Oct4 – podoba się i nie podoba się

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • ruwado
    RS
    • 2009
    • 14872
    • Octavia IV (NX3)

    #51
    Zamieszczone przez AdamB Zobacz wpis
    A to jest tam spryskiwacz?
    Jest. O ile pamiętam (nie mam tylnej wycieraczki): klikasz na obrazie włączonej kamery trzy kropki/potem taki znaczek z trzema kolorowymi kółkami/i na końcu ten znaczek kamerki z fontanną z powyższego posta.

    Sam odkryłem to po prawie roku
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz

    • AdamB
      RS
      S_OCP Member
      • 2007
      • 8026
      • Octavia IV (NX3)
      • DKZA 2.0 TSI 190 KM

      #52
      Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
      Jest. O ile pamiętam (nie mam tylnej wycieraczki): klikasz na obrazie włączonej kamery trzy kropki/potem taki znaczek z trzema kolorowymi kółkami/i na końcu ten znaczek kamerki z fontanną z powyższego posta.

      Sam odkryłem to po prawie roku
      Sprawdziłem i jest spryskiwacz koło tylnej kamery , ale .... jeszcze zostały w lusterkach i z przodu a tam już nie ma spryskiwaczy.
      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

      Komentarz

      • horn3t
        Classic
        • 2023
        • 21
        • Octavia IV (NX3)

        #53
        Zamieszczone przez AdamB Zobacz wpis

        .... jeszcze zostały w lusterkach i z przodu a tam już nie ma spryskiwaczy.
        najwięcej brudzi się tylna ze względu na turbulentny opływ powietrza na zadku więc tam przydaje się najlepiej

        Komentarz

        • ruwado
          RS
          • 2009
          • 14872
          • Octavia IV (NX3)

          #54
          Zamieszczone przez horn3t Zobacz wpis
          na zadku więc tam przydaje się najlepiej
          i naprawdę fajnie czyści

          Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
          Sam odkryłem to po prawie roku
          i już nie muszę przecierać na szybko paluchem
          pozdrawiam - Darek

          Komentarz

          • AdamB
            RS
            S_OCP Member
            • 2007
            • 8026
            • Octavia IV (NX3)
            • DKZA 2.0 TSI 190 KM

            #55
            Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
            i naprawdę fajnie czyści


            i już nie muszę przecierać na szybko paluchem
            Ja paluchem przecieram w żony Yarisie, więc nawet nie pomyślałem o tym spryskiwaczu. Może też dlatego, że dopiero 450km dopiero zrobiłem i nie zdążyła się pobrudzić.

            Z ciekawostek testowałem ostatnio jazdę ACC + czytanie znaków wraz ze zwalnianiem na ograniczeniach. Jest to niezłe rozwiązanie ale chyba u nas w kraju się średnio sprawdza.
            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

            Komentarz

            • Marek358
              Drive
              • 2013
              • 82

              #56
              Denerwuje mnie ten spaw poniżej drzwi.
              Nie od razu go zauważyłem, dopiero przy myciu dolnej części samochodu na myjni.
              Jak można było taki spaw walnąć w tak (jednak) wizualnym miejscu?

              Komentarz

              • Marek358
                Drive
                • 2013
                • 82

                #57
                Ostatnie moje osiągi w trasie:

                Średnie zużycie paliwa do 5,3 litra na trasach ekspresowych (wyniki w zakresie 5,3-5,7 litra zależnie od korków)
                Zasięg do rezerwy 850 km i więcej
                Teoretyczny zasięg (przejechany dystans + dostępny zasięg) - maks. 1000-1050 km

                Warunki:
                -opony letnie
                -prędkości raczej do 120 km/h (przy wyprzedzaniu czasem więcej)
                -silnik 1.5 TSI
                -benzyna 98 (nie wiem czy ma to znaczenie)
                Ostatnio edytowany przez Marek358; 29514.

