Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

triki sztuczki porady, tips and tricks

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • tomiss, proste - podjedz na stacje benzynowa sobie, spusc z 0,5bara w ktoryms kole i przejedz sie pare km by sprawdzic czy wykryje.. jak nie, to kolejne 0,2-0,3bara...
    Jak dobijezs do 1bara cisnienia w kole i po paru km nie wykryje, to... Chyba cos nie dziala jak powinno

    Moja O3 RS

    Komentarz


    • Zamieszczone przez krzyzakp
      tomiss, proste - podjedz na stacje benzynowa sobie, spusc z 0,5bara w ktoryms kole i przejedz sie pare km by sprawdzic czy wykryje.. jak nie, to kolejne 0,2-0,3bara...
      Jak dobijezs do 1bara cisnienia w kole i po paru km nie wykryje, to... Chyba cos nie dziala jak powinno
      Przeczytałeś co napisałem powyżej ? Tak własnie zrobiłem, spuściłem 1 bar, przejechałem ok 2km i nic. Dlatego pytam przy jakiej różnicy ciśnienia powinien być komunikat.

      Komentarz


      • Witajcie,

        jestem tu nowy. Od kilku dni jestem posiadaczem Skody Octavia Ambition 1.4 TSI 103 kW z pakietem Amazing. Interesuje mnie, o co dodatkowo mogę ulepszyć moją skodzinę....
        Kompletnie nie znam się na kodowaniu, jestem nowicjuszem. Będę wdzięczny za wskazówki, a także polecenia osób, które się na tym znają z WLKP.

        Dzięki wielkie z góry za pomoc i sugestie.
        Sławek

        Komentarz


        • Tutaj możesz zrobić sobie RS-a:

          Forum - Octavia Club Polska
          O3 RS 2,0 TDI DSG + Columbus+DAB+, Canton, ACC z FA, LA itd, itp.
          -----------------------------------------------------
          Moja eReSka

          Aktualne Personal POI: teraz taniej na POIfantastic.eu

          Komentarz


          • Chodziło mi bardziej o bariery typu światla corner lub Coming/Leaving Home, itp
            Sławek

            Komentarz


            • Przyjedź na najbliższy zlot do Pestki to ducker coś na to poradzi.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez radzio69
                Przyjedź na najbliższy zlot do Pestki to ducker coś na to poradzi
                tak jest. potwierdzam i zapraszam
                SPOT Poznań:
                .....
                ruszyć (_)_) i przyjeżdżać !!! ZAPRASZAMY


                Error 503 Wojtas Unavailable :P

                Komentarz


                • Cześć,

                  znacie kogoś na śląsku co by pomógł z modami?

                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?p=1166588

                  Komentarz


                  • Co potrzebujesz zrobić ?

                    Komentarz


                    • - Ściemnianie led przy kierunku
                      - Lusterko w dół przy wstecznym
                      - Ledy tylne z przednimi na dziennych
                      - Staging
                      - Lap time
                      - CH/LH tylko LED

                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?p=1166588

                      Komentarz


                      • Moge to ogarnąć

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Pawelix

                          - Ledy tylne z przednimi na dziennych
                          - Staging

                          - CH/LH tylko LED
                          Opiszcie proszę działanie tych funkcji?

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez antek
                            Zamieszczone przez Pawelix

                            - Ledy tylne z przednimi na dziennych
                            - Staging

                            - CH/LH tylko LED
                            Opiszcie proszę działanie tych funkcji?
                            1# tylne swiatla postojowe beda swiecic przy wlaczony dziennych - niezgodne z prawem!
                            2# przy wlaczaniu zaplonu wskazowki obrotomierza i predkosciomierza wedruja do konca skali i z powrotem
                            3# comming home/leaving home tylko na ledach, a nie na xenonach
                            Black magic

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez greg505
                              Zamieszczone przez antek
                              Zamieszczone przez Pawelix

