Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

O3 RS czy Golf7 GTI

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • O3 RS czy Golf7 GTI

    Tak, jak w tamacie.

    Wczoraj niestety przez przypadek wykasowałem cały katalog "Moje Obrazy" - Windows 7.
    Poszukuje osoby/firmy która będzie mogła mi pomóc w odzyskaniu zdjęć.

    Bardzo dziękuję za info.

  • #2
    O3 RS czy Golf7 GTI

    Witam wszystkich serdecznie, to mój pierwszy post, mam nadzieje że w odpowiednim dziale.

    Obecnie poruszam sie mazdą 6 GH, jednak przyszedł juz czas na zmiany.
    Od dłuższego czasu zastanawiam sie nad zakupem czegoś mocniejszego i tu w grę wchodzą dwa samochody. O3 RS lub VW Golf 7 GTI.

    Co do vw, jest droższy, czas oczekiwania może potrwac nawet 6 miesięcy(co mi sie nie uśmiecha).
    Podobno z rabatami w VW krucho, więc troche mi przechodzi ten golf na rzecz O3 RS.

    Powiedzcie mi proszę:
    1. jaki czas oczekiwania na octawie od zamówienia? czy tez tak jak w VW może to trwać nawet pół roku.
    2. Na jaki rabat mozna liczyc u dliera przy zamówieniu RS-a (czy w ogóle można liczyć) wiem że na cywilną octawię mozna cos tam urwać?
    3. Jakiego dilera polecacie? w gre wchodzi cala Polska.
    4. Czy warto brać RS bez DSG, czy jednak jest obowiązkowy?

    Pzdr

    Komentarz


    • #3
      1. jaki czas oczekiwania na octawie od zamówienia? czy tez tak jak w VW może to trwać nawet pół roku.

      pół roku nie ale 3 miesiące musisz liczyć. Ja na O3 combi czekałem 5 tygodni ale na RSa trzeba jeszcze trochę dłużej czekać. Jeden z chłopakow pisał na forum, że czas oczekiwania u niego to 11 tygodni max.

      2. Na jaki rabat mozna liczyc u dliera przy zamówieniu RS-a (czy w ogóle można liczyć) wiem że na cywilną octawię mozna cos tam urwać?

      na pewno dwu cyfrowy ale szczegóły zależą od Twoich umiejętności
      3. Jakiego dilera polecacie? w gre wchodzi cala Polska.

      InterAuto Kraków. Pan Daniel

      4. Czy warto brać RS bez DSG, czy jednak jest obowiązkowy?
      Nie wypowiadam się, bo nie użytkowałem nigdy DSG
      O3 Combi 1,4 TSI 140KM Elegance
      Błękit RACE
      Beżowa Alcantara
      Columbus
      Webasto

      Komentarz


      • #4
        S-3, no i dopisz że pewnie chodzi Ci o benzynę.
        jeżeli ma to być auto typowe do zabawy to nawet nie pomyślał bym o rs. jeżdżę czasami GVI gti i fajne , sprawne auto . doz zabawy kufer niepotrzebny. co do dsg , bardzo przydatne jak chcesz jechać szybko i oszczędnie w normalnych warunkach drogowych ,ale jak lubisz sobie wajhować i lubisz odgłos silnika na niskich biegach przy wysokich prędkościach to Ci to nie będzie potrzebne..
        O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
        GVI 1.4TSI
        LANCIA YPSILON 1.2 MPI
        tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez leszekmw
          S-3, no i dopisz że pewnie chodzi Ci o benzynę.
          jeżeli ma to być auto typowe do zabawy to nawet nie pomyślał bym o rs. jeżdżę czasami GVI gti i fajne , sprawne auto . doz zabawy kufer niepotrzebny. co do dsg , bardzo przydatne jak chcesz jechać szybko i oszczędnie w normalnych warunkach drogowych ,ale jak lubisz sobie wajhować i lubisz odgłos silnika na niskich biegach przy wysokich prędkościach to Ci to nie będzie potrzebne..
          Hmmm do zabawy? raczej będę uzywal tego auta jako auta rodzinnego, ale po doswiadczeniach z M6 GH mam dość tego muła i chce cos szybkiego, nie ukrywam że wygląd tez jest bardzo ważny.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez S-3
            raczej będę uzywal tego auta jako auta rodzinnego,
            No to Octavia.