                Komentarz

                • dym1984
                  Drive
                  • 2013
                  • 49

                  #58
                  Moje statystyki dla 1.5tsi. Praktycznie 90% po mieście. A jak się zdarzy trasa to raszczej nie wolno i narty albo 4 rowery na dachu. Więc spalanie jak dla mnie git. W O3 1.2tsi było 1l/100km więcej a koni mniej.
                  To są wyniki z tankowań.Na trasie przy 110km/h potrafię zejść do 4.8 l / 100km bez problemu (odczyt z komputera).
                  Załączone pliki
                  Ostatnio edytowany przez dym1984; 28742.

                  Komentarz

                  • Marek358
                    Drive
                    • 2013
                    • 82

                    #59
                    U mnie 4,8 się nie da


                    Piszą: Podczas pokonywania ok 100-kilometrowego odcinka autostrady z prędkością nieprzekraczającą 120 km/h, komputer pokładowy wskazywał na średnie spalanie w okolicy 5,2 - 5,5 l/100 km. To naprawdę robi wrażenie.

                    Komentarz

                    • Marek358
                      Drive
                      • 2013
                      • 82

                      #60
                      Muszę coś sprostować, Oct3 nie jest w spalaniu benzyny dużo gorsza. Dziś pojechałem Oct3 ekspresową, 120 km/h i wyszło mi w okolicach 6.0-6.1 litrów. Tylko wyświetlacz jak zwykle przekłamuje o 0,3 litra, co widać przy tankowaniu.

                      Komentarz

                      • AdamB
                        RS
                        S_OCP Member
                        • 2007
                        • 8026
                        • Octavia IV (NX3)
                        • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                        #61
                        A u mnie 2.0 TSI od 7 do 8 l/100km
                        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                        Komentarz

                        • Leniwiec
                          Rider
                          • 2009
                          • 622
                          • Octavia IV (NX3)
                          • DLBA 2.0 TSI RS 245 KM

                          #62
                          Zamieszczone przez Marek358 Zobacz wpis
                          https://motoryzacja.interia.pl/wiado...-1,nId,7515190
                          Piszą: Podczas pokonywania ok 100-kilometrowego odcinka autostrady z prędkością nieprzekraczającą 120 km/h, komputer pokładowy wskazywał na średnie spalanie w okolicy 5,2 - 5,5 l/100 km. To naprawdę robi wrażenie.
                          Miałem przez 3 tygodnie zastępczą O4 2.0 TDI 150KM i zrobiłem nią jakieś 1,5 tys. km (moja trafiła na serwis akurat przed wyjazdem urlopowym).
                          Na wyniki spalania TDI to faktycznie człowiek się cieszy - trasa 520 km z gór nad morze (90% trasy to S-ki) i po przyjeździe zostaje dosłownie jeszcze pół baku. Średnia poniżej 5 litrów z całego wyjazdu w obie strony i trochę kręcenia się na miejscu. To się może podobać.

                          Na co dzień jeżdżę benzyną i zazwyczaj wyniki mam ponad dwa razy większe i nijak się mające do tego, co Skoda podaje w papierach w specyfikacji spalania WLTP.

                          Wcześniej miałem O3 1.8TSI 180KM, więc też mocne auto. W tych samych warunkach spalała o wiele mniej paliwa niż obecna.
                          Więc co do spalania po ponad 9 tys. km jestem mocno zaskoczony, niestety negatywnie.​
                          Pozdro

                          Komentarz

                          • AdamB
                            RS
                            S_OCP Member
                            • 2007
                            • 8026
                            • Octavia IV (NX3)
                            • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                            #63
                            Zamieszczone przez Leniwiec Zobacz wpis
                            Na co dzień jeżdżę benzyną i zazwyczaj wyniki mam ponad dwa razy większe i nijak się mające do tego, co Skoda podaje w papierach w specyfikacji spalania WLTP.
                            Może to problem twoich butów ?

