Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Uszczelka w drzwiach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Nie odbiegajmy od tematu.
    Kiedy dołączyłem.
    Ja jestem zainteresowany problemem uszczelki w drzwiach
    Najlepiej przez odebranych samochodow w ostatnich 2 miesiacach przez kolegów z forum.
    czy ten problem nadal występuje.
    Czy też naprawili ten problem "po cichu"
    Bo ewidentnie jest to błąd konstrukcyjny.

    a tak przy okazji to to forum jest od pomagania sobie i wymieniania się spostrzeżeniami pytaniami uwagami

    Pozdrawiam

    Komentarz


    • #52
      Zamieszczone przez embi80
      podobno odezwą się do mnie
      i co odezwali się?
      Pewnie nie.
      Ja przestałem zwracać na to uwagę, inna sprawa, że rzadko u nas pada. Na myjni chyba trochę zostaje, ale kończę mycie, wsiadam i odjeżdżam ze stanowiska - woda tak szybko nie spływa przez te otworki więc może trochę jej jeszcze zostawać na progu.
      Na razie odpuściłem sobie nakładki na progi.
      O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

      Komentarz


      • #53
        Witam wszystkich. Ja zaraz po zakupie O3, po sporym nocnym deszczu, zastałem wewnątrz dużą kałużę po stronie pasażera. Według mnie woda dostała się do środka spływając po szybie do wnętrza drzwi a stamtąd do środka na wysokości głośnika. Oddałem auto do ASO. Usterka została wyeliminowana. Z wnętrza drzwi zostały wyjęte różne śmieci, które blokowały odpływy. Dodatkowo zapaćkano wszystko silikonem - przez miesiąc śmierdziało octem. Ale najważniejsze, że już nie cieknie.

        Komentarz


        • #54
          Zamieszczone przez fidi
          wewnątrz dużą kałużę po stronie pasażera.
          Tzn na progu/między uszczelkami, czy na podłodze w środku?
          O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

          Komentarz


          • #55
            Woda przedostała się do środka i na dywaniku zrobiła się duża kałuża.

            Komentarz


            • #56
              Zamieszczone przez fidi
              Woda przedostała się do środka i na dywaniku zrobiła się duża kałuża.
              No to kolego duża wtopa (dosłownie i w przenośni). U mnie zbiera się/zbierała (przestałem na to zwracać uwagę) na progu w drzwiach kierowcy. Otwieram drzwi a tu szklanka wody się wylewa. Z tym serwis sobie nie radzi.
              O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

              Komentarz


              • #57
                I ja sie teraz zastanawiam czy jest sens kupienia Octavii 3 jesli producent nadal nie wyeleminowal problemu.

                Bo z tego co widze to nadal jest zabawa w ciuciubabke.

                Bo jedynia chyba modlitwa mi pomoze.

                Z tego co czytalem to ten problem tez jest nagminny w Wielkiej Brytanii.

                pozdrawiam

                Komentarz


                • #58
                  Jeżeli chcesz kupić O3 to lepiej poczekaj jeszcze z dwa lata będzie lepiej dopracowana tak kupiłem O2 i naprawdę byłem zadowolony.A problem z uszczelkami u mnie nie występuje.

                  Komentarz


                  • #59
                    Po tym jak się pobawiłem tymi uszczelkami na dole drzwi (po prostu sprawdziłem, gdzie są otwory, wygiąłem ze 2 razy na zewnątrz) to już więcej problemu nie miałem z wylewającą się wodą. A było kilka ulewnych okazji żeby tak się stało

                    Jeżeli chcesz kupić O3 to lepiej poczekaj jeszcze z dwa lata będzie lepiej dopracowana tak kupiłem O2 i naprawdę byłem zadowolony.
                    To czemu sam kupiłeś O3? :P No i z O2 ludzie w zeszłym roku dalej jeździli z nisko siedzącym tyłem (sprężyny) Zatem niestety część problemów pewnie usuną, ale inne zostaną.

