Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie 1,4 tsi 150KM CZDA

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Spalanie 1,4 tsi 150KM CZDA

    Panowie proszę o wpisy na temat rzeczywistego spalania w podanym silniku. Trasa, miasto cykl mieszany. Interesuje mnie rzeczywiste spalanie przy normalnym użytkowaniu. To że ludzie piszą o spalaniu 6 L po mieście to wiem, ale myślę że trzeba być "zamulaczem" żeby taki wynik osiągnąć. Pytanie zrodziło się z własnych obserwacji. A szczególni po ostatniej trasie. Pod koniec zeszłego roku jeździłem w trasę 270 km x 2 = 540. Wówczas prędkość utrzymywałem 110-120 i spalanie wyszło mi na poziomie 6 - 6,2. Innym razem jechałem w trasie z prędkością 130-140 i wówczas wyszło około7,0 - 7,2.
    Dzisiaj zrobiłem trasę 420 km z prędkością około 140+ i spalanie wyszło na poziomie 7,8 - 8,0. I stąd moje zastanowienie, czy taka prędkość staje się o tyle mniej ekonomiczna, czy powinienem szukać przyczyny?

  • #2
    Spala Ci jak najbardziej prawidłowo i tu moglbym zakonczyc. Kazde 20km/h up to przyrost spalania po krzywej.

    Komentarz


    • #3
      Przy 120, dwie osoby + dziecko w foteliku i pełny bagażnik spalanie mam 5,7. Przy 100 - 4.8.
      Miasto jak jadę sam różnie, zależy od ruchu, może być 7,2 a może być i 9.
      Silnik po chipie na 185km.
      Ostatnio edytowany przez dagetto; 50792.

      Komentarz


      • #4
        W piątek zrobiona trasa S3 293 km tempomat ustawiony 125km/h od startu zalany zbiornik do odbicia po Link zjazd pod dystrybutor do odbicia weszło 16L.
        Dzisiaj skasował się przebieg 99godz.i z długookresowego 5200km wynik to 5,4L.
        Co bym nie robił jakbym się nie starał nigdy nie przekroczyłem 7L a silnik po programie na 185KM
        W połowie czerwca wyjazd na Chorwację 1400km to będzie moja 1 trasa Skodą takiej długości wtedy też pobawię się w podliczenie spalania i możliwe że się tu odezwę.
        Wcześniej Megane 3 1,2tce 115KM na Chorwację wyszło mi 7.8L na 100.

        Komentarz


        • #5
          Tutaj dobry test spalania w mieście, silnik prawie ten sam, więc można mieć jako takie porównanie

          I próba autostradowa

          Komentarz


          • #6
            Robrat jak czytam takie coś - co bym nie robil, jak sie nie staral to nie przekroczylem 7 litrow. Noz w kieszeni mi sie otwiera....i potem zaczyna sie tradycyjna gownoburza na 17 stron z cyklu - kto ma wiekszego.
            Mogłym Ci wkleci moje ponad 24000km przebiegu nie tylko z plaskiej czesci kraju ale przeloty PL/ SK po gorach ze spalaniem 5.1l/100, a moge ci wkleic z 20km po plaskiej trasie jak stol w idealnej pogodzie i spalanie ponad 12l. To wszystko uzaleznione jest jaka trasa /plasko jak w srodkowej Polsce czy Beskidy jak u mnie/ , czy calosc trasa, cykl mieszany, 60% miasto- 40% poza miastem, w jakich warunkach lato/ zima, kto ma jaki styl jazdy czy wali na niskich obrotach, czy na srednich, czy lubi bawic sie autem, itd...Przeciez to nielogiczne dawac zdanie jak dales :]
            Ogólnie mam jak @daggetto. Jak kupilem auto po drugiej stronie Polski i wracalem to wyszlo mi okolo 7.5l/100 gdzie wpierw jechalem w okolicy 120, potem 140, koncowke juz srednio 150-160, czyli takie +/- 140

            Komentarz


            • #7
              zulu takie wyniki są możliwe, ale to nie będzie komfortowa i dynamiczna jazda. Mój ojciec ma spalanie do 5 litrów max, ale on zmienia biegi na granicy zgaśnięcia auta i najszybciej poza miastem jechał jakieś 70km/h

              Komentarz


              • #8
                Jest do zrobienia i jest to komfortowa jazda Ja odkąd kupiłem auto czyli toeche ponad rok mam spalanie na poziomie 5,45. Zawalidroga nie jestem. Zmiana biegów zanim olej się nie zagrzeje przy niecałych 2000 obrotów. Później jak ciepły to zdarza się i dociągnąć do 4 tys Jeżdżąc normalnie wg znaków +/- 10 więcej mam właśnie takie spalanie. Jadąc na wakacje w 3 osoby i pełen bagażnik,trasy obwodnicami i autostradami i na bodajże 700km wyszło mniej niż 6 litrów.
                W sumie zanim kupiłem naczytałem się o spalaniu jakie ludzie mają,i po tym czasie zastanawiam się jakim cudem niektórzy mają nawet 7 litrów.
                A rekordy spokojnego jeżdżenia(nadal bez zamulania) masz poniżej. Dodam że na 225/45/17 letnich
                20220421_212342.jpg PXL_20220322_124432454.jpg
                Spalanie - Motostat.pl

