Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Chlapacze

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    Pewnie, ze nie wali, natomiast wpada miedzy chlapacz a blotnik i w pozniejszym okresie moze byc problem z rdzą.

    Komentarz


    • #77
      Zamieszczone przez yunior81
      wpada miedzy chlapacz a blotnik i w pozniejszym okresie moze byc problem z rdzą.
      dlatego przy kazdej zmianie kół ściągam chlapacze i nadkole i wszystko czyszcze
      Mój szatan

      Paweł

      Komentarz


      • #78
        Zamieszczone przez yunior81
        Pewnie, ze nie wali, natomiast wpada miedzy chlapacz a blotnik i w pozniejszym okresie moze byc problem z rdzą.
        potwierdzam, dlatego ja na karoserii - błotniku pod chlapaczem (po jego obrysie) nakleiłem bezbarwną folię jakiej używa się do reklam.

        Komentarz


        • #79
          I to jest bardzo dobre rozwiazanie. Sam sie nad tym zastanawiam.

          Komentarz


          • #80
            polecam, trochę zabawy przy wycinaniu krzywizny chlapacza, ale mam spokój. Pomimo, że między chlapaczem a blotnikiem jest piasek to jakiekilwiek ruchy chlapacza nie rysują błotnika. Najbardziej dostawał w dupę w zimie przed wjazdem do garażu, bo opukiwałem je ze śniegu, jednocześnie rysując ziarenkami piasku błotnik. Mnie przed naklejeniem folii czekała lekka zaprawka lakiernicza, bo wytarcia sięgnęły już podkładu i pojawiała się ruda.

            Komentarz


            • #81
              CO do urwania chlapaczy - trzeba by sie zdrowo postarac i robci to celowo..
              Nie raz parkujac tyłem pod wysokim kraweznikiem, slysze piekny szur - tylnie chlapacze wlasnie przeszly nad kraweznikiem, a ze tyłek niski w porownaniu do kraweznka to szoruje..
              POwtarzane wiele razy i do dzis zero sladow ze cos zaczyna sie urywac.

              Moja O3 RS

              Komentarz


              • #82
                Tak, ale m.in. w takich sytuacjach i np. w głębokim śniegu chlapacz "pracuje" i z tej jego pracy możemy mieć zarysowany lakier na zderzaku ( tu nie ma problemu bo plastik ) i co gorsza na błotniku.
                Ktoś się orientuje jak są mocowane tylne chlapacze w OIII ?

                Komentarz


                • #83
                  yunior81, z tego co pamietam to sa mocowane na 2 sruby kazdy, jedna wkrecasz w wolne miejsce, druga to ta, co trzymala nadkole. Do tego chyba jakis wsuwany element, ale moge mylic z przednimi chlapaczami. Najlatwiej zapytac dealera, instrukcja jest na tyle opakowania, wiec zobaczysz co i jak

                  Moja O3 RS

                  Komentarz


                  • #84
                    Zamieszczone przez andrzej1962
                    polecam, trochę zabawy przy wycinaniu krzywizny chlapacza, ale mam spokój. Pomimo, że między chlapaczem a blotnikiem jest piasek to jakiekilwiek ruchy chlapacza nie rysują błotnika.
                    Zrobiłem tak samo, polecam!
                    Pozdrawiam,


                    Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                    Komentarz


                    • #85
                      Witam
                      Mam pytanie czy ktoś z kolegów montował chlapacze na tył do Octavi III RS i gdzie takie można zakupić. Z obecnej wiedzy wiem że takich nie można zakupić w ASO.
                      Pozdrawiam
                      kriss78mlody

                      Komentarz


                      • #86
                        Wg ETKI do O3 RS chlapacze są dostępne tylko na przód, a dla O3 SCOUT nie ma chlapaczy w ogóle.
                        Pozdrawiam,


                        Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                        Komentarz


                        • #87
                          Zamieszczone przez kriss78mlody
                          Witam
                          Mam pytanie czy ktoś z kolegów montował chlapacze na tył do Octavi III RS i gdzie takie można zakupić. Z obecnej wiedzy wiem że takich nie można zakupić w ASO.
                          Pozdrawiam
                          Daj spokój z chlapaczami do Rski
                          Lukii

                          Mój Brokuł

                          Komentarz


                          • #88
                            Lukii, czemu? Jak duzo lata po trasie to go pewnie szlag trafia ze tak szybko auto jest uwalone od byle czego.. Mam od ponad roku i jestem z nich bardzo zadowolony.

                            kriss78mlody, mam, montowałem. Patrz moj watek (link w podpisie). Kupowane w ASO rok temu, sa takie same co do zwykłej O3.

                            Moja O3 RS

                            Komentarz


                            • #89
                              Ja założyłem w grudniu wszystkie cztery i jest znaczna poprawa przede wszystkim przy tylnym zwisie.
                              Po pierwsze mniej wody za samochodem, a po drugie mniej odprysków lakieru na tylny zderzaku.
                              Codziennie muszę pare razy przejechać po żwirowej nawierzchni i po 6 miesiącach owy zderzak zaczął wyglądać kiepsko.
                              Po za tym przy czarnych felgach są prawie nie widoczne.
                              Polecam no i bezpieczniej dla innych użytkowników dróg.

