Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

1.8 TSI 4x4 liftback DSG czy 2.0 TDI DSG

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Dawno temu w Skodzie lampka oleju zapalala sie na zolto i na czerwono :twisted: Czyli zolta to byla informacyjna jak paliwo i plyn.

    A plyn chlodzacy zaswieca sie na czerwono, zeby jakis madry mozg nie pojechal na suchym silniku i go ugotowal, tak samo jak czerwona do oleju, zeby silnika nie zatrzec.

    Moze mi z uwagi na fakt, ze z mechanika jako taka cos tam mam wspolnego, to taka informacja z lampka plynu i informacja o jego ubytku na poziomie 0,3l nie draznia mnie, bo wiem, ze uklad miesci min 5-6l plynu w takim 1.8TSI.
    Spritmonitor.de

    Komentarz


    • #52
      Zamieszczone przez Paddington
      Zamieszczone przez LUKI
      Paddington, nawet się nie zastanawiaj 1.8tsi

      naprawdę będziesz zadowolony

      często mam możliwość jeżdżenia właśnie po Wawie albo diesel albo pb i bez zastanowienia brałbym tsi


      jak chcesz może uda się załatwić jazdę testową w aso
      Dzięki za opinię. Chętnie skorzystam z jazdy próbnej. Powiedz tylko gdzie w W-wie jest 1.8 TSI DSG 4x4 bo taki porównuję z TDI 2.0 DSG w tym wątku i taki mam problem z wyborem.
      I jeszcze byłbym wdzięczny za opisanie Twoich wrażeń z jazdy po W-wie
      Ja przed kupnem jeździłem demówką 1.8 4x4 z salonu na Al. Jerozolimskich. Czekałem na jazdę ponad dwa tygodnie i miałem na nią tylko godzinę bo jakiś dzinnikarz brał auto "do testów" na weekend. To była Octavia prawie na full wypasie.
      U mnie narazie pali 10l po mieście ale dopiero silnik się dociera i ja uczę się jeździć benzyną w automacie po 7 latach uzytkowania ON.

      Komentarz


      • #53
        U mnie narazie pali 10l po mieście ale dopiero silnik się dociera i ja uczę się jeździć benzyną w automacie po 7 latach uzytkowania ON.
        Moja stara tyle pali "po miescie" twoja moze z tego urwie max pol litra

        Komentarz


        • #54
          Zamieszczone przez m@riucha
          U mnie narazie pali 10l po mieście ale dopiero silnik się dociera i ja uczę się jeździć benzyną w automacie po 7 latach uzytkowania ON.
          No, no, moja też na dotarciu mniej paliła niż po :twisted:
          "k..., aleś pan tu bestię postawił"

          Komentarz


          • #55
            u mnie tez 10l po miescie.. ale tylko po 22

            Komentarz


            • #56
              Zamieszczone przez jerol
              u mnie tez 10l po miescie.. ale tylko po 22
              A do 22 ile ? i jak spalanie w trasie. Proszę o info. na temat ogólnych wrażeń z jazdy w tym, jak DSG współpracuje z TSI, ewnetualne usterki,

              Komentarz


              • #57
                autko jeździ dobrze, DSG fajno pracuje, w priv już Ci opisałem co i jak.
                Dziś trasa Słupno-Ostrołęka-Słupno 223 KM spalanie 8,5l wg komputerka ( prędkość średnia 91/km - na S8 i przy wyprzedzaniu silnik lubi sobie wypić E95 )
                O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                Komentarz


                • #58
                  Miasto godziny szczytu wychodzi 12-15l, jak jest juz luzniej 10-12l, krajowki 7,5-9,5l, autostrada to nie wiem przy 140km/h pali chyba 9,5l jakby jechac stala predkoscia. Jade zawsze szybciej wychodzi 10-12l.
                  Silnik, naped, skrzynia miod malina

                  Komentarz


                  • #59
                    Zamieszczone przez jerol
                    Miasto godziny szczytu wychodzi 12-15l, jak jest juz luzniej 10-12l, krajowki 7,5-9,5l, autostrada to nie wiem przy 140km/h pali chyba 9,5l jakby jechac stala predkoscia. Jade zawsze szybciej wychodzi 10-12l.
                    Silnik, naped, skrzynia miod malina
                    Dzięki za info. Uzyskałem już chyba wszystkie interesujące mnie informacje i to bezpośrednio od użytkowników - szczególnie cenne. Musze przyznać, że salon i serwis Skody w wielu sprawach poruszonych na forum nie jest zorientowany. Osobiście doświadczyłem tego w kontaktach z pracownikami salonu Skoda. Decyzja w przyszłym tygodni a wątek chyba do zamknięcia. Do tego czasu zachęcam do przekazywania kolejnych opinii.