                Komentarz


                • #9
                  Rybus85 Masz wysokie prędkości, wynik jak najbardziej realny. Przy takich prędkościach też mam podobnie.
                  Patrz u mnie 28km/h, praktycznie cały czas w korku i masz prawie 7 litrów. Koła jak Twoje, wielosezon. Patrz listek 76 punktów, jazda na pograniczu ekologicznej, bo w korku ruszasz i hamujesz co 10 metrów.
                  Załączone pliki
                  Ostatnio edytowany przez dagetto; 50792.

                  Komentarz


                  • #10
                    Korek też korkowi nierówny,tak samo jak miasto. U mnie widać po prędkościach że w korkach nie jeżdżę Najwięcej miałem właśnie w Poznaniu z jednego końca na drugi. A wiadomo że to najbardziej zakorkowane miasto w PL. I było niecałe 7. Więc dość podobnie.
                    Co do listków i jeżdżenia wg ekonimizera to dla mnie to debil jest a nie pomocnik. Jadę z obrotami 1500 a idiota mi daje komunikat zmień bieg na wyższy. Zaraz to wyłączyłem ^^
                    Ja specjalnie zainwestowałem w opony o wysokich efektywnościach(mam A mokre i B spalanie). Na poprzednich nie do zrobienia spalanie jak wyżej.
                    ​​​​​​Ogólnie te silniki TSI są rewelacja. Ładnie jedzie a rozsądnie traktowane spala bardzo przyzwoicie.
                    Spalanie - Motostat.pl

                    Komentarz


                    • #11
                      Też mam B spalanie. Listki się same zliczają, nie jeżdżę zgodnie ze wskazaniem eko. Potwierdzam, TSI bardzo fajny silnik.

                      Komentarz


                      • #12
                        [QUOTE=Rybus85;n2703326]Jest do zrobienia i jest to komfortowa jazda Ja odkąd kupiłem auto czyli toeche ponad rok mam spalanie na poziomie 5,45. Zawalidroga nie jestem. Zmiana biegów zanim olej się nie zagrzeje przy niecałych 2000 obrotów. Później jak ciepły to zdarza się i dociągnąć do 4 tys Jeżdżąc normalnie wg znaków +/- 10 więcej mam właśnie takie spalanie. Jadąc na wakacje w 3 osoby i pełen bagażnik,trasy obwodnicami i autostradami i na bodajże 700km wyszło mniej niż 6 litrów.
                        W sumie zanim kupiłem naczytałem się o spalaniu jakie ludzie mają,i po tym czasie zastanawiam się jakim cudem niektórzy mają nawet 7 litrów.
                        A rekordy spokojnego jeżdżenia(nadal bez zamulania) masz poniżej. Dodam że na 225/45/17 letnich

                        Pewnie, ze jest do zrobienia, pewnie, ze jak jezdze zgodnie z przepismi to 7l/100 jest mi obce, ale na litosc boska, popatrzcie na zdanie.
                        JEST DO ZROBIENIA- to oczywiste, ze jest i nie trzeba nic wklejac..
                        CO BYM NIE ZROBIL, JAK SIE NIE STARAL, TO 7 NIE UZYSKAM- wjezdzam na dowolna droge szybkiego ruchu czy autostrade, jade szybko i mam bez najmniejszego wysilku te 7.
                        Jutro bujam na nocke do pracy, jak komus zalezy to moge zrobic fote z traski 20km i spalanie bedzie w okolicy 4 a moze ponizej 4l/100 i co to ma udowodnic? Pojade zgodnie z przepisami, bez zamulania jak pipa.
                        Ogolnie wszycy pokazujecie, ze auta pala prawidlowo i tyle.

                        Komentarz


                        • #13
                          No na autostradzie w zeszłym roku jadąc nad morze przez 90km nie udało mi się robić do 7 litrów litrów ^^ Tempomat ustawiony na 140km/h. Może miałem non stop po prostym
                          Jadąc jak pipa przekracza się prędkość i tyle moim zdaniem
                          Żeby mieć te 7 wzwyż to na krótkim odcinku naprawdę muszę mu trochę dać w palnik. No chyba że mowa o mieście. To wystarczy być cały czas pierwszym od świateł do świateł. Ale co to daje? Satysfakcję?
                          Spalanie - Motostat.pl

                          Komentarz


                          • #14
                            Szkoda pisać bo czepiają się wyrazów jakbym butował to i 10 bym osiągnąć mógł ale jeżdżę wg przepisów....
                            co by nie powiedzieć to silnik jest oszczędny.

