Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Sprzedaż Octavi III pytanie.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez lukaszc2
    Kolego nie wiem dlaczego tak piszesz, nie prosiłem o podanie ceny chodziło mi tylko o opinie o możliwości sprzedaży.
    W takim razie odpowiem krótko: Tak, istnieje możliwość sprzedaży auta.

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez lukaszc2
      Chciałbym poznać Wasze opinie na temat możliwości sprzedaży rocznej Octavi III
      Zamieszczone przez lukaszc2
      apisałeś 45 tys zł to napisze Ci, że sporo wyższą cenę niż ty rzuciłeś (bo tak to trzeba nazwać) proponował salon przy odkupie samochodu "od ręki".
      Sam sobie odpowiedziałeś sprzedać to żaden problem tylko za ile?
      Zamieszczone przez lukaszc2
      chyba normalne jest, że każdy chciałby sprzedać jak najdrożej. To że ty szukasz samochodu do 50 tys zł nie oznacza, że kupisz OIII
      Wiadomo że chciałbyś jak i każdy jak najlepiej sprzedać.
      Co do kupna O3 do 50k to mysle ze gdybym chcial to nie bylo by problemu ale nie chce.
      W grudniu mialem oferty na wlasnie O3 z 1.2 TsI Active za 52k za nowke.
      Cała Polska woła z nami wyp...dalać z uchodźcami.

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez paweł2
        W grudniu mialem oferty na wlasnie O3 z 1.2 TsI Active za 52k za nowke.
        To dobra cena była. Podeślij gdzie można kupić nowy samochód ze zniżką 14% sądzę, że kolegą się przyda taka informacja. O upustach 10 % słyszałem wiec 14% jest rewelacyjne.
        Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

        Komentarz


        • #29
          Te 85 KM będą głównie robiły robotę na "minus". Ja bym kupił takie roczne, ale pytanie brzmi dlaczego ktoś sprzedaje roczne z dużą stratą, pierwsza myśl, że coś się pier.... i gość ucieka z autem, a druga czego to autu brakuje, że właścicielowi nie pasuje. I tu zwrócą uwagę na silnik, że słaby brak climatronika. Więc będą chcieli konkretnie zjechać z ceną, ja bym tak robił więc gdyby cena nie spadła trochę poniżej 10 tys to bym się nie czepił. A dopiero później szukał dziury w całym. Z tym, że ten silnik mnie odstrasza, 105 KM to co innego.

          Kolega albo pogodzi się z dużą stratą, albo niech jeździ dalej.
          Była O1 jest F2.

          Komentarz


          • #30
            Ok bo widzę, że wdały się nie potrzebne dyskusje (może i z mojej winy). Spytam więc konkretnie ile można uzyskać za samochód w poniższej konfiguracji.

            Samochód octavia 1,2 TSI (85 km) kwiecień 2013
            kolor: czarny
            wersja: ambition
            z dodatkowego wyposażenia (poza tym co ma wersja ambition):
            - system niezależnego ogrzewana tzw. Webasto (sterowanie z pilota);
            - podgrzewane fotele ;
            - autoalarm
            - lakier perłowy
            całe wyposażenie konfigurowane na etapie zamówienia w fabryce (nic nie było dokładane przez serwis).
            Przebieg 16 000 km (na chwile obecną)
            Nie lakierowany/ bezwypadkowy.
            Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

            Komentarz


            • #31
              Zapomniałeś o dywanikach

              Zamieszczone przez lukaszc2
              Zapomniałeś. A poza tym nigdzie nie napisałem, że chodzi o mój samochód.
              Czyli nagle chodzi o Twój samochód, a nie kolegi?Jak dziecko...
              BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

              SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

              Komentarz


              • #32
                Taki roczny samochód sprzedaż na pewno tylko trzeba być cierpliwym i mieć dobry powód sprzedaży ,ponieważ ewentualny nabywca na pewno będzie ciekawy dlaczego chcesz się go pozbyć.

                Komentarz


                • #33
                  O ile tysięcy za nowości była tańsza O3 85 KM od O3 105 KM ? Bo dołożenie webasto to prawie lepszy silnik, no chyba, że ktoś mieszka na zasypanej śniegiem lubelszczyźnie?????

                  Komentarz


                  • #34
                    Ebenezer, akurat mam przy sobie cennik O3 w podstawowych konfiguracjach różnica to 4.350 zł
                    رافال
                    Spoty
                    Cause freedom is a lonely road
                    My O2FL

                    Komentarz


                    • #35
                      A sprzedaż zacząłbym od 56t.