                    Komentarz


                    • #60
                      Pewnie ze chce kupic

                      Tylko tam gdzie chce uzywac to ciagle pada wiec niezly mam dylemat
                      Bo po co mi samochod ktory jest nie sprawny . "Mam" wode od strony kierowcy lub pasazera
                      Jade na serwis .
                      pierwsze nie mam samochodu
                      drugie wysusza mi go niby go zrobia .
                      Ale czytajac poty kolegow to samochody z powrotem wracaja na serwis ktory nie radzi sobie z tym problemem.

                      I to nie jest problem ktory sie dopiero pojawil juz byl wczesniej w poprzednich wersjach Octavii.

                      Albo drzwi zle osadzaja na szybkiego lub tez drzwi sa zle wyprodukowane( np odplywy sa zapchane przez nieusuniete elementy od odplywow i tego nie sprawdzaja bo nie maja czasu jak produkuja tyle tysiecy samochodow rocznie)
                      To moje przypuszczenia

                      Komentarz


                      • #61
                        U mnie dzis dosc mocno padalo przez caly dzien, musze powiedziec, ze problem z woda u mnie nie wystapil
                        1.4 TSI ambition,czarna perla,pakiet chrom,trojramienna kierownica,amazing,bi-ksenon

                        Komentarz


                        • #62
                          Jak przyjrzałem się z bliska uszczelkom w O3 to stwierdziłem, że porażka. Porównując z tymi, które mam w 13to letnim Audi A3, dziwię się, że przez tyle lat Skoda nie zbliżyła się nawet jakością. Końcówki w ogóle nie są sfazowane przez co wygląda tak, jakby ktoś wziął kawał prostej gumy i ją obkleił dokoła drzwi.
                          Kiepsko wyglądają też listwy chromowane, które ktoś jakby od niechcenia ponabijał na te gumowe uszczelki.
                          Ale mimo tego i biorąc pod uwagę te wszystkie przypadki, które tu opisano ja i tak zamówiłem O3 i jeszcze też zamierzam domówić pakiet chrom - tu już głównie za namową żony, bo co by nie mówić, to ciężko znaleźć alternatywę, która by spełniała tyle kryteriów, które spełnia O3, mimo jej wszystkich wad - a bez wad samochodu się chyba nie znajdzie.
                          Pozostaje tylko mieć nadzieję, że może w moim egzemplarzu problem nie wystąpi, czego życzę także tym, którzy problemu z uszczelkami dotąd nie mieli, a tym co niestety go mają, oby udało się z nim uporać
                          Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
                          Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

                          Komentarz


                          • #63
                            Jeżeli kupisz O3 z silnikiem 1.4 to na pewno będziesz zadowolony i na te drobne wady nie będziesz zwracać uwagi.

                            Komentarz


                            • #64
                              Z kolegą BiDi01 poruszyliśmy temat w ASO (deszcz pada od kilku dni i zwraca się na to uwagę), w informacjach serwisowych nic o tym problemie nie mają, zgłoszenia przyjęte, czekamy na odpowiedź.
                              Pan niechętnie przyznał, że podobny problem jest w Rapidach (chyba wymieniali uszczelki).

                              Skoda Auto Polska nic nie wie o tym problemie więc nie proponuje żadnych rozwiązań. Tyle ze strony serwisu. Proszę kolegów z podobnym problemem w swoich autach o zgłaszanie tego do swoich serwisów z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia, może wtedy Skoda jakieś rozwiązanie znajdzie.

                              [ Dodano: Sro 18 Cze, 14 10:23 ]
                              Skoda odpowiedziała, mniej więcej w ten sposób: "jak woda się nie nalew do kabiny, to nie ma problemu i to nie jest usterka"
                              Czekam na maila z ASO z pełną odpowiedzią

                              Oto i mail:

                              "Dzień Dobry

                              W nawiązaniu do Pańskiej reklamacji dotyczącej gromadzącej się wody w drzwiach kierowcy pragnę poinformować, że zaistniałej sytuacji nie można potraktować jako usterki, gdyż woda nie dostaje się w tym przypadku do wnętrza auta. Spodnia uszczelka drzwi przylega do otworów spustowych drzwi i dławi odpływ wody z ich wnętrza. Podczas intensywnego deszczu tempo odprowadzenia wody może być zbyt małe w skutek czego może się w drzwiach gromadzić niewielka ilość wody.

