System Stop&..noStart

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Grew
    Drive
    • 2014
    • 72

    #26

    Komentarz

    • beton99
      Ambiente
      • 2014
      • 145
      • Octavia III combi (5E5)
      • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

      #27
      U mnie mialem inna sytuacje. Mianowicie po kazdym uruchomieniu auta wylaczam ten system (wyrobilem sobie juz taki nawyk) i nie uzywam w ogole. Pewnego dnia dojezdzam do pierwszych swiatel (jakies 400m) i nagle auto gasnie na sekunde i samo odpala mimo wylaczonego s/s :shock: malo tego, czasami zauwazam, ze nawet jak wylacze s/s auto zgasnie na swiatlach, patrze na guzik a ten wlaczony (s/s aktywny). Czy to nie jest tak, ze po uruchomieniu i wylaczeniu tego systemu aktywuje sie on sam po przekroczeniu jakiejs predkosci? A moze elektronika zaczyna swirowac? Bo juz nie wiem sam.....

      Komentarz

      • Sebastian75
        Elegance
        • 2013
        • 912

        #28
        Jechałbym do serwisu od razu po 2 takiej sytuacji

        Komentarz

        • ukuk
          Rider
          • 2010
          • 699

          #29
          Takie same cuda czytalem na forum golfa... Niektorym samo sie spowrotem aktywuje. U siebie tez mam wrazenie, ze cos takiego mialo miejsce 2-3 razy - ale w sumie sam do konca nie jestem pewny... moze zapomnialem wylaczyc?

          Komentarz

          • Sebastian75
            Elegance
            • 2013
            • 912

            #30
            Obserwuj - ja nie miałem, więc się nie wypowiem

            Komentarz

            • beton99
              Ambiente
              • 2014
              • 145
              • Octavia III combi (5E5)
              • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

              #31
              Pojezdzilem, poobserwowalem i zauwazylem, ze rzeczywiscie czasami system uaktywni sie sam. Nie wiem kiedy i jak ale jednak. Odpalam, ruszam, jade, 1 stop na swiatlach i silnik nie gasnie bo s/s wylaczylem - czyli super tak ten system powinien dzialac. Ide na zakupy, wracam,odpalam, wylaczam s/s, dojezdzam do swiatel i silnik gasnie, patrze guzik niepodswietlony czyli system aktywny. Zauwazylem, ze dzieje sie to losowo. Czasami wylacze i sie nie wlaczy a czasami juz przy pierwszych swiatlach gasnie. Mial ktos takie szopki i ewentualnie jakie bylo rozwiazanie. Jechac do serwisu troche mi skomplikuje zycie bo bede bez auta.

              Komentarz

              • Sebastian75
                Elegance
                • 2013
                • 912

                #32
                Umówienie się do serwisu to 2-3 godziny. Lepiej teraz niż potem, jak coś sie spieprzy "bardziej"
                Dodam tylko, że przy ubytku płynu chłodzącego pojechałemz inną rzeczą, wspomniałem o tym płynie przy okazji i ... trzeba coś tam wymienić, bo dalej cieknie - pierwszy ubytek nie był "dotarciem".
                Jak masz gwarancję, korzystaj

                Komentarz

                • beton99
                  Ambiente
                  • 2014
                  • 145
                  • Octavia III combi (5E5)
                  • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

                  #33
                  Od dzis przez kilka dni bede obserwowal co i jak. Mozliwe, ze czasami zapominam wylaczyc ten system i silnik gasnie, a mysle, ze wylaczylem i sie potem dziwie, aczkolwiek mam juz "wyrobiony" nawyk. Dzis rano odwozilem syna do niani i wszystko OK. Zobacze jak bedzie przez nastepne 10 razy.

                  Komentarz

                  Pracuję...