            • #56
              Zamieszczone przez Porky2 Zobacz wpis
              Witam, jestem na etapie zmiany czujnika, tzn wszystko już mam tylko chciałbym to zrobić samemu i najlepiej na starym żelku, ktoś ma jakieś rady? Przełącznik z funkcją auto udało się wyrwać za całe 30 zł, czujnik za 100 zł.
              Dobra rada: nie rób na starym żelku. Szkoda twojego czasu i roboty. Tylko nowy żelek daje 100% gwarancji prawidłowego działania. Ja montowałem w serwisie z szybami samochodowymi. Koszt 70 albo 80 zł z użyciem nowego żelka. Też chciałem to zrobić samodzielnie na starym żelu. Odpuściłem temat jak się zapytałem o koszt takiej usługi u profesjonalisty. Resztę roboty jak kodowanie + dołożenie kabelka i włącznika świateł robiłem już sam.

              Komentarz


              • #57
                Zamieszczone przez paszczak1991 Zobacz wpis

                Dobra rada: nie rób na starym żelku. Szkoda twojego czasu i roboty. Tylko nowy żelek daje 100% gwarancji prawidłowego działania. Ja montowałem w serwisie z szybami samochodowymi. Koszt 70 albo 80 zł z użyciem nowego żelka. Też chciałem to zrobić samodzielnie na starym żelu. Odpuściłem temat jak się zapytałem o koszt takiej usługi u profesjonalisty. Resztę roboty jak kodowanie + dołożenie kabelka i włącznika świateł robiłem już sam.
                Z którego roku masz auto? Wziąłem się dziś za kodowanie nowego czujnika a tu niespodzianka, gdy wchodzę w kodowanie 09-centr.elektr.zesp mam same 0000...
                Załączone pliki

                Komentarz


                • #58
                  Zamieszczone przez Porky2 Zobacz wpis

                  Z którego roku masz auto? Wziąłem się dziś za kodowanie nowego czujnika a tu niespodzianka, gdy wchodzę w kodowanie 09-centr.elektr.zesp mam same 0000...
                  W O3 FL nie ma kodowania BCM, robisz przez adaptacje (zrzut zapożyczony):

                  kodowania_czujnik_zmierzchu_O3.jpg

                  Komentarz


                  • #59
                    Zamieszczone przez Kami120 Zobacz wpis

                    W O3 FL nie ma kodowania BCM, robisz przez adaptacje (zrzut zapożyczony):
                    Dzięki, jutro wypróbuję.

                    Komentarz


                    • #60
                      Zamieszczone przez Porky2 Zobacz wpis

                      Z którego roku masz auto? Wziąłem się dziś za kodowanie nowego czujnika a tu niespodzianka, gdy wchodzę w kodowanie 09-centr.elektr.zesp mam same 0000...
                      2016 rok

                      Komentarz


                      • #61
                        Już sobie przypomniałem skąd ten zrzut. Wszytko dokładnie opisane na poprzedniej stronie, ale to już za dużo dla niektórych, żeby 3 strony przeczytać


                        Zamieszczone przez Krzysztof Gucio Zobacz wpis
                        Cześć
                        No to dla potomnych
                        w O III FL - VCDS-em wszystko robi się przez adaptacje w centr.zesp.elek.
                        należy wykonać taką adaptację :

                        [VN]_Lighting_Assist_Adaptation:
                        [LO]_Regen_Lichtsensor: [VO]_LIN_Regen_Licht_Sensor

                        [VO]_Aussenlicht_uebergreifend:
                        [LO]_Fahrlichtwarnung_Hinweis_Konfig: [VO]_Hinweis_in_LDS-Stellung_Null_und_SL
                        [LO]_Fahrlicht_Hinweis_mehrfach: [VN]_active
                        [LO]_Coming Home Verbaustatus: [VN]_automatic
                        [LO]_Menuesteuerung Coming Home Werkseinstellung: [VN]_active
                        [LO]_Coming home Leuchten: [VN]_fog light
                        [LO]_Menueeinstellung Cominghome: [VN]_10 seconds
                        [LO]_CHo_LHo_Nachlauf: 0 [UN]_ms
                        [LO]_Coming-home Einschaltereignis: [VO]_driver door
                        [LO]_Helligkeitsschwelle Infrarot-Messung: 12 [UN]_lx
                        [LO]_Leaving-Home Verbausstatus: [VN]_enabled
                        [LO]_Menuesteuerung Leaving-home Freischaltung per BAP: [VN]_active
                        [LO]_LDS_mit_AFL: [VN]_yes

