Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Buczaca klimatyzacja

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Buczaca klimatyzacja

    Witam co sadzicie o oponach które lepsze 195/65R15 G. MICHELIN KORMORAN 91H czy moze OPONY DĘBICA PRESTO 195/65/R15 91H cena taka sama tylko zastanawiam sie które kupic do mojej skody octavi co sadzicie? czekam na podpowiedzi

  • #2
    Buczaca klimatyzacja

    Nie dosc ze dzis odkrylem ze mam peknieta szybe przednia, to doszly problemy z klima... Co za dzien :evil:
    Wracajac do tematu, czy ktos z was spotkal sie z dziwnym dzwiekiem przy wlaczonym AC?
    Przypomina on buczenie, slyszalne jest to przy niskich obrotach. Jezeli chodzi o chlodzenie to nie ma z tym problemu.
    Caly czas jezdze w trybie auto, z wlaczonym na stale AC.
    Dzis bylo ponad 20stopni i zaczelo buczec, szurac, po wylaczeniu AC jest cisza.
    Co to moze byc? Wiatrak klimy, lozysko jakies, sprezarka?
    Black magic

    Komentarz


    • #3
      Skoda brak wygłuszeń i słychać czynnik pracujący w instalacji

      Komentarz


      • #4
        wentylatory chlodnicy masz 2 cos za cos

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez ketivv
          Skoda brak wygłuszeń i słychać czynnik pracujący w instalacji
          Glosniej niz w corsie, clio, czy tez punto?
          No prosze cie...
          Black magic

          Komentarz


          • #6
            skoro to słyszysz to pewnie tak
            bo jak rozumiem słyszysz to wewnątrz auta z okolic deski rozdzielczej ?

            Komentarz


            • #7
              Tak slysze to wewnatrz, ale nie jest to jednostajne buczenie.
              Jak chcialem sprawdzic skad to slychac pod maska, to akuratnie ucichlo
              Black magic

              Komentarz


              • #8
                pod maską tego nie ma
                tą są dźwięki pracującego czynnika w instalacji pod deską rozdzielczą (między ścianą grodziową a deską rozdzielczą)

                nie wiem jak jest w O3 ale zakładam, że podobnie jak w Yeti (bo i to i to Skoda)
                instalacje są niczym nieosłonięte, deska rozdzielcza to pewnie kawałek twardego plastiku a między tym wolna przestrzeń (działająca jak pudło rezonansowe)

                do tego masz cichy silnik więc słyszysz to wyraźnie

                problem dotyczy - jak sądzę - jazdy po mieście (praca na biegu jałowym itp.) a nie w trasie (wtedy jednak praca silnika, napędów to zagłuszy) ?

                Komentarz


                • #9
                  greg505,
                  w swojej O2 takie syczenie słyszałem jak miałem mały poziom czynnika w obiegu, nabicie rozwiązało problem.
                  O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                  Komentarz


                  • #10
                    Znalazlem filmik, gdzie praca AC jest zblizona do tego co sie u mnie dzieje
                    Black magic

                    Komentarz


                    • #11
                      to nie jest przypadkiem zawór rozprężny klimatyzacji ?

                      Komentarz


                      • #12
                        Nie wiem, nie znam sie
                        Black magic

                        Komentarz


                        • #13
                          Jedyne wyjście jakie ci pozostaje to podjechać z tym do ASO bo to nie jest dźwięk pracującego czynnika.
                          Druga sprawa że dźwięk pracującego czynnika słychać tylko wtedy jak powstanie ubytek w instalacji, przy szczelnej i nabitej do pełna instalacji nie powinno być słychać żadnych odgłosów pracy czynnika, oprócz szumów od dmuchawy nawiewu.
                          Octavia 3 1.4 Tsi Brąz Topaz Ambition+Amazing+Canton i inne dodatki.
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75869
                          http://www.youtube.com/channel/UCgYZicxNasAMuZs6oEIQvAA

