Jaki czas oczekiwania na odbiór po produkcji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • metrotest
    Rider
    • 2006
    • 506
    • Volkswagen
    • AHF 1.9 TDI VP 110 KM
    • CCZA 2.0 TSI RS 200 KM

    Pytanie jakie jeszcze będą zmiany poza kierownicą? Ktoś wie? Pewno poprawią spryskiwacze do reflektorów.

    Komentarz

    • Cookie
      Classic
      • 2014
      • 39

      Zamieszczone przez metrotest
      Pytanie jakie jeszcze będą zmiany poza kierownicą? Ktoś wie? Pewno poprawią spryskiwacze do reflektorów.
      Jak to jakie poza kierownicą oczywiście, że cena w górę.

      Komentarz

      • Teodor
        Classic
        • 2013
        • 4

        Autko zamawiane 27.12.2013r. odebrane 03.04.2014r. pozdrawiam

        Komentarz

        • Qgar
          Ambiente
          • 2013
          • 246
          • Octavia III combi (5E5)
          • CHPA 1.4 TSI 140 KM

          U mnie terminy wyglądały tak:
          2013.11.22 - podpisanie umowy, umowny termin dostawy auta do końca lutego 2014
          Parametry: O3 Combi 1.4TSI DSG czarny perłowy, Elegance, wnętrze czarne
          Wyposażenie: pakiet Amazing, ACA, CPA, DAA, TPM, Drive Setup, alarm, oświetlenie nóg, podgrzewane przednie fotele, podgrzewane dysze spryskiwaczy, elektryczny fotel kierowcy, kolorowy Maxi-Dot, Sunset, pakiet na bezdroża z felgami 16" Minoris, Green tec, Isofix na fotelu pasażera, tył foteli ze skóry ekologicznej, trójramienna kierownica z łopatkami do DSG, Simply Clever, pełnowymiarowa zapasówka, PhoneBox, Webasto, Lane Assist, Park Assist
          2013.11.27 - poprawki w umowie (na wydruku początkowo był manual poprawiany dlugopisem na automat, przy poprawce wydruk prawidłowy i nowy numer zamówienia)

          Wstępny termin produkcji: 9 tydzień 2014

          2014.01 - początek miesiąca, zmiany w konfiguracji:
          Zmieniony kolor na beż cappucino
          Usunięte: PhoneBox, Webasto, Lane Assist, Park Assist
          Dodane: Pakiet Chrom, relingi srebrne
          Przy okazji zmian, w wyniku pomyłki rabat urósł z 10% do ok.11,5% (łącznie z ceną dodatków delaera: listwy progowe, listwa tylnego zderzaka, mata pod maskę, komplet żarówek, drugi komplet felg)

          Nowy termin produkcji: 13 tydzień 2014

          2014.02/03 - zmiany terminów produkcji: 11T, potem 14T

          11/12T 2014 - zamrożenie terminu na 14T produkcji

          2014.04.03 - koniec produkcji samochodu
          2014.04.09 - samochod u dealera
          2014.04.14 - auto zarejestrowane
          2014.04.15 - auto odebrane

          W sumie prawie 5 miesięcy czekania na O3 kombi 1.4TSI z DSG Elegance z dodatkami.

          Podałem wyposażenie, bo bez tego potem się okazuje, że porównujemy często niby te same auta - O3 a w rzeczywistości znacznie różniące się.

          Z ostatnich info od sprzedawcy podczas odbioru, to podobno problem się zaczął robić z silnikami i na 1.4TSI potrafią być odległe terminy.

          Z powodów opóźnienia dealer umywał ręce, bo to nie jego wina, ale po zapytaniu centrali jak rekompensuje klientom takie opóźnienia, dealer spytał co może zrobić, żeby był zadowolony. Ponieważ sprzedawca był kompetentny i nie miałem zastrzeżeń do niego, a mi przesunięcie aż tak nie robiło, zgodziłem się, że te 1,5% więcej rabatu z pomyłki przy umowie będzie moją rekompensatą. De facto mogłem się uprzeć, że co mnie to obchodzi, ze się pomylili i chcę więcej, ale też już nie chciałem być świnią i ich wycisnąć do ostatniego % czy to w cenie czy w dodatkach i dostałem kartę rabatową na serwis i części.
          Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
          Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

          Komentarz

          • Mychu
            Classic
            • 2014
            • 22

            Jeżeli auto nie trafiło jeszcze do harmonogramu produkcji a co za tym idzie nie znam jeszcze planowanego terminu produkcji, to mogę bez problemu zrezygnować z zamówienia?