                        Po poprawnym wykonaniu pojawi się nowy czujnik w kodowaniu. Aby poprawnie działał wprowadziłem ręcznie kod 07805D.
                        I od tego momentu działa czujnik światła i deszczu.

                        Komentarz


                        • #62
                          Zamieszczone przez Kami120 Zobacz wpis
                          Już sobie przypomniałem skąd ten zrzut. Wszytko dokładnie opisane na poprzedniej stronie, ale to już za dużo dla niektórych, żeby 3 strony przeczytać



                          Sposobu na aktywację szukałem przez bite 3 dni na różnych forach i grupach, już mi się mieszało co i gdzie widziałem. Pomogłeś mi, sposób zastosowany i działa, więc tę lekką uszczypliwość biorę na klatę. Dzięki.

                          Komentarz


                          • #63
                            Zamieszczone przez Porky2 Zobacz wpis

                            Sposobu na aktywację szukałem przez bite 3 dni na różnych forach i grupach, już mi się mieszało co i gdzie widziałem. Pomogłeś mi, sposób zastosowany i działa, więc tę lekką uszczypliwość biorę na klatę. Dzięki.
                            Rozumiem, zdarza się
                            Jak to mówią najciemniej jest pod latarnią

                            Komentarz


                            • #64
                              Głupie pytanie poniekąd w temacie.
                              Mam O3 z 2015r.
                              klimatronik. brak funkcji auto świateł.

                              Będę chciał dołożyć, bo nie wygląda to na skomplikowane.

                              Zastanawia mnie jednak jedna rzecz.
                              Ze wszelkich opisów wynika, że czujnika zmierzchu nie posiadam, a jedynie czujnik wilgotności, niemniej, jak wjeżdżam do tunelu to moje zegary przygaszają a jak wyjeżdżam z tunelu to z powrotem rozjaśniają się. Działanie jakby był czujnik zmierzchu w zegarach. Znacie to? co odpowiada za wykrywanie ciemnego tunelu?

                              Komentarz


                              • #65
                                Czujnik o którym piszesz dla zegarów jest w zegarach, możesz to sprawdzić zasłaniając je samodzielnie i nie jest on wystarczający dla sterowania światłami w trybie AUTO,
                                Aby przełącznik świateł z AUTO działał potrzebny jest czujnik zmierzchu, a jego dołożenie może wiązać się z wymianą szyby przedniej.
                                Możesz wybrać chińskie rozwiązanie, czyli przełącznik świateł z AUTO z czujnikiem na kabelku i umieszczany w dowolnym miejscu. Taki czujnik ustawia się (momenty zmiany świateł) odpowiednimi ruchami przełącznika w odpowiednich natężeniach światła, potwierdzane jest to sygnałami dźwiękowymi z niego. Nie jest to idealne rozwiązanie.
                                Pozdrawiam,


                                Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                                Komentarz


                                • #66
                                  Zamieszczone przez Genzo Zobacz wpis
                                  Głupie pytanie poniekąd w temacie.
                                  Mam O3 z 2015r.
                                  klimatronik. brak funkcji auto świateł.

                                  Będę chciał dołożyć, bo nie wygląda to na skomplikowane.

                                  Zastanawia mnie jednak jedna rzecz.
                                  Ze wszelkich opisów wynika, że czujnika zmierzchu nie posiadam, a jedynie czujnik wilgotności, niemniej, jak wjeżdżam do tunelu to moje zegary przygaszają a jak wyjeżdżam z tunelu to z powrotem rozjaśniają się. Działanie jakby był czujnik zmierzchu w zegarach. Znacie to? co odpowiada za wykrywanie ciemnego tunelu?
                                  Moja O3 tez miała fabrycznie czujnik wilgoci na przedniej szybie dla klimatronika.
                                  Czujnik 5Q0955547A jest do podmiany - u mnie szyba miała miejsce na niego.

