Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

triki sztuczki porady, tips and tricks

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • rrobert, czyli HHC to tez kwestia zakodowania tylko? W sumie nie myslalem o tej opcji, by doplacac.. Ale jezeli by sie dało potem ja dodac za "piwo" dla ktoregos z kolegow i VCDS, to czemu by nie
    Tylko na jakiej zasadzie to dziala? System generuje cisnienie w ukladzie hamulcowym, by chwile po puszczeniu hamulca klocki trzymały?

    Moja O3 RS

    Komentarz


    • jeśli pompa ESP to obsługuje a sądzę z tą co będziesz miał do się zakodować.

      a działa to tak

      na podjeździe naciskasz na hamulec i masz zapięty bieg do przodu po zdjęciu nogi z hamulca układ utrzymuje jeszcze ciśnieni przez jakiś czas no chyba ze zaczniesz puszczać sprzęgło i dodasz gazu. zapobiega to stoczeniu się auta przy ruszaniu na wzniesieniu do przodu lub tyłu. Niby opcja zbędna ale jak się przyzwyczaisz ze ją masz to bez niej smutno.

      Komentarz


      • Czyli tak jak podejrzewałem po waszych wpisach Moze kiedys poprosze kogos o pogrzebanie i wlaczenie Mam nadzieje ze pompa bedzie wspolgrala, szczegolnie ze jest FA i ACC.
        Obecnie zyje bez tego i nie mam problemow, nawet jak jest spora gorka to bez problemu ruszanie.. A w razie czego, stara, dobra metoda z egzaminu - reczny i ruszamy..

        Ale jak mozna właczyc bajer, to czemu by nie

        Moja O3 RS

        Komentarz


        • HHC jest bardzo fajne i wygodne, polecam.
          Koledzy, a da się zakodować rozpoznawanie znaków i ostrzeżenie o zmęczeniu? Mam kam za lusterkiem, ale z tego co doczytałem na briskoda, to znaki tylko w wersji na niektóre rynki działają.
          Pozdro

          Komentarz


          • zakodować się da ale co będzie się wyświetlać?.

            kodować trzeba - licznik, kamerę i radio, co do ostrzeżenia o zmęczeniu nie sprawdzałem.

            jaki kod wyposażenia ma ostrzeże o zmęczeniu?

            Komentarz


            • rrobert, nie wiem jak to wytłumaczyć, bo kodowanie i VCDS to dla mnie czarna magia, więc pozwolę sobie wkleić po prostu linka
              How to enable Traffic Sign recognition - Skoda Octavia Mk III (2013 - 2020) - BRISKODA
              Pozdro

              Komentarz


              • tak to wiem ale ja na pokładzie nie mam kamery - jeszcze więc nie potwierdzę czy to działa.

                dla innych zainteresowanych - żeby mięć kamerę to trzeba wymienić gateway na wersję highline , zamontować kamerę - ale jak na razie oba elementy posiadają ochronę komponentu więc wielka dupa i to samo ma się do ACC i Columbusem. a do ACC trzeba jeszcze uaktywnić oprogramowanie w sterowniku silnika. jak na razie to da się dokładać PLA - choć do końca nie sprawdziłem. pompa ESP przyjęła kodowanie licznik też, a sterownik PLA jest bez ochrony komponentu.

                kaska wydana i klocki leżą czekają na lepsze czasy

                Komentarz


                • U mnie TPM coś niebardzo chce się zakodować :/
                  U mnie w long coding inaczej wygląda ostatnia linijka "in Long Coding the latest 3 Bytes on my side was 004002 and I changed with 70C002" u mnie jest 024002...
                  Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Biel Candy + Amazing + Chrom + Dynamic + Canton + Amundsen + Sunset + PA 2.0 + Drive Setup + Pakiet Skórzany (3 ramienna kiera)
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=72190

                  Komentarz


                  • A czy da się zmienić kodowania VASem tak samo jak VCDSem?

                    Chodzi mi o zmianę CL/LH z ksenonów na przeciwmgielne. Przy odbiorze auta sprzedawca powiedział, że mi to gratisowo serwis zrobi o ile będzie możliwe. Niestety "mistrz" serwisu twierdzi, że on VASem tego zrobić nie może, a VCDSa nie używają.

                    Nie proponujcie mi tylko bym sobie to sam VCDSem zrobił Raczej chodzi mi o to by się serwis bujnął z czymś co miał zrobić... no chyba, że faktycznie nie może tego zrobić VASem.
                    Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
                    Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

                    Komentarz


                    • Nie zrobią tego VASem - tam nie ma takiej możliwości (jak i wielu innych)
                      Pozdrawiam,

                      Bomber
                      __________________
                      O3 2,0 TDI Elegance Silver Arrow :-) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69414
                      + "Lodówka" :-)

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Leniwiec
                        HHC jest bardzo fajne i wygodne, polecam.
                        Koledzy, a da się zakodować rozpoznawanie znaków i ostrzeżenie o zmęczeniu? Mam kam za lusterkiem, ale z tego co doczytałem na briskoda, to znaki tylko w wersji na niektóre rynki działają.
                        Wymaga również fabrycznej nawigacji.
                        Mając porównanie tego systemu w VW z znakami wyświetlanymi w Automapie to kilka tysięcy złotych na pewno nie warto dopłacić. W PL system VW sprawdza się w 90%, AM 80%.