            Golf jest nieco lepiej wykończony, ma lepsze materiały tłumiące, można dokupić DCC. Ale GTI jest chyba tylko 5D, a nie ma kombi. Więc bagażnik mały.

            Rozważając O III zastanów się, czy nie lepiej wziąć 4x4 z 1.8 Tsi, które pewnie będzie można dłubnąć na ponad 200 Km. A napęd zostanie..... :diabelski_usmiech

            pzdr

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Rok z Bagien
              Ale GTI jest chyba tylko 5D, a nie ma kombi.
              tylko 3D/5D
              kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

              SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

              Komentarz


              • #8
                Zdecydowanie octavia. Ja byłem w sobotę w salonie skody i VW. Posiedziałem w octavii - podotykałem materiałów wykończeniowych, posiedziałem z tyłu itp. Po chwili podjechałem do salonu VW i to samo zrobiłem w golfie. Różnica w materiałach wykończeniowych niewielka a ilość miejsca zdecydowanie na korzyść octavii. Jak dla mnie octavia to takie auto uszyte na miarę dla rodziny 2+2, a w wersji RS dodatkowo szybkie
                Ja zastanawiam się jedynie czy wybrać benzynę czy diesla. Na rasie wygrywa serce (tsi) ale pewnie im bliżej zakupu tym rozum będzie dochodził do głosu szczególnie że cena praktycznie taka sama. W połowie października umówiłem się na jazdę próbną RS w wersji diesla.

                Komentarz


                • #9
                  Fajny dylemat

                  Jak wielkość Golfa wystarczy to brałbym Vw-a. Zależy czy się jeździ z rodziną na długie wyjazdy 2x w roku czy częściej.

                  Można jeszcze rozważyć Vw Jetta, ale tam jest 2.0 TSI tylko z DSG.

                  Przed wakacjami w 2014 ma być jeszcze Seat Leon Curpra ok. 260KM i w wersji 5d, ale trzeba by jeszcze poczekać. Można też rozważyć wersję FR z 2.0TDI 184 KM /ten sam silnik co w Skodzie RS i Vw GTD.

                  Gdyby wersja 3d wchodziła w grę to warto pomyśleć o Renault Megane R.S. Ma dobrą cenę 95 tys. zł /stały rabat/ za 265 KM, świetnie jeździ. Jeśli nie to może też Renault GT 220 /kombi/ z 2.0l benzyną i 220 KM. Oba auta Renault są z linii Sport a więc są lepiej wykonane i maja bardziej sportową charakterystykę.

                  Komentarz


                  • #10
                    S-3, jak ci się nie spieszy to zaczekaj do wiosny na cupre, ma byc 4x4 i cos okolo 300PS

                    [ Dodano: Nie 22 Wrz, 13 20:58 ]
                    szplukasz, jak kupować rsa to tylko tsi :!:
                    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                    Komentarz


                    • #11
                      Sam już nie wiem co robić.
                      Chyba jednak RS Tsi, mam tylko nadzieję że spalanie nie bedzie zabijać, obecnie M6 potrafi mi w miescie 12,5 l łyknąć. Jak myslicie RS-ka będzie oszczędniejsza (oczywiscie bez pałowania auta).

                      Jak z rabatami na RS ktos wie? da się urwać z 10 kpln?

                      Komentarz


                      • #12
                        jaki masz budżet :?:
                        kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                        SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez LUKI
                          jaki masz budżet :?:
                          Ruchomy, ale wiadomo im taniej tym lepiej.

