Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Trzykrotny sygnał dźwiękowy na postoju lub zatrzamiu auta.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Jak masz tyle to raczej nie, miałem ciut ponizej polowy i zero dziwnych dzwiekow. Natomiast zdarzaly sie dziwne komunikaty podczas zaplonu jak aku byl niedoladowany, co w sumie przy SS jest nagminne...

    Komentarz


    • #27
      To słyszałem że SS lubi cyrki odwalać. Cieszyłem się jak zobaczyłem to auto i w środku tylko przycisk od ryglowania drzwi
      No tak jak pisałem. Odkąd wymieniłem olej trzyma się cały czas powyżej połowy na bagnecie. Ale jutro zrobię eksperyment i doleje ze 100-200ml. Chyba że jeszcze dziś będzie mi się chciało jak wrócę wieczorem.
      W każdym aucie jakie miałem jak coś było z olejem to walił po oczach komunikatem bądź kontrolką.
      Spalanie - Motostat.pl

      Komentarz


      • #28
        Przejrzałem dokładnie instrukcje auta. Nie ma nic na temat pikania. Każdy komunikat lub problem jest wyświetlany na wyświetlaczu. Skoro coś takiego jest,to jak dla mnie w książce powinno być zawarte...
        Spalanie - Motostat.pl

        Komentarz


        • #29
          Ja już głupieje. Wyjąłem Aku. Przed podpieciem sprawdzam i na Aku 12,58V. Podpinam pod prostownik a on po 15min że już naładowany i sprawdzam i 14,6V.
          Akumulator będzie już walnięty?
          Spalanie - Motostat.pl

          Komentarz


          • #30
            Ehhh te nowe cyfrowe prostowniki. Pożyczyłem od sąsiada zwykły analogowy prostownik. Ten ładuje. Zobaczymy jaki będzie efekt.
            Spalanie - Motostat.pl

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez Rybus85 Zobacz wpis
              Ehhh te nowe cyfrowe prostowniki. Pożyczyłem od sąsiada zwykły analogowy prostownik. Ten ładuje. Zobaczymy jaki będzie efekt.
              Czy naładowanie normalnym prostownikiem coś zmieniło?

              Komentarz


              • #32
                Temat idzie jak turecka telenowela;], nie mniej ciekawi mnie jak sie zakonczy.

                Komentarz


                • #33
                  Nic się nie zmieniło. Lipa jak byk i zero pomysłów co dalej...
                  Spalanie - Motostat.pl

                  Komentarz


                  • #34
                    Tak sobie szukam po necie, bo temat...ciekawy.
                    Takie kruczki ludzie pisza.
                    - sprawdz klemy, zwlaszcza do minusa- ogolnie 3 krotne pipkanie najczesciej wskazuja niedoladowanie aku, badz slabe aku, 5 krotne pipkanie- centralaka elektryki.
                    - sprawdz pompe ABS/ moze szwaknkowac/- tu ktos wymienial sterownik i pomoglo, inny- bezpieczniki byly zasniedziale i tu wymiana pomogla
                    - sprawdzic aku, bo prawdopodobnie pada- Ty juz sprawdzales. Pisza, ze jak przy odpalaniu spadnie ponizej 9V to taki sygnal w Pasku byl...
                    - sprawdzic poziom plynu hamujacego badz sam czujnik- tu znalazlem, ze po podpieciu VAGa za ktoryms razem pokazalo wlasnie zwalony czujnik.
                    - jest tez to samo od krancowki hamulca recznego ALE w polaczeniu z ikonka od recznego.