                    Komentarz


                    • #60
                      jerol, tym 9,5l przekonujesz mnie ze nie mam co zalowac ze mam RS TDI, a nie myslalem o 1.8TSI 4x4 albo RS TSI Dla mnie jednak te 2,5-3l maja juz znaczenie przy tych przebiegach.. Moc na trasie starcza poza tym, tym bardziej ze jakis super szalenstw nie odstawiam, bo to przy trasie 600-900km nie ma sensu - zmeczenie wezmie za szybko gore..

                      Moja O3 RS

                      Komentarz


                      • #61
                        Zamieszczone przez jerol
                        Miasto godziny szczytu wychodzi 12-15l, jak jest juz luzniej 10-12l, krajowki 7,5-9,5l, autostrada to nie wiem przy 140km/h pali chyba 9,5l jakby jechac stala predkoscia. Jade zawsze szybciej wychodzi 10-12l.
                        Silnik, naped, skrzynia miod malina
                        Bardziej 8-8,5 przy 140km/h, 9-10l przy tempomacie na 160km/h.

                        Komentarz


                        • #62
                          Czyli wasze benzyniaki są oszczędniejsze niż TDI ?

                          Tu według Zachara 150 konny dizelk 4x4 pije ponad 9 litrów przy 140 - ale rozumiem że to przez napęd 4x4 bo oska nie powinna przekroczyć 6l ( tak przynajmniej jest u mnie ) .
                          Według mnie bardzo dużo.

                          Komentarz


                          • #63
                            jerol, wychodzi, że benzyna 1.8 4x4 pali więcej niż 2.0. Plus za niekoloryzowanie spalania
                            "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                            Komentarz


                            • #64
                              mac_aaron, chyba, ze targasz na trasie dodatkowy naped +1l
                              maro rs, napewno pali wiecej, jak czasem patrze na wasze zdjecia ze spalaniem to u mnie osiagniecie tak malego spalania jest bardzo trudne do uzyskania np 6-7l. Malo jezdze gora 15k km rocznie wiec nie zwracam zbytnio na to uwagi.

                              Komentarz


                              • #65
                                Zamieszczone przez jerol
                                Miasto godziny szczytu wychodzi 12-15l, jak jest juz luzniej 10-12l, krajowki 7,5-9,5l, autostrada to nie wiem przy 140km/h pali chyba 9,5l jakby jechac stala predkoscia. Jade zawsze szybciej wychodzi 10-12l.
                                Jestem jak najdalszy od miłośników eko itp Ale te wyniki spalania są hmm... kiepskie (napisałbym bardziej dosadnie ale to się wypika). Jak na nowoczesną technologię to... bryndza, delikatnie mówiąc.
                                Pozdrawiam
                                perfex

                                Octavia HTP

                                Komentarz


                                • #66
                                  Wiem 7-8l to normalny wynik ale w rapidzie ktorym ostatnio jezdzilem 1.2 85km :twisted:
                                  Fizyki nie oszukasz nowoczesna technologia, a ja lubie dosyc szybko jezdzic. Wyniki z miasta sa na krotkich odcinkach. Latem mam 1l mniej. Srednie zima 10l, latem 9l.

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Zamieszczone przez jerol
                                    mac_aaron, chyba, ze targasz na trasie dodatkowy naped +1l
                                    maro rs, napewno pali wiecej, jak czasem patrze na wasze zdjecia ze spalaniem to u mnie osiagniecie tak malego spalania jest bardzo trudne do uzyskania np 6-7l. Malo jezdze gora 15k km rocznie wiec nie zwracam zbytnio na to uwagi.
                                    A masz rację u mnie ośka to i spalanie mniejsze.
                                    Jak sobie jadę krajówkami PL-DE Zgorzelec-Żary przepisowo ale dynamicznie to na 75km trasie robię 6,2l/100km. Ale jak wracam z pracy i chcę być w domu 10 min szybciej i lecę 140-160 to mam 8-9l.

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Jak to we zwyczaju bywa, względem spalania.... :lol:

                                      Nie wyobrażam sobie mniejszego spalania w mieście (dużym) w godzinach szczytu - a nie po północy - mniejszego dla 1.8 DSG 4x4 jak 11 l.

