Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Klocki hamulcowe + tarcze O3

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    Ja ujeżdżam Zimmermanna już prawie rok i nie narzekam. Bardzo szybko ułożyły się z tarczą. Pylą alusy podobnie jak poprzednie Galfera.
    O1-->O3--> ?

    Komentarz


    • #77
      kabi_007 - Zimmermann tarcze+klocki ?
      jmors44

      Komentarz


      • #78
        Tak, komplet
        O1-->O3--> ?

        Komentarz


        • #79
          i po bólu, założone ate ( tarcze i klocki ) oryginal made in Germany ( pierwotnie mechanik zaproponował trw tarcze + klocki ate ale okazało się, że trw made in china i zrezygnował), teraz się będą układać i za jakiś czas dam znać jak się hamuje, dzięki za info
          jmors44

          Komentarz


          • #80
            Standardowo w O3 (1,4 CHPA)
            na tył : 273, 253 mm
            na przód: 276, 288, 312mm
            rozumiem, że wszystkie średnice podejdą bez zmiany czegokolwiek? szukam w miare fajnego zestawu w stosunku dobrej ceny/jakości, bez kombinowania, tylko wymiana

            Aktualnie zastanawiam się nad :
            Znalazłem to co kolega kabi_007 czyli Zimmermana -
            PRZÓD
            Klocki 144pln komplet
            Just a moment...
            Tarcze 208pln komplet
            Just a moment...

            TYŁ
            Tarcze 262pln komplet
            Just a moment...
            Klocki 173pln
            Just a moment...

            Komentarz


            • #81
              po zdemontowaniu starych tarcz i klocków w mojej skodziance okazało się, że stare klocki to Kolbenseite, napisu na tarczach nie udało się odczytać
              jmors44

              Komentarz


              • #82
                Witam, mam problem z dopasowaniem klockow do swojego samochodu. Nie za bardzo udalo mi sie zlokalizowac jakikolwiek czujnik zuzycia, wydaje mi sie ze mam ,,same blaszki" informujace o konczacym sie klocku ktore beda piszczec pod koniec swojego zywota. Ale moze sie myle takze prosze o jakies wskazowki. dzieki
                Ostatnio edytowany przez misieq00; 47789.

                Komentarz


                • #83
                  klocek.jpg

                  Komentarz


                  • #84
                    Klocki dopasujesz po numerze z naklejki z książki serwisowej.
                    Jeśli nie masz takiej wlepki, to możesz zdekodować to po VIN.
                    A allegro wpisz VIN dekoder i za 5 złotych ci to zrobią.
                    Ostatnio edytowany przez dagetto; 50792.

                    Komentarz


                    • #85
                      no mam wlepke z bagaznika , czytalem iz oznaczenie z cyfra ,,1" na poczatku odnosi sie do klockow. U mnie znalazlem 1DO , 1KD , 1AZ , 1N3

                      Komentarz


                      • #86
                        U mnie w CHPA jest tylko kod określający tylko hamulce z tyłu. Przód po zgłębieniu tematu wychodziło, że mogą być 2 rodzaje w zależności firmy jarzma. Okazało się, że jarzma są TRW, było to widać po zdjęciu koła.
                        Może w CZDA jest podobnie.
                        Poklikaj na różnych stronach próbując dobrać klocki i może coś ciekawego Ci wyjdzie.

                        P. S. Elektronicznego czujnika u mnie też nie ma na żadnym klocki. Ale żeby Cię to nie zmyliło jak klocki będziesz kupował, bo kabelek w zestawie może być odłączany (od klocków).
                        Pozdrawiam,


                        Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                        Komentarz


                        • #87
                          Siema, chciałem ruszyć temat jeszcze raz. Muszę zmienić tarcze i klocki z przodu. Octavia 3 RS, 220KM. Tarcze 340 mm. Zastanawiam się czy zawracać sobie głowę jakimiś zestawami brembo albo zimmerman czy po prostu kupić ATE. Proszę was o radę bo już czas na zmianę a zaraz wyjazd na wakacje.

                          Komentarz


                          • #88
                            Brembo, ATE, zimmerman, TRW, Bosch, textar, jurid. Cokolwiek kupisz będzie dobre.
                            Skoda Octavia Combi 2012 elegance 2.0 TDi 140 KM 320Nm

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X