Przegląd na 30 tys.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Gość
    Guest replied
    Kupywałem (słownik w przeglądarce podkreśla)? Tak mówią na Górnym Śląsku. Stamtąd pochodzisz?

    Zostaw komentarz:


  • marlej108
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez msemafor Zobacz wpis

    Czy w tym sklepie jest też możliwość wymiany zakupionego oleju i filtrów? Na dniach będę jechał do Gdyni po odbiór O3 1.4 TSI CZDA i wiem, że jest tam olej i filtry do wymiany. Od razu pojechałbym tam i załatwił to.
    chyba nie, tam gdzie kupuje to tylko sklep... https://filtrytotu.pl/ i ja kupywalem tutaj juz kilka razy: Filia 1.al. Grunwaldzka 487, 80-309 Gdańsk Oliwa

    Zostaw komentarz:


  • marlej108
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez xcex Zobacz wpis

    Jak kupowałes samochód , to nie dostałes pakietu przeglądów ? Bo ja miałem w cenie samochodu przeglądy przy 30-tys oraz 60-tys km (lub 2 lata). Także poza zakupem filtra powietrza to nic nie mam zamiaru im dopłacać . Nie dokupowałem przegladów do 120tys i 4 lat . za to wziełem gwarancje na 4 lata / 120tyś za jakies 2,5 tys PLN
    mialem do wyboru albo pakiet przegladow albo dodatkowa znizke, poniewaz jezdze malo i te przeglady przez 2 lata to wychodzi na to, ze tylko jeden sie lapal w ramach pakietu (wlasnie przy przebiegu 30.000 km) to wzialem znizke (bodajze 1000 zl - z tego co pamietam, mam to zreszta gdzies zapisane).

    Zostaw komentarz:


  • msemafor
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez marlej108 Zobacz wpis
    Kabi, to kupujemy w tym samym sklepie - Filtry Gdansk w Oliwie przy Grunwaldzkiej (blisko salonu Mercedesa)...
    Czy w tym sklepie jest też możliwość wymiany zakupionego oleju i filtrów? Na dniach będę jechał do Gdyni po odbiór O3 1.4 TSI CZDA i wiem, że jest tam olej i filtry do wymiany. Od razu pojechałbym tam i załatwił to.

    Zostaw komentarz:


  • xcex
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez marlej108 Zobacz wpis

    W Gdansku u Plichty to bylo dokladnie 9 zl 26 gr :-)

    swoja droga ja lubie autem jezdzic ale nudza mnie wszelkie rzeczy typu olej, filtr - nigdy tego nie lubilem a przez zdzierstwo na czesciach ASO musze leźć do sklepu - szukac gdzie taniej, musze choc troche "znac sie na tym" a mi sie naprawde nie chce, bo to mnie nudzi. Ale co zrobic - pojde pewnie za tydzien do sklepu co mam blisko i co dziala w necie tez (wiec ma ceny "internetowe") kupie te 3 filtry i olej (korek juz sobie odpuszcze choc tez mnie to drazni.... poza tym dlaczego to sie zawsze wymienia? korek? a nie jakas uszczlke tak naprawde tym korku? przeciez jego sie odkreca chyba a nie urywa za kazdym razem? - nie wiem - nie jestem mechanikiem dlatego sie zastanawiam) i umowie sie na te wymiane i przeglad przy 30.000 km. Na pewno padnie sakramentalne pytanie "czy piora wycieraczek wymieniamy?" Tez kosztujace jakies absurdalne pieniadze w ASO i to za kawalek gumy i plastiku...
    Jak kupowałes samochód , to nie dostałes pakietu przeglądów ? Bo ja miałem w cenie samochodu przeglądy przy 30-tys oraz 60-tys km (lub 2 lata). Także poza zakupem filtra powietrza to nic nie mam zamiaru im dopłacać . Nie dokupowałem przegladów do 120tys i 4 lat . za to wziełem gwarancje na 4 lata / 120tyś za jakies 2,5 tys PLN

    Zostaw komentarz:


  • marlej108
    odpowiedział(a)
    Kabi, to kupujemy w tym samym sklepie - Filtry Gdansk w Oliwie przy Grunwaldzkiej (blisko salonu Mercedesa)...