                                      Trasa 20 km w jedną stronę i nazad, 4 osoby, zimowe warunki, jazda normalna z dziećmi, to ok. 7,5 l. z komputera. Zaniża jakieś 0,3 l., czyli realne jakieś 7,8 l.

                                      Najmniejsze spalanie w trasie jakie udało mi się osiągnąć to 6,9 l. (z komputera).

                                      Albo inaczej - jak kto woli - praktycznie w każdych warunkach z trasy 3000 km, O III 1,8 DSG 4x4 pali ok. 2,5 l więcej niż Superb 2.0 Tdi 170 Km ośka. Ta sama trasa, to samo obciążenie, te same warunki.

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Najmniejsze jakie udalo mi sie uzyskac to 7,2l, mialem tez raz ponizej 7l ale to byl powrot z zakopanego i duzo z gorki bylo najwieksze to 20l ale pol miasta stalo z powodu oberwania chmury i w sumie nie mozna bylo tego nazwac jazda.

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Na ktore bys sie nie zdeycodwal warto rozwazyc wizualny pakiet sport lub sport look, liftback na prawde ciekawie z tym wyglada .

                                          Ja jesli bralbym liftbacka, to pozycja obowiazkowa, jesli nie bierze sie rski.
                                          3 strona dokumentu, zawuwazcie, ze w pakiecie sport jest wiekszy spojler klapy niz w sport look i wiekszy niz standardowy w liftbacku 1.8 tsi, ma tez inny numer katalogowy.
                                          Error 404

                                          Tutaj jeszcze fotka kombi, ale przod ten sam

                                          Nová Octavia Combi se sport paketem a Citigo Motorsport: další novinky Škody | Autoforum.cz

                                          Tutaj strona 2 numery czesci i ladnie widac, z spojlery w tych pakietach sie roznia, listwy na drzwi wg mnie niezbyt nachalne i a do tego praktyczne, trudniej bedzie obic drzwi z nimi

                                          Error 404

                                          Spojler wiekszy z pakietu sport

                                          Link

                                          Spojler zwykly z pakietu dynamic i seryjny w 1.8 tsi.



                                          Dla formalnosci dodac, ze spojler w rsce jest jeszcze inny :P



                                          ps. Jest na forum kolega z bialym liftbackiem sport look, niech sie wypowie jak to na zywo wyglada i czy auto przyszlo z tym z fabryki czy dokladali w salonie.

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Widzialem na zywo ten pakiet i szczerze mowiac slabo to wyglada, wlasnie jak by ktos dolozyl niepasujace do siebie rzeczy.
                                            Black magic

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              Zamieszczone przez greg505
                                              Widzialem na zywo ten pakiet i szczerze mowiac slabo to wyglada, wlasnie jak by ktos dolozyl niepasujace do siebie rzeczy.
                                              Mowisz o sport czy sport look?? Bo roznia sie dosc istotnie...

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                "Sport" czyli dokladki zderzakow i listwy
                                                Black magic

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  Zamieszczone przez Tippo
                                                  ps. Jest na forum kolega z bialym liftbackiem sport look, niech sie wypowie jak to na zywo wyglada i czy auto przyszlo z tym z fabryki czy dokladali w salonie.
                                                  Na żywo wygląda dla mnie bardzo fajnie i nietypowo ale to kwestia subiektywna. Ważne, że nie mam takiej zwykłej nudno wyglądającej Octavii jak większość jeżdżących po kraju :P

                                                  Auto przyszło z fabryki bez elementów sport look, był tylni spojler z wyposażenia 1.8. Spojler według mnie mógłby być większy, taki jak w pakiecie sport (jego cena jest jednak przesadzona trochę). Dokładali je na salonie. Zresztą to nie jest typowy sport look bo jest jeszcze czarna ramka grilla od RS-a :twisted:
                                                  Octavia 3 Liftback 1.8 TSI Elegance, Biel Candy + Amazing + Dynamic + Sport Look + 18" Turini Black + Sunset + Mode Selection etc... ---> Zobacz tutaj

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    Mam jeszcze jedno pytanie. Która QIII: TSI 1.8 4x4 DSG czy 2.0 TDI DSG (150 KM) będzie lepiej przyspieszał w warunkach drogowych tzn. od 60 km/h do 100 km/h i od 80 km/h do 120km/h.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X