            Dealer jest zobowiązany oddac mi zaliczkę i zrobi to bez problemu?

            Komentarz

            • lubek24
              Rider
              • 2013
              • 597
              • Octavia III (5E3)
              • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

              Qgar co było powodem rezygnacji z "PhoneBox, Webasto, Lane Assist, Park Assist " ?
              LA rozumiem - zbędny bajer ale Webasto w przypadku braku garażu - bezcenne!!!, PA czasem się przydaje, PhoneBox - mógłby być fajną sprawą.

              Zmieniałeś konfiguracje i długo czekałeś, to zrozumiałe ale jak wytłumaczyć że bez zmian od 16.11.13 do 1.04.2014 czekałem? To już historia teraz tylko szukam okazji by gdzieś pojechać - banan z gęby nie schodzi
              O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

              Komentarz

              • trasat23
                Rider
                • 2010
                • 417

                Zamieszczone przez Mychu
                Jeżeli auto nie trafiło jeszcze do harmonogramu produkcji a co za tym idzie nie znam jeszcze planowanego terminu produkcji, to mogę bez problemu zrezygnować z zamówienia?

                Dealer jest zobowiązany oddac mi zaliczkę i zrobi to bez problemu?

                Zgodnie z umową, którą standardowo podpisuje się przy składaniu zamówienia na samochód marki Skoda, wpłacona zaliczka podlega całkowitemu zwrotowi w przypadku rezygnacji z zamówienia w okresie do 6 m-cy od złożenia zamówienia, niezależnie od tego czy diler sprzeda zamówiony samochód, czy nie.
                Diler nie ma prawa odmówić zwrotu zaliczki.
                www.kawapelnaslonca.pl

                Komentarz

                • jerol
                  Ambiente
                  • 2014
                  • 188

                  Zamowilem 26.03.14 Octavie 1.8. tsi 4x4 i na razie bez daty produkcji. Chcialem nia na chorwacje pojechac ale po tym co tu widze to chyba dopiero dostane ja w zimie

                  Komentarz

                  • lubek24
                    Rider
                    • 2013
                    • 597
                    • Octavia III (5E3)
                    • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

                    jerol a jakie wyposażenie dodatkowe zamówiłeś ?
                    O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                    Komentarz

                    • jerol
                      Ambiente
                      • 2014
                      • 188

                      Nic specjalnego
                      1.8 tsi 4x4 dsg, srebrny brillant, dynamic szare dodatki, alarm, amazing, sunset, kolorowy maxidot, elektryczne lusterka sciemniajace zew, kolo zapasowe, 3ramienna kiera dla dsg, oswietlenie nog, srebrne relingi, wielofunkcyjna podloga bagaznika, kontrola cisnienia w kolach, drive set up, chrom, canton, gwarancja 4 lata 60k km
                      Zdecydowalem sie na octavie, a jezdzilem jeszcze golfem vii, superbem, a3, do leona tylko zajrzalem do srodka i ciasno to wygladalo Najlepiej czulem sie w octavii i zalezalo mi jeszcze na 4x4 i benzyniaku z okolo 200km. Wyboru zbytnio nie mialem bo nie ma innych aut z takimi parametrami w tej cenie.

                      Komentarz

                      • mirzaw
                        Drive
                        • 2013
                        • 48

                        Witajcie.

                        Wszystkim forumowiczom i gościom Wszystkiego Najlepszego z okazji Świat Wielkiej Nocy

                        Nowa kierownica w najbliższym czasie, ale kiedy w moim samochodziku???
                        Jeżdżę:
                        Octavia III, elegance, 1.4 TSI, DSG, kombi, Biel candy, amazing, KESSY, DAB, CANTON, SUNSET, Skóra naturalna + tkanina, Aktywny tempomat, Lane Asist, Driver set up, elektryczna klapa bagażnika, sportowe zawieszenie + XDS, elektryczny fotel kierowcy, podgrzewane fotele przód, gniazdo 230V i inne...