                        Komentarz


                        • elektrykprosty, rzecz w tym, że ja i tak mam potrzebne elementy (kam/maxidot/columbus), dlatego właśnie pytam, czy ktoś próbował to uruchomić.
                          Jeśli by to działało to bym się nie pogniewał 8)
                          Pozdro

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Festexx
                            U mnie TPM coś niebardzo chce się zakodować :/
                            U mnie w long coding inaczej wygląda ostatnia linijka "in Long Coding the latest 3 Bytes on my side was 004002 and I changed with 70C002" u mnie jest 024002...
                            więc u ciebie powinno być kodowanie 72C002

                            na pewno do się uruchomić w pompach z końcówką ESP_5q0907379AB,F,H,R,T z innymi będzie trochę inaczej wyglądało kodowanie

                            najlepiej podaj jakie jest całe kodowanie z numerem komponentu

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Bomber
                              Nie zrobią tego VASem - tam nie ma takiej możliwości (jak i wielu innych)
                              VASem się nie podłączysz do O3, tylko ODISem :diabelski_usmiech
                              Pozdrawiam
                              Marcin

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Enriquez
                                VASem się nie podłączysz do O3, tylko ODISem
                                A jak już tym ODISem się podłączysz do O3, to można coś zdziałać w kwestii świateł CL/LH? 8)
                                Czy tak samo jak VASem - nie zdziała się ogólnie za wiele i tylko VCDS pozostaje?
                                Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
                                Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

                                Komentarz


                                • Tylko vcds lub Vcp do zmiany konfiguracji na inną niż fabryczna specyfikacja techniczna

                                  Komentarz


                                  • Jaki jest login do zmiany ustawień ABS-u?

                                    Komentarz


                                    • Zna ktoś kodowanie na Tz. Otarcie łez .
                                      Po umyciu szyby po kilku sekundach jeszcze raz przeciera wycieraczkami .?

                                      Komentarz


                                      • Próbował ktoś Video In Motion odpalić w Columbusie? Sam nie sprawdzałem, bo nie mam gdzie

                                        Aktywacja wideo w ruchu :

                                        1. Wybierz moduł 5F
                                        2. Przejdź do sekcji Zaawansowane ID - 1A
                                        3. W kolejnym oknie zostanie podany numer seryjny. Jeśli numerów seryjnych będzie kilka, użyj pierwszego z nich.
                                        Wpisz go do generatora kodu osobistego. Wygeneruj kod dostępu.
                                        4. Przejdź do sekcji "Security Access - 16"
                                        5. Wprowadź wcześniej wygenerowany kod.
                                        6. Kliknij na ikonę "Do it". Jeżeli masz złą wiadomość o kod dostępu, spróbuj alternatywną opcję (generuje 2 różne kody zazwyczaj).
                                        Jeżeli kod nie pasuje - nie masz szczęścia, Twój moduł nie obsługuje dostosowanie GDI.
                                        7. Wybierz sekcję "Adaptation - 10"
                                        8. Wybierz kanał 48.
                                        9. Przeczytaj ją, klikając przycisk "Read".
                                        10. Wprowadź zamiast aktualnej wartości w kanale - 255 (szybkość powyżej którego blokuje działanie wideo).
                                        11. Kliknij przycisk "test"
                                        12. Kliknij przycisk Zapisz
                                        13. Kliknij Done, Go Back

                                        Link do generatora kodu:
                                        Link

                                        Źródło, skąd to wziąłem:
                                        Активация bluetooth, Webasto, видео в движении и другие коды VAGcom для NF - Форум Touareg Club
                                        Pozdrawiam
                                        Marcin

                                        Komentarz


                                        • a czy ktoś ma kodowanie do hill assist ?
                                          Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Biel Candy + Amazing + Chrom + Dynamic + Canton + Amundsen + Sunset + PA 2.0 + Drive Setup + Pakiet Skórzany (3 ramienna kiera)
                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=72190

                                          Komentarz


                                          • poszukaj mojego tematu HHC + TMP

                                            a jak powinno się zakodować

                                            HHC - bajt 25 bit 0 i 1
                                            XDS - bajt 23 bit 1

                                            testowane na pompie z literką R - działa prawidłowo

                                            VIM robiłem za pomocą VCP - działa prawidłowo

                                            pozdrawiam

                                            Komentarz


                                            • U mnie HHC nie udało się zakodować, inny symbol mam i widać nie obsługuje.

                                              Za to cornery, staging i ilość pustego w baku bez problemu.

                                              Kabelek VCDS12 od chińczyka za 18$

                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...113714#1113714

                                              Komentarz


                                              • podaj symbol pompy ABS sprawdzimy

                                                Komentarz


                                                • mam pompę z końcówką A, dokładnie 5Q0907379A
                                                  nie przyjmuje kodowania z opisów ani do wspomagania ruszania ani do kontroli ciśnienia w oponach

                                                  a czy komuś udało się zakodować dodatkowe przetarcie wycieraczkami po użyciu spryskiwacza na przedniej szybie ? na tylnej działa ale z przodu jakoś nie chce

                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...113714#1113714

                                                  Komentarz


                                                  • Ma ktoś jakiś filmik pokazujący to przygasanie świateł dziennych podczas wrzucania kierunkowskazu?
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=70887

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X