Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyświetlanie biegów, tempomat.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Pomiary czujnika. Wartości nie zmieniają się po wrzuceniu biegów.
    Załączone pliki
    Ostatnio edytowany przez Muller17; 9993598.

    Komentarz


    • #27
      A jak wrzucasz jakiś bieg to co się dzieje z parametrami? Czy te zdjęcie jest zrobione gdy lewarek jest na luzie, czy jakiś bieg jest zapięty?

      Komentarz


      • #28
        Przy każdym położeniu drążka wartości bez zmian.

        Komentarz


        • #29
          Pytanie z tych banalnych. A czy próbowałeś odłączyć akumulator na kilkanaście minut?

          Komentarz


          • #30
            Nie pamiętam czy akumulator był odłączony czy nie, to auto posiadam już półtora roku, raczej to nie ma nic do rzeczy, ale zawsze mogę spróbować.

            Komentarz


            • #31
              Niestety nic nie pomogło.

              Komentarz


              • #32
                Zadzwoniłem do znajomego, który ma dojście w ASO skody. Potwierdził to czego się domyślałem. Biegi są wskazywane na podstawie stosunku wartości obrotowej silnia do prędkości pojazdu. Dodatkowo brana jest wartość położenia pedału gazu. Stąd informacja o "zaleceniu" zmiany biegów... I teraz uwaga... "Dziwne jest to że pokazuje 3 biegi, a dwóch nie - to ciekawe" to są słowa tego technika. Tak samo się zdziwił jak ja po przeczytaniu Twojego pierwszego posta.

                Komentarz


                • #33
                  Jakie masz koła/opony zamontowane? Czy są to fabryczne rozmiary? Może przy nieprawidłowym rozmiarze wartości mu się nie zgadzają szczególnie przy wyższych przełożeniach?

                  Komentarz


                  • #34
                    205/55 r16

                    Komentarz


                    • #35
                      Rozmiar opon w porząsiu... Skoro prędkość obrotowa widziana bez zarzutu, prędkość pojazdu też bez zarzutów to wychodzi na to, że w sofcie coś się pochrzaniło. Być może odświeżenie softu sterownika silnika naprawiłoby sprawę, ale to chyba tylko ASO może zrobić.

                      Komentarz


                      • #36
                        Wychodzi na to nic nie pozostaje tylko zadzwonić do ASO i się umówić. Dzięki wielkie za pomoc.

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X