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Zamieszczone przez mez2008 Zobacz wpis
                                    Moja O3 tez miała fabrycznie czujnik wilgoci na przedniej szybie dla klimatronika.
                                    Czujnik 5Q0955547A jest do podmiany - u mnie szyba miała miejsce na niego.
                                    Tego jestem świadomy, że czujnik wilgotności mam do podmiany.
                                    Niemniej, nie odpowiedziałeś na moje pytanie, które dotyczy ściemniających się zegarów. Jak wykrywają, że wjeżdżam do tunelu?

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Zamieszczone przez Genzo Zobacz wpis
                                      Jak wykrywają, że wjeżdżam do tunelu?
                                      Czytałeś co napisałem powyżej?

                                      Pozdrawiam,


                                      Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Zamieszczone przez spj Zobacz wpis
                                        Czytałeś co napisałem powyżej?
                                        teraz już tak
                                        Dzięki za informację.
                                        W takim razie jeszcze jedno pytanie: dlaczego sugerujesz, że podmiana czujnika może wiązać się z wymianą szyby?
                                        wszyscy raczej piszą, że jak był czujnik wilgotności to wystarczy podmiana czujnika. nikt nie pisze o wymianie szyby. To już grubsza sprawa.

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Jak w szybie nie ma miejsca na czujnik, chodzi o takie miejsce niewyczarnione na wysokości lusterka wewnętrznego, to czujnik nie będzie działał poprawnie.
                                          Czujnik wilgotności jest pod lusterkiem i sprawdza wilgotność wewnątrz kabiny, a czujniki zmierzchu i deszczu zaraz za szybą i muszą przez tą szybę "widzieć".
                                          Z tego co czytałem to jak się ma czujnik wilgotności, czyli klimatyzację automatyczną to niekoniecznie ma się szybę pod czujnik zmierzchu. Ale prosto to sprawdzić, trzeba spojrzeć na szybę od zewnątrz i szukać dziury w wyczernieniu na okolicy lusterka. U mnie jej nie ma, dlatego mam chiński czujnik zamontowany w podszybiu.
                                          Pozdrawiam,


                                          Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Czujnik wilgotności do zmiany na czujnik światła deszczu i wilgotności i włącznik świateł na taki z funkcją auto plus dodatkowo nowy kabelek do BCM od włącznika świateł. Do tego kodowania i adaptacje w BCM. A to że zegary ci się ściemniają to mają swój czujnik natężenia światła i tylko dla nich ta funkcja jest.
                                            Skoda Octavia Combi 2012 elegance 2.0 TDi 140 KM 320Nm

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              Ok. Wszystko sprawdzone. Szyba kompatybilna. Zaczynam kolekcjonować części.
                                              Czy ktoś ze Śląska byłby uprzejmy wykonać kodowanie i adaptację?

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Koledzy, a czy zamiast tego 5Q0955547A z filmiku podejdzie ten: 5Q0955559A.

                                                Różnią się numerami. Czy czymś jeszcze?? Bo zastanawiam się nad nowym, z tym numerem 250 zł. Da się zakodować czy będą problemy?
                                                Everything is over... But Trance Music is still alive!!

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  5Q0955547A czujnik deszczu + czujnik wilgoci +czujnik zmierzchu, 5Q0955559A czujnik deszczu + czujnik zmierzchu. Taka różnica.

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    jasiek2905 a o tym numerze: 5Q0955547C ?? Bo znalazłem na Allegro takowe.

                                                    Czyli wychodzi na to, że najleliej ten pierwotny z A na końcu tak?

                                                    Ogólnie ceny tych czujników fajne nie są. Widzę używki za 250 z :-/
                                                    Ostatnio edytowany przez motomat; 3504.
                                                    Everything is over... But Trance Music is still alive!!

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X