                              - Ledy tylne z przednimi na dziennych
                              - Staging

                              - CH/LH tylko LED
                              Opiszcie proszę działanie tych funkcji?
                              1# tylne swiatla postojowe beda swiecic przy wlaczony dziennych - niezgodne z prawem!
                              2# przy wlaczaniu zaplonu wskazowki obrotomierza i predkosciomierza wedruja do konca skali i z powrotem
                              3# comming home/leaving home tylko na ledach, a nie na xenonach
                              greg505 dzięki wielkie za objaśnienia k

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez greg505
                                Zamieszczone przez antek
                                Zamieszczone przez Pawelix

                                - Ledy tylne z przednimi na dziennych
                                - Staging

                                - CH/LH tylko LED
                                Opiszcie proszę działanie tych funkcji?
                                1# tylne swiatla postojowe beda swiecic przy wlaczony dziennych - niezgodne z prawem!
                                2# przy wlaczaniu zaplonu wskazowki obrotomierza i predkosciomierza wedruja do konca skali i z powrotem
                                3# comming home/leaving home tylko na ledach, a nie na xenonach
                                1) dlaczego niezgodne z prawem? Rozjaśnij mi temat proszę.
                                2) stage fajna sprawa polecam, chodź powiem ze serwis widzi to jako różnice w oprogramowaniu (mają zapisane na serwerze oryginalne oprogramowanie do każdego auta )
                                3) ja mam zamienione na przeciwmgielne żeby oszczędzić na zarnikach i tez serwis się pucowal.

                                Jak zapytałem o co im chodzi odpowiedź była prosta - kasa ! Robią takie rzeczy i zapisują na serwerze mody by w razie czego łatwo na nowo wgrać oprogramowanie.
                                O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez lubek24
                                  1) dlaczego niezgodne z prawem? Rozjaśnij mi temat proszę.
                                  "W samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi. W pojazdach rejestrowanych do 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się zainstalowanie świateł do jazdy dziennej w taki sposób, że włącza się również oświetlenie pozycyjne oraz tablicy rejestracyjnej."
                                  --
                                  pozdrawiam, Vertigo

                                  Komentarz


                                  • witam

                                    na briskoda znalazłem coś takiego jeszcze nie testowane - wyłączenie esp lub przełączenie w tryb sportowy

                                    zmienić ostatni bajt w kodowaniu pompy abs

                                    2: Activated / ASR off / ESC on
                                    9: Activated / ASR off / ESC sport
                                    6: Activated / ESC sport / ESC off
                                    7: Activated / ASR off / ESC off

                                    Link

                                    Tyre pressure monitoring - Page 3 - Skoda Octavia Mk III (2013 - 2020) - BRISKODA

                                    temat jest o TPM ale jest informacja od esp

                                    Komentarz


                                    • Dodaj może link do tematu na tym forum.
                                      Pozdrawiam
                                      Marcin

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez rrobert
                                        witam

                                        na briskoda znalazłem coś takiego jeszcze nie testowane - wyłączenie esp lub przełączenie w tryb sportowy

                                        zmienić ostatni bajt w kodowaniu pompy abs

                                        2: Activated / ASR off / ESC on
                                        9: Activated / ASR off / ESC sport
                                        6: Activated / ESC sport / ESC off
                                        7: Activated / ASR off / ESC off

                                        Link

                                        Tyre pressure monitoring - Page 3 - Skoda Octavia Mk III (2013 - 2020) - BRISKODA

                                        temat jest o TPM ale jest informacja od esp
                                        Witam,
                                        potwierdzam kodowanie działa. Funkcje się uaktywniły , działa włączenie i wyłączanie ESC, do tej pory tylko ASR mogłem wyłączyć.
                                        Nie ma u mnie zminy i nie sprawdziłem jeszcze jak to wygląda w praktyce podczas jazdy. Czy faktycznie tryb sport działa trochę później i czy faktycznie ESC można wyłączyć całkowicie. Myślę że jak będzie wiecej śniegu to będę miał okazję to sprawdzić.