                          Komentarz


                          • #14

                            Komentarz


                            • #15
                              Łabik, zamierzam to zglosic, i tak musze zostawic im autko na wymiane szyby.
                              Co ciekawe dzis nie bylo tego slychac. Mam nadzieje ze ten dzwiek powroci, bo odprawia mnie z kwitkiem
                              Black magic

                              Komentarz


                              • #16
                                Greg505, jak zakończyła się sprawa buczącej klimatyzacji?
                                U mnie też zaczęło buczeć kilka dni temu (cały czas używam trybu auto).
                                O3 1,4 TSI 140KM Elegance
                                Pakiet Amazing, Sunset, Webasto, Park Assist 2.0,
                                Przebieg-ponad 25 000 km ...

                                Komentarz


                                • #17
                                  Przy wymianie szyby im zglosilem, ale niestety wtedy bylo chlodno wiec nic nie buczalo.
                                  Problem wciaz wystepuje, czekam na upalne dni zeby nie bylo zadnych watpliwosci.
                                  Obstawiam lozysko

                                  [ Dodano: Sro 21 Maj, 14 18:11 ]
                                  Jutro kolejna proba diagnozy, mam nadzieje ze wreszcie cos znajda

                                  Diagnoza: uszkodzony kompresor klimatyzacji, nowy zamowiony
                                  Black magic

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Greg, z ciekawości zapytam: ile będziesz czekać na ten kompresor?
                                    U mnie parę dni temu pojawiły się podobne objawy. Słyszę jakby buczenie, wycie, słychać to przy niskich obrotach silnika, jak obroty wzrastają częstotliwość tego wycia też wzrasta. Czy to może być taka sama usterka jak u Ciebie? To już mój drugi problem z klimatyzacją w tym aucie.
                                    O3 1.4 TSI DSG Elegance + Amazing

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez jjankos
                                      Greg, z ciekawości zapytam: ile będziesz czekać na ten kompresor?
                                      U mnie parę dni temu pojawiły się podobne objawy. Słyszę jakby buczenie, wycie, słychać to przy niskich obrotach silnika, jak obroty wzrastają częstotliwość tego wycia też wzrasta. Czy to może być taka sama usterka jak u Ciebie? To już mój drugi problem z klimatyzacją w tym aucie.
                                      Może być, miałem tak w O2 i też dostałem nowy kompresor.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez jjankos
                                        Greg, z ciekawości zapytam: ile będziesz czekać na ten kompresor?
                                        U mnie parę dni temu pojawiły się podobne objawy. Słyszę jakby buczenie, wycie, słychać to przy niskich obrotach silnika, jak obroty wzrastają częstotliwość tego wycia też wzrasta. Czy to może być taka sama usterka jak u Ciebie? To już mój drugi problem z klimatyzacją w tym aucie.
                                        Mam identyczne objawy,
                                        Zdiagnozowali to dzis kolo 18 i jest szansa ze kompresor bedzie na jutro, wiec szybciutko
                                        Black magic

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Który serwis w Krakowie tym razem odwiedziłeś :?:
                                          Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Ten sam co wczesniej, czyli na Zakopianskiej, z opinia wstrzymam sie do momentu wymiany
                                            Black magic

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Właśnie wczoraj u siebie zauważyłem na wolnych obrotach dziwny odgłos z klimy... takie delikatne buczenie po włączeniu... muszę odwiedzić serwis...
                                              Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                                              VW Jetta 1.2 TSI

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Greg505, wymieniłeś kompresor? Czy to on był przyczyną?
                                                O3 1.4 TSI DSG Elegance + Amazing

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Wczoraj odwiedziłem serwis - Bohemia w Falentach (POLECAM!!!) - u mnie wentylator szumiał... dodam, że wentylator chłodnicy ) :szeroki_usmiech
                                                  Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                                                  VW Jetta 1.2 TSI

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X