                            Komentarz


                            • #15
                              Wielkie dzięki panowie. Widzę że temat rzeka. Wniosek jest prosty. Wyniki na poziomie 4,5 - 4,6 o których niektórzy piszą są dla mnie czystą abstrakcją. Ale to może dlatego, że ja nie uważam za zdrowe dla silnika zmienianie biegów poniżej 2000 obr. Co do wartości pokazywanych przez komputer to na początku zawsze mi zaniżał wartości w stosunku do tego co wychodziło przy dystrybutorze. I rzeczywiście wskazania na komputerze były poniżej 6L. Ale z tym zrobiłem porządek wprowadzając korektę wskazań zużycia paliwa i od tamtej pory wartości są rzeczywiste w stosunku do tego co wychodzi z dystrybutora.

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Rybus85 Zobacz wpis
                                No na autostradzie w zeszłym roku jadąc nad morze przez 90km nie udało mi się robić do 7 litrów litrów ^^ Tempomat ustawiony na 140km/h. Może miałem non stop po prostym
                                Jadąc jak pipa przekracza się prędkość i tyle moim zdaniem
                                Żeby mieć te 7 wzwyż to na krótkim odcinku naprawdę muszę mu trochę dać w palnik. No chyba że mowa o mieście. To wystarczy być cały czas pierwszym od świateł do świateł. Ale co to daje? Satysfakcję?
                                Jest taka droga Bielsko - Zywiec, S1 sie nazywa. 35km od firmy do miasta. Uzyskalem na niej najwyzszy wynik 11.2l i najnizszy 3.7l.
                                Na autostradzie nie widze problemu miec 7-8l ale jade jak pipa jak to ujales, bo nie chce mi sie jechac prawym 110...., albo ciut wiecej ale non stop wyprzedzac tira.
                                Wszystko uzgodnione, wyjasnione? Mozna temat zamykac?
                                Z silnika jestem bardzo zadowolony i do diesla nie mam ochoty wracac, tak na podsumowanie.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Na upartego tym silnikiem można jeździć jak dieslem. Zobacz od ilu masz już dostępny moment. Mniej więcej od 1500 obrotów do bodajże 3500. Ja i tak zmieniam powyżej 2000 tyś jak temperatura oleju przekroczy 60 stopni.
                                  Spalanie - Motostat.pl

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Amen

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Ci co mają DSG nie mają takich problemów przy jakiej wartości obrotów zmieniać biegi.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Przy DSG to trzeba softa robić bo skrzynia zamula ^^ Zwłaszcza w nowych. Za nisko biegi zmienia i za wszelką cenę chce być eko
                                        Spalanie - Motostat.pl

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Trochę się wtrącę. Też mam silnik CZDA. Jeżdżę nim 2 lata.
                                          Oczywiście można robić spalania 4.5 l/100 na pewnych odcinkach (szczególnie teraz, po podniesieniu wysokości mandatów). Jeżdżę do pracy 20km w jedną stronę. Najczęściej spalanie z trasy to około 5.6 (cykl raczej pozamiejski). Od czasu do czasu pojeżdżę po mieście gdzie maksymalnie wychodzi 7.5 . Długookresowe spalanie i tak jest zawsze 6.3.
                                          Co do dłuższych tras to niedawno trasa Bałtyk-Śląsk (760km), 4 osoby pełny bagażnik i box na dachu, prędkości do 120km/h średnie też 6.3.
                                          W tym samym składzie tylko bez boxa ale z większymi prędkościami też 6.3.
                                          Więc jakby mnie ktoś spytał ile pali moje auto to właśnie 6.3l/100km.
                                          Dodam że wcześniej miałem 1.9tdi i też mówiło się że te diesle palą 4.5/100. Ale ja po 10 latach użytkowania powiem - średnio 6l/100km.
                                          Pozdrawiam.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Na długi weekend znowu jadę w traskę na mazury. Nie będzie autostrad i ekspresówek więc prędkość będzie poniżej 120. Jadę z kompletem na pokładzie (5 osób) więc zobaczymy jak wyjdzie.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              image_52919.jpg image_52918.jpg

                                              ja osobiście jestem b. zadowolony z tego silnika - średnie długodystansowe nie przekraczam 6,5a z trasy np Rybnik_szczecin_Rybnik / 2 osoby pełny bagażnik ....zobaczcie :
                                              tak na marginesie - jak byłem na hamowni facet się zmarszczył bo wypluło mi 175KM/293Nm , wygnał mnie do domu i powiedział że nic mi nie będzie dłubał przy silniku
                                              Nie sprzedam tego auta długo długo
                                              Ostatnio edytowany przez gruto; 1235.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                tutaj jest "emerycka" jazda na termy - 4 osoby :

                                                4B0A93CF-1CBC-4265-95C8-B367D1167DE5_1_201_a.jpeg
                                                Ostatnio edytowany przez gruto; 1235.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  image_52921.jpg
                                                  Chorwacja - 2 osoby , 2 rowery na haku
                                                  Ostatnio edytowany przez gruto; 1235.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X