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez piramida
                            jak kupować rsa to tylko tsi
                            chyba że atrapa wydechu w RSie to coś czego szukasz :P
                            O3 Combi 1,4 TSI 140KM Elegance
                            Błękit RACE
                            Beżowa Alcantara
                            Columbus
                            Webasto

                            Komentarz


                            • #15
                              S-3, w kwestii ceny zapytaj kolegę Danielcia. Mi się opłaciło podjechać do Krakowa :lol: Są i tacy co mieli dalej i też jechali.
                              Pisał Sebastian

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez SS
                                S-3, w kwestii ceny zapytaj kolegę Danielcia. Mi się opłaciło podjechać do Krakowa :lol: Są i tacy co mieli dalej i też jechali.
                                Ok dzieki.
                                W sumie jeżeli cena jest dobra to nic nie stoi na przeszkodzie żeby pojechac na drugi koniec Polski. Kupno samochodu to nie kupno bułek w sklepie więc można raz na parę lat się poświęcić.

                                Komentarz


                                • #17
                                  "+" jest jeszcze taki, że do domku kawałek i można się nabytkiem nacieszyć
                                  Ja się tak cieszyłem, że mnie zona stopowała...
                                  Pisał Sebastian

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    s-3 zadzwoń do Carsedu VW w Siedlcach i porozmawiaj z p. Pawłem Bieńczakiem , tel znajdziesz na stronie CARSED to dealer i serwis VW - SEAT - CUPRA - ŠKODA - VWD , myślę ze może dać niezły rabat na golfa.
                                    -------------------------------------------------------
                                    moja pierwsza octa http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33459

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      W golfie brak wielu elektronicznych pomagaczy obecnych w OIII. Pewno wkrótce się pojawią.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez piramida
                                        szplukasz, jak kupować rsa to tylko tsi :!:
                                        dlaczego :?:


                                        Zamieszczone przez Wlody
                                        i porozmawiaj z p. Pawłem Bieńczakiem
                                        mogę potwierdzić , gość w porządku.
                                        ale Daniela chyba nie przebije..
                                        zresztą pytaj tu i tu.. będziesz miał porównanie , a potem napisz co i jak ci proponowali.
                                        O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                        GVI 1.4TSI
                                        LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                        tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez S-3
                                          Chyba jednak RS Tsi, mam tylko nadzieję że spalanie nie bedzie zabijać, obecnie M6 potrafi mi w miescie 12,5 l łyknąć.
                                          Obstawiam, że może być mniej. Patrząc po zużyciu paliwa 1.4 TSI O2FL vs 1.4 TSI O3 to jest mega różnica na korzyść O3 więc i w przypadku RSów może być podobnie, bo O2FL RS zużywa podobnie do Twojej Mazdy.
                                          Zamieszczone przez leszekmw
                                          ale Daniela chyba nie przebije..
                                          Mi Kuba z Carsedu przebił Daniela jak zamawiałem.
                                          S-3, odezwij sie do forumowych dealerów odnośnie ceny.
                                          O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Mihau
                                            Mi Kuba z Carsedu przebił Daniela jak zamawiałem.
                                            S-3, odezwij sie do forumowych dealerów odnośnie ceny.
                                            A kto z forum sprzedaje Skody
                                            Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                                            VW Jetta 1.2 TSI

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Dajcie jakieś namiary na Daniela w którym salonie w Krakowie pracuje?

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                ketiuz, się szukać nie chce ? ? ?
                                                Forum - Octavia Club Polska
                                                "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez S-3
                                                  Chyba jednak RS Tsi, mam tylko nadzieję że spalanie nie będzie zabijać
                                                  klientki a5 z dsg około 10.6 litra , w tym sporo trasy.

                                                  jak chcesz mogę zadzwonić do klienta spytać ile ma w VI gti . ale jak pamiętam jak go kupił miał coś koło 8 , a teraz chyba też coś koło 11.
                                                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                                  GVI 1.4TSI
                                                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X