                    Komentarz


                    • #35
                      Najczęściej sprawa właśnie wraca do padniętego Aku. W sumie nie sprawdzałem ile pokazuje przy odpalaniu auta. Z ciekawości zaraz chyba podejdę.
                      Ale pewnie większość pisze o sygnale przy przekręceniu kluczyka bądź odpalaniu auta. A u mnie to plus po każdym zatrzymaniu auta lub zwolnieniu poniżej 10km/h
                      Spalanie - Motostat.pl

                      Komentarz


                      • #36
                        11.55V przy odpalaniu. To najniższa wartość jaką widziałem. Potem szybko rośnie do 14,65V.
                        Spalanie - Motostat.pl

                        Komentarz


                        • #37
                          A są czujniki parkowania?
                          Przy tak małej prędkości z automatu aktywują się czujniki, może któryś nawala?
                          Jeszcze bym sprawdził poziom płynu hamulcowego i poziom płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczym

                          Komentarz


                          • #38
                            Czujniki parkowania powinny pikac wraz z wizualizacja na panelu.

                            Komentarz


                            • #39
                              Zamieszczone przez bobo Zobacz wpis
                              A są czujniki parkowania?
                              Przy tak małej prędkości z automatu aktywują się czujniki, może któryś nawala?
                              Jeszcze bym sprawdził poziom płynu hamulcowego i poziom płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczym
                              Sprawdzone wszystkie płyny. Gdzieś wyżej o tym było pisane. Zresztą brak płynu jest powiadamiany stosownym komunikatem Przednie czujniki były dokładane. Samochód oryginalnie wyjechał z czujnikami z tyłu(mam to na fakturze pierwszego właściciela),więc wizualizacje mam tylko z tyłu,z przodu tylko dźwięk. Zresztą poprawcie mnie jeżeli się mylę,ale przy czujnikach z tyłu i przodu jest przycisk koło lewarka skrzyni? U mnie brak Tylko nawet jakby to były przednie czujniki to dlaczego sygnał jest tylko 3krotny? Bo czasem jak świrowały(np po wyjeździe z myjni) to piszczały jakbym stal autem 5cm od ściany,czyli sygnał ciągły
                              Spalanie - Motostat.pl

                              Komentarz


                              • #40
                                Mam czujniki z tyłu i przodu fabryczne i jest przycisk koło lewarka.

                                Komentarz


                                • #41
                                  No u mnie nie ma. Nie mam też start stop,więc mam tylko przycisk ryglowania drzwi.
                                  Spalanie - Motostat.pl

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Wpadła mi w oko jedna informacja. W innej skodzie,bo w fabii,przypadek podobny. I tam podobno pomogła wymiana zbiorniczka wyrównawczego od płynu chłodzącego. Ponoć był uszkodzony czujnik poziomu,który jest w nim umieszczony? Iść w tym kierunku? Bo wydaje mi się że jakby był uszkodzony to waliłby informacją o stanie płynu...
                                    Spalanie - Motostat.pl

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Troche to takie chodzenie w koszta. Skoro masz dokladane przednie czujniki, to je wypnij, nawet wtyczki z samych czujnikow i przejedz sie. Nie jestem pewien czy ponizej 10 czy 15km/h aktywuja sie przednie i jesli cos widza to pikaja, u mnie dosc czesto wlasnie 3 pikniecia, rzadziej 1-2. Natomiast rzeczywiscie musza cos widziec, badz byc zawalone sniegiem. Po prostu to pomysl bezkosztowy, nawet jak Ci wywali blad to fizycznie jesli to one to nic nie powinno pikac. Jezeli nie szukasz dalej.
                                      Zgadza sie ze zbiorniczkiem wyrownawczym, tez gdzies czytalem o zwalonym czujniku, przy hamowaniu wlasnie jak plyn sie przemieszczal ,niby tak to bylo sygnalizowane, ale to mysle, znow pomijajac blad jaki wyskoczy, mozna wypiac wtyczke i pojezdzic obserwujac co bedzie.
                                      Ostatnio edytowany przez zulu; 48819.

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Rybus85 Czy problem udało się rozwiązać?

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Nie. Kompletny brak czasu. Pewnie na urlopie dopiero będę miał czas do tego zajrzeć :/ Całe szczęście głównie robię trasy, więc nie jest to uciążliwe. W mieście pewnie bym zwariował.
                                          Spalanie - Motostat.pl

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X