                      Komentarz


                      • #36
                        EDIT: treść usunięta
                        رافال
                        Spoty
                        Cause freedom is a lonely road
                        My O2FL

                        Komentarz


                        • #37
                          Moim zdaniem coś około 52.000, więcej bym nie dał. Realnie zapłaciłeś za auto jakieś 64-65k i od tego 20% trzeba by odjąć. Rok gwarancji w plecy, części eksploatacyjne mają po 20k km (opony, hamulce) i co najciekawsze za niedużo km wypada serwis - czyli ok 1000PLN w plecy dla potencjalnego kupca.

                          Komentarz


                          • #38
                            Zamieszczone przez neoXs
                            Dzisiaj mnie jakiś Pan pytał na parkingu o moją O3, jak się sprawuje silnik i, że 1.4 by nie kupił bo...
                            Podpytaj Pana z parkingu o jakieś szczegóły tego awaryjnego 1.4 :lol: . O nowym 1.4 wiadomo jak narazie tyle, że stosunkowo mało pali i rozrząd jest na pasku. Oprócz tego nie ma żadnej informacji, że coś zaczyna się sypać lawinowo, co pozwalałoby już stwierdzić, że silnik jest awaryjny. Ten Pan to musi być naprawdę KTOŚ, kto posiada wiedzę, której nie ma ani na forach, ani w niecie, ani nie mogą jej potwierdzić użtkownicy tychże silników :diabelski_usmiech. I ciekawe jest również to, że 1.2 jest (wnioskuję z wypowiedzi Pana z parkingu) mniej awaryjny niż 1.4 .
                            Pozdrawiam
                            Northeusz

                            Komentarz


                            • #39
                              Dobrze to podsumowałeś!

                              Komentarz


                              • #40
                                mac_aaron, 52 tys to spory zjazd cenowy z jednej strony :roll:, ale z drugiej ... ciężko jest tak wypośrodkować, żeby samemu za wiele nie stracić oraz nie zniechęcić zainteresowanych. Zawsze padnie pytanie "a czemu nowy samochód do sprzedaży?" i co najmniej połowa z kupujących raczej nie uwierzy "bo się znudził i kupuję inny" i będzie szukała innego powodu, bardziej nieoficjalnego (nie twierdzę, że tutaj taki musi istnieć). W przypadku rocznego samochodu zawsze będzie to porównanie do "takiego samego, ale nówki", gdzie klient ma nowy, możliwość konfiguracji, a przy kwocie ponad 60 tys za nowego różnica powiedzmy 5 tys w dół za używkę szoku nie robi i wg mnie to żadna okazja niestety, bo dla wielu jest to kwota spokojnie do dołożenia w salonie do nówki właśnie ... lub poszukania używki z lepszym silnikem bądź wyposażeniem. Im młodszy samochód tym niestety najwięcej traci przy odsprzedaży - nie jest to żadna tajemnica.
                                Pozdrawiam
                                Northeusz

                                Komentarz


                                • #41
                                  IMO cena ok. 50-52 tys. zł byłaby raczej odpowiednia.

                                  Na otomoto jest już używana OIII, co prawda bez webasto, ale lepiej wyposażona z silnikiem 105 KM, skrzynią 6-cio biegową i mniejszym przebiegiem.

                                  OTOMOTO - nowe i używane samochody i motocykle oraz części samochodowe. Ogłoszenia motoryzacyjne.

                                  OTOMOTO - nowe i używane samochody i motocykle oraz części samochodowe. Ogłoszenia motoryzacyjne.

                                  Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                  Fotki
                                  Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                  Fotki

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Zamieszczone przez Northeusz
                                    Zamieszczone przez neoXs
                                    Dzisiaj mnie jakiś Pan pytał na parkingu o moją O3, jak się sprawuje silnik i, że 1.4 by nie kupił bo...
                                    Podpytaj Pana z parkingu o jakieś szczegóły tego awaryjnego 1.4 :lol: . O nowym 1.4 wiadomo jak narazie tyle, że stosunkowo mało pali i rozrząd jest na pasku. Oprócz tego nie ma żadnej informacji, że coś zaczyna się sypać lawinowo, co pozwalałoby już stwierdzić, że silnik jest awaryjny. Ten Pan to musi być naprawdę KTOŚ, kto posiada wiedzę, której nie ma ani na forach, ani w niecie, ani nie mogą jej potwierdzić użtkownicy tychże silników :diabelski_usmiech. I ciekawe jest również to, że 1.2 jest (wnioskuję z wypowiedzi Pana z parkingu) mniej awaryjny niż 1.4 .
                                    Nie podpytam pana bo to było 110km stąd ;] Na jakiej podstawie to powiedział? Nie wiem, ale możesz się wybrać w okolice Opole i szukać fioletowej Astry I to wtedy sam mu wyjaśnisz, że się myli.