                              Pozdrawiam


                              Marcin K., Doradca Serwisu
                              Autoryzowany Salon i Serwis ©KODA Auto nr 97
                              CRH Żagiel Auto Sp. z o.o., ul. Roztocze 4, 20-722 Lublin"
                              O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                              Komentarz


                              • #65
                                No to dopisze się do tematu. Mam Octę MY2015 produkcja 21.06.2014 i ostatnio po dobrym deszczu musiałem wracać do domu buty zmieniać, z drzwi się nie wylała większa ilość wody, tylko drzwi mnie potraktowały jej wiadrem Serwis jakoś ustosunkował się w przypadku waszych samochodów do tego? Coś się zmieniło czy dalej zlewają?
                                Moja O3 2.0 TDI 4x4
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...322195#1322195

                                Komentarz


                                • #66
                                  Zamieszczone przez Ossa
                                  Serwis jakoś ustosunkował się w przypadku waszych samochodów do tego? Coś się zmieniło czy dalej zlewają?
                                  Post wyżej wkleiłem odpowiedź ASO uzyskaną od SAP w maju br. Nic się nie zmieniło i raczej nic się nie zmieni. Z moich obserwacji wynika, że jak postawisz samochód na lekkim spadku (przód wyżej) to się woda nie zatrzymuje, albo jest jej mniej. Możesz też powiększyć otwory w uszczelkach albo wyciąć nowe (nieoficjalna porada ASO).
                                  Dopóki woda się nie przelewa do kabiny jest przynajmniej wg SAP.
                                  O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Witam,

                                    Ja mam problem z uszczelkami tylnych drzwi. Na łączeniu rozchodzą się i spadają z tych gównianych zaczepów. Już po paru tygodniach pierwszy raz spadły od strony pasażera jak córka wychodziła z fotelika. Poprawiam je, próbuję założyć na ten zaczep i go przekręcić ale za jakiś czas znowu to samo. Zgłosiłem ten problem do ASO i podobno już klika osób przede mną to zrobiło. Podobno te zaczepy z tylnych drzwi są słabsze niż te zastosowane w przednich.
                                    Z drugiej strony tak sobie myślę co za "przychlast" wymyślił łączenie tych uszczelek w miejscu narażonym na szarpanie i obtarcia. Za chwilkę dołączę foto. Oczywiście jak ktoś już znalazł na to patent proszę o info.
                                    Załączone pliki
                                    O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Zamieszczone przez lubek24
                                      Ja mam problem z uszczelkami tylnych drzwi. Na łączeniu rozchodzą się i spadają z tych gównianych zaczepów. Już po paru tygodniach pierwszy raz spadły od strony pasażera jak córka wychodziła z fotelika. Poprawiam je, próbuję założyć na ten zaczep i go przekręcić ale za jakiś czas znowu to samo.
                                      Mi się to zdarzyło 1 raz. Założyłem i od tamtego czasu (czerwiec 2014) jak na razie ponownie uszczelka nie spadła.
                                      Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
                                      Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Witam,
                                        Dziś dostałem info z ASO, że skoda zleciła wymianę uszczelek w tylnych drzwiach. Aso zamówiło uszczelki i czekam na podanie terminu wymiany
                                        O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Dziś w salonie z ciekawości obejrzałem te uszczelki w drzwiach. Zauważyłem, że w drzwiach kierowcy dolna uszczelka jest na końcu przytrzymana jakimś plastikowym mocowaniem.
                                          Nie wyglądało to na zbyt trwałe rozwiązanie i szczerze mówiąc pierwszy raz coś takiego widzę.

                                          To jakiś patent na auta demonstracyjne :roll: w salonie czy rozwiązanie stosowane seryjnie w O3 :?: :?

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X