    Zostaw komentarz:


  • kabi_007
    odpowiedział(a)
    No kiedyś kiedyś korka się nie wymieniało, a taki sam mam w 01 i 03. W 01 nie było mowy o każdorazowej wymianie, w O3 już trzeba i to śrubę plus podkładkę. Rozumiem, podkładka się odkształci i może gdzieś podciekać, ale gruba śruba? co jej się stało że potrzebuje wymiany? Po prostu kolejne szukanie kasy u klienta. Dobrze że korka wlewu jeszcze nie dają nowego
    Np. w Renault wymieniają tylko podkładkę miedzianą fi16 za 2 zł i to rozumiem. VAG poszedł dalej i śruba też idzie na złom.

    Zamieszczone przez marlej108 Zobacz wpis
    szukac gdzie taniej, musze choc troche "znac sie na tym" a mi sie naprawde nie chce, bo to mnie nudzi.
    a od czego internet?
    Na forum też sporo sprawdzonych sprzedawców, wystarczy podać VIN.
    Ja kupuję z reguły w filtry-gdańsk albo ostatnio w motostacji, bo ceny mają chyba najlepsze na tą chwilę no i sporo szerszy asortyment.
    W obu sklepach "nie musisz się znać" możesz podać o jakie auto chodzi i konfigurator sam Ci dobierze wszystko. Przelew i czeka się na kuriera

    Zostaw komentarz:


  • marlej108
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez algi Zobacz wpis
    Korek 9 zł w ASO

    Wysłane z mojego SM-N935F przy użyciu Tapatalka
    W Gdansku u Plichty to bylo dokladnie 9 zl 26 gr :-)

    swoja droga ja lubie autem jezdzic ale nudza mnie wszelkie rzeczy typu olej, filtr - nigdy tego nie lubilem a przez zdzierstwo na czesciach ASO musze leźć do sklepu - szukac gdzie taniej, musze choc troche "znac sie na tym" a mi sie naprawde nie chce, bo to mnie nudzi. Ale co zrobic - pojde pewnie za tydzien do sklepu co mam blisko i co dziala w necie tez (wiec ma ceny "internetowe") kupie te 3 filtry i olej (korek juz sobie odpuszcze choc tez mnie to drazni.... poza tym dlaczego to sie zawsze wymienia? korek? a nie jakas uszczlke tak naprawde tym korku? przeciez jego sie odkreca chyba a nie urywa za kazdym razem? - nie wiem - nie jestem mechanikiem dlatego sie zastanawiam) i umowie sie na te wymiane i przeglad przy 30.000 km. Na pewno padnie sakramentalne pytanie "czy piora wycieraczek wymieniamy?" Tez kosztujace jakies absurdalne pieniadze w ASO i to za kawalek gumy i plastiku...
    Ostatnio edytowany przez marlej108; 1129.

    Zostaw komentarz:


  • algi
    odpowiedział(a)
    Korek 9 zł w ASO

    Wysłane z mojego SM-N935F przy użyciu Tapatalka

    Zostaw komentarz:


  • xcex
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez marlej108 Zobacz wpis
    .
    Czyli co? potrzebuje olej, filtr oleju i dodatkowo filtr kabinowy oraz filtr powietrza (weglowy)? cos jeszcze? chyba nie? (jedyna czesc jaka na mnie wymusi ASO to ten pseudo korek spustowy... choc tez mnie kusi kupic poza ASO na zlosc...)
    Filtr kabinowy z tego co wiem to zgłaszają do VW i wymieniają go w ramach przeglądu , tak mi Pan w ASO powiedział , mimo to ze nie jest na liscie rzeczy do wymiany przy przęgladzie 30 tyś , to mimo to wymieniają. Filtr powietrza oczywiscie NIE , bo 30 tyś wg nich to za mało . Ja zakupie Mann za 48 PLN i im to przywioze .