                            U mnie ma to duży wpływ na spalanie
                            Ostatnio edytowany przez AdamB; 2174.
                            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                            Komentarz

                            • AdamB
                              RS
                              S_OCP Member
                              • 2007
                              • 8026
                              • Octavia IV (NX3)
                              • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                              #64
                              Zamieszczone przez Leniwiec Zobacz wpis
                              Wcześniej miałem O3 1.8TSI 180KM, więc też mocne auto. W tych samych warunkach spalała o wiele mniej paliwa niż obecna.
                              Więc co do spalania po ponad 9 tys. km jestem mocno zaskoczony, niestety negatywnie.​
                              w OIII 1.8 180KM miałeś 180KM i 250Nm teraz masz 2.0 245KM i 370 Nm i chcesz mieć podobne spalanie?
                              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                              Komentarz

                              • kylo125
                                L&K
                                • 2009
                                • 1002
                                • Octavia I (1U2)
                                • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                                #65
                                Zamieszczone przez Leniwiec Zobacz wpis
                                Miałem przez 3 tygodnie zastępczą O4 2.0 TDI 150KM i zrobiłem nią jakieś 1,5 tys. km (moja trafiła na serwis akurat przed wyjazdem urlopowym).
                                Na wyniki spalania TDI to faktycznie człowiek się cieszy - trasa 520 km z gór nad morze (90% trasy to S-ki) i po przyjeździe zostaje dosłownie jeszcze pół baku. Średnia poniżej 5 litrów z całego wyjazdu w obie strony i trochę kręcenia się na miejscu. To się może podobać.

                                Na co dzień jeżdżę benzyną i zazwyczaj wyniki mam ponad dwa razy większe i nijak się mające do tego, co Skoda podaje w papierach w specyfikacji spalania WLTP.

                                Wcześniej miałem O3 1.8TSI 180KM, więc też mocne auto. W tych samych warunkach spalała o wiele mniej paliwa niż obecna.
                                Więc co do spalania po ponad 9 tys. km jestem mocno zaskoczony, niestety negatywnie.​
                                Ostatnia chwila żeby zamienić na nową rskę z TDI. Raczej więcej od 150tki nie spali.
                                Zostały już tylko placowe, a po lifcie nie ma diesla w rs.

                                Komentarz

                                • ruwado
                                  RS
                                  • 2009
                                  • 14872
                                  • Octavia IV (NX3)

                                  #66
                                  Na razie jeszcze ma być O4 polift - 2.0 TSI /204 kunia 4x4 bez hybrydów. Chyba ostatni dzwonek.
                                  pozdrawiam - Darek

                                  Komentarz

                                  • kylo125
                                    L&K
                                    • 2009
                                    • 1002
                                    • Octavia I (1U2)
                                    • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                                    #67
                                    Tym nie mniej to raczej nie będzie mistrz jazdy o kropelkę. Jak kolega wcześniej narzekał na spalanie benzynowego rsa, to tu raczej znacznej poprawy nie uświadczy.

                                    Komentarz

                                    • AdamB
                                      RS
                                      S_OCP Member
                                      • 2007
                                      • 8026
                                      • Octavia IV (NX3)
                                      • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                                      #68
                                      Zamieszczone przez kylo125 Zobacz wpis
                                      Tym nie mniej to raczej nie będzie mistrz jazdy o kropelkę. Jak kolega wcześniej narzekał na spalanie benzynowego rsa, to tu raczej znacznej poprawy nie uświadczy.
                                      Akurat Octavia RS 2.0 TSI zużywa tą samą ilość paliwa co normalna 2.0TSI 4x4 190KM , przynajmniej wg katalogu. Te auta nie kupuje się do jazdy na kropelce. Na trasie spokojnie poniżej 7 schodzisz. W kolo "komina" już kolorowo nie jest, bo na krótkich odcinkach potrzebuje 10l/100km.
                                      Ostatnio edytowany przez AdamB; 2174.
                                      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                      Komentarz

                                      • swosek
                                        Classic
                                        • 2024
                                        • 3
                                        • Octavia IV combi (NX5)
                                        • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                                        #69
                                        Dzień dobry
                                        Tak czytam wątek serwisowo-eksploatacyjny , i widzę , że zmartwieniem największym jest spalanie. Hmmm... moja octavia ma 190kM i nie żałuję jej benzyny. Nie po to kupiłem auto z takim silnikiem, aby przeliczać.... Jedyna informacja, którą przyjmuję jest dystans do tankowania... przy mojej ilości punktów karnych, osiągam 850-900km na zbiorniku.
                                        Ktoś pisał o wycieraczce, ktoś o kamerce, mnie cieszy, że póki co nie ma żadnych problemów. Na razie nie żałuję wymuszonej przesiadki z Forda. Mam scouta już 7 miesięcy i w przyszłym tygodniu jadę na przegląd 30000.
                                        Jak sobie radzicie z tymi wszystkimi systemami bezpieczeństwa? Szukanie ręczne w telefonie .... przerwa dla twojego bezpieczeństwa. Dłuższy odcinek prostej drogi.... brak aktywności kierowcy ...Piiiiiiii..... hamowanie. Omijasz dziury w drodze.... jedź środkiem pasa...... piiiiiii. No nieraz zaklnę siarczyście na to pouczanie..... wtedy załącza się podsłuchiwacz i pyta czego sobie życzę.....
                                        no podnosi ciśnienie, a ponoć generalnie chodzi o bezpieczeństwo

