Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Benzyna 98 oktanów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    Zamieszczone przez perfex
    Ale jeżeli komuś poprawia komfort psychiczny zalanie paliwa za ponad 6 zł to czemu nie, wolny kraj Najbardziej mnie bawi zakup np. 1.2 tsi a potem kombinowanie czy rejsing zrobi mu lepiej... dżizas... :roll:
    I tak naprawdę tu powinna skończyć się dyskusja
    Fizyki nikt nie oszuka a 98, która powstaje poprzez dodanie komponentów to lekkie przegięcie. Ale to się sprzedaje, a Polska to wolny kraj.

    Komentarz


    • #77
      Zamieszczone przez perfex
      Ale jeżeli komuś poprawia komfort psychiczny zalanie paliwa za ponad 6 zł to czemu nie, wolny kraj
      Ciebie jednak boli jak ktoś tankuje droższe paliwo :!: Lubisz wiszę zaglądać do cudzych portfeli (bo to nie pierwszy taki Twój wpis) Jeśli chodzi o mnie to możesz nawet w ramach oszczędności szczać do baku swojego samochodu o ile takowy posiadasz bo żadnego nie masz w opisie a
      Zamieszczone przez perfex
      Maicroft napisał/a:
      perfex, A czemu Ty dalej trzymasz auto z grupy VAG jak to taki syf totalnny :lol:
      :

      Nie trzymam :szeroki_usmiech to tylko podpis sentymentalny



      CB Harry II ASC + Triflex

      Pozdrawiam Mirek!!

      Komentarz


      • #78
        Zamieszczone przez neoXs
        Jak znajdę gdzieś 95, która sprawi, że moje auto będzie jeździło jak na 98/100 to też będę ją lał
        Może być, że po prostu stacja na której bierzesz to 95 ma tak naprawdę 88.
        "Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere."

        Komentarz


        • #79
          Zamieszczone przez eaglemirek
          Jeśli chodzi o mnie to możesz nawet w ramach oszczędności szczać do baku swojego samochodu ]
          Kultura osobista to nie łatwa sprawa... Jej niestety nie przybywa od stosowania paliwa rajdowego w skodzie.
          Pozdrawiam
          perfex

          Octavia HTP

          Komentarz


          • #80
            Panowie dajcie na luz to tylko paliwo. Co kto leje to jego sprawa.
            perfex ma trochę racji bo już nie raz dowiedziono, że te droższe paliwa to w dużej mierze efekt placebo i próba wytłumaczenia sobie, wydanych pieniędzy. Ja osobiście nie widziałem różnicy w paliwie 95 vs 98 w moim aucie.

            Niech każdy leje co che byle by był zadowolony
            Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

            Komentarz


            • #81
              Jak widze taka roznice w cenie paliwa:

              E 95: 5,03
              E 98: 5,06

              To nie widze zadnej przeszkody przed tym, zeby nalewac 98
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • #82
                To tylko jeszcze napisz gdzie takie ceny, na jakiej stacji? Bo w łódzkim cena ropy, benzyny od dłuższego czasu nie schodzi poniżej 5,30 (zł)
                Tempo!! I tak cały tydzień, życie idzie jak na spidzie!

                Komentarz


                • #83
                  U nas Auchan ma takie ceny... tak wiem nikt tam nie tankuje, kazdy woli 30gr wiecej zaplacic na Orlenie za dokladnie to samo paliwo, bo cysterna jedzie na Orlen a potem Auchan
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz


                  • #84
                    Zamieszczone przez Maicroft
                    U nas Auchan ma takie ceny... tak wiem nikt tam nie tankuje, kazdy woli 30gr wiecej zaplacic na Orlenie za dokladnie to samo paliwo, bo cysterna jedzie na Orlen a potem Auchan
                    hehehe czyli to lepsze zostawia na orlenie, a ze zlewkami na Auchan
                    A tak na poważnie to auchan nie może mieć złego paliwa. Zobaczcie jakie tam są kolejki, gdyby była lipa to ludzie od razu by o tym trąbili i dudnili. Sam kilka razy tankowałem i było OK.
                    Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                    Komentarz


                    • #85
                      ja tez mam zamiar zaczac lac 98 na Auchanie, wyjdzie taniej niz 95 na innej stacji
                      Black magic

                      Komentarz


                      • #86
                        Zamieszczone przez greg505
                        ja tez mam zamiar zaczac lac 98 na Auchanie, wyjdzie taniej niz 95 na innej stacji
                        Gdzie Auchan ma stacje w Krakowie? może ja też się załapię?
                        "Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere."