    Mam pakiet przegladów , wiec olej / filtr oleju i korek spustowy jest po ich stronie , za to płacić nie zamierzam , jedynie spodziewam sie wymiany filtra powietrza ( robocizna 20 pln)

    ja i tak przy 45 tyś zaleje swój olej ze swoimi częsciami na swój koszt.
    Ogólnie jestem umówiony jak juz wspominałem na 05.10.2018 ... po wizycie dam znać co tam sie wydarzyło

    Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
    Coś za coś - dostajesz duży rabat przy zakupie - potem muszą to odbić na przeglądach. Każdy kij ma dwa końce.
    Te auta i tak sa za drogie , conajmniej o podatek VAT . Ponadto , nawet po rabacie zostaje im sowity zysk , wiec nie muszą płakac z tego powodu
    Ostatnio edytowany przez xcex; 45179.

    Zostaw komentarz:


  • kabi_007
    odpowiedział(a)
    korek z uszczelką kosztuje 4 zł Febi/Swag
    Ciekawe ile w Aso zawołają

    Zamieszczone przez marlej108 Zobacz wpis
    filtr powietrza (weglowy)
    Przeciwpyłkowy (zwany kabinowym) weź węglowy, filtr powietrza taki nie występuje
    Ostatnio edytowany przez kabi_007; 17109.

    Zostaw komentarz:


  • marlej108
    odpowiedział(a)
    no akurat z OC to PiS nie ma nic wspolnego.

    natomiast wracajac do meritum - szkoda ze ASO tak szaleje z tymi cenami czesci... bo tak chytry traci dwa razy - owszem firmy to olewaja, nieswiadomi tez, ale ci co wiedza, to za czesci w ASO nie placa - przeciez ja juz od lat z kazdym samochodem na przeglad jezdze z wlasnym olejem i czesciami... mogliby zarobic troche na mnie, ale nie - musza mnie orżnąć i chciec zamiast 10% wiecej niz w sklepie to 50-100% wiecej... to niech sie w tylek ugryza.
    Ja mam w tej chwili niecale 28.000 km, do weekendu bede mial prawie 29.000 km bo musze zrobic trase na poludnie Polski. Wiec pewnie na przeglad bede jechal pod koniec pazdziernika.
    Czyli co? potrzebuje olej, filtr oleju i dodatkowo filtr kabinowy oraz filtr powietrza (weglowy)? cos jeszcze? chyba nie? (jedyna czesc jaka na mnie wymusi ASO to ten pseudo korek spustowy... choc tez mnie kusi kupic poza ASO na zlosc...)

    Zostaw komentarz:


  • ruwado
    odpowiedział(a)
    xcex P.S. a widzisz jak dobra zmiana PIS dowala wszystkim posiadaczom samochódów? Następne podwyżki OC w przyszłym roku!

    Zostaw komentarz:


  • ruwado
    odpowiedział(a)
    Coś za coś - dostajesz duży rabat przy zakupie - potem muszą to odbić na przeglądach. Każdy kij ma dwa końce.

    Zostaw komentarz:


  • xcex
    odpowiedział(a)
    No wiec w InterCars , za filtr powietrza Mann/Knecht z małym rabatem to kwota 48 PLN brutto. Przywioze im swój w tym przypadku .

    p.s. ciekawe kiedy ktoś sie weźmie z PISu za tych z ASO i wyreguluje im ceny usług i towarów - ( Nie , nie , nie jestem wyborcą tej partii , ale jakby im troche przykrócili to bym nie miał nic na przeciwko , bo to sie robi troche niesmaczne )

    Zostaw komentarz:


  • kabi_007
    odpowiedział(a)
    Nawet bardziej niż sporo jak za filtr powietrza
    Jak ostatnio wymieniałem w CZDA to za filtrona było 26 zł, mann/knecht między 46-50 zł, hengst 40 zł

    Zostaw komentarz:


  • marlej108
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Fredy.PW Zobacz wpis

    Kolega xcex pisał o filtrze powietrza w ASO za 150, nie o kabinowym...
    Filtr powietrza? to chyba tez w ASO sporo licza...bo zdaje sie, ze Boscha na allegro jest za niecale 60 zl...