                                        Komentarz

                                        • AdamB
                                          RS
                                          S_OCP Member
                                          • 2007
                                          • 8026
                                          • Octavia IV (NX3)
                                          • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                                          #70
                                          Zamieszczone przez swosek Zobacz wpis
                                          Jak sobie radzicie z tymi wszystkimi systemami bezpieczeństwa? Szukanie ręczne w telefonie .... przerwa dla twojego bezpieczeństwa. Dłuższy odcinek prostej drogi.... brak aktywności kierowcy ...Piiiiiiii..... hamowanie. Omijasz dziury w drodze.... jedź środkiem pasa...... piiiiiii. No nieraz zaklnę siarczyście na to pouczanie..... wtedy załącza się podsłuchiwacz i pyta czego sobie życzę.....
                                          no podnosi ciśnienie, a ponoć generalnie chodzi o bezpieczeństwo
                                          Po odpaleniu wyłączam start/stop i asystenta pasa i cieszę się bezstresową jazdą.


                                          Zamieszczone przez swosek Zobacz wpis
                                          Tak czytam wątek serwisowo-eksploatacyjny , i widzę , że zmartwieniem największym jest spalanie.
                                          Dużo ludzi przesiadło się z TDI i na początku może być szokiem spalanie szczególnie na krótkich odcinkach i po mieście.

                                          Zamieszczone przez swosek Zobacz wpis
                                          Jedyna informacja, którą przyjmuję jest dystans do tankowania... przy mojej ilości punktów karnych, osiągam 850-900km na zbiorniku.
                                          Masz bardzo mocne samozaparcie. U mnie trzyma się splania na poziomie 7-7,5l / 100km

                                          Ostatnio edytowany przez AdamB; 2174.
                                          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                          Komentarz

                                          • Leniwiec
                                            Rider
                                            • 2009
                                            • 622
                                            • Octavia IV (NX3)
                                            • DLBA 2.0 TSI RS 245 KM

                                            #71
                                            Zamieszczone przez AdamB Zobacz wpis
                                            Może to problem twoich butów ?
                                            Raczej nie, bo generalnie jeżdżę bardzo spokojnie Nie zawsze przecież fakt posiadania mocnego auta oznacza jeżdżenie z pedałem w podłodze.
                                            Nie chodzi mi więc o sytuacje, gdzie zdarza się jechać dynamiczniej, wiem jak to działa

                                            Zamieszczone przez AdamB Zobacz wpis
                                            w OIII 1.8 180KM miałeś 180KM i 250Nm teraz masz 2.0 245KM i 370 Nm i chcesz mieć podobne spalanie?

                                            Nie to miałem na myśli Raczej o bardzo mocną rozbieżność między spalaniem deklarowany przez producenta w przypadku RSa a realiami.
                                            Z Twojego opisu wnioskuję, że masz O4 2.0 TSI 190KM 320 Nm 4x4 - spalanie wg WLTP 7,1 - 7,3 i z tego co piszesz dalej średnio masz 7,5 więc wartość zbliżona.
                                            Dla RSa 2.0. TSI spalanie wg WLTP to 6,8-7,1
                                            Nawet jako minimalne takiego nie widziałem nigdy, a to przecież niby średnia, do tego 50% po mieście

