Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia 3 1.4 długo będzie stała nieodpalana

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia 3 1.4 długo będzie stała nieodpalana


    Witam, moja skoda 1.4 2018r stoi w garażu murowanym od 22.10, miałem nagłą operację zerwanego achillesa. Samochód zamknąłem, nie zaciągałem ręcznego.
    Pytanie O akumulator, jest ori varta, ile wytrzyma nieodpalany?
    Póki co nie mogę ruszyć się z łóżka, nie wiem kiedy będę mógł, miesiąc dwa.
    Czy wysłać kogoś żeby uruchomił silnik na pół godziny, na postoju, jeździć nie ma opcji. Czy czekać aż padnie i próbować go prostownikiem potem reanimować?
    I kolejne pytanie jeśli aku będzie padnięte to jeśli otworzę np. Z kluczyka przy klamce to czy nie włączy się alarm? Jak go potem wyłączyć? Są dwa alarmy, drugi dokładany chyba U dilera? Ktoś coś doradzi??


    Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka


  • #2
    Jako 3 letnia moja stała niedotykana ponad 2 miesiące. Co prawda nie mam alarmu. Po operacji kręgo jak srovid się zaczął...... Zdrowia!

    Komentarz


    • #3
      Nie wiem jak w roczniku 18, ale w 14 wyjmuje sobie akumulator i idę ładować na noc do domu, więc wyjęcie aku jest jakimś tam wyjściem.
      Nic mi się z tego powodu nie dzieje, wszystkie systemy działają.

      Komentarz


      • #4
        jak masz prąd w garażu to podepnij prostownik z funkcją zimowego podtrzymania prądu i już.
        druga opcja akumulator zabrać do ciepłego
        trzecia opcja zostawić uchyloną maskę, jak padnie odpalisz ze startera/kabli podłączysz prostownik bez kombinowania z zaślepkami.
        czwarta opcja to zweryfikować czy otworzysz kluczykiem drzwi, czy zamek nie stoi.
        Była O2 RS 190 km / 436 Nm
        Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

        Komentarz


        • #5
          Odłączyć kabel masowy z AQ, zostawić uchyloną maskę i też nie powinno być problemu.

          Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
          Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
          Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

          Komentarz


          • #6
            Dzięki koledzy za porady, widzę mam kilka opcji, coś będę musiał zrobić wkrótce

            Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

            Komentarz


            • #7
              Byłem wczoraj w garażu, auto stało 54 dni, Ale było otwarte z tego stresu przed operacja nie zamknąłem go, a więc alarmy nie zjadały akumulatora. Napięcie wynosiło 12.01 V. Podłączyłem prostownik ale tylko na pół godz profilaktycznie. Zapalił od strzała dziś pierwsza trasa. Dzięki za porady

              Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka


              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X