                        Komentarz

                        • Cookie
                          Classic
                          • 2014
                          • 39

                          Zamieszczone przez mirzaw
                          Witajcie.

                          Wszystkim forumowiczom i gościom Wszystkiego Najlepszego z okazji Świat Wielkiej Nocy

                          Nowa kierownica w najbliższym czasie, ale kiedy w moim samochodziku???
                          Obrazek

                          Ciekawe od kiedy będą taką montować...? ja zamawiałem w listopadzie data produkcji jeszcze nie znana i ciekawi mnie jaką kierownice zastane w swojej?

                          Wesołych Świat Wszystkim

                          Komentarz

                          • jerol
                            Ambiente
                            • 2014
                            • 188

                            mirzaw, to na zdjeciu to raczej wersja rs, Ty zamowiles 1.4 a tam pewnie takiej nie bedzie chyba ze myslisz o przekladaniu kierownicy

                            Komentarz

                            • Basik_
                              Rider
                              • 2013
                              • 667

                              Ta nowa kiera fajna, zawsze chciałem mieć spłaszczoną. Jak tak dalej będzie to się załapię :| ZTCW to ma być dostępna w autach z roku modelowego MY2015, a takie zaczynają chyba od czerwca produkować
                              Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                              Komentarz

                              • mirzaw
                                Drive
                                • 2013
                                • 48

                                Z tego co mi wiadomo nowa kiera (ze spłaszczonym dołem) ma być dostępna do wszystkich modeli (jako 3 ramienia) w opcji.
                                Ta na zdjęciu oczywiście ma inne wykończenie bo jest z RS'a
                                Jeżdżę:
                                Octavia III, elegance, 1.4 TSI, DSG, kombi, Biel candy, amazing, KESSY, DAB, CANTON, SUNSET, Skóra naturalna + tkanina, Aktywny tempomat, Lane Asist, Driver set up, elektryczna klapa bagażnika, sportowe zawieszenie + XDS, elektryczny fotel kierowcy, podgrzewane fotele przód, gniazdo 230V i inne...

                                Komentarz

                                • mufel
                                  Ambiente
                                  • 2014
                                  • 194

                                  Ladnie to wyglada ale czy :arrow: pasuje do stylizacji octavii to nie wiem ale to rzecz gustu. Do wersji rs ok.

                                  Komentarz

                                  • jerryx
                                    Ambiente
                                    • 2010
                                    • 149

                                    No ja zamowilem swoja w piatek. Mam nadzieje ze bedzie do konca lipca bo w sierpniu sie wybieramy do Wloch i juz by bylo milo wybrac sie nowa. Na razie mi diler powiedzial ze trzeba poczekac okolo 2 tygodni na ustalenie terminu produkcji ale poniewaz mam 3ramiena kierownice moze to potrwac :-(.

                                    Moj przyszly szkodnik to: 1.4TSI DSG Elegance + DAA+Drive profile Set Up+TPM+AMAZING+CHROM+Simply Clever+tylna czesc foteli obita skora+GSM+Columbus+SUNSET+Lusterka z pamiecia+fotel kierowcy elektryczny z pamiecia+ACA+Kolo zapasowe+3 ramiena Kiera z DSG+Wycieraczka+oswietlenie nog z przodu i tyl+Alarm
                                    Była Octavia 2 1.9 TDI jest Octavia 3 1.4 TSI :-)

                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=80144

                                    Komentarz

                                    • ijokur
                                      Classic
                                      • 2014
                                      • 16

                                      witam
                                      ja moja zamowilem 4.03.2014 Combi 1.4 TSI z dodatkami.
                                      dzwoniac z Dilerem przed Swietami to mi powiedzial ze moja Octavia jest Buforowana.

                                      wiec mam pytanko co to oznacza?
                                      czytajac w necie "Buforowane", to moim zdaniem ze Auto jest juz na magazynie czy ktos spodkal sie z taka wypowiedzia od Dilera?