    Zostaw komentarz:


  • Fredy.PW
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez marlej108 Zobacz wpis
    w ASO filtr kabinowy kosztuje 150 zl??? Przeciez w sklepie motoryzacyjnym mozna go kupic za niecale 35 zl... czyli ASO jak zawsze cenowo z fantazja...
    Kolega xcex pisał o filtrze powietrza w ASO za 150, nie o kabinowym...

    Zostaw komentarz:


  • marlej108
    odpowiedział(a)
    w ASO filtr kabinowy kosztuje 150 zl??? Przeciez w sklepie motoryzacyjnym mozna go kupic za niecale 35 zl... czyli ASO jak zawsze cenowo z fantazja...

    Zostaw komentarz:


  • xcex
    odpowiedział(a)
    Byłem sie dzis umówic na przegląd . Wiec tak , przy 30tys wymieniaja olej + filtr oleju , robia ogledziny samochodu i Pan ASO mi powiedział, ze wymieniaja tez filtr kabinowy , zgłaszają do VW i zwykle nie ma problemu z jego wymiana . Nie wymieniaja filtra powietrza co dla mnie jest mega dziwne. Wiec pozostaje mi zakupić filtr powietrza i im dostarczyć , wtedy doliczają ponoć 20 PLN za wymiane. ( filtr powietrza w ASO to 150 pln + 20 wymiana) . Tak więc nic ciekawego na tym przegladzie nie ma . zgłosiłem kilka bolączek , to przy okazji mają mi to poprawić.
    Czas przegladu to 2-4h w zależnosci od tego co poznajdują do poprawy. Przeglad mam na 5.10.2018 , mam 28200km przejechane. Odezwe sie po przeglądzie jak to wyglądało.

    Zostaw komentarz:


  • mikko1
    odpowiedział(a)
    Dzień dobry!
    Dołączę się do pytania. Mam w cenie auta pakiet przeglądów do 60 tys. km lub 4 lata. Pierwszy przegląd przy 15 tys. ASO zrobiło mi na moich częściach. Teraz chcę skorzystać z tego darmowego. Ktoś powie, co wchodzi w skład tego "pierwszego" darmowego przeglądu? Dodam, że u mnie przegląd pokrywa się z wymianą oleju Z góry dziękuję za odpowiedź

    Zostaw komentarz:


  • ruwado
    odpowiedział(a)
    Po 30.000 to nie ma co ruszać. Jak dobre ASO, to filtr powietrza przynajmniej przedmuchają. Mnie pokazali sami, że jest brudny i zapytali, czy wymieniamy. Oczywiście, że tak. Kabinowy też. Tylko nie wiem , czy to pakiet obejmie. Czy zapłacisz .
    Zamieszczone przez xcex Zobacz wpis
    Jak z samochodem zastepczym na czas przeglądu , bo pewnie auto zatrzymują na pół dnia ?
    No co Ty - max 1,5 - 2 godzinki.

    No i dezynfekcja klimy - bez przeglądu z odsysaniem i dopełnianiem czynnika.

    Zostaw komentarz:


  • xcex
    odpowiedział(a)
    Odgrzebuje temat .... za niecały miesiąc czeka mnie przeglad przy 30 tys km . Zamierzam im przywieść swój olej Motul Specific 5w30 504/507 , z tego co sie orientuje to nie wymieniają filtru powietrza ani kabiny , wiec pewnie tez im dostarcze. Oddaja ponoć bańke 5 L Castrola jak im dam swój ( pytałem sie o to w aso) - olej i tak zmieniam co 15 tys km

    Proponujecie na coś jeszcze zwrócić uwage ? przeglady mam w cenie auta do 60 tys km / 2 lata ..

    Jak z samochodem zastepczym na czas przeglądu , bo pewnie auto zatrzymują na pół dnia ? Ktoś z tego korzystał , jak to ogarnąć ? Ja bym w sumie potrzebował czegos

    Bede wdzięczny za doradztwo w tej sprawie.


    Zostaw komentarz:


  • Wosho
    odpowiedział(a)
    True, najlepiej zadzwonic i zapytac

    Zostaw komentarz:


  • ruwado
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Wosho Zobacz wpis
    to było 3 lata temu.
    i wszystko jasne

    Zostaw komentarz:

Pracuję...