Jaki czas oczekiwania na odbiór po produkcji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • arecki1338
    Drive
    • 2013
    • 94
    • CHPA 1.4 TSI 140 KM

    Wystraszylem sie troche waszych terminow i zadzwonilem do dilera, moj skoczyl w czasie po raz kolejny. Na dzis zmiana z 45 na 47 tydzien.
    1.4 TSI ambition,czarna perla,pakiet chrom,trojramienna kierownica,amazing,bi-ksenon

    Komentarz

    • Wojqba
      Ambiente
      • 2008
      • 230

      Zamieszczone przez kecaj
      SAP już nie ma - jest Volkswagen Group Polska
      Negocjacje to mogą robić na 2015 rok :szeroki_usmiech
      czepiasz się :-P

      Komentarz

      • perfex
        L&K
        • 2005
        • 1117

        Zamieszczone przez Fredy.PW
        :shock: :shock: :shock:
        Jestem w szoku !!! Odezwał się do mnie sprzedawca - wprowadził konfigurację do systemu i wyskoczyła mu data produkcji 15 tydzień 2014. A ja się łudziłem, że to raczej taka zwykła wersja...
        :shock: :shock: :shock:
        No cóż, wiadomo że przecież Skoda to prawie Bentley (ten sam tatuś :szeroki_usmiech ) - chce się jeździć zindywidualizowanym Bentleyem to trzeba poczekać :haha: :zlosnik1:
        A na poważnie... żenujące terminy ew. po prostu żenujące traktowanie rynku PL...
        Pozdrawiam
        perfex

        Octavia HTP

        Komentarz

        • mascotte
          Ambiente
          • 2013
          • 180

          ciekawe z jaką prędkością realizują zamówienia O3 z kierownicą po prawej stronie, albo ile w Niemczech czy Szwajcarii się czeka na auto?
          Octavia III 1.4 TSI AMBITION, KOLOR DZIADKOOOWYYY BEŻOOOWY

          Komentarz

          • voctawias
            Ambiente
            • 2008
            • 191
            • Octavia III (5E3)
            • CHPA 1.4 TSI 140 KM

            A ja mam dzisiaj potwierdzone przez sprzedawcę, auto idzie w przyszłym tygodniu na produkcję i ostatni tydzień października będzie w salonie, także jestem spokojny bo po waszych postach trochę nerw wrócił. I jeszcze jedno - widziałem dzisiaj w salonie octavkę w kolorze czerwonym i powiem wam że na żywca ten kolor i wersja elegance z felgami denom wygląda bosko, dla mnie jest to kolor mega niedowartościowany przez klientów teraz miałbym zgryz czy biały czy czerwony.
            Octavia 3 - 1.4TSI

            Komentarz

            • elektrykprosty
              Rider
              • 2013
              • 311

              Zamieszczone przez mascotte
              ciekawe z jaką prędkością realizują zamówienia O3 z kierownicą po prawej stronie, albo ile w Niemczech czy Szwajcarii się czeka na auto?
              W UK ludzie czekają po pół roku. Tam zamawiaja chyba głównie VRS .
              W krajach po których jeździ się po normalnej stronie jest tak jak u nas.
              Ostatnio pisali, że radar (czyli front assist lub ACC) opóźnia termin produkcji.

              Komentarz

              • Qgar
                Ambiente
                • 2013
                • 246
                • Octavia III combi (5E5)
                • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                Zamieszczone przez elektrykprosty
                Ostatnio pisali, że radar (czyli front assist lub ACC) opóźnia termin produkcji.
                Sprzedawca miał mi sprawdzić jak z dostępnością ACC teraz na produkcji, więc jutro może coś będę wiedział, to się podzielę informacją.
                Sam jestem zainteresowany tym elementem, choć mi się nie spieszy, bo muszę jeszcze wpierw sprzedać dotychczasowe jedno z wozideł.
                Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
                Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

                Komentarz

                • lempart
                  Drive
                  • 2013
                  • 97

                  Zamieszczone przez Qgar
                  Zamieszczone przez elektrykprosty
                  Ostatnio pisali, że radar (czyli front assist lub ACC) opóźnia termin produkcji.
                  Sprzedawca miał mi sprawdzić jak z dostępnością ACC teraz na produkcji, więc jutro może coś będę wiedział, to się podzielę informacją.
                  Sam jestem zainteresowany tym elementem, choć mi się nie spieszy, bo muszę jeszcze wpierw sprzedać dotychczasowe jedno z wozideł.
                  Faktycznie na briskoda ludzie pisza, ze sa jaja z ACC i front assist i terminy obsuwaja sie konkretnie do wiosny 2014. Wrecz wspomina sie, ze na jakis czas wycofac moga to z oferty.

                  Ktos wie czy ACC powyzej 160km/h pozwala chociaz ustawic predkosc? Oczywiscie juz pewnie bez trybu adaptive, ale jesli nie, to dla mnie ACC jest bezuzyteczne gdy robie trasy w duzej mierze po Niemczech Zamowilem to tydzien temu, moze w tygodniu cos wyjasni sie...