                                      Komentarz

                                      • emes
                                        Drive
                                        • 2014
                                        • 80

                                        Zamieszczone przez ijokur
                                        witam
                                        ja moja zamowilem 4.03.2014 Combi 1.4 TSI z dodatkami.
                                        dzwoniac z Dilerem przed Swietami to mi powiedzial ze moja Octavia jest Buforowana.

                                        wiec mam pytanko co to oznacza?
                                        czytajac w necie "Buforowane", to moim zdaniem ze Auto jest juz na magazynie czy ktos spodkal sie z taka wypowiedzia od Dilera?
                                        A rozmówca nie był w stanie wytłumaczyć co to oznacza?
                                        Pytałeś bezpośrednio tego, kto Ciebie informował o statusie zamówienia?

                                        Komentarz

                                        • ijokur
                                          Classic
                                          • 2014
                                          • 16

                                          Zamieszczone przez emes
                                          Zamieszczone przez ijokur
                                          witam
                                          ja moja zamowilem 4.03.2014 Combi 1.4 TSI z dodatkami.
                                          dzwoniac z Dilerem przed Swietami to mi powiedzial ze moja Octavia jest Buforowana.

                                          wiec mam pytanko co to oznacza?
                                          czytajac w necie "Buforowane", to moim zdaniem ze Auto jest juz na magazynie czy ktos spodkal sie z taka wypowiedzia od Dilera?
                                          A rozmówca nie był w stanie wytłumaczyć co to oznacza?
                                          Pytałeś bezpośrednio tego, kto Ciebie informował o statusie zamówienia?
                                          niestety albo niechcial albo nie wiedzial

                                          Komentarz

                                          • mufel
                                            Ambiente
                                            • 2014
                                            • 194

                                            pewnie użył słowa którego znaczenia nie rozumie a które w tym wypadku brzmi na tyle profesjonalnie aby dać mu spokój przed Świętami

                                            Komentarz

                                            • Jacekszcz
                                              Classic
                                              • 2014
                                              • 10

                                              Witam,
                                              Realny czas oczekiwania na odbiór Skody Octavi w kombi z silnikiem 1.4 TSi z pakietem Amazing i kilkoma drobnymi zmianami to 4 miesiące, wiem t z własnego doświadczenia. Teraz jak na razie nie planują terminów produkcji ponieważ do 22 tygodnia będą realizowane zaległe zamówienia z roku modelowego 2014.

                                              Komentarz

                                              • mcandy
                                                Ambiente
                                                • 2010
                                                • 115

                                                Zamieszczone przez Jacekszcz
                                                Witam,
                                                Realny czas oczekiwania na odbiór Skody Octavi w kombi z silnikiem 1.4 TSi z pakietem Amazing i kilkoma drobnymi zmianami to 4 miesiące, wiem t z własnego doświadczenia. Teraz jak na razie nie planują terminów produkcji ponieważ do 22 tygodnia będą realizowane zaległe zamówienia z roku modelowego 2014.
                                                potwierdzam... z autopsji
                                                ... ca 36Hz - MQB dudni, polternde hinterachse, low frequency 'boom' in cabin

                                                Komentarz

                                                • Himenek
                                                  Rider
                                                  • 2014
                                                  • 412

                                                  mój RS wyprodukowany, dostałem VIN

                                                  Komentarz

                                                  • Jacekszcz
                                                    Classic
                                                    • 2014
                                                    • 10

                                                    Zamieszczone przez mcandy
                                                    Zamieszczone przez Jacekszcz
                                                    Witam,
                                                    Realny czas oczekiwania na odbiór Skody Octavi w kombi z silnikiem 1.4 TSi z pakietem Amazing i kilkoma drobnymi zmianami to 4 miesiące, wiem t z własnego doświadczenia. Teraz jak na razie nie planują terminów produkcji ponieważ do 22 tygodnia będą realizowane zaległe zamówienia z roku modelowego 2014.
                                                    potwierdzam... z autopsji

                                                    W moim przypadku zamówienie samochodu połowa stycznia, produkcja 19 tydzień. Wiem, że jest to "normalny" czas oczekiwania na taką wersję wyposażenia. Początkowo produkcja miała być 13 tydzień ale termin się opóźnił o 6 tygodni. Także zalecam brać poprawkę na termin produkcji i oczekiwać po ok. 4 miesiącach

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...