Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Picie oleju

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Po przejechaniu 13.000 km na Motulu 0W40, mogę śmiało powiedzieć, że silnik bierze tyle, co nic, dolałem może 0,2 litra z litrowego zapasu i dojeżdżę spokojnie te 2 tysie do wymiany, ponad połowa na bagnecie.

    Nie ma się co bać 1.8TSI
    Scout

    Komentarz


    • jaki olej dolewacie do silników benzynowych - mam 1.4 TSI? Mam dopiero 3k km ale jade na daleką wycieczkę (+5k km) i jak będzie trzeba dolać, to nie mam pojęcia co..
      O3 Style 2016, 1.4 DSG, Amazing, Canton

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Tomek85
        jaki olej dolewacie do silników benzynowych - mam 1.4 TSI? Mam dopiero 3k km ale jade na daleką wycieczkę (+5k km) i jak będzie trzeba dolać, to nie mam pojęcia co..
        Zależy co masz zalane. W książce serwisowej jest info. Ale zapewne jest to 5W30 Castrol albo Shell

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Tomek85
          jaki olej dolewacie do silników benzynowych - mam 1.4 TSI? Mam dopiero 3k km ale jade na daleką wycieczkę (+5k km) i jak będzie trzeba dolać, to nie mam pojęcia co..
          Wg kodu silnika który podałeś w profilu to masz silnik 1.4 TSI G-TEC czyli z dotryskiem LPG do Pb. Nie wiem czy ktoś na forum poza Tobą posiada taką wersję i więc nie wiadomo na jakim oleju dokładnie jeździsz. Pytanie możesz zadać sprzedawcy, który Cię obsługiwał, ja tak zrobiłem i dostałem informację jakim dokładnie olejem jest zalany silnik i dokładnie taki sam (1l) dokupiłem poza ASO na ewentualną dolewkę, która na szczęście nie nastąpiła, czego i Tobie życzę.

          Natomiast, gdyby to był błąd w profilu i auto masz bez gazu, to najczęściej lany był Castrol EDGE Longlife 5W-30 z normą VW 507 00/ 504 00, więc dolewki można robić każdym olejem o podanej normie.
          O taki:


          Najlepszym sposobem jest zajrzeć do "Instrukcji obsługi", u mnie na stronie 224 jest informacja "Przed długą jazdą zalecamy Państwu zakupienie oleju silnikowego o specyfikacji odpowiedniej do samochodu i zabranie go ze sobą w podróż." i dalej w tabeli ze specyfikacją jest podana norma VW 504 00 do silnika 1,4 l/103 kW TSI, ale ja mam instrukcję z 2014, więc w Twojej będzie inaczej, bo chociażby moc się zmieniła, więc sprawdź u siebie i zastosuj się do swojej instrukcji.
          Pozdrawiam,


          Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

          Komentarz


          • Pytanie mam takie: ile należy dolać oleju jeżeli jego poziom na bagnecie jest na poziomie min.? Ile należy go dolać, żeby osiągnąć poziom średni (w połowie między min. a max.)?

            Komentarz


            • Dolej 0,5 litra.
              Ogólnie powinno być tak że od min do maks różnica jest na poziomie 1 litra.
              Ja zwykle jak mi się zaświeci że mam niski stan dolewam około 0,5 litra.
              Wtedy masz tak między pół stanu a 3/4
              Zawsze możesz potem dolać więcej. Najgorzej to przelać.

              Ostatnio na serwisie Audi wymieniali mojemu ojcu olej i po wyjechaniu zaświeciła się kontrolka oleju.
              Okazało się że przelali !!!!
              Tłumoków nie sieją...
              Lukii

              Mój Brokuł

              Komentarz


              • z tego co pamiętam ostatnio z nad minimum wlałem ~400ml i było około połowy zakresu wymaganego poziomu na bagnecie
                pozdro!
                LEMUR

                Moja Kura: ubrana w dżinsowe wdzianko / MY2016 / 1.4TSI LIFT / DSG / Style / Amazing

                Komentarz


                • Dziękuję za rady!

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X