                        Komentarz


                        • #87
                          Zamieszczone przez Basik_
                          Zamieszczone przez Maicroft
                          U nas Auchan ma takie ceny... tak wiem nikt tam nie tankuje, kazdy woli 30gr wiecej zaplacic na Orlenie za dokladnie to samo paliwo, bo cysterna jedzie na Orlen a potem Auchan
                          hehehe czyli to lepsze zostawia na orlenie, a ze zlewkami na Auchan
                          A tak na poważnie to auchan nie może mieć złego paliwa. Zobaczcie jakie tam są kolejki, gdyby była lipa to ludzie od razu by o tym trąbili i dudnili. Sam kilka razy tankowałem i było OK.
                          Ja tankuje od 10 lat tylko na Auchan...i nigdy problemu nie bylo.
                          Pytalem sie kierowcy cysterny na Auchan skad wozi paliwo...z Orlenu,pytalem sie takze na BP i Statoilu skad maja paliwo...z Orlenu padla odpowiedz.
                          Te podstawowe paliwa sa identyczne bez wzgledu na stacje...przynajmniej w Warszawie.
                          Jedynie do paliw premium sa dodawane ''tajemne'' dodatki podczas tankowania cysterny...to
                          takze info od panow wozacych paliwo.
                          Tato,tato...czy to auto jest chore?
                          Nie synku...to diesel PD.

                          Honda...the power of dreams.
                          Byla Octavia...jest Accord i CBR 650F

                          Komentarz


                          • #88
                            To prawda dlatego ja tankuję w Tesco, gdzie również jest paliwo Orlenowskie

                            Dobrze wiedzieć, ze w Bielsko białej takie ceny paliwa W takim razie pakuje rowery do bagażnika i jadę na weekend pośmigać po górach a później zalać auto do pełna
                            Tempo!! I tak cały tydzień, życie idzie jak na spidzie!

                            Komentarz


                            • #89
                              Zamieszczone przez Panoramix
                              Zamieszczone przez greg505
                              ja tez mam zamiar zaczac lac 98 na Auchanie, wyjdzie taniej niz 95 na innej stacji
                              Gdzie Auchan ma stacje w Krakowie? może ja też się załapię?
                              Bonarka

                              Ceny paliw
                              E 95: 5,11 zł
                              E 98: 5,28 zł
                              Black magic

                              Komentarz


                              • #90
                                Zamieszczone przez greg505
                                Zamieszczone przez Panoramix
                                Zamieszczone przez greg505
                                ja tez mam zamiar zaczac lac 98 na Auchanie, wyjdzie taniej niz 95 na innej stacji
                                Gdzie Auchan ma stacje w Krakowie? może ja też się załapię?
                                Bonarka

                                Ceny paliw
                                E 95: 5,11 zł
                                E 98: 5,28 zł
                                Dzięki - to się może spotkamy :P
                                "Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere."

                                Komentarz


                                • #91
                                  Minus tej stacji jest taki, ze sa tam wiecznie kolejki, ile razy jestem w bonarce, to odechciewa mi sie tam czekac kilkanascie minut w kolejce do dystrybutora,
                                  Ale cos za cos
                                  Black magic

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    Tia... a w salonie to zalali wi połer rejsing extra plus? :szeroki_usmiech Otóż nie, zalali najtańszym badziewiem jakie mogli znaleźć. A tobie na dzień dobry zdawało się że auto fruwa.
                                    Ale jeżeli komuś poprawia komfort psychiczny zalanie paliwa za ponad 6 zł to czemu nie, wolny kraj Najbardziej mnie bawi zakup np. 1.2 tsi a potem kombinowanie czy rejsing zrobi mu lepiej... dżizas... :roll:
                                    Widzę, że czytanie ze zrozumieniem kuleje i to bardzo.... co na początku mnie rozbawiło ale ostatecznie kończy się facepalmem.

                                    Szanowny panie, otóż jasno napisałem i to kilka razy, że auto w chwili obecnej jeździ tak jak wtedy co wyjechało z salonu. Ba, paliwa praktycznie w ogóle nie było, a sam zatankowałem pełny bak 95tki na najbliższym Orlenie co by gdziekolwiek zajechać. Zatem 95tkę tankowałem przez pół roku, aż pewne razu autko złapało zadyszkę. Przeczytałem tu na forum, że ktoś miał podobnie i powodem było kiepskie paliwo. Zatem wypaliłem dziadostwo do końca i dla testów zalałem coś "lepszego" i skutek był b. szybki oraz pozytywny. Tak v-power 100, parę razy zagościł w baku i teraz stopniowo schodzę niżej gdyż troszkę drogie jest to paliwo...