                                    Ja przed kupnem jak wpisałem sobie w google "silniki TSI opinie" to wyskakiwały różne rzeczy, włącznie z artykułami typu "na te silniki uważaj" i tam głównie pisano o 1.4 TSI i rozrządzie. O 1.8 czy 1.2 nie było zbytnio informacji. Przyznam, że sam się bałem kupować TSI i gdyby mi Skoda dała inny wybór w O3 to brałbym mpi no ale wyboru nie miałem. A 1.4 TSI do szczęścia nie jest mi potrzebny bo jeżdżę na tyle mało, że na moje potrzeby byłaby to tylko strata kasy, ewentualnie próba wydłużenia wirtualnego pytonga.

                                    Btw. jeżeli Twój post Northeuszu miał być ironią, że to niby ja się ukrywam pod przykrywką "pan" i chciałem pokazać jaki to mądry zakup uczyniłem wybierają 1.2 niż 1.4 to... użytkownicy TSI chyba są przewrażliwieni xD

                                    Te 85 KM będą głównie robiły robotę na "minus".
                                    Ktoś pisał na forum, że jeździł wersją 85 i 105km - nie widział różnicy w przyspieszaniu do 100km/h dopiero w przedziale powyżej 130km mocniejsza wersja powinna lepiej ciągnąć w górę. Ale ja sam nie miałem okazji porównać. W sumie mechanicznie czymś się różni 85 od 105?

                                    Co by nie było offtopu - auto sprzedaż, tylko wszystko zależy od ceny.

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Zamieszczone przez mirek_p11
                                      Nie znaleziono strony..-C31728371.html
                                      Nooo tego to już na forum znamy: primo trzeba dołożyć za lakier 1950 zł secundo ktoś kupował u nich nie ma jakichś haczyków (np cena tak ALE muszisz wziąć kredyt w tym banku za X prowizję?) czy to jakiś broker ki pieron? a ogłoszeń ma niewyobrażalne ~2500???
                                      Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Zamieszczone przez neoXs
                                        Btw. jeżeli Twój post Northeuszu miał być ironią...
                                        Nie przeszło mi nawet przez myśl, że to Ty możesz być owym Panem . Jesteś na tyle długo na forum, że doskonale odróżniasz TSI w O2 oraz O3. Dla niewtajemniczonego ogarnięcie dokładnie lektury zajmuje nie wiem .... weekend? . Nie odnoszę się również do tego, jaki posiadasz silnik, bo najważniejsze, że spełnia Twoje oczekiwania i robi to bezawaryjnie. Odniosłem się tylko do tego, że ludzie traktują TSI niejako jak zło wcielone (vide Pan z parkingu) i nie ważne, że obecnie są już nowe silniki, pozmieniane, pomodyfikowane itd - ważne że mają TSI na deklu. Najzabawniejsze jest to, że ktoś już słyszał o "awaryjności" nowych jednostek, podczas gdy fora najbardziej tym zainteresowane (Octavia, fora marek VW) milczą jak zaklęte.

                                        Zamieszczone przez neoXs
                                        użytkownicy TSI chyba są przewrażliwieni xD
                                        A to już musisz sam ocenić . Ty masz TSI, nie ja
                                        Pozdrawiam
                                        Northeusz

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          O3 powód sprzedaży

                                          /post usunąłem - to miało być PW/
                                          BMW 130i - klik
                                          kiedyś: Octavia 1.4 TSI - klik
                                          BMW E36 '92 na tor

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            lukaszc2, jaki jest powod sprzedazy?
                                            Black magic

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Zamieszczone przez shado
                                              Zapomniałeś o dywanikach

                                              Zamieszczone przez lukaszc2
                                              Zapomniałeś. A poza tym nigdzie nie napisałem, że chodzi o mój samochód.
                                              Czyli nagle chodzi o Twój samochód, a nie kolegi?Jak dziecko...
                                              A może kolega ma taki sam :szeroki_usmiech , sorry ale nie mogłem się powstrzymać
                                              Moja OIII: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69729

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Panowie, a czy to naprawdę ważne czyj to samochód? EDIT: dalszy ciąg posta został usunięty
                                                رافال
                                                Spoty
                                                Cause freedom is a lonely road
                                                My O2FL

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  Pewnie stąd, że to Ambition
                                                  BMW 130i - klik
                                                  kiedyś: Octavia 1.4 TSI - klik
                                                  BMW E36 '92 na tor

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X