                                        Komentarz


                                        • Wczoraj co nie co nieśmiało próbowałem porzeźbić VCDSem przy swoim aucie, i mam w związku z tym kilka pytań do kolegów co bardziej obeznanych z tematem.

                                          Na początek dobra wiadomość, to udało mi się opóźnić spryski reflektorów. Choć trochę naszukałem się odpowiedniej opcji :lol:
                                          Kolejną rzeczą, którą chciałem włączyć, to ilość paliwa w baku.
                                          Zrobiłem wszystko wg instrukcji:
                                          Kod:
                                          Controller 17 (Instruments)
                                          07 Coding
                                          Byte 10
                                          Enable Bit 4
                                          Niestety przy próbie zapisu wyskakuje Error 31 Request out of range.
                                          Czy ktoś się spotkał z czymś takim? Udało się komuś dodać to wskazanie do Maxi-dota?
                                          Auto z początku 2013 roku, VCDS 12.12

                                          Chciałem też włączyć ściemnianie LEDów przy włączonym kierunku. Zrobiłem to wg instrukcji z forum briskody i efekt jest taki, że ściemnia dzienne LEDy tylko jak są same dzienne włączone. Jak włączone są światła mijania, to tego ściemnienia LEDów już nie ma.
                                          Tak ma być? Czy może trzeba włączyć coś jeszcze?
                                          Pozdro

                                          Komentarz


                                          • Przy włączonych światłach mijania ledy są już ściemnione i zapewne jest to ta sama wartość ściemnienia, którą Ty teraz ustawiłeś dla kierunkowskazów, więc nie będzie już efektu ściemnienia.

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Leniwiec
                                              Chciałem też włączyć ściemnianie LEDów przy włączonym kierunku. Zrobiłem to wg instrukcji z forum briskody i efekt jest taki, że ściemnia dzienne LEDy tylko jak są same dzienne włączone. Jak włączone są światła mijania, to tego ściemnienia LEDów już nie ma.
                                              Tak ma być? Czy może trzeba włączyć coś jeszcze?
                                              Leniwiec pogadaj z Enriquezem - on u mnie bez problemu zrobił mi te mody: :lol:
                                              - ściemnanie Ledów przy włączonym kierunku
                                              - ilość paliwa do zatrankowania i inne. (ale moje autko z maja 2014)

                                              Czekam na jakiś pierwszy deszcz, bo pokazało mi się w stylu "zamykanie na deszczu". Jutro zobacze w aucie :Bojesie: i cykne fotkę lub zrobie filmik z przyciemnianym Ledem przy kierunku.

                                              Zobacz moje autko
                                              O3 RS 2,0 TDI DSG + Columbus+DAB+, Canton, ACC z FA, LA itd, itp.
                                              -----------------------------------------------------
                                              Moja eReSka

                                              Aktualne Personal POI: teraz taniej na POIfantastic.eu

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez maol72
                                                Czekam na jakiś pierwszy deszcz
                                                Polej wodą szybę w okolicy czujnika deszczu.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez mariusz123a
                                                  Przy włączonych światłach mijania ledy są już ściemnione i zapewne jest to ta sama wartość ściemnienia, którą Ty teraz ustawiłeś dla kierunkowskazów, więc nie będzie już efektu ściemnienia.
                                                  Mam pytanie , czy ktoś już próbował powyższe ze światłami dziennymi zwykłymi z żarówką H15 ?
                                                  Czy wogóle taka kombinacja jest możliwa, czy ściemnianie działa tylko z LED ?

                                                  Komentarz


                                                  • moim zdaniem tylko z LED
                                                    w przypadku żarówki ona zgaśnie całkowicie
                                                    polega to na tym, że LED jest zasilany 2x12 V i ściemnianie polega na odcięciu jednego 12V
                                                    Pozdrawiam
                                                    Marcin

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X