                  Hehe, w UK tez mam wrazenie, ze zamawiaja glownie vRS'y Co kraj to obyczaj :P Chociaz u nas odmiennosc tegoz obyczaju podyktowana jest wciaz nieco innymi realiami ekonomicznymi Kowalskiego.

                  Komentarz

                  • bubuDE
                    Elegance
                    S_OCP Member
                    • 2007
                    • 763
                    • Octavia III (5E3)
                    • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

                    W Niemczech, okolice Bremy czeka się 2 miesiące. W polowie pazdziernika dostane swojego.
                    Mirek
                    PL-LOP D-ROW mutex/ocfipreoqyfb/mutex

                    Komentarz

                    • Qgar
                      Ambiente
                      • 2013
                      • 246
                      • Octavia III combi (5E5)
                      • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                      Z informacji od Sprzedawcy wynika, że ACA nie opóźnia na chwilę obecną zamówienia.

                      Natomiast ciekawiło mnie wprowadzenie podgrzewanej przedniej szyby do wersji z silnikiem 1.4, ponieważ byłem zainteresowany tematem. Niestety o ile początkowo miał to być 46ty tydzień tego roku, to z ostatnich informacji - fakt, też dość starych, bo chyba z lipca, zostało to przesunięte na 22gi tydzień 2014 - szkoda, bo aż tyle czekać na nowe auto to nie zamierzam :/
                      Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
                      Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

                      Komentarz

                      • Festexx
                        Rider
                        • 2013
                        • 286

                        No jak by mi ktoś powiedział, że mam czekać na auto pół roku to bym mu pokazał, żeby się puknął w główkę i poszedł do innej marki i kupił coś podobnego. Sorry ale to nie Ferrari żeby tyle czekać
                        Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Biel Candy + Amazing + Chrom + Dynamic + Canton + Amundsen + Sunset + PA 2.0 + Drive Setup + Pakiet Skórzany (3 ramienna kiera)
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=72190

                        Komentarz

                        • Maicroft
                          Moderator
                          S_OCP MemberModeratorr
                          • 2004
                          • 25757
                          • Audi

                          bubuDE, Pozostaje kwestia ile sztuk danego auta jest zapisane na dany kraj. Na Niemcy moze byc wiecej, albo tam to nie jest tak ciepla buleczka jak u nas
                          Spritmonitor.de

                          Komentarz

                          • bubuDE
                            Elegance
                            S_OCP Member
                            • 2007
                            • 763
                            • Octavia III (5E3)
                            • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

                            Od początku gdy była możliwość zamawiania rs u Niemców bylem trzecim w ciągu miesiąca, który taka gablotę zamówił u tego sprzedawcy. Nie wiem, czy to mało, czy dużo. Obydwie poprzednie to diesel, kombi i automat z nawigacja, cantonem w bagażniku, miedzypodloga, srebrnymi relingami. Handlarz się zabezpieczył i dal mi termin do końca grudnia co uważałem za przesadę ale wystarczyły 2 mies. czekania. Byc może jest limit na kraj, lub na model z określonym wyposażeniem tak, jak pisales.
                            PL-LOP D-ROW mutex/ocfipreoqyfb/mutex

                            Komentarz

                            • kamirsen
                              Classic
                              • 2013
                              • 39

                              limit na RS na polske to 1,5 tygodniowo
                              RS liftback - 2.0TSI - DSG - chrom - skóra - i pare innych

                              Komentarz

                              • lempart
                                Drive
                                • 2013
                                • 97

                                Ja dzis pytalem, czy jakies opoznienia z RS'em maja byc. Dostalem odpowiedz, ze nic im nie wiadomo. Inna sprawa, ze tydzien od zamowienia auta nie znam wciaz daty jego dostarczenia

                                Skad wiesz o tym limicie 1.5 auta/tydzien?

                                Widac, ze chyba popyt na kurczaki sie zrobil

                                Taki off-topic -- wybaczcie

                                Chcialem sobie dzis zobaczyc alternatywe do mojego kurczaka RS co zamowilem i wszedlem na stronke BMW. No i zaczalem sobie konifgurowac BMW 328i (245 KM benzyna): niestety ponizej 200k PLN nie dalem rady skonfigurowac auta, ktore circa about byloby podobne do zamowionego kurczaka

                                Wiem, ze Skoda to nie BMW. Ale tez i BMW to nie Skoda. I jak Skoda nigdy nie bedzie BMW, tak i BMW nigdy nie bedzie Skoda

                                W internecie, zwlaszcza w internecie, mozna widziec jak wiele frustracji z ludzi sie wylewa. Wystarczy wejsc na pierwszy lepszy artykul o Skodzie na polskiej stronie, to zawsze odnajdziemy ogrom przesmiewczych komentarzy. Przekornie chyba bardziej sie utwierdzam w zamowieniu "kury", chociaz juz prawie, ze zamowilem Mazde 6. Ale Mazda 6 to jest "wow", a "kura" to obciach Nie jestem socjologiem czy psychologiem, ale calkiem ciekawe zjawiska mozna zaobserwowac. I zapewne wiele zrodel takich zachowan mozna by przytoczyc, gdzie -- zaryzykuje -- wiekszosc niepopartych faktami.