                                    Czy pisałem o nagłych 150km pod maską? Nie, ciągle powtarzam, że auto dostało kopa takiego jak miało po wyjeździe z salonu. Czy 1.2 TSI 85km może mieć kopa? Dla mnie w porównaniu do 1.6mpi lepiej się zbiera i dla mnie jeździ się przyjemnie, więc dla mnie był to skok w górę. I to tyle.

                                    Nie wiem jaką musiałeś mieć wyobraźnię albo jak bardzo powycinałeś sobie moje wypowiedzi, żeby wysnuć takie, a nie inne wnioski.

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      Panowie dajcie już spokój z tym paliwem - jeżeli naprawdę chcecie poprawiać osiągi auta to:

                                      -Strumienice mocy (+10KM);
                                      -Magnetyzery mocy (teraźniejsze są tak dopracowane że każdy dodaje +40KM);
                                      -Sportowe w pełni profesjonalne filtry stodołowe (kawałek dziurawej rury obłożony słomą)(+10KM);
                                      -Dysze spryskiwaczy z diodami LED (+8KM szt.);
                                      -Naklejki sponsorów (+1KM szt.);
                                      -Białe tarcze zegarów (+5KM, 40km/h zawyża);
                                      -Lotka, spojler, skrzydło (+20KM, -30km/h, +3obrażenia u przechodniów, + 10% intensywność kontroli drogowych);
                                      -Sportowy wydech (końcowy) (+25KM);
                                      -Dodatkowe zegary AutoGauge (+2KM szt);
                                      -Przyciemnione szyby (+ 10KM);
                                      -Emblemat GTI (+ 145KM) lub TDI (+ 150KM) lub m-power (+ 300KM)
                                      -Instalacja podtlenku LPG (na śrubkę) (+0,000001KM);
                                      -Ksenonowe reflektory (jonizują powietrze +13,5KM);
                                      -Siekiera w bagażniku (+2KM, +2 do obrony domu przed gangsterami).
                                      -Pistolet na kulki w drzwiach kierowcy (+0000,06km, 4ptk do ochrony przed gangsterami).

                                      Oraz sportowe hamulce, umalowane czerwonym lub żółtym sprayem tarcze + klocki (Lego z serii do lat 3) + ceramiczne bębny hamulcowe. przewody w oplocie sparciałogumowym, wzmacniacz siły hamowania czyli nic innego, jak aluminiowa nakładka na pedał hamulca (opcjonalnie gaz i sprzęgło) etc.
                                      "Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere."

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        Przez cały temat dyskusja była prowadzona normalnie i jakoś nie pamiętam aby ktoś tu specjalne zachwyty robił typu "no na 98 to mam 5s mniej do setki".... Wystarczyły 2 dziwne posty i się robi jazda...

                                        Ale z drugiej strony...

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          Dobrze, że użytkownicy Diesla nie mają się o co sprzeczać
                                          Tempo!! I tak cały tydzień, życie idzie jak na spidzie!

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            Zamieszczone przez Pixon
                                            Dobrze, że użytkownicy Diesla nie mają się o co sprzeczać
                                            zaraz zaraz, a nie ma jakiegoś VPower Diesel? ;-)
                                            Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                                            Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              :wink:

                                              Komentarz


                                              • #98
                                                Ja robię kolejny test 98. Zalalem ostatnio na Auchanie i zobaczymy póki co to nie widać różnicy. Zobaczymy przy kolejnym baku. Plan mam taki zeby tak ze 4 baki zalać.
                                                Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                                                Komentarz


                                                • #99
                                                  Zamieszczone przez Basik_
                                                  Ja robię kolejny test 98. Zalalem ostatnio na Auchanie i zobaczymy póki co to nie widać różnicy. Zobaczymy przy kolejnym baku. Plan mam taki zeby tak ze 4 baki zalać.
                                                  I nie bedzie czuc/widac roznicy...bo to tylko zwykla 98 z Auchan,za pare groszy wiecej.
                                                  Wlej cos pokroju Racing,Power,Ultimate za 6 zl...to poczujesz/zobaczysz roznice :diabelski_usmiech
                                                  Tato,tato...czy to auto jest chore?
                                                  Nie synku...to diesel PD.

                                                  Honda...the power of dreams.
                                                  Byla Octavia...jest Accord i CBR 650F

                                                  Komentarz


                                                  • No i tu jest problem bo te wszystkie resjing powder super extra hiper itp nie interesują mnie :wink: . Na dłuższą metę i tak nie tankowałbym takiego paliwa bo zwyczajnie jest za drogie i wolę za tą kasę kupić coś co przyniesie mi wymierną satysfakcję. Co innego gdybym jechał na tor, ścigać się wtedy mógłbym zalać taki wynalazek. Nie bardzo widzę sens lać takie wynalazki na codzień.
                                                    Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X