Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octa RS - nieoryginalne felgi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octa RS - nieoryginalne felgi

    Zamieszczone przez nocki2
    problemem byl zawieszony zawór przywalilem mlotkiem ze 20 razy po sprężarce
    No fajna naprawa, młotkiem i przecinakiem. Dobrze, że pomogło, a nie zaszkodziło. A z jakiego źródła miałeś informacje, że trzeba przywalić młotkiem?

  • #2
    Octa RS - nieoryginalne felgi

    Standardowo w roczniku 2014 w górę jest w standardzie monitoring ciśnienia w oponach.
    Mam zamiar na zimę kupić felgi poza ASO. Co się stanie ? Będzie mi się coś świecić na desce ?
    DaBass

    Komentarz


    • #3
      nie mam pewnosci, ale zdaje sie ze ta funkcja jest realizowana czujnikami ABS przy kole, mniejsze cisnienie = mniejszy obwod kola > szybszy obrot

      dla zobrazowania, wez kawalek prostego drutu i zaloz z jednej strony duze kolko, a z drugiej male - tak puszczona "oś" zacznie skrecac, bo mniejsze kolo pokonuje mnijeszy dystans

      wiec zmiana felg raczej nie powinna wplywac

      Komentarz


      • #4
        yogi_at_pozen, masz racje dlatego łtwo sobie dołożyx TMPS
        Spalanie - Motostat.pl
        Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
        Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
        Sprzedam na OLX!!

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez danceagent
          Mam zamiar na zimę kupić felgi poza ASO. Co się stanie ? Będzie mi się coś świecić na desce ?
          możesz śmiało zakupić poza ASO

          nic się nie stanie

          nic nie będzie świecić na desce (no może po zmianie lato/zima zima/lato - ale to normalne)
          kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

          SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

          Komentarz


          • #6
            Serdeczne dzięki.
            Myślałem że działa to na podobnej zasadzie co np. w Renault - że na feldze jest czujnik.
            DaBass

            Komentarz


            • #7
              danceagent, dzieki bogu w skodzie tak nie jest a już w np audi tak :roll:
              po zapaleniu kontrolki kasujesz ją na zegarach/przyciskiem lub vcdsem
              przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

              wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

              Komentarz


              • #8
                Smiało bierz - ja u siebie mam niestockowe felgi i jest OK.
                Teraz miałem serwis i musięli zdjąć koło. Po wyjechaniu z ASO wyświetlił się komunikat, że czujnik ciśnienia ma problem - wystarczy reset i po sprawie

                Komentarz


                • #9
                  Kola zdjeli i zalozyli jak im pasowalo, wiec teraz zamiast resetowac, trzeba bylo sprawdzic cisnienie w kolach. Jak kolo zdejmiesz i zalozysz w to samo miejsce to nic nie ma prawa piszczec
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz


                  • #10
                    Maicroft: Ciśnienie kołach sprawdzone. W manualu pisze jak wół, że kontrolka może się zapalić w przypadku zdjęcia koła i ponownego jego założenia lub wymiany. Dlatego ponowna kalibracja układu i po sprawie.

                    W ostatnim poście, źle się wyraziłem - czujnik nie miał problemu tylko wyśwetliła się lampka kontrolna wskaźnika ciśnienia.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zdjecie i zalozenie tego samego kola na ta sama piaste nie powoduje zmiany jego obwodu. Taka instrukcje pisze ktos, kto nie do konca wie o co chodzi :twisted:

                      Bo jak wiadomo, tam nie ma czujnikow cisnienia, tylko uklad wylicza roznice w obrotach poszczegolnych kol.

                      Ba jesli uklad dziala tak sprytnie jak w O2, a pewnikiem tak, to smiem twierdzic ze po zmianie kol ktore byly przykladowo napompowane z 2.2/2.5 2,1/2.7 uklad moze nie upomniec sie przez dlugie kilometry pokonane po miescie z niewielkimi predkosciami.
                      Spritmonitor.de

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X