                                Dla porownania nacje znacznie zamozniejsze od naszej nie maja tego klopotu z "kura"

                                I zeby nie bylo: nie wykluczam, ze moze moim nastepnym samochodem bedzie wlasnie BMW, bo bardzo mi sie podobaja. A sama marka w sobie to piekna kwintesencja sily niemieckiego przemyslu. I cieszmy sie, ze zyjemy na kontynencie, gdzie tworzy sie takie rzeczy, a nie gdzies w Czarnej Afryce, gdzie przyszloby nam na codzien walczyc z innymi problemami...

                                Heh, prawie jak ksiadz na ambonie

                                Komentarz

                                • kamirsen
                                  Classic
                                  • 2013
                                  • 39

                                  kolego o tym limicie produkcyjnym wiem od znajomego z volkswagen gorup polska w poznaniu bo to oni są dystrybutorem kur na polskę. nasz kochany kraj dostał limit ok 70 szt na caly rok.
                                  ja zamawiałem swojego RS w na początku września i do dzisiaj nie mam potiwierdzonego tygodnia produkcji. na początku był to 48 tydzien poźniej 10 tydzien 14r a teraz ponownie jest 48tydz tyle ze nadal nie potwierdzony.
                                  tak to fajnie jest z naszymi skodami
                                  RS liftback - 2.0TSI - DSG - chrom - skóra - i pare innych

                                  Komentarz

                                  • lempart
                                    Drive
                                    • 2013
                                    • 97

                                    Dzieki za info.

                                    Kurde jak mialbym czekac na RS kurczaka do marca 2014 to bym chyba zwatpil szczerze mowiac :|

                                    Komentarz

                                    • Mateusz_G
                                      Drive
                                      • 2013
                                      • 88

                                      Jest postęp i to spory dostałem informację, że moja RSka będzie w salonie już ok. 20.11.2013 :lol: !

                                      Mam nadzieję, że nie zapeszę...


                                      Moja RSka: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=77117

                                      Komentarz

                                      • lempart
                                        Drive
                                        • 2013
                                        • 97

                                        Zamieszczone przez Mateusz_G
                                        Jest postęp i to spory dostałem informację, że moja RSka będzie w salonie już ok. 20.11.2013 :lol: !

                                        Mam nadzieję, że nie zapeszę...
                                        Super A kiedy skladales zamowienie? Zamawiales udziwnienia typu ACC czy Lane Assist?
                                        Swoja droga to zamowilem calkiem podobne auto do Twojego, ewentualne roznice moga byc tylko w wyposazeniu.

                                        Komentarz

                                        • Mateusz_G
                                          Drive
                                          • 2013
                                          • 88

                                          Zamieszczone przez lempart
                                          ACC czy Lane Assist
                                          w sumie nic z systemów nie brałem, nie bardzo mi się to w mieście przyda


                                          Moja RSka: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=77117

                                          Komentarz

                                          • lempart
                                            Drive
                                            • 2013
                                            • 97

                                            Zamieszczone przez Mateusz_G
                                            Zamieszczone przez lempart
                                            ACC czy Lane Assist
                                            w sumie nic z systemów nie brałem, nie bardzo mi się to w mieście przyda
                                            no tak - w miescie nie bardzo. ja z kolei bede glownie tylko po autostradach smigal, wiec moze sie przydac, zwlaszcza ACC (jak sie jedzie 1000km i wiecej, to noga cholernie potrafi zabolec od trzymania pedalu gazu ).

                                            kiedy zamawiales swoja bryke?

                                            Komentarz

                                            • Mateusz_G
                                              Drive
                                              • 2013
                                              • 88

                                              No właśnie tak mi się wydawało, że o czymś zapomniałem ;-) 25.09.2013, dodam, że na początku mialem 7 tydzień 2014 :lol:


                                              Moja RSka: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=77117

                                              Komentarz

                                              • lempart
                                                Drive
                                                • 2013
                                                • 97

                                                Zamieszczone przez Mateusz_G
                                                No właśnie tak mi się wydawało, że o czymś zapomniałem ;-) 25.09.2013, dodam, że na początku mialem 7 tydzień 2014 :lol:
                                                A no to pieknie Ja tydzien pozniej zamawialem, a poki co to nawet nie znam terminu Moze przez te udziwnienia co dodalem do auta

                                                Komentarz

                                                • Mateusz_G
                                                  Drive
                                                  • 2013
                                                  • 88

                                                  Zamieszczone przez lempart
                                                  a poki co to nawet nie znam terminu
                                                  - ja cierpliwie czekałem na info od Daniela i się doczekałem dobrej nowiny

                                                  Zamieszczone przez lempart
                                                  jak sie jedzie 1000km i wiecej,
                                                  to w sumie też bym inwestował w każde możliwe udogodnienie :wink:


                                                  Moja RSka: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=77117

                                                  Komentarz

                                                  • kecaj
                                                    RS
                                                    • 2009
                                                    • 1511
                                                    • Superb II (3T4)

                                                    RS-y wylatują na >10 tydzień 2014 ze względu na pakiet chromowy
                                                    Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...