                                            Zamieszczone przez AdamB Zobacz wpis
                                            Akurat Octavia RS 2.0 TSI zużywa tą samą ilość paliwa co normalna 2.0TSI 4x4 190KM , przynajmniej wg katalogu. Te auta nie kupuje się do jazdy na kropelce. Na trasie spokojnie poniżej 7 schodzisz. W kolo "komina" już kolorowo nie jest, bo na krótkich odcinkach potrzebuje 10l/100km.
                                            No właśnie u mnie do każdego z tych wyników trzeba dodać po jakieś 2 litry, heh.
                                            Po prostu się zaczynam zastanawiać, czy coś u mnie się nie dzieje. Ostatnio miałem wymienianą pompę wysokiego ciśnienia paliwa na gwarancji, więc może coś jest na rzeczy.
                                            Pozdro

                                            Komentarz

                                            • AdamB
                                              RS
                                              S_OCP Member
                                              • 2007
                                              • 8026
                                              • Octavia IV (NX3)
                                              • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                                              #72
                                              Zamieszczone przez Leniwiec Zobacz wpis
                                              Z Twojego opisu wnioskuję, że masz O4 2.0 TSI 190KM 320 Nm 4x4 - spalanie wg WLTP 7,1 - 7,3 i z tego co piszesz dalej średnio masz 7,5 więc wartość zbliżona.
                                              Dla RSa 2.0. TSI spalanie wg WLTP to 6,8-7,1
                                              Nawet jako minimalne takiego nie widziałem nigdy, a to przecież niby średnia, do tego 50% po mieście
                                              Niby mam około 7.5, ale to są odcinki drogami powiatowymi, gminnymi. Nie jeżdżę po mieście, no może sporadycznie.
                                              Ostatnio miałem małą wycieczkę "tam" i "z powrotem" po 110km drogami powiatowymi i krajowymi ze spalaniem "tam" 6.9 i "z powrotem" 6.4 . Za dwa tygodnie sprawdzę ją w drodze do Chorwacji przez Słowację , Węgry. Będę miał wtedy jakiś obraz spalania tego auta.
                                              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                              Komentarz

                                              • AdamB
                                                RS
                                                S_OCP Member
                                                • 2007
                                                • 8026
                                                • Octavia IV (NX3)
                                                • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                                                #73
                                                Zamieszczone przez AdamB Zobacz wpis
                                                Za dwa tygodnie sprawdzę ją w drodze do Chorwacji przez Słowację , Węgry. Będę miał wtedy jakiś obraz spalania tego auta.
                                                Sprawdziłem i do Słowenii (Postajna) 910km ze spalaniem 6.1l/100km , Postajna - Brela 511km 6.2l/100km. Jazda zgodnie z przepisami, średnia prędkość 87 i 96km/h (chociaż wg mnie to nie jest wyznacznik czegokolwiek)
                                                Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                                Komentarz

                                                • mati8201
                                                  Rider
                                                  • 2009
                                                  • 342

                                                  #74
                                                  Nie wiem czy dobrze piszę ale po 12 latach jazdy moją octavia II FL 1,6 w gazie przyszedł czas na zmiany.
                                                  Byłem dzis w Toyocie i Skodzie. Jakos bliżej do Skody. Nowa Octavia rok modelowy 2025 lub Kamiq.
                                                  Pytanie odnośnie Octavii - jak to jest z tym s/s bo z tego co widze to standard. Myslę o 1,5 TSI mHEV 150KM w automacie. wersja Selection.
                                                  1.Co warto dokupić z wyposażenia już widzę ze brak tylnej wycieraczki, cornery, zapas, i co jeszcze ?????
                                                  2. Jak ze spalaniem i ogólnie z eksplatacją.
                                                  3. Czy warto mysleć o Kamiqu
                                                  4. Wszelkie uwagi mile widziane.

                                                  Komentarz

                                                  • kylo125
                                                    L&K
                                                    • 2009
                                                    • 1002
                                                    • Octavia I (1U2)
                                                    • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                                                    #75
                                                    Nie odpowiem na twoje pytania, ale mogę podpowiedzieć że teraz audi a4 potrafi kosztować podobnie do octavii. Nie wiem ile chcesz wydać, ale do 150 tysięcy jest trochę sztuk od ręki i nie wszystkie to kompletne golasy. Może warto przemyśleć.

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...