                              Komentarz


                              • #90
                                Zamieszczone przez krzyzakp
                                Lukii, czemu? Jak duzo lata po trasie to go pewnie szlag trafia ze tak szybko auto jest uwalone od byle czego.. Mam od ponad roku i jestem z nich bardzo zadowolony.
                                Jakoś chlapacze mi wizualnie nie podchodzą.
                                A co do brudzenia to bez jaj. Jak się dużo śmiga to czy Ty masz chlapacze czy nie to jak jesteś w ruchu to spod innych samochodów leci więc tak czy siak musisz myć.
                                Lukii

                                Mój Brokuł

                                Komentarz


                                • #91
                                  Lukii, az taka roznica: Link ? Prawie ze nie widoczne, szczegolnie jak sie tez przybrudza...

                                  Myc musze, ale po czystosci tylnej szyby widze olbrzymia roznice - bez chlapaczy nawet 5km po miescie na mokrym powodowalo ze przez szybe nic nie bylo widac. Teraz na autostradzie spokojnie na paredziesiat km jest dobra widocznosc..

                                  Moja O3 RS

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    Ja w RS mam i sobie chwalę. Lukii, zobaczysz jak Ci wypiaskuje progi i tylny zderzaczek
                                    "Seks: Śniadanie mistrzów" - James Hunt

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      Nadal mówie "NIE" chlapaczom.
                                      Szyba niech się brudzi a co ma się piaskować niech się piaskuje :twisted:
                                      Lukii

                                      Mój Brokuł

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        Oczywiście chlapacze są kwestią gustu (chociaż w większości współczesnych aut są IMO dosyć estetyczne), szkoda tylko, że mało kto myśli o innych uczestnikach ruchu. Chlapacze powinny być obligatoryjnym wyposażeniem auta, tak jak kierunkowskazy mają mieć ściśle określoną barwę (nawet jeśli komuś nie pasuje ona pod kolor auta, albo uważa że "żółty jest pedalski" ).

                                        Osobówki jeszcze można przeboleć, ale w przypadku większych pojazdów jest już naprawdę nieciekawie (i niebezpiecznie) jechać za takim indywiduum. Albo wyprzedzać, albo robić gigantyczny odstęp i "prowokować", by to ktoś inny brał na siebie syf z jezdni.

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          Zamieszczone przez Karel
                                          Osobówki jeszcze można przeboleć, ale w przypadku większych pojazdów jest już naprawdę nieciekawie (i niebezpiecznie) jechać za takim indywiduum.


                                          Link

                                          Dz.U.2003.32.262

                                          par 11.1
                                          pkt 11)
                                          w fartuchy odpowiednio przedłużające tylne błotniki od tyłu albo umieszczone dalej od kół niż błotniki, jeżeli przy masie własnej pojazdu błotnik lub inny znajdujący się w płaszczyźnie symetrii opony za tylnym kołem element nadwozia lub podwozia, osłaniający tylne koło (koła), położony jest wyżej nad jezdnią niż 0,25 odległości tego elementu od pionowej płaszczyzny przechodzącej przez oś tylnego koła (kół), a dla samochodu osobowego i autobusu, samochodu ciężarowego i specjalnego o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t z pojedynczymi kołami na osi tylnej oraz motocykla - wyżej niż ta odległość; odległość dolnej krawędzi fartucha od jezdni nie powinna przekraczać tych wielkości; szerokość fartucha nie powinna być mniejsza niż szerokość opony (opon), sztywność fartuchów zaś powinna zapewniać ograniczenie do minimum ochlapywania pojazdów jadących z tyłu; fartuchów nie wymaga się w pojeździe o konstrukcji uniemożliwiającej ich umieszczenie;
                                          pozdro!
                                          LEMUR

                                          Moja Kura: ubrana w dżinsowe wdzianko / MY2016 / 1.4TSI LIFT / DSG / Style / Amazing

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            Zamieszczone przez Karel
                                            Chlapacze powinny być obligatoryjnym wyposażeniem auta
                                            Kiedyś były i nie rozumiem czemu to znieśli. Jazda za autem bez chlapaczy, chociażby tylnych, to udręka.
                                            Pozdrawiam,


                                            Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              Zamieszczone przez Lukii
                                              Nadal mówie "NIE" chlapaczom.
                                              Szyba niech się brudzi a co ma się piaskować niech się piaskuje :twisted:
                                              Lukii w sumie Ciebie można usprawiedliwić, bo Ty masz bolid F1 :lol: , a tam jak wszyscy wiemy nie ma chlapaczy.
                                              Masz zielone światło.

                                              Komentarz


                                              • #98
                                                Zamieszczone przez Bandini
                                                Zamieszczone przez Lukii
                                                Nadal mówie "NIE" chlapaczom.
                                                Szyba niech się brudzi a co ma się piaskować niech się piaskuje :twisted:
                                                Lukii w sumie Ciebie można usprawiedliwić, bo Ty masz bolid F1 :lol: , a tam jak wszyscy wiemy nie ma chlapaczy.
                                                Masz zielone światło.
                                                Ja konno jeżdżę a konie chlapaczy nie mają i stąd ta awersja
                                                Lukii

                                                Mój Brokuł

                                                Komentarz


                                                • #99
                                                  Lukii, ale spod kopyt konia sie tak nie sypie a jak powozem, to juz podpadasz pod pojazd mechaniczny (moc 1-2konie ), wiec tez powinienes ,miec...

                                                  Swoja droga ten przepis tak napisany ze czytajac 2x nie moge skumac dokladnie jak ta wysokosc sie ustala...

                                                  Moja O3 RS

                                                  Komentarz


                                                  • LEMUR_, faktycznie
                                                    W sumie dobrze, będzie można nagrywać cwaniaczków, którym "porwały się" fartuchy lub wyjeżdżając z budowy zapomnieli je opuścić...

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X